pedagógusok, gyakornoki besorolás


saringer tomi # 2014.07.02. 12:11

Tiszteletem !
Gyermekem most végzett a főiskolán mint tanító. Sajnos nem nagyon tudok eligazodni a pedagógusi bértáblán.
Az érdekelne ,hogy ha most elhelyezkedne mint általános iskolai tanító akkor mennyi lenne a bruttó fizetése. Az zavar meg egy kicsit, hogy most bevezették ez a két évig tartó gyakornoki időszakot. Jól értelmezem, hogy a dibloma megszerzése után két évig csak gyakornok lehet és a bruttó bér ebben az esetben megegyezik a mindenkor minimálbér összegével ? Az az jelen esetben a 101.200,-Ft-al ?
Köszönöm a választ !

mokamonimo # 2014.07.01. 05:27

Kedves gyakornokok!

Úgy látom, hogy nagyon kevés az információnk a gyakornoki státuszról. Már nem mérgelődök rajta, mert azzal csak az időm telik, hogy mi értelme van ennek a 2 évnek. A segítségeteket szeretném kérni. Folyamatosan írom a portfóliómat, de állandóan gondolkozom, hogy vajon ugyanolyannak kell lennie, mint azoknak akik április végéig adták. Ugyanoda kell feltölteni majd? Van-e olyan gyakornok köztetek aki szintén rajzból írja a portfólióját? Ha igen vegye már föl velem a kapcsolatot, hogy segíthessünk egymásnak. E-mail címem:
fru.monika@citromail.hu

Nagyon köszönöm!

Üdv.Mónika

kelemenanna # 2014.06.27. 08:15

Magánóvodába ledolgozott munkaviszony beszámít e, (a jelenleg állami) óvodába történő munkaviszony besorolásába?

Szasza55 # 2014.06.24. 15:55

Tisztelt Szakértő!

Problémâm a következő: 2013 jùliusàban alkalmaztak pályakezdő òvònőkènt egy òvodában, de nyelvvizsga hianyaban nem tudtam a diplomàmat bemutatni, ìgy ,,csak" technikai dolgozòként soroltak be. A minap megszereztem a diplomàmat. Az eltelt egy év beszàmìt-e a gyakornoki időbe? Hàny év vonatkozik ràm? Nullàròl indulok?

Köszönöm vàlaszát!

sziszi85 # 2014.06.23. 13:17

Tisztelt Szakértő!

Pedagógusként dolgoztam 2009. februártól júliusig, majd 2010. januártól júniusig. Ez után 2012. augusztusától 2013. júliusig határozott idejű pedagógusi munkaviszonyom volt.
2013. augusztusában új munkahelyem lett, és szeptember 1-ig nem volt meg a 2 év munkaviszonyom (csak 1 év 8 hónap), így gyakornoki státuszba kerültem.

A kérdésem az lenne, hogy mikortól kerülhetnék pedagógus I. fokozatba, és milyen módon? Mely szabály vonatkozik rám? Az új portfóliós minősítő eljárás, vagy a Kjt. szerinti intézményen belüli minősítés?

Köszönettel:
sziszi27

botos85 # 2014.06.08. 17:15

Tisztelt Cím!
Én jelenleg gyakornoki státuszba lettem besorolva mert eddig tanárként nem dolgoztam. leadtam a jelentkezésemet a minősítő vizsgára tudtommal a vezetőm jelentkeztetett is a rendszerbe. jelenleg várnom kell az értesílést igaz? a portfóliót novemberig kell feltölteni? de nem tudok semmit mit és hogyan? előre is köszönöm

Mné Judit # 2014.04.29. 16:00

Tisztelt Szakértő!

2011.09.01.-vel dolgozom óvodába,az első nevelési évben oktatási asszisztensként lettem felvéve,mert még nem volt meg a nyelvvizsgám,de már óvodapedagógusi munkakörben dolgoztam. A következő év nyarán sikeres nyelvvizsga után bemutattam a diplomámat és 2012.09.01.-vel módosították a kinevezésemet és óvodapedagógusként dolgozok azóta is.Az lenne a kérdésem,hogy most hány évet kell Gyakornokként eltöltenem 2 vagy 3? Kérelmezhetem-e most az átsorolásomat 2014.09.01.-vel Pedagógus I.fokozatban.Ennek a kérelemnek a határideje 2014.04.30.-a ha jól tudom.
A válaszát köszönöm előre is!

Mné Judit # 2014.04.29. 15:56

Tisztelt Szakértő!

