munkaszerződés felmondás közös megegyezéssel


Stella2016 # 2019.04.09. 05:14

Nagyon szépen köszönöm a tájékoztatást mindkettőjüknek!

Kovács_Béla_Sándor # 2019.04.09. 04:58

Ajánlat az, nem kérelem, és azzal bármit lehet.

ityam # 2019.04.09. 04:58

Stella2016:

Közös megegyezéssel szinte bármit lehet, de akkor közös a megegyezés ha azt a másik fél is elfogadja és pont úgy akarja. Ha pl szóban már lebeszélted főnököddel és belement csak mondta hogy írjad le egy papírra hogy ezt szeretnéd közös megegyezéssel és akkor aláírja akkor nyugodtan lehet az benne amit szeretnél az adott esetben.

Ha viszont félsz hogy nem fogja aláírni a közös megegyezést a főnököd, akkor nem közös megegyezéssel mondasz fel hanem rendes felmondással. Ezt ha szeretné ha nem érvényes lesz az akaratától függetlenül. Itt viszont a minimum 30 napnak meg kell lennie. Közös megegyezésnél akár kevesebb is lehetne HA belemegy a munkáltatód.
Ha későbbi dátumot szeretnél mint 30 nap, akkor jelöld meg mikor kezdődjön a 30 napos felmondási időd.

Stella2016 # 2019.04.08. 19:17

Tisztelt Kovács Béla Sándor!

Köszönöm válaszát! Ha jól értem a közös megegyezésre irányuló kérelmet is be lehet adni úgy, hogy abban jóval 30 nappal későbbi munkaviszony megszűnés van megjelölve?

Kovács_Béla_Sándor # 2019.04.08. 18:33

Vagy felmondás vagy közös megegyezés.

Ha az a kérdés, akkor a munkavállaló felmondásában megjelölheti a napot, amelyen a felmondási idő elkezdődjön. (De ez a nap természetesen nem lehet korábbi, mint a felmondás közlésének a napja.)

Stella2016 # 2019.04.08. 17:46

Tisztelt Fórumozók!

Segítséget szeretnék kérni felmondás keltezése kapcsán. Szeretném beadni kérelmemet munkaviszony megszüntetésére közös megegyezéssel, 30 nap felmondási idő betartásával. A kérdésem az, hogy lehet-e korábban beadni ezt a kérelmet mint 30 nap? Például holnapi keltezéssel, de csak május 31-i megszűnést kérve?
Bizonyos szempontból nekem fontos lenne ezt a kérelmet hamarabb aláíratnom.
Előre is köszönöm a hozzászólásokat!

WTamás3 # 2014.09.11. 08:35

Mivel 2014. szeptember elsejétől új iskolában szerettem volna dolgozni (ahol jelenleg munkaviszonyban is vagyok), az előző munkáltatómnál kértem, hogy közös megegyezéssel szüntesse meg közalkalmazotti jogviszonyomat 2014. aug. 31-ével. (Erről dokumentumom is van.) A volt munkáltatóm azonban válaszlevelében azt írta, hogy munkaviszonyomat 2014. aug. 29-ével szünteti meg mivel 31. vasárnap. Így a Közalkalmazott jogviszony megszüntetése dokumentumra is az aug. 29. került. Az ezen dokumentumon lévő Indoklás alatt a következő áll: "Fent nevezett közalkalmazott 2014. 08. 01.-i keltezésű levelében kérte közalkalmazotti jogviszonyának közös megegyezéssel való megszüntetését 2014. aug. 31-i hatállyal."
Kérdésem: Hogy orvosolható ez a probléma. Kihez forduljak. Van még 10 napom a harmincból a jogorvoslatra.
Köszönettel

Kovács_Béla_Sándor # 2014.09.09. 12:21

A lemondási idő a keresőképtelenség ideje alatt is telik. De nem látom be, miért állna érdekedben lemondani. Különösen, hogy azzal a biztosítási jogviszony, így a táppénzjogosultság is megszűnik.

1kém # 2014.09.08. 19:06

Üdvözlet!
Segítsetek kérlek!
Védett korú közalkalmazott vagyok, több hete betegállományban. Munkaadóm ellehetetlenítette a munkavégzésemet, ezért rendes felmondással szeretném megszüntetni munkaviszonyomat. Ha ezt táppénz alatt teszem meg, a 30 napos felmentési idő ekkor is telik? Pl. ma benyújtom a felmentési kérelmet, 30 nap múlva - ha jól számolom október 8-án szűnik meg a közalkalmazotti jogviszonyom akkor is, ha addig táppénzen leszek?
Segítségeteket előre is köszönöm!

ObudaFan # 2014.09.08. 18:57

Esetleg ha az anyavállalat átveszi az üzemet, akkor munkajogi jogutódlással még tisztább a helyzet.

ObudaFan # 2014.09.08. 18:56

Annak a kérdésnek, hogy jár-e neki, úgy van értelme, hogy mi járna neki, ha nem egyeznétek meg. Ebben az esetben járna a felmondási idő. De persze ebben az esetben nem lenne semmilyen kötelezettsége az anyavállalatnak a továbbfoglalkoztatásra.

Marti_2010 # 2014.09.08. 18:02

Kedves Ügyvédek!
Véleményeteket kérném az alábbiakban:
Részmunkaidőben foglalkoztatott munkaviszonyát szüntetem meg végelszámolóként egy cégnél. Szeretném és kötelességem is biztosítani, hogy a Munkavállaló jogai ne sérüljenek. A végelszámolandó cég anyavállalata átvenné a részmunkaidős dolgozót "azonnal" (miután leszámolt a leánynál).
Közös megegyezéssel történő felmondást fogok javasolni valószínűleg a Munkavállalónak. Kérdésem, hogy az esetlegesen igénybe nem vett és nem kiadott szabadságnapok megváltása mellett, amit kifizet neki a cég, jár-e neki a - a rendes felmondás esetén szóba jöhető - felmondási időre járó bér ?
Tudtommal nem.
A közös megállapodás nyilván a két fél közös akaratát tükrözi majd, s mint olyan, minden "megállapodás kérdése", de szeretném tudni a fenti kérdésre a választ, mielőtt a Munkavállalót tájékoztatom. Köszönöm. Üdv: Marti