Netrádiók


tersyxus # 2003.12.16. 22:44

Nemrég indult netrádiónk és ha lehet szeretnénk jogtisztán megoldani a sugárzást.
Magyarországon milyen jogszabályok vonatkoznak az internetes rádiókra? Esetleg létezik havi átalány vagy valami ilyesmi?


Tersyxus,
web developer
Budapest, Hungary

sessionID # 2003.12.17. 18:55

Hmm.. Az oldal nem működik MozillaFirebird alatt :(
Bosszúból nem válaszolok.

;)

tersyxus # 2003.12.17. 20:27

Bocs, tényleg elég diszkriminatívak voltunk az alternatív böngészővel rendelkezőkkel szemben. De hát fentről ezt diktálták... Tehát csak IE5 fölött megy.


Tersyxus,
web developer
Budapest, Hungary

Béres-Deák Attila # 2003.12.18. 21:31

Ez jogi kérdés?Ha igen magyarázzátok meg, hogy miért.! Köszi.


attika

tersyxus # 2003.12.21. 23:47

Hát úgy látszik senkinel nincs kedve válaszolni a problámára. Most vagy lusták vagytok vagy nem érdekel a téma. Azt hittem bennetek, jogiforumozókban még bízhatok. Kihez forduljak ha nem hozzátok?


Tersyxus,
web developer
Budapest, Hungary

Gabee22 # 2005.05.31. 20:34

Hello! Nos, a következő a helyzet: Van egy netrádiónk, ami hivatalosan csak hétvégén megy péntektől hétfőig.

A helyzet az, hogy kell-e bejegyeztetni az ORTT-nek? Illetvekell-e jogdíjat fizetni? És ha igen, mennyit?

Hallgatóink száma átlagosan 10-15 fő. Játszunk techno, dance, pop, valamint trance stílusban. Reklámjaink nincsennek, csak zene, beszéd se nagyon van. A Nullsoft Shoutcast free szolgáltatását használjuk, ADSL -ről nyomjuk.

Gabee22 # 2005.05.31. 20:38

Ugyanis találtam az Artisjust oldalán pár rendelkezést, melyek előirják, hogy webrádio esetén kell fizetni jogdíjat. Ez vonatkozik a miénkre?

Továbbá a jogdíjon kell-e az ORTT-vel egyezkedni valamit? Nem világos számomra ez a kettő.

GuMipOkE # 2005.05.31. 21:05

Az artisjusnak tuti kell fizetni a jogdíjat az időszakonként nyilvánosan lejátszott jogvédett zeneszámok után. Ez attól függ hány számot adtok le mondjuk havonta. Erre van egy jogdíj, ami tudtommal nem is olyan vészes, és rendszeresen kell fizetni.

Az ORTT-vel kapcsolatban gőzöm sincs, de valaki okosabb majd megmondja.

Gabee22 # 2005.05.31. 21:22

És ezt ki ellenőrzi? Havonta rengeteg zenét adunk, de mi van, ha mondjuk fogom, és elkapcsolom a szám közepén a winampot egy másik számra?

Meg azt honnan tudják megmondani, hogy pl DJ Rush jogvédett-e? Rengeteg mixünk van egy csomó DJ-től, kivancsi vagyok hogyan ellenőriznek egyes előadókat. Van vagy 12 ezer mp3...

GuMipOkE # 2005.06.01. 12:15

Azt hiszem ez úgy van, hogy havi/heti x000db-ig y összeg. Tehát nem pontos számról van szó, hanem nagyságrendekről.

DJ Rush kiadója meg tudja mondani hogy jogvédett-e (ha kiadója van, akkor tuti). Ha meg nincs kiadója, akkor is a szerző engedélye szükséges a nyilvános lejátszáshoz.

Amúgy ilyen kérdésekkel én az artisjust bombáznám, ők ezzel foglalkoznak.

Gabee22 # 2005.06.01. 21:14

Megkérdeztem az ArtiJustot. Asszonták, 7 ezer forint+Áfát vagyunk kötelesek fizetni, mivel ezek kisjogú előadók.

Ha lenne reklámbevétel, akkor annak ezenfelül a 4 százalékát, valamint ha lenne előfizetői díjbeszedés, akkor annak 1 százalékát kell befizetni.

Én meg már azt hittem, minden előadót (kábé 5 ezret) külön fel kell hívni telefonon és megkérdezni hogy lejátszhatom-e. Panjabi MC esetében sajnos nem tudok arabul :((

Gabee22 # 2005.06.01. 21:14

:D

Noctifer # 2008.06.15. 11:58

Gabi,

Azért vannak a közös jogkezelők, hogy ne kelljen mind az 5 ezret felhívnod egyenként, hogy lejátszhatod-e. :D Ez tetszett. :D LOL

Noctifer # 2008.06.15. 12:03

tersyxus,

Most komolyan, hogyan akarsz netrádiót üzemeltetni, ha nem tudsz utánanézni a neten, milyen szabályok vonatkoznak rá? Ne haragudj, de ez olyan röhejes. :D

vámbéry # 2008.06.15. 13:27

Az is vicces, hogy három év távlatából vált ki benned érzelmeket a téma. :)

Mátyás Király # 2009.02.12. 09:36

nem tartom hülyeségnk Gabee kérdését...valójában még senki sem tudot rá válaszolni érdemben. Azt is olvastam e tárgykörben, hogy mi van az internetes rádiókban a reklmokkal?...nos erre sem tudott senki érdemben válaszolni.
Akkor meg nem kell lenézően beirogatni senkinek, ha valaki nem tudja rá az érdemi választ.

Id. "Két ember úgy érti meg egymást igazán, ha mindekettő a másik helyébe képzeli mat" (Platon).

director # 2011.04.20. 07:36

Üdvözletem!

Hasonló kérdésem van mint Gabee22-nek volt.

Kedves barátom mesélte.
Egyik neves humoristánk készített egy hangfelvételt, melyet webes felületen való felhasználás céljára átadott a barátom részére.
A felvétel nem volt az Artisjustnál műbejelentve, így a barátom azt gyakorlatilag jogdíjmentes anyagként kezelte.
Az Artisjust az adás után jelentkezett, és követelte a felvétel eltávolítását az oldalról.
Neves humoristánk felkereste az Artisjust irodát, és közölte velük, a felvételt ő készítette, ő adta át felhasználás céljából.
Az iroda álláspontja röviden, ilyen nincs, ilyet nem lehet.
Természetesen mivel kisforgalmú webesfelületről volt szó, nem firtatták (felháborodás mellett) tovább és inkább eleget tettek az Artisjust kérésének.

A kérdésem arra vonatkozik
Ha egy szerző a sajátmaga készített, nem lejelentett művét, írásban, felhasználás és publikálás céljára átadja a részemre, akkor nekem ez után kell-e bármilyen jogdíjat fizetnem?

director

prezso # 2011.04.20. 17:08

Ha ő leírja, hogy átengedi neked az adott művet használatra és/vagy publikálásra, akkor max. neki kell jogdíjat fizetned.
Ez így sima polgári jogi megállapodás, az artisjusnak köze nincs hozzá. Ha követelőzik, elküldöd nekik ezt a megállapodást, és annyi.