Munkaidő keret


wers # 2022.01.12. 04:51

Túlóra a létszám hiány miatt volt elrendelve kötelezően havi 1 nap legalább, mellette folyamatosan dolgoztuk be a nem kevés mínusz órákat

Az tényleg világos, hogy nem érted. Nekem még félelmetesebb a sejtésem, hogy a munkáltatód sem igazán.

Kovács_Béla_Sándor # 2022.01.11. 21:13

Neked tényleg fogalmad nincs a munkaidőkeretbről, és ahogy elnézlek, szándékod se, hogy megértsd mi az, mik a szabályai. Ami elég baj, ha amúgy munkaidőkeretben dolgozol.

Krisztian # 2022.01.11. 15:44

Wers köszönöm a válaszod!

Túlóra a létszám hiány miatt volt elrendelve kötelezően havi 1 nap legalább, mellette folyamatosan dolgoztuk be a nem kevés mínusz órákat, majd elvileg letudtam mindent. Most hétvégén szóltak munkában, hogy ez a helyzet, de azóta nem dolgoztam, hogy tisztázhassam a dolgokat. Holnap már megyek, de ez az első 8 óra amit a 16-ból bedolgozok, egyébként nem dolgoznék. Holnap kiderül mit mondanak.

drbjozsef # 2022.01.11. 09:08

arra szeretnék választ kapni, ha van ilyen
Még rövidebben : nincs ilyen.

wers # 2022.01.11. 07:10

Krisztian

A munkaidő beosztást a munkáltatónak kell elkészítenie. Ha már munkaidő keret, akkor arra tekintettel. Láthatóan elk...ta, mert a végére minimum 0-ra ki kellett volna hoznia. Ahogy írta KBS, ha plusz van akkor azt ki kell fizetnie.
Neked mínusz jött ki. Rájött (jobb későn, mint soha), hogy ezért megdádázhatják, mert nem vonhatja le béredből, mivel az burkolt fizetés nélküli szabi lenne, amit ugye ő nem rendelhet el.

Át nem viheti. (szerintem így járt)

Az is tény, hogy nem kötelezhet olyan napon munkavégzésre amin hivatalosan ott sem vagy (szintén lásd KBS). Mellesleg nem érem hogy lett mínuszod, ha az írod, hogy folyamatos a túlmunka.

Kovács_Béla_Sándor # 2022.01.10. 21:04

Dixi.

Krisztian # 2022.01.10. 18:11

Köszönöm a gyors válaszát, de elsősorban arra szeretnék választ kapni, ha van ilyen, hogy van e erre nekik kiskapu vagy bármi amire hivatkozva bedolgoztatják. Amennyiben nem, én mire hivatkozhatok, hogy nem dolgozom be.

Kovács_Béla_Sándor # 2022.01.10. 17:13

Ha az lezárt munkaidőkeretben a teljes munkaidőkeret átlagában a munkaidőd meghaladta a heti 40 illetve a napi 8 órát, az rendkívüli munkavégzés (ha úgy jobban tetszik: túlóra) volt, amit a munkáltatónak pótlékokkal együtt ki kell fizetnie.

Az új munkaidőkeretben meg dolgozol, ahogy dolgozol, és fizetnek, ahogy dolgozol.

Krisztian # 2022.01.10. 16:30

Tisztában vagyok azzal, hogy a jelenléti ív nem a valóságnak megfelelő kitöltése szabálytalan, de sajnos ez nagyon sok helyen alkalmazott módszer.

Sejtettem, hogy a ledolgozás, csúsztatás se szabályos, viszont nem tudom, hogy mi az amit megtehet a munkáltató és mi az amit nem egy ilyen esetben. Meg kérdezni a munkahelyemen, hogy ez a mínusz honnan jött, de szeretnék előtte kicsit tisztában lenni a dolgokkal. Az interneten nem találtam ezzel kapcsolatban információt. (Nem szívesen dolgoznám be, ha jogtalan, 5 műszakos munkarend mellett és alkalmankénti kötelező túlórák a létszámhiány miatt, inkább pihenne az ember)

Kovács_Béla_Sándor # 2022.01.10. 15:00

Két munkaidőkeret között nincs átfedés, "ledolgozás", "lecsúsztatás". Sőt maga az időkeret sem így működik - de ezt is mondtam már.

Arra azért magadtól is rájöhettél, hogy úgy dolgozni, hogy jelenléti ív szerint bent sem vagy, aligha szabályos. (Ha "véletlenül" épp arra jár egy munkaügyi ellenőr aznap, a munkáltató többet veszít a bulin, mint amennyit nyerni szeretett volna.)

Krisztian # 2022.01.10. 13:27

Szabályosan járnak el ilyen esetben? Bedolgoztathatják a 16 órát?

Köszönöm a válaszát!

Kovács_Béla_Sándor # 2022.01.10. 06:20

Alapvetően nem így működik a munkaidőkeret.

