Nyelvvizsga hiánya miatt nincs diplomám


Immaculata # 2016.04.13. 17:07

rég volt már...

:)) Azt nem lehet elfelejteni, csak nem tudni.

végrehajtó1 # 2016.04.13. 17:04

Talán segít:

Ha elmúltál 40 éves akkor megkapod.
Ha nem akkor igazolást állítanak ki hogy az államvizsgát letetted.

De én írnák a rektornak(dékán) nem emlékszem melyik a magasabb rég volt már... egy levelet ez ügyben...

wers # 2016.04.13. 16:19

TO-n azt mondták, hogy a két szakmai szükséges

Kitől várod itt, hogy okosabb legyen náluk?

Juha21 # 2016.04.13. 13:24

Tisztelt Fórumozók!

Sajnos nem találtam még választ arra, hogy adott szakon a beiratkozás időpontja, az abszolutórium megszerzése, vagy a záróvizsga időpontja számít e a kimeneti követelményeknél nyelvvizsga vonatkozásában.

Konkrétan 2006-ban kezdtem el az egyetemet, akkor két szakmai középfok volt a követelmény. 2009-ben nem sikerült az államvizsgám, utána egyéb elfoglaltságok miatt csak 2016 februárjában mentem újra, és sikerült. Ugyanezen a szakon mesterképzésen (akkor még kiegészítő képzés volt) most a követelmény egy szimpla középfokú nyelvvizsga.

A TO-n azt mondták, hogy a két szakmai szükséges, viszont az ETR-ben az oklevél "kiadható"-nak van minősítve, és a záróvizsga igazoláson is az szerepel, hogy minden követelménynek eleget tettem, a kiállítás kelte márciusi, viszont az oklevél száma nincs beírva...

Tudtommal a záróvizsga igazoláson is szerepelnie kellene, hogy még nem adhatják ki a diplomát, viszont több mint 30 nap telt el, ezért lehet csak elnézték az igazolást (mivel még nincs meg a két szakmai).

Tudna esetleg valaki felvilágosítást adni, hogy várjak-e még? :) (mivel munka mellett nincs időm nyelvészkedni, és nem is a közszférában vagyok).

Köszönettel:

Juha21

Merlon # 2016.02.15. 10:22

Sajnos nem elég, tárgyakat kell egyeztetni,elfogadtatni. Ehhez az egész indexet le kellene fordíttatni. Az Europass oklevél mellékletben mindez viszont benne van, és az elegendő is lenne. Éppen ezért anyagi szempontból nem volna mindegy, hogy kezdeményeznem kell az index hiteles fordítását, vagy költségmentesen kiadja az egyetem a korábban elmulasztott okl. mellékletet. Még a másolat 5000 Ft-os költsége is kedvezőbb lenne, ha kérhető.

Rexor # 2016.02.15. 08:15

Én első körben rákérdeznék, hogy egy fordítás (vagy egy hiteles fordítás) nem elég e a diplomádról.

Merlon # 2016.02.14. 20:59

Tisztelt Szakértő! Szíves segítségét szeretném kérni. 2006. júniusában államvizsgáztam, viszont mivel nyelvvizsgám csak később tettem le, így a diplomám 2006. decemberében vehettem át. Már nem tudom miért, de akkor nem kapott hangsúlyt az a körülmény, hogy a törvényi szabályozás ellenére az egyetem nem bocsájtott ki Europass oklevél mellékletet (tudomásom szerint, ez 2006.03.01-jét követően kötelező lett volna). Most viszont külföldi munkavállalás és tanulmányok miatt számomra fontos lenne. A kérdésem az, hogy közel tíz év elteltével kérhetem-e a tanulmányi osztályt az oklevél melléklet kiadására? Tanulmányi adataim az ETR-ben kerültek rögzítésre. Válaszát tisztelettel köszönöm.

baranyaszandi # 2014.06.17. 20:12

Köszönöm az eddigi segítséget!

terika23 # 2014.06.11. 10:14

baranyaszandi

Törvényileg az nincsen meghatározva, hogy ÖN csak akkor dolgozhat a tanult szakmájában, ha megvan a diplomája is. Az viszont meg van határozva törvényileg, hogy bizonyos pozíciókat milyen képzettségekkel lehet betölteni.

Anyarigó # 2014.06.07. 14:05

Mivel szociális szférában akartál elhelyezkedni a közalkalmazotti besorolás érvényes rád is.
Kikötés volt a diploma, így megtehetik teljes lelki nyugalommal, hogy nem alkalmaznak.
Tény, hogy lehetett volna lojálisabb is a munkáltató pl olyan kikötéssel, hogy ( most hasra ütök) 2015. január 2-ig be kell mutatnod a diplomádat, viszont megkapod addig is már a diplomás besorolást. Ellenkező esetben azonnali hatállyal felmondanak.
Ez a bizalom megelőlegezése.
Tedd le a nyelvvizsgát minél hamarabb, nehogy veszendőbe menjenek a főiskolai évek.

Lyonee # 2014.06.06. 16:47

A szakmai végzettséget diplomával kell igazolni. Be tudod mutatni?

baranyaszandi # 2014.06.05. 19:43

ÉS ez konkrétan hogy hangzik? Olvasgattam dolgokat, de nekem kicsit kacifántos a megfogalmazás egy-két helyen. Köszönöm

Sherlock # 2014.06.05. 14:52

Igen.

baranyaszandi # 2014.06.05. 12:53

Kedves Fórum!

Csecsemő és kisgyermeknevelőként elvégeztem a főiskolát 2013-ban, de a nyelvvizsga hiánya miatt nem kaptam diplomát, csak egy igazolást arról, hogy tanulmányi kötelezettségeim teljesítése után sikeres záróvizsgát tettem.
A főiskolai végzettséget igazoló oklevelem hiánya miatt egy munkáltató(gyermekotthon) nem alkalmazott mivel így nem számítok szakképzettnek, és nem tudna kategóriába(végzettség,bér) besorolni?

Törvényileg ez meg van határozva, hogy addig nem dolgozhatok az általam tanult szakmában, amíg arról nincs diplomám, csak sikeres záróvizsga igazoló papírom?
Köszönöm a segítséget!!