GYED,GYES, táppénz


ericica # 2005.07.20. 10:43

Tisztelt Fórum!
Három hónapos terhes vagyok, és dolgozom, de csak 2004 május 18.-a óta. Ha a szülési szabadság előtt kell táppénzre mennem, akkor hogy számolják ki nekem annak összegét?
A 2004-es év keresetét 365-tel osztják el és annak veszik a 70 százalékát, vagy pedig csak a biztosított napok számával osztják az összeget?
És később, ha GYED-et fogok kapni abba beleszámolják a táppénzes időszakban kapott pénzt, vagy csak az aktív keresetemet
veszik alapul?
Köszönöm előre ha válaszolnak.
Erika

Gyuri # 2005.07.18. 12:26

Sziasztok!

Páromnak 2005.06.11-én járt le a gyed ideje az első gyerkőc után, az óta 2005.08.15-ig megkapja a fizetett szabadságát, és ugyebár ez után lehetne igényelni a GYES-t.
Szeretnénk mihamarabb egy második gyereket.
Kérdéseim:

  1. 2005.08.15-től kaphat gyest 22500 értékben, ettől kezdve ugye fizetés nélküli szabin van a munkáltatójánál (közalkalmazott)? Ettől a 22500 összegtől szeretnénk valahogy többet "kapni"..
  2. GYES-ről el mehet-e táppénzre (mondjuk veszélyeztett terhesség jogcímen betegállományba kerül)? Vagy ne igényeljük meg a GYES-t és várjunk még?
  3. Vagy valahogyan legyen 4 órás munkája? A jövőbeli magasabb GYED végett..
  4. Mi alapján fogják számolni a GYED-t, ha megszületik a második gyerkőc? Jár-e a GYED ezek után?

KÖszi a segítséget!

Üdv.: Gyuri