Krisztian # 2022.01.09. 19:44

Üdvözlöm! Olyan problémám lenne, hogy fél éves munkaidő keretben dolgozom és tavaly decemberben járt le az előző. Még a lejárta előtt szóltak, hogy van -20 órá amit be kell dolgozni, ez megtörtént. Most, hogy elkezdtünk egy új munkaidőkeretet szóltak, hogy tavalyról maradt még 16 óra mínuszom, és most akarják bedolgoztatni (tavalyra beírtak nekem 2 napot, most meg nem kellene majd ezen a két napon töltenem a jelenléti ívet) az érdekelne, hogy megtehetik e, hogy most dolgoztatják be velem.

drbjozsef # 2021.04.06. 17:50

delac,

Egyenlőtlen munkaidő beosztásban legalább heti egy pihenőnapot kell beosztani, ebből havi minimum egy vasárnapra kell essen. Munkaidő keretben heti 48 óra pihenőidőnek átlagban is meg kell lennie. Mt.105.§-106.§
Melyiknek nem feleltek meg?

A munkaidő keret végén, a munkaidőkeretet meghaladó időre 50% bérpótlék jár. Mt.143.§(2).

delac # 2021.04.06. 16:40

József,
köszönöm a gyors választ..

akkor pontosítok :
nem biztosították a naptár szerinti 48 pihenőnapot,csak 33at.
..és igen én is így értettem,csak nem tudtam ilyen szakszerűen megfogalmazni:
nem a pihenőnapot kell kifizetni,hanem az azon végzett munkát..
kérdés az,hogy 50 vagy 100 százalékkal

én is úgy érzem keretesnek igaza van,erre az esetre 100% pótlék jár

drbjozsef # 2021.04.06. 16:05

delac,

Hogy érted, hogy nem adják ki az "összes" pihenőnapot?

Maga a munkaidő-beosztás egyébként megfelelt az Mt. vonatkozó szakaszának?

Azért nem értem a "kiadott" pihenőnapot, mert azt nem kiadni, hanem biztosítani kell, a munkaidő megfelelő beosztásával. Munkarendtől függően lehet kevesebb pihenőnapod esetleg, de akkor nem azt kell kifizetni, hanem a többlet munkát - hiszen csak amiatt lehet kevesebb.

delac # 2021.04.06. 15:48

Üdvözletem !
Hasonló cipőben járok,mint " keretes " fórumtársunk.
Csatlakoznék hozzá,és tisztelettel kérdezném,hogy
mi történik akkor ha a munkaidő keret végéig nem adják ki az összes pihenőnapot?
Ki kell-e ezeket fizetni? És jár-e rá pótlék?

köszönöm

keretes # 2021.03.30. 08:11

Tisztelettel egy másik témában is kérem segítségüket:
ha összehasonlítom a havi bérjegyzéket a jelenléti ívvel,amit mindig következő hónap közepén /végén hoznak aláírni,akkor az azokon lévő adatok
( ledolgozott órák,napok,pihenő napok ) teljesen mást mutatnak.
Konkrétan a bérjegyzéken nem a valóságnak megfelelő adatok vannak,mikor szóvá tettem a rövid válasz az volt : "jól van az úgy "
...szerintem nagyin nincs jól

keretes # 2021.03.30. 08:00

Tisztelt Ügyvéd Urak,Szakértők!
Az alábbi konkrét ügyben kérem véleményüket,tanácsukat:
6 havi munkaidő keretben dolgozom.Az erre az időszakra jutó 48 naptári pihenő napból csak 33 pihenő napot kaptam meg,ezért keletkezett 15*8 azaz 120 többlet órám.
Az én véleményem szerint ez pihenő napi munkavégzésnek számít,tehát 100% pótlékkal kellene kifizetni.
A munkaügyes nem így gondolja,mert szerinte a munkaidő keret esetén keletkezett plusz órákat csak 50% pótlékkal kell kifizetni.
Szerintem ez csak akkor van így ,ha a keret idejére jutó összes pihenő napot kivettem.

Röviden erről van szó,köszönettel várom véleményüket.

Kovács_Béla_Sándor # 2020.07.20. 16:19

Korábban szó se volt róla, hogy le akarja dolgoztatni.

Nem, Doktor, az arra nem vonatkozik, ha megkapta az alapbérét, a foglalkoztatás pedig átlagban nem teszi ki a heti 40 órát. Nem is nagyon tudom, hogy fordulhat elő - talán az órabéresek vagy teljesítménybéreseknél.

Rea001 # 2020.07.20. 14:57

Legjobb tudomásom szerint,olyan,mint túlfizetés nincs. Ha nem az önhibánkból keletkezett a mínusz 370 óra-hanem azért,mert nem tudott munkát adni-akkor miért akarja ledolgoztatni??Van erre valami törvény?? Ezt szeretném megtudni! Köszönöm!

drbjozsef # 2020.07.20. 12:44

156. (3) és (4) nem ezt jelenti?

Ezt kérdezte szerintem.

Kovács_Béla_Sándor # 2020.07.20. 11:55

Mondjuk, mert nem kérheti. Nincs is olyan, hogy "túlfizetés".
Tényleg ezt kérdezte?

drbjozsef # 2020.07.20. 08:02

Rea001,

Szerintem az egyes keret lejáratakor el kell számolni, az arra vonatkozó túlfizetést vissza kellett volna kérnie a munkáltatónak. Nem kérte vissza? Miért?

Kovács_Béla_Sándor # 2020.07.20. 07:12

Tessék?