Ennyiből nem lehet biztosat mondani. Nem kizárt, hogy lett volna keresnivalója. A közeli hozzátartozók ügyletének fedezetelvonó jellege megdönthető vélelem.
Megjegyzem az első hiba az volt, amikor ajándékozási szerződésnek tüntették fel azt, ami nem ajándékozás volt.
Készfizető kezesség SOS
Ráadásul feleslegesen. A bíróság megfogja állapítani a fedezetelvonást. A kérdező fizethet 480 ezer illetéket és egy húzós ügyvédi munkadíjat.
„ha 8millióra indított pert akkor, hogy jött ki a 480ezer forint illeték.”
Az pont 6%. Egyébként az a legkisebb baj, hogy ezt nem érted. De nem érted a többit se, és mégis ügyvéd nélkül próbálkozol.
Tisztelt Szakértők és Fórumtársak!
Segítséget szeretnék kérni!
Mivel 15napon belül reagálnom kell a bíróságnak és ebből már 6 elfogyott, így a lényeget próbálom összeszedni.
Apám 1997-ben kezességet vállalt 5millió forintra. 1999-re munkanélküli lett. 2000-től anyagilag is segítgetni kezdtem a járadékon élő súlyos beteg anyámat, majd 2005-ben mikor apám külön költözött tőlünk, fenntartójává lettem az 56nm lakásnak. Apám belátta, hogy házastársi kötelezettségeinek, ezen részét átvállaltam, így kompenzációként 2006 októberében nekem ajándékozta(ajándékozási szerződés) a nevén lévő 1/2 ingatlant.
2007. közepén kiderült, hogy a 1997es kezessége ügyében az első fokú bíróság elrendelte a végrehajtást. Jóval később kiderült, hogy 2001. novemberében peresítve lett, ahol megállapították, hogy egyetemlegesen adós. Kikértem az ügy teljes anyagát a pesti központi kerületi bíróságtól és ugyan volt idézés, de az 1997es címre, ahol már több éve nem lakott és az ítélet kézbesítéséről nem maradt semmi adat. Apám esküdözik, hogy fogalma sem volt róla. A 2001es ítéletet akkor már nem lehetett megfellebbezni és a 2007es ítélet fellebbezése sem hozott nagy eredmény. 2008 végén faktor cégváltás volt, és az adós megállapodott abban, hogy részletfizetést vállal 48x100 000 értékre.
2 milliót be is fizetett 2009 végéig, de valamiért ez az összeg nem került levonásra sem, a tőkéből sem a kamatból viszont része a beadványnak. A másik kezes kivásárolta magát közel 1millió forintért, de ez sem szerepel a törlesztések között. Most a harmadik faktor, aki mint behajthatatlan követelést fillérekért vette meg az adósságot előkerült, és 18milliót követel úgy, hogy a kamatokból csak az apám öregségi nyugdíjából levont összeget vonta az adós által befizetett összegből semmit. Ez szerepel a kamatszámításában, amit most a beadványhoz csatolt.
Bíróságra vitte a dolgot és a 2006os ajándékozási szerződés semmisé tétele kéri, fedezet elvonásra hivatkozva. Ugyan a per tárgya a fél ingatlan, és erre fizettek illetéket is, de végrehajtani már az egész ingatlant szeretnék. Azóta sem értem, hogy ha 8millióra indított pert akkor, hogy jött ki a 480ezer forint illeték.
A végrehajtás kezdete óta apám nevén rengeteg földterület van, több mint 10millió értékben. Az ajándékozáskor már egy éve nem lakott otthon és a bejelentett lakcíme is az új lakóhelye. Végrehajtás sorrendjében az ingó után az ingatlan következik és a lista legvége a lakóingatlan ha jól tudom.
Az ember hiába dolgozik a családjáért hosszú éveken keresztül és hiába nem írt alá semmit simán utcára, kerülhet mondván ingyen jutott ingatlanhoz, tehát rosszhiszemű csak úgy joggyakorlat alapján. Állítja mind ezt az a harmadik faktor, akik mint behajthatatlan követelést fillérekért lett „hitelező”. Jogilag ez rendben van így gondolom. A jelek szerint bár ki végezhet Pénzügyi tevékenységet és forintokért tehet utcára bárkit... Ott tartok mintha felvettem volna egy nagyobb hitelt és eldorbézoltam volna az árát.
Gondolom nem túl rózsásak a kilátásaim.
Előre is köszönöm!
Üdvözlettel, B.
kezes1
Illetve lehet jelentősége, hogy az egyenes adóstól lett volna-e remény a behajtásra.
Kedves Szylvyke!
Öntől ugyanúgy követelheti a bank az összeget, mint az egyenes adóstól. Ez ellen jogilag semmit nem tud tenni. Mint ahogy kollégám is írta attól követelheti a kifizetett összeget, akiért kezességet vállalt.
kezes1
Szerintem megszűnt a kezes felelőssége.
