Fórum munkajog, foglalkoztatás régebbi elöl     új hozzászólás

tanulmányi szerződés

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2020.04.03. 14:36
wers #   2020.04.03. 12:31

:) Az a ballada része.

(Nehezen tudom eldönteni, hogy panaszkodik vagy dicsekszik. 68 évesen tanulmányi szerződés, másokkal 58 felett már azt is nehéz megértetni, hogy hogyan kell a jelenléti ívet kitölteni. Főleg mikor)

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2020.04.03. 12:14

És az utolsó mondat? Az hogy jön az egészhez?

www.kbs-ugyved.hu

wers #   2020.04.03. 08:47

Szelei

Jól értem, hogy kötöttetek a munkáltatóddal egy határozott 3 hónap határidős munkaszerződést, majd ugyanekkor egy 1 éves tanulmányi szerződést.

Neked kellene tudni, hogy miket írtál alá. Esetleg van benne valami erről? Azt is nektek kellene tudni, mit akartok egymástól.

(és idézném a sokat olvasott kérdést KBS-től: biztos ez az igazi kérdésed?)

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2020.04.02. 17:12

Na, szedd össze magad, és írj egy korrekt tényállást!

www.kbs-ugyved.hu

Szelei # e-mail 2020.04.02. 12:31

Tisztelt Fórum!

több kérdésem is lenne, előre is köszönöm a segítségüket!

1./ a határozott idejű munkaszerződés 3 hónapra szól, a tanulmányi szerződés 1 évre. A határozott munkaszerződés lejártakor autómatikusan meghosszabbodik-e a tanulmányi szerződés érvényessége?

2./ olvastam a Google-ben egy Kúria állásfoglalást, hogy ahatározott munkaszerződés lejártával autómatikusa érvényét veszíti a tanulmányi szerződés.
Meg tudja-e valaki adni nekem a Kúria pontos állásfoglalásának szövegét?
Segítségüket megköszönöm, 68 éves korom miatt kitúgtak munkahelyemről.
Tisztelettel Szűcs Zoltán

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2019.10.19. 14:46

Nem fogod elhinni: egy szerződésben a felek adatai mellett azt kell rögzíteni, hogy kinek milyen jogai és kötelezettségei erednek a szerződésből. Úgy általában szerződéses szabadság van.
Mindamellett a konkrét ügyben - látva a hozzáértésedet és az ügy egyediségére tekintettel - nem ártana szakember segítségét igénybe venni.

www.kbs-ugyved.hu

pauani # e-mail 2019.10.19. 10:38

Bocsánat, ha nem voltam egyértelmű.

A fő kérdés az, hogy milyen jellegű szerződést tudunk kötni a munkába állás előtt?

Úgy, hogy benne legyen, hogy ők fizetik az iskolát előre. Majd, ha végeztem, alkalmaznak, és x ideig köteles vagyok azt ledolgozni. Jogilag hogy lesz szabályos?
Köszönöm a választ!

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2019.10.18. 11:34

Nem világos, mit akarsz kérdezni. Ez valóban nem lesz tanulmányi szerződés. Na és, akkor mi van?

www.kbs-ugyved.hu

pauani # e-mail 2019.10.17. 23:58

Kedves Fórumozók!
Bocsánat, ha volt már ilyen téma, én jelenleg konkrétan ilyet nem találtam.

Jelenleg munkaviszonyban állok, ami a fő tevékenységem. Kaptam egy lehetőséget egy másik cégtől, hogy később alkalmi munkát vállaljak náluk. Az alkalmi munkához szükséges OKJ bizonyítvány megszerzése. A cég az OKJ képzés díját szeretné fizetni, cserébe azt szeretné, hogy 3 évig a megszerzett papírral náluk tevékenykedjek.
A kérdésem az lenne, hogy milyen tanulmányi szerződést tudnánk kötni úgy, hogy jelenleg nem vagyok munkavállalójuk, csak a képzés elvégzését követően, azt is alkalmi munkaként végezném. Jelenleg nem találtam az Mt-ben ilyen szabályozást. Ptk szerinti magánszemélyek közötti szerződésként kellene értelmezni? Szerintük munkaviszony előtt tanulmányi kötése nem lehetséges.

