webáruház visszaélése


drbjozsef # 2018.04.17. 07:49

castroyal,

http://homar.blog.hu/search?…

Itt olvashatsz több különböző társkereső hasonló trükkjeiről. Ha egyértelmű az ÁSZF, amit elfogadtál, akkor sajnos nem lesz könnyű megszabadulni tőlük.

Olvasgasd el a posztok alatti Tanácsadói válaszokat. Fogsz találni hasonlót.

lajcsó # 2018.04.17. 07:12

Alaposan utána kellene nézned annak, hogy valamilyen trükk során az akaratodon kívül, az alapszolgáltatásból nem lett-e valamilyen extra szolgáltatás!?

castroyal # 2018.04.17. 05:30

Kedves Fórumozók,

A következő esetben van szükségem segítségre.

Egy magyar nyelvű társkereső oldal szolgáltatását vettem igénybe (mint kiderült, a cég Luxemburgban van bejegyezve).
Kifizettem egy alap szolgáltatásuk díját kb 2000 ft-ot. (postán, de kártyával fizettem).
Nagyjából egy hónap múlva a cég leemelt 14 000 ft-ot a számlámról. Erről a fizetési kötelezettségemről semmilyen információt nem kaptam a társkereső oldal üzemeltetőjétől. Semmilyen további szolgáltatást nem kívántam megvásárolni, vagy igénybe venni. Továbbá semmilyen formában nem egyeztem bele, hogy a számlámról pénzt emeljenek le.
Azonnal bementem a bankba, új kártyát igényeltem, és az átutalást is sikerült visszafordítani.
Ezt követően a cég fizetési felszólítást küldött email-ben. Próbáltam a regisztrációt megszüntetni, de gyakorlatilag mindenféle ügyintézés mintha szándékosan lenne megnehezítve. Telefonjuk nincs, csak email-ben vagy faxon lehet velük kapcsolatba lépni.
A tegnapi nap kaptam egy levelet Németországból egy behajtó cégtől. Mint kiderült, a társkereső oldal üzemeltetője behajtó cégen keresztül próbálja beszedni azt az összeget,amit véleményem szerint jogtalanul emelt le a számlámról. Itt már az eljárási díjakkal emelt összegről beszélünk.

Várom szíves véleményüket, segítségüket.
Köszönettel

tejivó # 2018.03.25. 18:37

köszönöm a válaszokat!

nonolet # 2018.03.23. 23:14

EURÓPAI FIZETÉSI MEGHAGYÁSOS ELJÁRÁS (EUFMH)

https://www.mokk.hu/…ek/EUFMH.php

efi99 # 2018.03.23. 22:02

Melyik cég ?

tejivó # 2018.03.23. 18:50

2018. január 01-től új szabályozás lépett életbe: csak magyarországi székhelyre bejegyzett cég ellen indítható fizetési meghagyásos eljárás..

nonolet # 2018.03.23. 18:39

Küldhetsz, létezik nemzetközi is...

tejivó # 2018.03.23. 18:25

Rendeltem egy műszaki terméket egy webáruháztól. Pénzt elutaltam, terméket nem küldték.
Reklamáltam. Mismásolnak, húzzák az időt.Kapcsolattartás e-mailben történik.
Fizetési meghagyással nem élhetek, mert a cég székhelye Csehországban van.

Mit tehetek?

Köszönöm szépen.