2011.09.01.-vel dolgozom óvodába,az első nevelési évben oktatási asszisztensként lettem felvéve,mert még nem volt meg a nyelvvizsgám,de már óvodapedagógusi munkakörben dolgoztam. A következő év nyarán sikeres nyelvvizsga után bemutattam a diplomámat és 2012.09.01.-vel módosították a kinevezésemet és óvodapedagógusként dolgozok azóta is.Az lenne a kérdésem,hogy most hány évet kell Gyakornokként eltöltenem 2 vagy 3? Kérelmezhetem-e most az átsorolásomat 2014.09.01.-vel Pedagógus I.fokozatban.Ennek a kérelemnek a határideje 2014.04.30.-a ha jól tudom.
A válaszát köszönöm előre is!

zpintova # 2014.04.24. 18:18

Tisztelt Szakértő,

segítségét kérném az ügyben, hogy kell-e számomra kötelezően jelentkeznem a 2015. évi minősitési eljárásra?
2012 szeptembere óta dolgozok pedagógusként, mint friss diplomás, jelenleg gyakornoki státuszban vagyok.

A jelentkezési lapon a következőket olvastam:
"A 2013. szeptember 1-je és 2013. december 31-e között jogviszonyt létesített, jelenleg Gyakornok besorolású pedagógusoknak* kötelezően jelentkezniük kell a 2015. évi eljárásra".

Amit én nem teljesen értek, hogy én már 2012. szept.-re óta dolgozom, amikor még ez a jogszabály nem lépett életbe, igy nem biztos hogy rám vonatkoznak-e a mostani szabályok, illetve mint gyakornok nem rendelkeztem mentorral, ami most már gyakornoki feltételhez kötött a gyakornoki időszak alatt.

Köszönöm előre is a választ!

bdia # 2014.04.14. 13:04

Kedves Szakértő!

Mivel én már 2013. szeptember 1 előtt munkaviszonyban álltam és addig sajnos nem telt le a 2 év munkaidőm, ezért jelenleg is gyakornoki státuszban vagyis és ahogy olvastam a fórumot, ezért sajnos az én esetemben akkor 3 év a gyakornoki idő és nem kell a minősítő vizsga és portfólió.
Ennek alapján nekem 2015 októberben telik le a 3 év.
Viszont én júniusban szakvizsgázom Tehát ha minden jól megy, júniustól szakvizsgázott gyakornok leszek, ami számomra kicsit paradox.
Iskolapszichológusként dolgozom, a munkakör betöltéséhez, szakvégzettség szükséges, vagy pedagógus és pszichológus végzettség együtt.
Érdeklődnék, hogy van-e esetleg olyan kitétel, hogy a szakvizsga megszerzésével át lehet kerülni pedagógus 1-be?

Köszönöm a válasz előre is!

Strawberry5 # 2014.04.13. 09:07

Tisztelt Szakértők!

Pedagógus I. kategóriára történő besorolásra jelentkeztem,de az interneten található, abszolút nem egyértelmű követelményeken kívül nem tudok semmi pontosat.
Mi számít művészeti tevékenységnek/munkának?
Mely óratervezetek számítanak konkrét tanórának? Mivel gyógypedagógusként dolgozom, ide sorolhatom-e az egyéni foglalkozásaimat?
Létezik-e egy portfólió minta amely alapján el lehet indulni?

Köszönöm!

schneeeule # 2014.04.01. 16:36

Tisztelt Szakértő!

Minősítésemmel kapcsolatban szeretném a segítségét kérni.
Gyakornok besorolásban vagyok és részt veszek a pilot, októberben írtam alá a szerződést, hogy kontrollcsoport tagjaként részt veszek a programban, feltöltöm a portfóliómat és júniusban minősítő vizsgát teszek. Azóta sem kaptam semmilyen tájékoztatást, a feltöltési felülethez szükséges "regisztrációs" kódot.

Azóta szerzett információim szerint, azoknak a gyakornokoknak, akik már 2013.szept.1. előtt dolgoztak pedagógusként, nem kell portfóliót feltölteniük, minősítő vizsgán részt venniük. Nem találtam meg a rendeletben a vonatkozó részt.

Melyik vonatkozik rám, ha:
2012. szeptember 5 és 2013. június 30 között határozott idejű szerződéssel gyógypedagógiai intézményben napközis tanárként,
2013. szeptember 9- (határozatlan idejű szerződéssel) kollégiumi nevelőtanárként,
(2014. január 15 - 2014 június 15-ig középiskolai óraadó tanárként) dolgozom?

