Fizetett ünnepnap


Pagalu # 2015.04.24. 07:31

Most április 30-án éjszakás műszakba megyek, este 10-re. Éjfél után - értelemszerűen - május 1-e lesz, ami hivatalos munkaszüneti nap. Én május 1-én reggel 6-ig dolgozok. Kérdéseim: a május 1-én 0 órától reggel 6-ig terjedő időszak hogyan lesz számomra bérszámfejtve, illetve az, hogy ezen műszak május 1-re eső része az áprilisi avagy a májusi fizetésemben jelentkezik-e?

emimano # 2015.01.17. 14:06

Üdv! A december havi bérpapíron nem szerepel egyetlen fizetett ünnep sem. 4 műszakos munkarendben dolgozom. Azzal magyarázták a HR-en, hogy az adott napra nem voltam beosztva. Én úgy tudom, a fizetett ünnep jár, attól független milyen munkarendben és hogyan dolgozol. Lehetséges ez?

Köszönöm

efi99 # 2014.09.12. 16:30

Napsugár82
Nincs fizetett ünnep.
"Akkor ezt hogyan kompenzálja felém a munkáltató?"
Mit kell ezen kompenzálni? Nem kellett dolgoznod egy olyan napon, ami amúgy szerda volt, ennek ellenére teljes bért kapsz. Vagy úgy gondolod, hogy megkapod a havibéred, aztán pedig ezen felül egy nap otthoni láblógatásért (!) még egy napit extrát?
A havibéres mindig ugyanannyit kap, függetlenül attól, hogy az adott hónapban hány szombat, vasárnap, ünnepnap, áthelyezett szabadnap van.
Ha viszont 1 napnyival kevesebb bért kaptál, akkor szólj a munkaügynek, hogy tanuljanak meg számolni, mert az aug 20 miatt neked nem keletkezik -8 órád, mivel az a nap nincs is beleszámítva a ledolgozandó órákba, vagyis aug-ban 8 órával kevesebb a munkaidő, mintha mondjuk vasárnapra esett volna.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.09.12. 14:42

Nem kaptad meg a havibéredet?

Napsugár82 # 2014.09.12. 14:39

Kedves Fórumozók!

Havidíjas alapbért kapok, munkáltatóm 3 havi munkaidőkeretet alkalmaz, H-P-ig napi 8 órában van a munkaidőm és ha szükséges hétvégén ügyeletben is lehetek. 2014. aug.20-ra pihenőnapot számoltak el, amire fizetést nem kaptam. Ezek szerint mivel én havidíjas vagyok a fizetett ünnep nekem nincs fizetve? Akkor ezt hogyan kompenzálja felém a munkáltató? Próbáltam utána járni, de nem találok egyértelmű válaszokat.
Nagyon köszönöm a segítséget.

Szép napot!

evatunde # 2014.08.21. 16:02

Bocsánat,az előző beírás nem aktuális.De valami bibi van a rendszerben,ugyanis másik,hasonló oldalra irányított a kereső,természetes hogy ott nem leltem a feltett kérdéseimet.

evatunde # 2014.08.21. 15:59

Kedves fórumozók!

20-án,két napja írtam ide tanácsot kérve,tegnap még láttam a bejegyzésem,mára már eltűnt.Hogy lehetséges ez szerintetek?

evatunde # 2014.08.20. 09:49

Kedves fórumozók!Egy ismerősöm egyéni vállalkozónál dolgozik mint 40%-ra csökkentett munkaképességű.A munkaadó esküvői kellékekkel,esküvői díszítésekkel foglalkozik.Barátnőm napi 4 órában dolgozik nála,a munkaadó 700 ezer ft támogatást vesz fel utána.Gyakorlatilag ingyen foglalkoztatja novemberig,akkor megszünteti a munkaviszonyát,mert feketén havi 66 ezret fizet neki,addig tart a támogatás összege.Ez a munkaadó augusztus második vagy harmadik hetében 2 nap nem hívta be dolgozni mert nem volt munka.DE!Aug.20-ára berendelte,mondván hogy sok a munka és tartozik 2 nappal(2x4 órával).Gyakorlatilag le akarja dolgoztatni a hivatalosan is fizetett munkanapon a hétközbeni 2x4 órát,mikor is ő nem tudott munkát biztosítani.Mennyiben jogos ez?Állásidő járna vállalkozásnál is,ha a munkáltató hibájából nem tud dolgozni a munkavállaló?Válaszokat megköszönöm!

efi99 # 2014.08.11. 18:04

A munkáltató majd hónap végén fogja vakarni a fejét, ugyanis:
az aug 20 miatt nem 168 óra (21 db hé-pé nap), hanem 160 a havi kötelező idén aug-ban. Így aztán ha 1-jén dolgozott, meg a maradék 4 héten heti 40-et nyomott, akkor hó végére 170 lesz neki, vagyis 10 túlórája. Ott jön vissza.
Amúgy meg felejtsd el a fizetett ünnep fából vaskarika kategóriát, mert csak megzavarja az embert és zavaros számítások kezdődnek, mind munkáltatói, mind munkavállalói oldalról. Össze kell adni a törvényes munkanapok számát, felszorozni 8-cal, aztán mindig azt nézni, hogy hó végén mi az ábra a ehhez képest a tényleges órákkal. Szabadnap, pihenőnap, áthelyezett szabadnappá tett hétfők meg péntekek, "fizette ünnep" (?), anyámtyúkja: ebből a szempontból tökmindegy hol, mint, merre, mennyi. A lényeg a kettő óraszám különbsége (tekintve, hogy havi béresről beszélünk).

