Közalkalmazott, köztisztviselő, közszolgálat


pöszméte # 2006.10.18. 19:26

Sziasztok!

Sürgősen tudni szeretném, hogy a közalkalmazottként eltöltött éveim az közszolgálati időnek számítanak-e vagy sem.
16 évig óvonőként dolgoztam, ezután az önkormányzathoz kerültem. Besoroltak főtanácsosnak /népművelő diplomám van/, de egyesek szerint ez jogtalan, mivel a közalkalmazotti éveim nem számítanak közszolgálati időnek.
Kérlek segítsetek tisztán látni! Előre is köszönöm!

ObudaFan # 2006.10.18. 19:53

Ktv. 72. § (1) A köztisztviselô besorolásánál (23. §) a munkaviszonyban, közszolgálati, közalkalmazotti jogviszonyban, bírósági szolgálati, illetve munkaviszonyban, ügyészségi, hivatásos (szerzôdéses) szolgálati jogviszonyban, ösztöndíjas foglalkoztatási jogviszonyban, munkavégzésre irányuló egyéb jogviszonyban töltött idôt kell alapul venni azzal, hogy a munkavégzési kötelezettséggel nem járó, megszakítás nélkül hat hónapot meghaladó idôtartamból hat hónapot kell beszámítani. A sor- és tartalékos katonai, valamint a polgári szolgálat, a 14 éven aluli gyermek ápolására, gondozására, illetve a tartós külszolgálatot teljesítô dolgozó házastársa által igénybe vett fizetés nélküli szabadság teljes idôtartamát figyelembe kell venni.

Verasz # 2006.10.24. 13:49

Sziasztok!

Köztisztviselőként dolgoztam két évig. Gyermekem születését követően a szülési szabadságomon kaptam a hivatalos értesítést, hogy mivel a szervezetben leépítés történt, megszünt a státuszom. A levélben azt írták, hogy a GYES és a szabadságom lejártát követően intézkednek munkaviszonyom megszüntetéséről. A kérdésemaz lenne, hogy ez így jogszerű-e, illetve ha a GYES és szabadság lejártát követően lenne szabad státusz a szervezetben, akkor nem lennének-e kötelesek visszavenni?
Válaszotokat előre is köszönöm.

tomas64 # 2006.10.24. 14:00

Sajna egyre több a hasonló tényállás. A Gyes után is lehet szabályos a felmondás, de ez sok egyébtől is függ! Pl: valóban jó gondolod, ha van végzettségednek megfelelő egyéb munka, kötelesek azt neked felajánlani!

Kovács_Béla_Sándor # 2006.10.24. 15:12

Ez nem több, mint egy tájékoztatás, puszta gesztus. Joghatása nincs; a közszolgálati jogviszonyod változatlanul fennáll.

csufi99 # 2006.10.24. 23:07

Verasz! Egyre vigyázz, semmi kölcsönös megegyezés, számíthatsz a felmentésre. Ragaszkodj is hozzá, s ha tudod, hogy van - lenne hely megfelelő, ráérsz megtámadni, ha a döntést megkapod, határidőn belül fordulhatsz a munkaügyi bírósághoz. - Ha akarsz, s kellő alapod lesz hozzá.

Gyuri # 2006.10.25. 14:33

Szép napot mindenkinek!

Lenne egy sürgős kérdésem:
Közalkalmazott vagyok, 8 éve középiskolai tanár, 8 órás munkát látok el. Szeretném munkaviszonyom megszüntetni, és nem tudom, hogy milyen határidővel kezdhetnék az új helyen...
Mennyi a felmondási idő a fenti paraméterekkel, ha én mondok fel, vagy ha közös megegyezéssel tesszük ezt?
Mit érdemesebb tennem?
Köszönöm előre is a segítséget! Maya

ObudaFan # 2006.10.25. 17:25

Közös megegyezéssel bármiben meg lehet állapodni.
A közalkalmazott a határozatlan idejû közalkalmazotti jogviszonyt lemondással bármikor megszüntetheti.
Lemondás esetén a lemondási idô két hónap. Ezen idôtartam egy részére, vagy annak egészére a munkáltató mentesítheti a közalkalmazottat a munkavégzés alól.

tilsza # 2006.10.26. 15:15

Segítségért jöttem.
Létezik-e olyan jogszabály, ami önkormányzati köztisztviselői jogálláshoz technikusi bizonyítványt ír elő? Törvénytárban csak közép- vagy felsőfokú végzettséget találok.
Konkrétan építésügyi előadó munkakörről van szó.
Bízom benne, hogy itt kapok választ. Tanácstalan vagyok.

