Impresszum mikor kötelező, és mikor nem


alfateam # 2020.08.14. 10:35

Az oldal nem áll kapcsolatban semmilyen szolgáltatóval (kivéve a tárhely szolgáltatót).
Vagy-is bérleti szerződésed van! És ez a Te magánügyed?

nincsen létező, valós, hivatalos adat.

gerbera317 # 2020.08.14. 10:26

Ez nem vita.
Egyébként ez itt egy jogi fórum, ahol az számít, mit mondanak a jogszabályok; nem pedig az, hogy mit mond a te a jogász ismerősöd.

Furtoske # 2020.08.14. 10:16

Ugyan már, ne vitatkozzatok ezen. :)

Közben összefutottam véletlen egy régi ismerőssel, akinek a testvére jogász.

Saját szóhasználatommal az én egyedi(??) esetemre röviden, és tömören a lényeg:

Az impresszum a web-oldal egy hivatalos dokumentuma.
Nem kötelezhetnek senkit egy olyan hivatalos dokumentum kitöltésére, amelynél a kötelezően kitöltendő mezőinek egy részére (cégbejegyzés, adószám, stb ...) nincsen létező, valós, hivatalos adat.
Ezek hiányában maga a dokumentum sem tekinthető hivatalosnak, nem hivatalos dokumentum közlésére meg törvényileg sem kötelezhetnek senkit.

gerbera317 # 2020.08.14. 09:32

Elírás. 2001-et akartam írni. De most akkor mi van a 2014-essel?

wers # 2020.08.14. 08:57

Ne, a 2001 évi CVIII. törvényt linkelted.

Miért, te mit? Nem ugyanazt?

alfateam # 2020.08.14. 08:38

Én a 2011-est linkeltem be.
Ne, a 2001 évi CVIII. törvényt linkelted.

Furtoske # 2020.08.14. 07:45

Kedves gerbera317!

Köszönöm a válaszod, én is ezen a véleményen vagyok, csak meg akartak győzni, hogy nincsen igazam.

Hiába próbáltam érvelni azzal, hogy egy ilyen dokumentum ebben a szituációban hogy lehet kötelező, ha a kötelezően kitöltendő mezők jó részére nincs valós, hivatalos adat (cégbejegyzés, adószám, stb, stb...).
Bár erre nem tudtak semmit mondani, de szerintük akkor is kötelező ...

gerbera317 # 2020.08.14. 07:44

Én a 2011-est linkeltem be. Mé', van másik is? És ezek ellentmondanak egymásnak?

alfateam # 2020.08.14. 07:29

Ha elolvasod a jogszabály
Melyiket, a 2001-est vagy a 2014 évit ?

gerbera317 # 2020.08.14. 06:51

Ha elolvasod a jogszabály 1-2. §-ait (kiterjedés és értelmező rendelkezések), rögtön láthatod, hogy a te weboldalad nem esik a törvény hatálya alá, tehát neked nem kötelező az impresszum feltüntetése.
A jogszabály:
https://net.jogtar.hu/jogszabaly?…

alfateam # 2020.08.14. 05:50
Furtoske # 2020.08.13. 22:01

Próbáltam átböngészni a témákat, de ezzel kapcsolatban nem találat semmit (vagy nem vettem észre).

Volt nemrégen egy kis érdekes vitám egy kisebb web-oldallal kapcsolatban, ahol is egy személy hiányolta az Impresszumot, mert hogy az kötelező.
Már amennyire én képes voltam értelmezni, elolvastam az ide vonatkozó dolgokat, de nem sikerült határozott állásfoglalást találnom erre a helyzetre.
Mivel semmilyen jogot nem végeztem, inkább feladtam, és úgy gondoltam, jobb, ha megkérdezem.

Adott egy web-oldal, amelyik egy fórum, több tucat aktív taggal.
A témák cca. 90%-ban saját otthoni, hobbi kertészeti dolgok, 10%-ban a tagok saját otthoni egyéb élet-élménye.

Sem az oldal, sem az oldalon lévő tagok az oldalon keresztül semmilyen szolgáltatást nem nyújtanak, amiért bármilyen ellenszolgáltatást kérnének/kapnának.
Az oldal nem áll kapcsolatban semmilyen szolgáltatóval (kivéve a tárhely szolgáltatót).
Az oldalon nincsen semmilyen hirdetés, senkit, és semmit nem reklámoz.
Az oldalnak nincsenek anyagi támogatói és/vagy szponzorai.
Csak a tagok vannak saját magukért, és csak beszélgetnek egymással.

Ilyen esetben kötelező az Impresszum megléte, vagy nem.

Előre is köszönöm a válaszokat ....