Számít-e 2 évnél az eltérő intézménytípus és a határozott idő június végi lejárta?

Segítségét előre is köszönöm!

jahanna # 2014.03.28. 20:41

Tisztelt Szakértők!

Sajnos a kérdésemet illetően folyton falakba ütközöm, így gondoltam megpróbálom ezen az oldalon, hátha valaki tud valami okosat mondani:)
A 2011/12-es tanévben kezdtem el gyógypedagógusként dolgozni, volt benne megszakítás, de összesen ez a 29. hónapom, azaz a 2 évem már megvan, de ez nem 2013. szeptemberre lett meg, hanem idáig.
A diplomámat viszont idén (2014.)januárban szereztem meg. Gyakornoknak tettek be, s végig kell járnom a 2 év gyakornokságot, mentorral, mindennel..ez valóban így lenne? Véleményem szerint, az eddigi munkám is beleszámít, de amíg ezt alátámasztani nem tudom, sajnos így maradok.. Előre is köszönöm, ha valaki tud segíteni.

vi555555 # 2014.03.12. 14:45

Köszi a gyors választ!!!!!!!!!!

Lyonee # 2014.03.11. 17:13

Ingyenesek a továbbképzések. Érdeklődj a KLIK-nél!

vi555555 # 2014.03.11. 14:40

Tisztelt Szakértő!
Azt szeretném megkérdezni,hogy pedagógusként dolgozom,és a főnököm most szólt, hogy 2015-ig meg kell szereznem 120 kreditpontot továbbképzések által. Mivel nincs pénze rá az intézménynek a saját pénzemből kell kifizetnem a továbbképzéseket. Felmondhatnak-e,ha nem tudom teljesíteni 2015-ig a 120 kreditpont megszerzését????Köszönöm a választ!

julcsa4 # 2014.03.08. 18:20

Kedves Mindenki!

Pedagógusként dolgozom, a jelenlegi munkahelyemen 2012. január óta. (Előtte egy középiskolában voltam óraadó tanár, 2011. októberétől 2012. januárjáig.) Azóta folyamatos a munkaviszonyom.
2013. szeptemberében engem gyakornoknak soroltak be. Mivel éppen nem volt meg a két év gyakorlatom. (30 nap hiányában…)
A következőt olvastam:

’A 2013. szeptember 1-je és 2013. december 31-e között jogviszonyt létesített, jelenleg Gyakornok besorolású pedagógusoknak* kötelezően jelentkezniük kell a 2015. évi eljárásra, mivel a gyakornoki idő lejártának hónapjában minősítő vizsgán kell részt venniük.”

Az én munkaviszonyom korábban létesült, mint 2013. szeptember 1., és 2013. októberében meglett a 2 év gyakorlatom. (De ha csak a jelenlegi munkahelyemet veszem figyelembe, itt is több mint 2 éve dolgozom már.)

Nekem is kötelezően be kell-e adnom a jelentkezésemet most március végéig a minősítő vizsgára? És miért csak 2016. januárjában kaphatok Pedagógus 1 minősítést? Kicsi sokallom a 2013 októberétől 2016 januárjáig terjedő időt még gyakornokként… Ráadásul mindezt várjam ki, csak mert 30 nap kellett volna még a két év tapasztalathoz, a Ped. 1 besoroláshoz?

Továbbá nekem csak a minősítésem és a fizetésem gyakornoki. A KIR rendszerben Ped. 1-ként soroltak be… az óraszámom és teendőim is mind egyeznek a nem gyakornoki minősítéssel rendelkező munkatársakéval. Mentorom sem volt, és semmilyen gyakornoki teendőm, hiszen amint kiderült szeptemberben mit kell tennie egy gyakornoknak, nekem rögtön meglett a 2 év tapasztalatom, és már nem volt ezekre szükség.

Fontos kiemelnem, hogy ebben az intézményben én csak helyettesítő tanár vagyok, szerződésem legkésőbb 2016. januárjában lejár - azonban bizonyos, hogy hamarabb, mert tudomásom van róla, hogy akit helyettesítek, visszaáll dolgozni a GYES lejárta után.
Tehát biztosan nem kapnék Ped. 1 fizetést, hiszen munkám sem lesz addigra, valamint az is nagyon esélyes, hogy hiába jelentkezem, a tényleges vizsgára nem kerül sor, hiszen közben visszaérkezik a kolléga, akit helyettesítek.

