Elállási jog személyes átvétel esetén?


nonolet # 2018.07.10. 14:49

HA a bizalom megrendült a termékben.

AKKOR

"a kijavításhoz vagy kicseréléshez fűződő érdeke megszűnt"

-

Közérthetően: nem akarja azt a szart tovább magának.

vasnorbert # 2019.07.31. 13:40

Üdvözletem.

Olyan kérdésem lenne, hogy személyes vásárlás történt. 2 hét mulva derült ki hogy nem müküdik a vett elektronikai dolog 2000 ft-os értékről beszélünk.

Ez ellen mit lehet tenni? Foglalkozik egyáltalán a rendőrség vele?

vasnorbert # 2019.07.31. 13:40

Üdvözletem.

Olyan kérdésem lenne, hogy személyes vásárlás történt. 2 hét mulva derült ki hogy nem müküdik a vett elektronikai dolog 2000 ft-os értékről beszélünk.

Ez ellen mit lehet tenni? Foglalkozik egyáltalán a rendőrség vele?

aprilismajus # 2019.07.31. 14:58

Tisztelt Vasnorbert, inkább kellékszavatossági igénnyel éljen, s kérjen kijavítást vagy kicserélést. Csalás szabálysértésével éppenséggel fordulhat a járásbírósághoz is, de bizonyítani kell, hogy az áruval tévedésbe ejtették, hogy tudtak arról, hogy a vásárolt tárgy hibás.

vasnorbert # 2019.07.31. 16:56

magánszemélytől történt az eladás..számla minden nélkül

valium # 2019.09.10. 10:21

Üdvozlöm az tisztelt fórumozókat!
Sokat túrtam a netet, de mindenütt csak az online vásárlásra kaptam választ. A szitu a következő:

A 220volt üzletében várásoltam személyesen a drónhoz utángyártott akkumlátort. Amit a boltban nem lehetett kipróbálni (speciális csatlakozó és nincs töltőjük) Hazaérve a gyári töltőre tettem. Gyanús volt, hogy nem jelezte a töltést(villogni kéne az akkun levő lednek). Durván 1-másfél órát a töltőn hagytam, ez idő alatt sem vett fel semmi töltést. Visszavittem az üzletbe, cserélték (egy kirakatban lévő példány volt már csak, ezt adták oda). Haza érve pontosan ugyan az a jelenség, mint az előző akkunál. Nem vesz fel töltést, és a drón sem kapcsol be vele. Annyi a külömbség, hogy most egész éjjel töltőn hagytam, de így sem működik.
Ezek után én már nem szeretnék csere akksit, inkább elállnék a vételtől. Megtehetem ezt, ha egy nyilatkozattal felkeresem ismét a garanciális vevőszolgálatukat?

Köszönöm a válaszokat.

Kovács_Béla_Sándor # 2019.09.10. 10:24

Szerintem még megpróbálkozhatnak a javítással vagy egy újabb cserével. De hátha hajlandóak visszafizetni az árát. Kérdezd meg őket!

valium # 2019.09.10. 10:32

Köszönöm a válasz tisztelt Kovács_Béla_Sándor.

Csak az a gond merült fel bennem, hogy ha ezek "mélykisülés" áldozatai lettek, akkor ideglenesen kényszeresen feltölthetők egy szerelő által, viszont a LiPo akku ezek után öngygyulladás, illetve robbanásveszélyes lesz. No mármost, ha repülés közben ez előfordulna, akkor nekem egy 400ezer forintos gépem pottyanna le.

valium # 2019.09.10. 10:41

Az az igazság, ingen csak megrengett a bizalmam ezzel a termékkel kapcsolatban. :(