Pannyka # 2014.08.11. 08:11

Ebben kérnék értelmezhető,világos segítséget...a férjem havibéres,heti 40 órás...napi 10 órát dolgozik ezért minden héten kap egy szabadnapot az egyik hétköznap.Tehát ha valamelyik héten nem tudják kiadni a szabadnapját akkor túlóra miatt kifizetik ahogy azt kell(pótlékkal stb)...De itt jön a kérdésem...most ebben az évben aug.20.-a szerdára esik...azon a héten a többi 4 hétköznapot végigi ledogozza a férjem,de az ünnepnap miatt nem tud szabadnapot kivenni...így jár neki a túlóra elszámolása vagy nem? A munkáltatója azt mondja hogy nem...a heti 40 órába nem számít bele a munkaszüneti nap 8 óra?

Köszi.

Szecsi # 2014.06.18. 20:44

Sziasztok!
Az alábbi témában szeretnék segítséget kérni.

Kollégám megszakítás nélküli munkarendben dolgozik, 4 havi keretben, órabéres.
A fizetett ünnepet az alábbiak szerint szoktam elszámolni a számára:

1. dolgozik fizetett ünnepen:
100% ledolgozott óra + 100% munkaszüneti napi pótlék;
2. nem dolgozik fizetett ünnepen:
fizetett ünnepnapot fizetek neki távolléti díjjal számolva.

Pünkösd hétfőre a vezetője behívta dolgozni, aznap 4 órát dolgozott (a 8 óra helyett).
Ebben az esetben hogyan kell őt kifizetnem?

Köszönöm!

wers # 2014.01.10. 11:58

Te úgy szoktad kiszámolni, hogy
lentebb leírtam már, hogy kell számolni, de úgy tűnik szövegértési probléáid vannak.
Persze azon is lehet segíteni, egész kifinomult módszerek vannak, csak előbb fel kell tárni, hol a hiba

wers # 2014.01.10. 11:55

OFF
Ha nem tudjuk, hogy könnyebb v nehezebb, nem tudjuk hogy melyik csoportban van a hamis.

ha nem tudjuk könnyebb vagy nehezebb, akkor is elég a három mérés

most ezt kell még húszszor leínom?
ON

efi99 # 2014.01.10. 11:51

wers
"Ha nem határozzuk meg, hogy heti 40 óra (vagy 20 óra, 30 óra), akkor honnan tudjuk, hogy van túlóra pl. munkaidó keretnél?"
Ezt most komolyan kérdezed? Komolyan nem tudod kiszámolni egy munkaidőkeret ledolgozandó óráit, ha a hét, mint mértékegység helyett napban adjuk meg a ledolgozandó órákat?
Te úgy szoktad kiszámolni, hogy decemberben 31 nap van, az 4,43 hét és ezt megszorzod 40-nel ?? Ami egyébként 177,2-t ad és köze nincs amúgy a valósághoz!?

efi99 # 2014.01.10. 11:47

wers
Őrájuk duplán igaz, hogy gyönyörűen bele lehet majd kavarodni, ha valaki egy hétközi ünnepnapon mondjuk éjféltől reggel 6-ig dolgozik és lehet rajta vitatkozni fél évet, hogy akkor neki most fizetni kéne-e még abból a napból és ha igen mennyit (még 2 órát, még 8 órát, semennyit?). Mondjuk, ha így erre a konkrét esetre rákérdeznék most nálad, nem biztos, hogy a te verziód alapján 2 perc alatt szülnél rá választ. Az enyém egyértelmű és gyors: 6 óra ünnepnapi pótlékkal, a többi 18-ra semmi.

OFF
kbs
Azért írtam én is, hogy mondjuk, hogy könnyebb. Ha nem tudjuk, hogy könnyebb v nehezebb, nem tudjuk hogy melyik csoportban van a hamis.
ON

wers # 2014.01.10. 10:49

bocs, kimaradt a nem, nem játszom veled

wers # 2014.01.10. 10:48

efi szerint mindenki 8 órában, és hétköznapokon (munkanapokon) dolgozik, így szép kerek rózsaszínű világot lát maga körül
Nincsenek 4 órás, 6 órás munkaviszonyok, nincs folyamatos üzem, nincs 12 órás munka, 24 órában nyitva tartó üzletek, hétvégén is működő üzemek stb.

Ha nem határozzuk meg, hogy heti 40 óra (vagy 20 óra, 30 óra), akkor honnan tudjuk, hogy van túlóra pl. munkaidó keretnél?