Adjam be a jelentkezésemet minősítésre? MI van, ha nem adom be - pedig be kell? Úgysem jutok a folyamat végére...

marcika01 # 2014.03.02. 15:41

Tisztelt Szakértők!
Kérdésemmel kapcsolatban már olvastam néhány hozzászólást, de még mindig nem teljesen világos a számomra. Problémám: 99-ben szereztem pedagógus diplomát. 1 évet tanítottam, majd ezt követően más területen helyezkedtem el, ahol 2000. szeptemberétől-2013. októberéig dolgoztam, nem közalkalmazottként. 2013. novemberétől ismét közalkalmazott lettem. Besorolásom gyakornok, 2014. december 31-ig kell gyakornoki vizsgát tennem. Ebben az esetben sem számít a 6 év más területen szerzett munkaviszony?
Köszönöm válaszát.

Lyonee # 2014.03.02. 11:30

Törvényes. A 20 óra az új 2 éves gyakornokra vonatkozik.

Bedbone # 2014.03.01. 18:28

Ja, azt meg kifelejtettem, hogy még ha gyakornok is vagyok, nekem nem heti 20 órám van, hanem heti 26 + még egy másik intézményben van havonta 14.... ilyenkor persze nem vagyok gyakornok, igaz? Ilyenkor szeretik "elfelejteni", hogy előzőleg gyakornoknak soroltak....

Ez egyébként törvényes részükről?

Úgy vagyok felvéve, hogy 20 óra a gimiben némettel, 6 egy általános iskolában angollal.... legális ez így?

Köszönöm a választ!

Bedbone # 2014.03.01. 18:25

Köszönöm a gyors választ! Nagyon sokat jelent, hogy legalább tudom, merre menjek. Köszönöm!

De mivel nyelvész vagyok, nem jogász, ezért nekem a 90%-a kínai.... :( Ne haragudj! Le lehetne fordítani "szőkenőre"?

Értsem úgy, hogy 3 év múlva fog a diri minősíteni, addig gyakornok vagyok?
Tehát egyáltalán semmit nem számít a szakmai tapasztalatom?
Hogy értetted, hogy "nem pedagógus munkakörből mentem GYES-re"?
Mit jelent az, hogy "Közoktatási/köznevelési intézményekről van szó, és nem nyelviskolákról"?
Mindenképpen gyakornok vagyok, bármit teszek/tettem is le eddig az asztalra?
Mi a helyzet azzal, hogy ha 6 év bármilyen nem pedagógus munkakörben eltöltött időm van, akkor automatikusan Pedagógus I.-be kerülök? (ezt is csak hallottam)

Ne haragudj, hogy ennyit akadékoskodok, de nem látom át, és nem értem.... mondhatni semmit nem értek.....

Köszönöm a válaszodat előre is ismét!

Bedbone

Lyonee # 2014.03.01. 16:46

A 326/2013. korm. rendelet 13.§-t kell alkalmazni.
"13. § (1) A magasabb fokozatba történő előrelépéshez szükséges szakmai gyakorlat

  1. pedagógus-munkakörben,
  2. pedagógiai szakértő, pedagógiai előadó munkakörben közalkalmazotti jogviszonyban vagy

munkaviszonyban,

  1. óraadói megbízásra szóló polgári jogi jogviszony keretében,
  2. az Európai Iskolákban pedagógus-munkakörben munkaviszonyban,
  3. pedagógus-képzést folytató felsőoktatási intézményben folytatott oktatói tevékenységgel, vagy
  4. a  miniszter igazolása alapján közszolgálati jogviszony keretében köznevelés országos irányításával összefüggő munkakörben

eltöltött szakmai tevékenységgel szerezhető meg.
(2) A  szakmai gyakorlat időtartamába nem számít be a  foglalkoztatási jogviszony esetén a  fizetés nélküli szabadság harminc napot meghaladó időtartama, továbbá a  jogviszonyban pedagógus-munkakörben eltöltött idő, ha a pedagógus foglalkoztatása nem érte el a munkakörre megállapított heti neveléssel-oktatással lekötött munkaidő huszonöt százalékát.
(3) A magasabb fokozatba történő besorolásra a sikeres minősítő vizsgát vagy minősítést követő év első napjával kerül sor."
1-ben van, hogy mi számít bele, 2-ben, hogy mi nem.
Közoktatási/köznevelési intézményekről van szó, és nem nyelviskolákról.
Mivel nem pedagógus munkakörből mentél GYES-re, ezért a TGYÁS ideje sem számít bele.

