Turisztikai átverés és adathalászat


walowilag # 2018.03.09. 19:08

Engem meg nemrégen az EON-ként bemutatkozó hölgy hívott fel azzal, hogy jó fizető vagyok, és nyereménysorsoláson veszek részt és engedélyezzem, hogy az adataimat-email címemet felhasználja az EON. Meg is várta, hogy a telefonban mondjam, hogy igen. A meglepetéstől mondtam is. Akkor hadart valamit a nő, hogy így az ilyen tájegységi EON, meg a másik tájegységi EON, Észak-Dél, Kelet, Nyugat-nevüket hadarta a telefonban. Azóta sem történt semmi. Nem érkezett reklámlevél, vagy semmi egyéb. Milyen szélhámosság lehet emögött? Köszönöm


Letiltások

VAJDAHUNYADI # 2018.03.06. 15:52

Tegnap érkezett, Spam-besorolást kapott levelemet kíváncsiságból megnéztem. Feltűnt benne több valótlan állítás is, pl. ez: "Az Ön adatait a Network.hu Kft. kezeli. Az adatok kezeléséhez Ön az alfoldapro.hu regisztrációja során járult hozzá, és elfogadta az adatkezelési szabályzatot."
Nem regisztráltam a hivatkozott helyre, valamint nem vagyok nagy böngészője a turisztikai honlapoknak sem. Kétszeres hazugság.
Ezután felkerestem a következő honlapon az Eurorest átverés című részt. http://forum.index.hu/…/showArticle?….
Az ott olvasható, 2018. februári bejegyzések megerősítették a gyanúmat: engem is átverni akarnak valakik.
Mint kiderült az ottani hozzászólásokból, ezt már évek óta teszik.
a Network.hu több adatához viszont pénzbefizetés révén lehet hozzájutni.
Felügyeleti szervekhez kellett volna már régen fordulniuk, és azok melyek lennének?