G.erika # 2006.10.26. 16:16

Szép estét mindenkinek!!!:-)))

Ezúton szeretnék segítséget kérni Tőletek!

39 éve dolgozom közalkalmazottként és az idén, december 1-vel, 57 évesen nyugdíjba megyek. Felmentési időm teljes egészére felmentést szeretnék kérni a munkavégzés alól. Ha ezt engedélyezik számomra, mikor és milyen dokumentumokat kell erről a munkáltatómnak kiadnia, illetve ezek átadásával meg kell-e várnia a Nyugdíjintézet határozatát?
Mivel jubileumi jutalom is jár, ennek, illetve a felmentési időre járó munkabér kifizetésének milyen határidővel kell megtörténnie???

Előre is köszönöm Mindenkinek!!!

tomas64 # 2006.10.26. 16:37

Először várd meg, hogy felmentsenek! A gyakorlat sokszor az, hogy megpróbálják rávenni a dolgozót a közös megegyezésre, és így megspórolni a végkielégítéseket. Vagy a nyugdíj melletti továbbfoglalkozatást is választhatja a munkáltató, ebben az esetben neked kell felmondanod, ha nem kívánsz tovább dolgozni.

Ha minden símán megy kapsz egy felmentésről szóló munkáltatói határozatot, az utolsó munkában töltött nap meghatározásával, rendelkezést a szabadság pénzbeni megváltásáról, a munkavégzés alóli mentesítésről, esetleges részarányos 13. havi fizetésről, valamint a végkielégítés összegéről és annak kifizetése időpontjáról.
Meghatározza továbbá a jogviszony utolsó napját is. Esetleg rendelkeziok a jubíleumi jutalomról, de lehet, hogy az egy külön történet lesz.

ikke # 2006.10.26. 18:41

Segítséget szeretnék kérni.
Ha valakit rendes felmondással elküldenek, s a felmentési ideje jövő év februárig tart. Már szeptembertől nem dolgozik, de Időközben talált máshol munkát ahol foglalkoztatnák már két hét múllva. Papírokat kértek tőle, de az előző munkahelyén nem kapott még semmit, majd csak februárban kapja meg. Emiatt lehet hogy nem tudják az új helyen foglalkoztatni. Kérdésem. hogy a felmentési idő alatt ha talál munkát akkor már kezdhet is és nem kell megvárni hogy leteljen a felmentési idő.
A papírokat nem kellett volna már az utolsó ténylegesen munkába töltött napon megkapnia? Mit lehet ebben az esetben tenni? Hogy tadna munkába állni? Az új leendő munkahelyén azt mondják papírok nélkül nem biztos hogy alkalmazzák. Köszönöm a választ.

ObudaFan # 2006.10.26. 18:55

De, az utolsó munkában töltött napon ki kell adni a papírokat, és ha a munkáltató a munkavállalót végleg felmentette a munkavégzés alól, a munkavállaló vállalhat más munkát.
Meg kellene beszélni ezt a korábbi munkáltatóval, azzal, hogy az ezek megszegéséből eredő kárért kártérítést kérhetsz bíróságon.

lola22 # 2006.10.27. 12:08

TILSZA részére!

Olvasd el a 9/1995. (XI.6. Korm. rendeletet. (Köztisztviselők képesítési előírásairól) Amit kérdeztél, valószínű megtalálod az 1. sz. melléklet 4. pontjában.

tilsza # 2006.10.27. 14:21

lola22! Köszönöm, megvan a válasz.