A gyakornoki idő valóban 3 év, mivel 2013. szept.1 előtt kezdődött a jogviszonyod. A kjt. szerinti gyakornoki vizsgán kell átesned, ami semmi az életpálya szerinti gyakornoki minősítő vizsgához képest. Nem kell portfóliót készíteni, az igazgató minősít. A kjt.-ben le van írva. A PED1-be addig nem kerülhetsz, amíg gyakornok vagy.

"36. § (1) A gyakornokra, a gyakornoki időre és a minősítő vizsgára vonatkozó rendelkezéseket az e rendelet hatálybalépését követően létesített foglalkoztatási jogviszonyok esetében kell alkalmazni. Az  e  rendelet hatálybalépése előtt létesített közalkalmazotti jogviszonyok esetében a Kjt.-nek és a közalkalmazottakról szóló 1992. évi XXXIII.  törvény végrehajtásáról a  közoktatási intézményekben című 138/1992. (X. 8.) Korm. rendeletnek (a  továbbiakban: Kjt.  vhr.) a  gyakornokra és a  gyakornoki időre vonatkozó rendelkezéseit kell alkalmazni, azzal, hogy amennyiben a közalkalmazott a Kjt. és a Kjt. vhr. gyakornokra és gyakornoki időre vonatkozó rendelkezései alapján „megfelelt” minősítést kap, a  Pedagógus I. fokozatba kell besorolni."
Ha meglesz a gyakornoki vizsgád, akkor már a kjt. szerint sorolnak be, vagyis figyelembe veszik a munkaviszonyokat is. A vállalkozásokat nem. (kjt 87/A.§)

Bedbone # 2014.03.01. 11:18

Megint csak én...

Ja, és a GYED/GYES-ből sem ismernek el semmit.

Hogy is van ez?

Köszönöm még egyszer!

Tisztelettel:

egy elkeseredett 2nyelvszakos tanár

Bedbone # 2014.03.01. 11:16

Tisztelt Szakértő Urak!

Bonyolult problémával fordulok Önökhöz, mert segítségre lenne szükségem.
A történetem:
2004-ben kezdtem dolgozni egy nyelviskolában angol tanárként, itt dolgoztam egészen 2008 végéig, közben voltak más munkám is. Megbízási szerződéssel. (A második megbízási szerződésem 2010 márciusig szólt ugyan, de én akkor GYED/GYES-en voltam) Eddig remélem, átlátható. Másodállásként dolgoztam így, vállalkozói igazolvánnyal, mert főiskolás hallgató voltam, és így lehetett magánvállalkozásom, ami adta a számlákat, adóztam, bevallottam, stb. 2009 februárban szültem, utána nem tudtam elhelyezkedni egészen tavaly augusztusig. Aztán 2013. aug. 26-al létesítettem jogviszonyt, mint német szakos gimnáziumi tanár. (Természetesen megvan a diplomám). Tehát, mint tanári pályán eltöltött időm: 2004. júniustól 2009. februárig, vagy érvényes ide a 2. megbízási szerződésem (?), mert akkor 2010. márciusig...????? És így lettem GYAKORNOK(!!!) státuszú emberke, akit egy olyan kollégával raktak egy szintre, aki egész életében kb 3 hete tanít....
A gyermekem születése után itthon dolgoztam, fizettem a tb-met, és "sumákoltam".... de van tapasztalatom.... komoly eredményeket értem már el és gyakornok lettem mégis....!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Kérdésem a következő:

  • Valóban gyakornok vagyok????
  • Mennyi a gyakornoki időm?

(hallottam olyat is, hogy ha 2013. szept. 1. előtti a jogviszony létesítése, akkor rám a KJT. vonatkozik, és csak 3 évet kell igazolnom, és akkor nem vagyok gyakornok, hanem pedagógus I.-be kerülök.)
Kaptam egy mentort... egy olyan embert, aki abba beleszól, hogy milyen színű a farmerem (megjegyzem nem szakadt, nem rojtos, semmi... kék, csak kék), vagy abba, hogy milyen betűvel írok a táblára....
Én így 2 vagy 4 évet nem fogok kibírni....

Köszönöm megmentő válaszukat előre is!

Lyonee # 2014.03.01. 08:59

A Kormány 326/2013. (VIII. 30.) Korm. rendelete
a pedagógusok előmeneteli rendszeréről és a közalkalmazottak jogállásáról szóló 1992. évi XXXIII. törvény köznevelési intézményekben történő végrehajtásáról

A bölcsőde nem köznevelési intézmény, nem vonatkozik rá a kormányrendelet.