munka törvénykönyve


Kovács_Béla_Sándor # 2014.07.29. 16:43

Mi a munkaköröd?

Réka0000 # 2014.07.29. 13:35

Kedves Válaszadó!

Munkaköri leírással kapcsolatban érdeklődnék: azt tudom, hogy a munkáltató bármikor módosíthatja azt. De! Olyat beleírhat-e a későbbiekben (több év ott töltött idő után), amihez végzettség kell? Tűzvédelmi feladatokat kellene ellátni, de ehhez nincs végzettség...
Köszönöm a választ.

hacka # 2014.07.29. 11:35

Tisztelt Cím!
Érdeklődnék,hogy ha valaki normális öregségi nyugdíjat megérte és el szeretne menni akkor mennyi most a törvényben megállapított hivatalos felmentési idő.Semmi közalkalmazott vagy kiemelt munka csak sima átlagos raktáros.7 éve dolgozik ezen a munkahelyen.

Várom szíves válaszukat.
Köszönettel
Hacka

Kovács_Béla_Sándor # 2014.07.29. 09:40

Szerintem a temetés után már nem lehet ezt igénybe venni.

Szufina # 2014.07.29. 05:18

Tisztelt Szakértők!

Van egy ismerősöm, aki jelenleg tartós táppénzes még kb. egy-másfél hónapig. Meghalt az édesanyja, akit évek óta gondozott otthon. A tartós táppénze miatt nem tudja kivenni az édesanyja halála után járó két nap munkából való mentesülést, de a későbbiekben igényt tartana rá, egyéb, a halálához kapcsolódó ügyekben, pl.: hagyatéki tárgyalásra.

Az Munka Törvénykönyvében nem találtam időbeli szabályozást. Éppen ezért szeretném kérni a segítséget arra vonatkozóan, hogy kiveheti-e ezt a két napot akár hónapok múlva is a fent nevezett ügyben? Van-e valahol valamilyen törvényi megkötés? És ha igen, hol?

Előre is köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2014.07.15. 19:11

Hát te ki vagy?

szuppermen # 2014.07.15. 19:02

kbs
Én látok 4 kérdő mondatot, nálad nem jelent meg vagy csak nem ismered fel? Segítek (én valós segítséget adok, nem csak belédkötök), kérdőjel van a végén.

Öccse # 2014.07.15. 18:05

Nekem címezte a kérdést?

Kovács_Béla_Sándor # 2014.07.15. 17:35

Mi a konkrét problémád?

Öccse # 2014.07.14. 20:34

Tisztelt Hozzáértők!

A jelen szituációm úgy néz ki hogy két éve dolgozom egy cégnél, és most adtak a kezembe egy (az első) munkaköri leírást. Ezen dokumentum több pontot tartalmaz mint a 15 éve itt dolgozó kollégámé. A dátumozása visszamenőleges, ez év januári, Természetesen ezek nekem nem igazán szimpatikusak, így nem is írtam alá. Kértem a főnökömet hogy üljünk le és beszéljük meg de eddig erre nem került sor.
Az volna a kérdésem hogy milyen szankciókra számíthatok ha nem írom alá?
Érhet valami negatívum ha nincs munkaköri leírásom (ergo az elmúlt két évben sem volt)?
Kötelezhetnek, megróhatnak olyan feladatra/feladatért ami az alá nem írt munkakörimben benne van, de közvetlenül nem biztos hogy a munkakörömhöz tartozik, és egy többlet feladat?
Akkor is érvényes a munkakörim ha nincs aláírva, abban az esetben ha még nem is volt ilyenem?

Köszönöm!
Nagy Ádám

ObudaFan # 2014.07.13. 13:20

Mivel a kettőtök közti szerződésben nem lehet sem módosítani, sem megszüntetni olyan szerződést, amit harmadik féllel kötöttél, így önmagában ettől biztosan nem szűnik meg a más szövetkezettel kötött semmilyen szerződésed. Az nem elképzelhetetlen, hogy a szerződésből keletkezik olyan kötelezettséged, hogy megszüntesd, de akkor ezt intézni kell és utána kell ennek járni.

szandra1993 # 2014.07.11. 09:48

Jó napot!
Én szeretnék érdeklődni, hogy diákmunkánál eza mondat mit jelent?

  • Minden korábban kötött munkaszerződés jelen szerződés aláírásával hatályát veszti.

Illetve minden iskolaszövetkezetre vonatkozik ha én ennél az iskoalszövetkezetnél kötök diákszerződést? Mármint ha más iskolaszövetkezetbe is vagyok regisztrálva, és ennél is regisztrálok akkor minden más iskolasz9vetkezetnél is megszűnik a regisztrációm?
Előre is köszönöm válaszát!

Réka0000 # 2014.06.19. 04:59

Köszönöm szépen a segítséget, sikerült kiszámolnom!

