tanulmányi szerződés


Csaba567 # 2019.06.07. 11:44

Korrigálás, kihagytam a "visszafizetni" főnévi igenevet, tehát pontosan:

összes támogatást visszafizetni

Csaba567 # 2019.06.07. 11:43

Szó szerint idézem a tanulmányi szerződésem 5. pontját.

"A munkavállaló köteles a munkáltatónak a jelen szerződés alapján részére nyújtott összes támogatást, ha az 5. pontban foglaltak bekövetkeznek: a tanulmányait saját hibájából abbahagyja, a munkáltatónál a vállalt időnél hamarabb megszűnik a munkaviszonya munkavállaló általi felmondással vagy a munkáltató részéről történő azonnali hatályú felmondással."

Megjegyzés, már nem idézve: az összes támogatás a képzési költségek (tanfolyam + utazás díja, vizsgaköltség, a tanfolyami napokon való távolléti díjak)

oligaliga # 2019.06.07. 10:52

Nem tudom, hogy az-e, mert a szerződésed vonatkozó rendelkezését nem írtad ki.

Csaba567 # 2019.06.07. 09:46

Kedves Oligaliga!

Köszönöm a válaszodat!

Tehát akkor a tanulmányi szerződésem ezen pontja jogszabálysértő? (ugyanis eltér az Mt. 229. § (7))

Biztosan tudod, hogy működik ez sok cégnél. Az ember orra alá dugják a tanulmányi szerződést, olvassa el, majd ha úgy gondolja, írja alá, ha meg nem, erősen sejtetik, vagy ki is mondják a választ; akkor viszontlátásra.

oligaliga # 2019.06.07. 09:22

Csaba567

A tanulmányi szerződés nem térhet el a törvénytől, szóval mindegy, mi a válasz. A lényeg, hogy ha nem töltöd ki a tanulmányi szerződésben vállalt időt, akkor a még hátralévő időre arányosan jutó támogatást vissza kell fizetned.

Csaba567 # 2019.06.07. 09:11

Korrigálás Róbertnek:

Természetesen szakképesítés nélkül nem alkalmazhatott volna a céged eddig sem. (Azt már csak zárójelben jegyzem meg, hogy le vagyok döbbenve a céged felelőtlenségén, hogy akár 1 napig is alkalmazott szakképesítés nélkül.

Alábbi kérdésemre továbbra is megköszönöm, ha válaszol egy szakember.

Csaba567 # 2019.06.07. 08:55

Kedves nonolet, vagy bárki más hozzáértő!

Olvastam a 2018.03.12. 10:13-kor írt bejegyzésedet, meglepett, alább írom, hogy miért.

Ugyanabban a cipőben járok, mint silent12, akinek válaszoltál.

A kérdésem is ugyanaz, mint silent12-nek.

Az Mt. 229. § (7) bekezdésében ez áll:

"A munkáltató a támogatást arányosan követelheti vissza, ha a munkavállaló a szerződésben kikötött tartamnak csak egy részét töltötte le."

Most akkor melyik alapján kell visszafizetni? A tanulmányi szerződés, vagy a törvény alapján?

Csaba567 # 2019.06.07. 08:46

Róbert!

Nem is alkalmazhatott volna a céged eddig sem tanulmányi szerződés nélkül.

A tanulmányi szerződés aláírása, vagy alá nem írása a saját döntésed. Kötelezni nem akar a céged a tanfolyam elvégzésére, ugyanis akkor nem kellene tanulmányi szerződést kötni.

Vagy elküld a céged, és jogosan, hiszen nincs szakképesítésed, vagy pedig alá kell írnod a tanulmányi szerződést.

Róbert1977 # 2019.04.08. 14:54

Tisztelt fórumozók.

10 éve dolgozom egy cégnél villanyszerelőként a munkaköri leírásban is ez szerepel, szakképesítésem nincsen hozzá. A cég most elakar küldeni iskolába, azzal a feltétellel,hogy írjak alá tanulmányi szerződést és szabadidőmben végeztem el. Azzal fenyegetőzik, hogy akkor ellehet menni. Azt szeretném kérdezni, hogy van e joga elküldeni, és tanulmányút aláirattatni.

drbjozsef # 2019.02.08. 05:37

A kérdés arra vonatkozott, hogy a körülmények bárminemű változása ellenére is folytatnom kell?
Nem bárminemű, de lényegében igen.

Akármennyivel csökkenti is a fizetésem?
Hogyan csökkentette egyoldalúan a fizetésedet?

bobabi # 2019.02.07. 17:24

A kérdés arra vonatkozott, hogy a körülmények bárminemű változása ellenére is folytatnom kell? Akármennyivel csökkenti is a fizetésem?

Kovács_Béla_Sándor # 2019.02.07. 17:15

Aha. Szerinted tehát nem is vállaltad, hogy elvégzed a tanulmányokat?

bobabi # 2019.02.07. 17:03

Tisztelt Fórumozók!

Októberben tanulmányi szerződést kötöttem a munkáltatómmal, melyben azt rögzítettük, hogy 2 félévet a munkáltató fizet, egyet pedig én. Januárban annyival csökkentette a fizetésem, hogy már nem tudnám kifizetni az adott félévet. Kérhetem, hogy ne kelljen folytatnom tanulmányaimat, ha erre vonatkozóan nem állapodtunk meg semmiben? A szerződésben csak az van benne, hogy 2 évig a tanulmányok befejezése után nem mondhatok fel.

Köszönettel,

Bogbabi

Kovács_Béla_Sándor # 2019.01.03. 13:50

Magyarul szerződést akarsz szegni. Csúnya dolog.

noire # 2019.01.03. 13:37

Tisztelt Fórum tagok!