De magam részéről ezt befejezem, efi most játszom veled tovább

wers # 2014.01.10. 10:33

OFF
Igen, igazad van, ha tudjuk, hogy könnyebb vagy nehezebb, vagy ha az elsőre feltett 3-3 db súlya megegyezik, akkor elég két mérés.

Ha nem egyezik meg, tudjuk, hogy a mérlegen lévő hat között van a hamis, és azt is tudjuk, hogy a nem mért három biztos valódi, ezért az egyik eldali 3 db-ot levesszük, helyette feltesszük a három biztos valódit, így megtudjuk, melyik három között van a hamis, és azt is, melyik irányba billent a mérleg a valódiakhoz képest, tehát már tudjuk, könnyebb-e, vagy nehezebb, így a harmadik méréssel kiválaszthatjuk a hamisat.
ON

Kovács_Béla_Sándor # 2014.01.10. 10:27

OFF
B. Bocs, ha nem tudjuk, könnyebb vagy nehezebb, akkor valóban legfeljebb három mérés kell.
Nem olyan könnyű ez.
ON

Kovács_Béla_Sándor # 2014.01.10. 10:16

OFF
B. Ha tudjuk, hogy könnyebb vagy nehezebb érme a hamis, akkor elég két mérés. Ha nem tudjuk, akkor pedig nem biztos, hogy elég három mérés.
ON

efi99 # 2014.01.10. 09:54

Vonatkoztass már végre el attól, hogy heti 40 óra. Nem jelent semmit. Szombatra áthelyezett munkanapon nem is lenne szabad dolgozni, mert akkor már heti 48-nál vagyunk? Ezt hogyan akarod kezelni? Ha valaki áthelyezett munkanapos héten kezd dolgozni, akkor az nem megy kapásból az első szombaton, ne nevetess!
Napi munkaidő 8 óra, az 1 nap az egység, pont azért, mert az évi 52 hétből alig 35-40 a "problémamentes" hét, amikor pont 40, se több, se kevesebb és az alapszabály, hogy minden munkanap meló (vagy szabi/beteg), nincs 40 órázás.
Így tehát a munkanapokat kell számolni, megszorozni 8-cal, ennyit kell mindenkinek dolgoznia és erre kell egyforma bért kapniuk. És nem kell pluszban dolgoznia, mivel az órabére eleve úgy lett visszaosztva, hogy automatikusan biztosítsa, hogy egyforma lesz a havibéresével.
Emiatt az egy ostoba alpont miatt képes volt mindenhol az egész munkaügyi szervezet 2 szabályozást és számolást kitalálni, mindenhol duplázva a táblázatokat, elszámolásokat, abszolut teljesen feleslegesen, mert a vége ugyanaz, mint, amit én hoztam ki belőle, negyed annyi munkával.
Tovább megyek: a havi bérezés is egy igen nagy hülyeség, mivel nem egyforma hosszúak a hónapok. Mindenkinek órabéresnek kellene lennie és csak a munkanapokra szabadna pénzt elszámolni (dolgozott/szabin volt/beteg volt).

wers # 2014.01.10. 09:02

ha végig olvastad volna.és csak próbáltad volna felfogni...

Nézzük a konkrét példát, kérdező munkaidő keretben órabéres, 2013 dec. 1-től febr. 28-ig.

Erre az időszakra törvény szerint 13 hét x 40 öra, azaz 520 óra az időkeret.
decberben 22 nap, januárban 23, februárban 20 a kirendelt munkanap.

Szerinted ez csak dec. 20 nap, január: 22 nap, február 20 nap. Ez csak 496 óra, nincs meg az időkeret. A hiányzó 3 napot le kell dolgoznia azonos munkabérét.
Vagy a törvény szerint munvel ünnepnep, megkapja a távolléti díjat.

Hányszor írjam még le? És azt állítod nem próbáltam elmagyarázni csak félig?
Te addig nem szállsz le erről a rugóról, amíg nem adok neked igazat. Arra pedig mostanában ne számíts, mert nincs igazad.

efi99 # 2014.01.10. 08:35

wers
Érteni te nem érted.
Megérteni csak azt lehet, amit próbálnak elmagyarázni, levezetni, kiszámolni, én ezt teszem.
Görcsösen hivatkozni egy törvény egy pontjára, ami hülyeség van, odalökni 2-3 számot, amit nem viszel következetesen végig, majd azt hajtogatni, hogy sajnálod, ott nem beszélhatünk arról, hogy valalmit meg lehetne érteni.
Esetleg ha próbálnád cáfolni, amit írtam (munkaszüneti nap nálad miért munkanap, hogyan lesz pénzénél az órabéres, ha nem dolgozik egész évben stb) és nem azzal záránád le, hogy sajnálom, akkor nem tűnne úgy, hogy nincs érved.

wers # 2014.01.10. 08:32

ó én balga, hiszen én a munka törvénykönyvéből és a bérszámfejtés szabályaiból indultam ki, és nem a magyar értelmező kéziszótárból

megérdemled a mosolyomat :))

wers # 2014.01.10. 08:17

sajnálom, hogy még mindig nem érted