G.erika # 2006.10.27. 19:22

Köszönöm szépen!!!:-)))

HuNTeR # 2006.10.29. 22:39

Sziasztok!

Helsőoktatásban dolgozom határozott idejű közalkalmazotti jogviszonyban. Ha távozni szeretnék és nem sikerül közös megegyezéssel megoldani (van rá esély, hogy félév/tanév végéhez ragaszkodna az intézmény), akkor csak rendkívüli lemondással élhetek. De ki és mi alapján bírálja ilyenkor el, hogy ennek indoka valóban elfogadható-e?

Köszönöm előre is.

Kovács_Béla_Sándor # 2006.10.29. 22:47

A rendkívüli lemondást csak a munkáltató súlyos szerződésszegésére lehet alapozni. Hogy ezen hivatkozás valós-e, azt első körben maga a munkáltató értékeli, aztán ha szerinte jogellenes a felmondásod, akkor jön a bíróság.

vanda24 # 2006.11.02. 08:59

Sziasztok!

Következő kérdésben szeretnék egy kis segítséget.

Ismerősöm egész évben közalkalmazott, november 30-ig.

December 1-től köztisztviselő lesz.

1.) Szabadsága hogy alakul a 2006-os évre?
(gondolom időarányosan,hiszen köztisztviselőként több lesz a szabadsága,közalkalmazotti jogviszonyában még van 6 nap szabadsága)

2.) 13.Havi Fizetésével mi lesz?
2006-ban lesz 11 hónap közalkalmazotti jogviszonya és 1 hónap köztisztviselői.

Előre is köszi:))

Kovács_Béla_Sándor # 2006.11.02. 15:32
  1. Jól gondolod.
  2. Az ún. 13 havi az aktuális személyi alapbérhez igazodik.
vanda24 # 2006.11.03. 07:09

Köszi:)

dodo44 # 2006.11.04. 12:54

Sziasztok!
Segítséget kérnék. Közalkalmazottként dolgozom. Munkakörömhöz kapcsolódóan havi egyszer akkreditált képzésben veszek részt, melyre főnököm küldött.
Most nem akar elengedni, mást küld, bár munkaköröm nem vonta vissza. Ha nem megyek, ugrott a kreditpontom.
Mit tudok tenni?
Köszönöm

tomec # 2006.11.04. 18:18

Sziasztok!

Segítséget kérnék: köztisztviselőként dolgozom, ebben az évben főiskolai végzettséget szereztem. A tanulmányaim megkezdése előtt a jegyzőnek ezt bejelentettem, a hivatal anyagilag nem támogatta tanulmányomat, tehát szerződést sem kötöttek velem.
Június 26-án becsatoltam az oklevelemet, és kértem hogy a többi munkatársaimhoz mérten soroljanak át. A jegyző azt mondta nem lesz progléma, a személyis, aki egyben aljegyző is nem nagyon akarja átsorolásomat, oly annyira, hogy mai napig sem igen, sem nem választ nem kaptam.
Kérdésem, átsorolhatnak-e, vagy mérlegelés kérdése, esetleg lehet- e kötelezni a munkáltatómat.
J.

csufi99 # 2006.11.04. 23:14

Ha végzettséged szakirányú, azaz munkakörödhöz szükséges, át kell sorolniuk, ez nem mérlegelés kérdése!
Biztos hozzáférsz a jogszabályokhoz, neten is megnézheted, 1992. XXIII. tv. és a 9/1995.Korm rendelet, dugd az az orruk alá...
Más a helyzet, ha egészen mást tanultál, példának, műszaki ügyinézőként vagy okmányirádai dolgozóként egy tanítói oklevél, hogy vad példát írjak; erre nincs szükség, nem szakirányú. A jogszabály egyértelmű e tekintetben.
Korábban bármilyen felsőfokú végzettségre át kellett sorolni, de változott a jogi szabályozás.

csufi99 # 2006.11.04. 23:17

dodo44-nak:
A pontgyűjtés időhöz kötött, feltételezem nem most jár le a teljesítés ideje, lesz még lehetőséged rá.
Bár a háttérben mi lehet, biztosan tudod.