Obudafan
Köszönöm a választ, de volna még pár kérdésem.
Azt addig értem, hogy követelhetem a valós adóstól az eddig befizetett havi részleteimet. De hogyan? Mert ismeretlen a lakcíme, nem veszi fel a telefont sem. Akkor hogyan érhetem azt el, hogy az eddigi béremből levont pénzt vissza kapjam?
Készfizető kezességet vállaltam. Ennek az egésznek hogy lesz vége, majd ha még kb. 10 évig fizetem helyette akkor vihetem polgári peres útra az ügyemet? Korábban nem perelhetem be? Mit tehetek jelenleg? Milyen jogi segítséggel élhetek?
szylvyke
Nem csak a teljes tartozás kifizetése után követelheted tőle a megtérítést, hanem minden részlet után az adott, helyette már kifizetett részlet megtérítését kérheted tőle. Csak a hitelezőtől nem követelheted, hogy ne tőled kérje. (Vélhetően készfizető kezességet vállaltál, így még csak azt sem, hogy először vele próbálkozzon.)
Tisztelt fórumozók, hozzáértők!
2009-ben egy kolléganőmmel kezességet vállaltunk kolléganőnknek (aki egy takarékszövetkezetben vett fel 500000 ft-ot). Egy ideig rendesen fizette a havi részleteket. Aztán munkahelyet váltottam, közben ő elment GYES-re, de kapcsolatban maradtunk, megígérte nekünk, hogy továbbra is fizetni fogja a havi részleteket. Majd 2010. őszén megjelent az első végrehajtói levél, miszerint nem fizet hónapok óta, így ha ez nem változik, a két kezesére fogják terhelni a tartozást. Ez meg is történt, 2010. decemberétől vonják a fizetésem 33 %-át. A volt kolléganő (akinek a kezességet vállaltuk) azóta elérhetetlen, lakcíme ismeretlen, jövedelemmel nem rendelkezik és nem is akar, mert, ő is valakinek a kezese és mivel nem akar fizetni, nem fog vissza menni dolgozni, mint mondta. A másik kezes pedig 2013. febr. 1-ével megszűntette a munkaviszonyát, jelenleg munkanélküli segélyen van, amiből nem vonható le a tartozás rá eső havi részlete. Mint tudomásomra jutott azt tervezi, hogy külföldre megy, ott vállal munkát, illetve ott szeretne élni. Így egyedül maradtam a fizetni valóval. Jelenlegi bérjegyzékemen: 777354 ft a hátralék, ebből a főkövetelés kamata: 20749 ft, végrehajtói jutalék: 2321 ft, egyéb követelés, ami maga a tartozás: 2465 ft, szinte jelentéktelen összeg, a tartozás alig csökkent valamit a már több, mint 2 év alatt. Kérdéseim a következők:
Élhetek-e valamilyen jogi segítséggel? Mit tudok tenni, hogy elkerüljem a teljes összeg kifizetését? Hogyan lehetne elérni, hogy az eredeti adóson (aki felvette a kölcsönt) hajtsák be a tartozást? Illetve mikor tarthatok igényt az eddig befizetett/levont pénzemre? Ha csak a teljes összeg kifizetése után tehetem ezt, akkor előreláthatólag meddig kell még fizetnem ha ilyen kevés összeg megy havonta az alapba (egyéb követelés: 2465 ft)?
A válaszokat előre is köszönöm
Tisztelt Fórumozók!
A magánszemély egy cégnek vállalt kezességével kapcsolatos kérdésem lenne. A történet lényege: a cégnek az autohitelt nem fizetés miatt felmondták, az autót lefoglalta a bank, majd értékesítette, de a maradék tartozás még ezután sem került rendezésre. A kezestől már ekkor is követelték a tartozást, de még csak felszólítás szintjén, jogi eljárás kezdeményezése nélkül..... A cég ellen közben felszámolási eljárás indult, melyben a bank bejelentette ugyan jogos követelésést, de a határidőig nem fizette be a %-os díjat, tehát a felszámolási eljárásban nem tartják nyilván a bank követelésést.
Kérdésem, hogy ilyen esetben ez tartozás elengedésésnek minősül az adóssal szemben vagy sem, illetve ezután már csak a készfizető kezesen tudja a bank jogos követelésést érvényesíteni? Közben a bank engedményezte a követelését egy behajtó cégre, mely továbbbra is csak a kezestől követeli a tartozást.
A válaszokat előre is köszönöm!
Nehezen. Ha kiengedne a bank, de ahhoz minimum állítanod kellene magad helyett egy új kezest.
Jó estét kívánok!
