külföldi munkavégzés beszámítása


gylab # 2021.11.23. 08:25

OFF: Életpálya, érted? Amúgy nyugodj meg, tanárként az új minimálbérrel 15 évig csak minimálbért kapsz. Ez is egy életpálya modell.

drbjozsef # 2021.11.23. 05:37

spiro edit,

A fizetési fokozatodat a 1992. évi XXXIII. törvény 87/A.§-a szabályozza.
Ebben nem szerepel külföldi munkavégzés.
A közalkalmazottak besorolásánál elsősorban a közalkalmazotti (állami, köztisztviselői, önkormányzati) állásban eltöltött évek számítanak.

https://net.jogtar.hu/jogszabaly?…

Szomorú örökös # 2021.11.22. 19:38

spiro edit

A kinti éveid után nagy valószínűséggel majd csak a nyugdíjat fogják kint megállapítani és kiszámítani, de hogy most a munkás időszakba nem számolják bele, azt most borítékolom még laikusként is. Van jó pár ismerősöm, aki így járt.

spiro edit # 2021.11.22. 19:24

Logopedus vagyok, 15 evig dolgoztam itthon, aztan kulfoldon szinten pedagoguskent 15 evig dolgoztam. Nemreg hazatelepultunk, es jelkenl;eg, is kozalkalmazotti munkat vegzek.. A besorolasom nagyion alacsony, mert a kulfoldi eveket ugy tunik nem fogjak beszamitani a besorolasnal. Kerdesem, lehetseges az, hogy tobb, mint 30 eves munkaviszonnal, felsofoku vegzettseggel szinte minimalbereret dolgozom? Vagy: elfogadjak-e a kinti pedagogusi eveimet , es ezt hol fogjak nekem igazolni? Kinti munkahelyi igazolasom van, hiteles forditassal es a nyugdij evekbe valo beszamitasrol mar megvan az igazolasom.
Tajekoztatasast elore is koszonom.
Agnes

MelindaI # 2015.11.07. 10:42

Tisztelt Szakértő!

Magyarországon 2011 szeptembere óta 2 és fél évig dolgoztam óvodapedagógusként(nem folyamatosan), ezt megelőzően Romániában 3 évig szintén óvodapedagógusként dolgoztam. A kérdésem az lenne, hogy a külföldön szerzett szakmai évek beszámítanak-e a pedagógusok szakmai éveibe? Ha igen, hova kell fordulnom az ügy intézésének érdekében?

Köszönettel,

Melinda

chorina # 2013.07.01. 14:30

Tisztelt Ügyvéd Úr!

Romániában és Németországban dolgozott egy ismerősöm 3 évig. Most közalkalmazottként foglalkoztatnák és a kérdésem az lenne, hogy a külföldi munkavégzés közalkalmazotti jogviszonynál a besoroláshoz beszámít-e?

Korábban volt a Legfelsőbb Bíróságnak egy döntése MD II. 743 ami alapján beszámítható, de nem tudom hogy él e még ez a döntés?

Köszönöm

Chorina