(megjegyzés a fő munkaviszonyomat nem szeretném felmondani)

Köszönöm szépen a válaszokat, illetve ha van példákat jogszabályi helyekre, vagy hasonlóan megírt szerződésekre.

SaJaNa # e-mail 2019.10.13. 13:15

Utólag azért nem ilyen vicces.
Viszont tény, hogy utána lehetett volna menni az elején.

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2019.10.13. 12:28
SaJaNa # e-mail 2019.10.13. 11:56

Ez egy kiküldetéssel együtti tanulmányi szerződés volt.

wers #   2019.10.09. 11:49

Hacsak nem érvénytelen az egész kikötés, úgy ahogy van.

Ez bennem is felmerült.

Egy betanítás miatt két évre röghöz kötni?

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2019.10.09. 11:44

Hacsak nem érvénytelen az egész kikötés, úgy ahogy van.

www.kbs-ugyved.hu

drbjozsef #   2019.10.09. 11:40

Egyszóval : jól értelmezed.

József:laikus paraszt, dilettáns hozzászóló.
Fórumból való jogi tájékozódás kockázatokat és mellékhatásokat rejthet.

wers #   2019.10.09. 10:05

Töltendő Idő tartamába nem számítanak bele a munkaviszony szüneteltetésének azon esetei, amelyekre a Munkavállalót szabadság sem illeti meg.

Ez elég egyértelmű.

SaJaNa # e-mail 2019.10.09. 09:54

Le írnád pontosan mire is gondolsz?
Előre is köszönöm.

wers #   2019.10.09. 08:57

akkor nincs is kérdés

SaJaNa # e-mail 2019.10.09. 08:53

Igen a jelenlétiívet használnák.
A szeződésben az alábbi rész van:

G. a képzés befejezését követően 24 hónapig a munkaviszonyát a Munkáltatónál fenntartja és azt az Mt.65 § (1) bekezdés szerint felmondással nem szüntetheti meg.

H. a felek megállapodnak abban, hogy a Munkáltatónál a fenti 4.g.pont szerint kötelezően eltöltendő Munkaviszonyban Töltendő Idő tartamába nem számítanak bele a munkaviszony szüneteltetésének azon esetei, amelyekre a Munkavállalót szabadság sem illeti meg. A munkáltatónál töltött idő számításánál az Mt. 115 § (2) bekezdése az irányadó.

wers #   2019.10.09. 07:30

SaJaNa, mi van erről abban a szerződésben?

drbjozsef #   2019.10.09. 06:55

SaJaNa,

És erre kötöttetek tanulmányi szerződést? Akkor hogyan igazolod, hogy teljesítetted a szerződést? Jelenléti ívvel?

József:laikus paraszt, dilettáns hozzászóló.
Fórumból való jogi tájékozódás kockázatokat és mellékhatásokat rejthet.

SaJaNa # e-mail 2019.10.08. 20:09

Az előttem lévő hozzászólótól emeltem ki a cikkekt, de ezek szerint rosszul. A tényleges képzés az volt, hogy egy másik telephelyen egy másik kolléga tanított be, magyarán egy betanulás volt, amiről semmilyen papírt nem kaptam.

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2019.10.08. 19:31

Elvégezted egyáltalán azt a képzést?

Azt a törvényszámot nagyon elírhattad.

www.kbs-ugyved.hu

SaJaNa # e-mail 2019.10.08. 18:58

Sziasztok,

Kötöttem egy tanulmányi szerződést, amit be kellett fejeznem hosszan tartó korházi kezelés miatt(3 hónap).
Ezalatt nem kaptam arról papírt,hogy megszűnt volna a tanulmányi szerződésem, illetve mikor újra munkába álltam, akkor sem kaptam semmit, hogy mostantól X évig. Jól értelmezem az alábbi cikkejt, hogy az ilyen esetre vonatkozik és mikortól vissza tértem dolgozni onnantól él az én x évem?

2011. évi CLXI. törvény 27. § (1)
2.) Érvényes azon szerződéses kikötés, amely szerint a munkáltatónál eltöltendő időbe nem számít bele a keresőképtelenség és a munkaviszony szünetelésének azon időtartama, amelyre a munkavállalót nem illeti meg szabadság.

Válaszotok előre is köszönöm.
Tisztelettel,
SaJaNa