Szitu röviden: ház vásárlás hitelre 4 éve, hitel anyósomon nevén mert ő banki alkalmazott és kedvezőbb hitelt kapott. Két kezes kellett. Az egyik a barátom, a másik én. Tulajdoni jog 50% a barátomén, 50% az én nevemen. Az 50% tulajdoni részről már tudom, hogy meg tudok szabadulni. De hogyan tudnék megszabadulni a kezességtől?
Előre is köszönöm válaszukat!
Üdvözlettel: Vilma73
Egyetemlegesen feleltek, és a hitelező ezt valószínűleg így is érvényesítheti.
Sziasztok!
Nagyon remélem, h valaki tud segíteni nekem! Adott egy lakáslízing, ami zárt végű,a férjem a lízing igénylő. Sajnálatos módon ezt a lízinget felmondták,és jelenleg 14M Ft amit ki kell fizetni. Itt jövök képbe én, mint jelenlég még feleség (válás alatt állunk), egy készfizető kezességi szerződést írtam alá, teszem hozzá, hogy férjemnek az anyukája is vállalta, tehát ketten vagyunk kezesek. A kérdésem az lenne, h jelenleg mi a jogszabály,kitől vonnak először illetve mint kezes mire lehet számítani, Van két csemetém, és nem mindegy, hogy a továbbiakban mint egyedülálló anya, mégis milyen teher szakad a vállamra, nekem vagyonom nincsen, viszont az adós anyukájának van egy ingatlanja. Rá terhelhetik az adósságot, illetve milyen részt kell vállalnunk?
Köszönöm! Segítsen valaki!!!!!!!!!!!
Látod, a bemenéssel kellett volna kezdeni.
Igaz, senki nem reagált a kérdésemre, de hála, kivizsgálták a Telenornál ismételten az ügyemet, és nekem adtak igazat, mert szabálytalanul használták fel a nevemet, az új szerződésnél. Tehát, a problémám megoldódott.
Szép Napot !
Segítséget szeretnék kérni.2009 őszén, volt kolléganőmnek kezességet vállaltam mobil internet vásárlásához, a Telenornál. Két éves hűségnyilatkozatot kötött, fizette rendesen, még ha kis csúszásokkal is. Két év után, elromlott a szerkezet, amit vissza is vitt, és felajánlottak neki egy drágább, gyorsabb készüléket, és erre kötöttek egy új szerződést. A szerződés utolsó sorai azt tartalmazzák, hogy ez a szerződés, a régi szerződés részét képezi.Vagyis, szintén kezes lettem, akaratomon kívül, anélkül hogy engem erről megkérdeztek volna. Véleményem szerint, a Telenor súlyos hibát követett el, hiszen, én nem egy életre vállaltam kezességet, hanem kizárólag, arra az alacsony havidíjú mobilinternetre, nem a drágább készülékre.Ezt is egy ideig fizette, majd késett 2 hetet állítólag, és a Telenor ekkor lekapcsolta az internetet, de még számlázott tovább.Innentől, vagyis, 1 éve kb nem fizeti.A két év alatt jelentős változás történt , mind az én, mind a volt kolléganőm életében, tehát, semmiképpen nem mentem volna el kezesnek az új szerződéshez. Eddig sem tettem ilyet, hitelem nincs, nem is volt, alapvetően becsületes ember vagyok. Persze, igaz, nem kellett volna kezességet vállalni, de a lelkiismeretem győzött akkor, de ez nem jogosítja fel a Telenort arra, hogy a 2009 őszén kezesként aláírt szerződésre hivatkozva, új szerződést kössön 2 év múlva, engem feltüntetve kezesnek, tudtom, beleegyezésem, és aláírásom nélkül.
Az adós vitatja az összeg helyességét, és úgy tudom, nem akar fizetni. ( Nem is igazán tud) Én, nem rendelkezem munkahellyel, és nem is szeretném kifizetni helyette, értelemszerűen.
Kérdésem az, hogy mit tudok tenni, milyen lehetőségem van? Azt olvastam, hogy a Telenornak tájékoztatási kötelezettsége lett volna felém, hogy lehetőségem legyen eldönteni, vállalom-e az új kezességet, vagy sem, még akkor is, ha alábiggyesztették, hogy ez az előző szerződés része.
Köszönöm a segítséget !
koszonom megegyszer
tovabbi szep napot!
Azzal nem.
na meg egy kerdes:
ajandekozassal akkor gondolom nem is erdemes foglalkozni, ugye?
rendben!
koszonom szepen a segitseged!
A józan ész.
Mellesleg vadidegennek minek adnád el ennyiért? Ha meg közeli hozzátartozónak juttatod, vélelmezni kell a rosszhiszeműséget és az ingyenességet, bármekkora összeg van a szerződésben.
de akkor mi hatarozza meg az osszegat, ami mar annak szamit?
Na ne viccelj. Természetesen ez így nem.
kiadja a Jogászoknak Kft.
cégjegyzékszám: 02-09-067243
adószám: 12559044-2-02