Segítségeteket szeretném kérni az alábbiakban:
2017-ben tanulmányi szerződést kötöttem a munkaadómmal. A szerződés szerint a munkáltató biztosítja számomra az iskolai napokon való részvételt, valamint a vizsganapokat és vizsgánkét 1 nap szabadságot. Cserébe én vállaltam, hogy a diploma megszerezése után még 2 évig maradok. (A képzés államilag finanszírozott; ideje 4 félév; összes iskolai napok száma: 48 nap + 10 nap vizsganap). Iskolai napokon a helyettesítésemet nem oldotta meg, úti költséget nem térít, a vizsgák után járó szabadnapokat nem kértem.
Szeretném megtudni, ha felmondom a szerződést mire számíthatok? Ki kell fizetnem a 58 napra járó munkabéremet járulékokkal együtt? Ilyenkor hogyan számolnak?
Vagy egyszerűbb, ha kivárom az 58 napot és arra hivatkozom utána, hogy ennyi volt a valódi támogatás mértéke? Érdemes aránytalanságra hivatkozni egy eseteleges per során?

PiHage # 2018.05.16. 08:28

Köszönöm a tájékoztatást!

Kovács_Béla_Sándor # 2018.05.15. 15:30

A munkaviszonyt természetesen felmondhatod. A felmondási időt le kell tölteni, de ezen szerződés - és az Mt. alapján szerintem nincs közvetlen szankció. Marad a szerződésszegés miatti általános kárfelelősség.

PiHage # 2018.05.15. 10:58

Váltani szeretnék munkahelyet a közeljövőben.
Nem tudok a jelenlegi szakmámban fejlődni.
Egy egészségügyi gondom felerősödött.
A tanulást folytatom. Szerződés nélkül is meg tudom oldani.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.05.15. 09:53

Ez nem tanulmányi szerződés - csak valami olyasmi.

De nem is értem: abba akarod hagyni a tanulást? Vagy miért mondanád fel a szerződést?

PiHage # 2018.05.15. 09:43

Itt a szeződésem bemásolva!

Amely létrejött egyrészrő (név) (szül.hely,idő) (cím),(anyja neve),(adószám),mint munkavállaló és a (név), (cím),(adószám) mint munkáltató között a mai napon az alábbi feltételeken:

A munkáltató és a munkavállaló megállapodik abban, hogy a munkavállaló előreláthatólag 2 évig tanulmányokat folytat a (képzés) képzettség megszerzéséért. A munkavállaló biztosítja a munkavállaló számára a délelötti-és az éjszakai műszakba járását.
Az iskolai szünet-nyári szünet- alatt azonban a 3 műszakos rend az irányadó.

Munkavállaló kötelezi magát arra. Hogy a képzettség megszerzése után min. 1 éven keresztelül a munkáltatóval dolgozik.

A jelen szerződésben nem érintett kérdésekben a Munka Törvénykönyvének(1992.évi XXII. tv.) a rendelkezései alkalmazandóak.

A jelen megállapodás egymással mindben megegyező 2 példányban készült, melyet a szerző felek mint akaratukkal mindenben megegyezőt aláírásukkal megerősítették.

Kelt:
Aláírás. Aláírás

Kovács_Béla_Sándor # 2018.05.15. 09:05

Nem ismerjük a szerződésedet.

PiHage # 2018.05.15. 08:23

Sziasztok!
2017. Szeptemberében kötöttem a céggel ahol dolgozom tanulmányi szerződést 2+1 évre, azt a segítséget adták csak hogy nappal-éjjelre kell járnom. Január óta már délutánra is járok összességében havi 1 hetet(ők kértek meg rá). Van egy egészségügyi problémám a fülzúgás már 3 éve és az orvosok sem tudják mitől van. Na ez ettől az összevissza járástól már kezd elviselhetetlen lenni. Azt szeretném megkérdezni hogy hogy tudnám a szerződést felmondani? Esetleg ha felmondanék mert már nem bírom hogy tudnék normálisan elmenni?mire számíthatok?
Köszönöm ha írtok valamit.

nonolet # 2018.03.12. 09:13

A szerződésed szerint kell eljárni.
Abból derül, ki, hogy: mi a teendő.

De ne csak a tanfolyami díjakra számíts...

Kártérítésre is jogosult lesz a cég, ha lelépsz idő előtt.
Hisz pótolni kell téged soron kívül.

Az pedig sokba kerülhet, sőt
ha pl. nem tud szállítani miattad,
akkor akár nagyon sokba is...

Tudod párezer éve ismert alapelv, hogy:
A szerződéseket be kell tartani!
Aki nem teszi, az pedig helyt áll az okozott kárért.

silent12 # 2018.03.11. 19:24

Sziasztok!
Tanulmányi szerződést kötöttem a céggel ahol dolgozom egy képzés elvégzésére, ami egy minősítés megszerzésével jár. A tanfolyamok ill. vizsgák díjai a szerződésben nevesítve vannak. A képzés megszerzését követően vállaltam, hogy még a cég alkalmazásában maradok 2 évig.
A képzést elvégeztem, a minősítést megszereztem. A minősítéstől számított 2 évből eltelt lassan 1 év. Most szeretnék felmondani, ami részemről szerződésszegésnek minősül.
Kérdéseim:
A teljes összeget kell-e visszafizetnem vagy arányos részét? Ha arányos, akkor ezt mi szabályozza? Mt?
Ha a képzés díja a cégnek kedvezőbb volt (mert kapott kedvezményt a képzési cégtől) akkor hivatkozhatok a kedvezményes összeg arányosítására vagy a szerződéses ár a mérvadó?
Köszönöm!

ObudaFan # 2017.04.06. 04:55

Nem vagy köteles aláírni és így aztán feltételekhez is kötheted az aláírásodat, ha mégis szándékozol.