Kovács_Béla_Sándor # 2014.06.18. 19:42

Nem, az nem erre való, az sokkal többet számolna.

Kezdetben számolj évi 3%-os kamattal, június 1-jétől kezdve pedig 2,4%-kal.

Réka0000 # 2014.06.18. 18:31

Köszönöm, de nem kértem, hogy más számolja ki, nem terhelnék ezzel mást, csupán a hogyanra lettem volna kíváncsi. Elnézést a félreértésért. Remélem, a NAV pótlékszámító programja megbízható.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.06.18. 18:13

A tőke összege nélkül hogy számolja ki neked bárki is?

Réka0000 # 2014.06.18. 15:46

Köszönöm. Sajnos nem tudom, mi a kamat mértéke vagy összege, honnan kell számolni és meddig.
Ha pl 2014.02.10-én kellett volna fizetni, mennyi a kamat a mai napig bezárólag...
Köszönöm a segítséget!

Kovács_Béla_Sándor # 2014.06.18. 14:53

Szerintem számolja a teljes összegre február 10-től kamatot.

Réka0000 # 2014.06.18. 08:09

Sziasztok!
Az elmaradt bérem után járó kamatot szeretném kiszámolni, de nem értek hozzá, hiába olvasom el az erre vonatkozó részt az MT-ből. Tudna valaki segíteni? Köszönöm

(Elmaradt bérek kifizetésének határideje: 01.10., 02.10 és 03.07.)

Kovács_Béla_Sándor # 2014.06.17. 16:24

Mt. 164. § A jogalap nélkül kifizetett munkabér hatvan napon túl akkor követelhető vissza, ha a munkavállalónak a kifizetés alaptalanságát fel kellett ismernie, vagy azt maga idézte elő.

Zakariás # 2014.06.17. 15:35

Munkáltató felmondott ez év márciusában,ajjor minden papíromat kiadták,azzal,hogy tartozásom nincs megszünt a munkaviszonyom.Ma kaptam egy levelet hogy fizessek vissza 279.000 Ft-ot mert az mégsem jár,Vissza kell fizetnem?

ocscsi # 2014.06.17. 15:25

Szép napot mindenkinek!

Adjatok tanácsot h mit tegyek/tehetek, a válaszokat előre is köszönöm!
Jelentkeztem egy állásra ott azt mondta a HR-es h fix bér az 118e Ft a többi jutalék, OK... a munkaszerződésben is az van h alapbér 118e Ft jutalék szónak nyoma sincs.. sőt napi 8 óra munka van kiírva ezen túl, túlórának számít de annak összege sincs feltüntetve és az ebédidőt sem említik benne...A valóságban pedig az alapbért is jutalékból kell felépíteni, szóban az van h egy óra ebédidő de azt mondta egy boltvezető h úgysem használjuk ki mert azzal fogunk foglalkozni h meglegyen a jutalék, így is lett sőt a jelenlétibe is azt írjuk h egy óra eltáv volt holott kb. max 20 perc, a szerződés szerint napi 8 óra de mi 9-et vagyunk plusz "egy óra" szünet jah és műszak után egy órát legalább maradunk takarítás stb és azt senki sem jegyzi sehova.. az az napi 11 óra garantáltan meló,,,, mit tegyek? köszönöm

Kovács_Béla_Sándor # 2014.06.17. 09:40

Hüpp, hüpp...

joe bácsi # 2014.06.17. 04:35

Úgy döntöttem,hogy újra leírok egy két gyöngyszemet a Munka törvénykönyve betartásáról.Hangsújozni szeretném, hogy ezek a dolgok ,ismerőseim körébe történtek.Az ország legnagyobb áruházláncában,10 órát kell dolgozni,8 órát fizetnek.Ez úgy történik,hogy 12 órára kell menni,és 14 órától lehet érvényesteni a kártyádat.Délelőtt pedig 6 kor kezdessz 14 óráig fizetnek,és a gáláns főnök már 16 óra körül már el is enged.Ugyanez a cég takarítószolglatánál dolgozik egy volt kollégám,ő 6 órára van bejelentve,8 at dolgozik.A műszakpótlékról kérdezte a főnökét,aki ilyesmiről még nem is hallott.Más.Zengőbércinek üzenem,a nejem 40000 ft körül keres,ebből befizeti a tb.t,vesz bérletet és láss csodát még 22000 ft ja meg is marad.Igaz, hogy ezt kb 80,90 órára kapja,de ha lehetne dolgozna többet is.El lehet képzelni milyen sok marad aszolgálati idő megvásárlására,ami nem számit bele a nők negyven éves nyugdíjazásába.

bimbus # 2014.06.02. 15:50

Matroz58

Mt 192§ (2)A határozott idejű munkaviszony tartama az öt évet nem haladhatja meg, ideértve a meghosszabbított és az előző határozott időre kötött munkaszerződés megszűnésétől számított hat hónapon belül létesített újabb határozott tartamú munkaviszony tartamát is.