Fénykép a honlapon


Szomorú örökös # 2019.07.13. 09:14

gerbera317

Sok esetben, ha a rövid távú bérlők betartják a házirendet, akkor nem is értem, mi lehet belőle baj. Ja, hogy őket be kell valahogy engedni a lakásba? Alapból nem értem, hogy egy zárt lépcsőházból miért kell még külön zárni egy függőfolyosót is, ezzel nagyon sok esetben kell szembenéznem a munkám során. A legszebb, mikor még egy kurva csengőt se képesek a lakók kitenni a folyosó végére, csak szimplán lezárják...hurrá! :-O

Egyébként alapból ha a házirend nem sérül, nem buliznak, nem balhéznak, akkor inkább merő irigység beszél azokból a lakókból, akik úgy gondolják, hogy csakis állandó ottlakásra használható egy lakás. Pedig szimplán sok esetben jobb befeketetés, mint az arany vagy a bankba helyezett pénz.

gerbera317 # 2019.07.13. 08:52

Ha úgy érzed, hogy kár ért, bebizonyítod, és kéred a károd megtérítését. Ha úgy érzed, hogy személyiségi jogaidban, rózsaszínű lelkecskédben és egyéb intim szférádban sérelem ért, az így ért fájdalommal arányban álló sérelmi díjat követelsz. Persze, ezeket előbb bizonyítani is tudnod kell. Mondanom sem kell, rendesen össze kell hozzá magadat kapnod, mert amit itt előadsz, az enyhén fogalmazva is agymenés.

kotzo # 2019.07.12. 20:39

Üdv! Hasonló ügyben kérnék véleményt;
Adott egy belvárosi társasház, ahol az SZMSZ 15 éve tiltja a rövidtávú bérbeadást. Namost jön szomszéd úr és naponta változó külföldi csapatokat fogad - airbnb-ztet a szomszéd lakásban, fűnek-fának ad az amúgy csak a saját szomszédságunknak járó, a lezárt folyosóajtót nyitó kulcsokból és közeli fotókat rak fel - hirdetési célból - nemcsak a saját, kiadásra szánt lakása, de az én ajtómról, a mellette lévő ablakaimról, az ingatlan közös, tehát magánterületnek számító környezetéről is, az airbnb.hu-ra.
Mit tudok tenni?
Felléphetek-e valamiféle kárigénnyel, úgy értem, szivesen befenyegetném valamivel, amitől a képek levételén túl egy kicsit az airbnb-ző kedve is alább szállna...
Mit tanácsoltok? Felér-e ez valamiféle privátszféra-sérelemmel?

ObudaFan # 2007.12.03. 20:50

Ők nem hajlandóak semmin osztozni egymással, tartok tőle. :)

Kovács_Béla_Sándor # 2007.12.03. 20:41

Az milyen lenne, ha Feldmájer és Semjén megosztva kapná a Juszt-díjat?

ObudaFan # 2007.12.03. 19:35

Feldmájert Juszt László díjra javaslom. Ezt a díjat a legdemagógabb megnyilvánulások gazdáinak osztanám ki, méltó módon öregbítve a díj névadójának hírnevét.

Kovács_Béla_Sándor # 2007.12.03. 17:46

:) Pedig szeretem a kóser kaját.

ObudaFan # 2007.12.03. 17:41

Nekem inkább pergeneráló eszköznek tűnik. De majd meglátjuk. Végül is mi későn jött leszekügyvédek is szeretnénk jakuzzit meg böhöm nagy bömövöt.

Na, veled se fog ebédelni a MAZSIHISZ.

Kovács_Béla_Sándor # 2007.12.03. 07:20

Nekem inkább pergeneráló eszköznek tűnik. De majd meglátjuk. Végül is mi későn jött leszekügyvédek is szeretnénk jakuzzit meg böhöm nagy bömövöt.

_Wasp_ # 2007.12.02. 22:32

nem jól figyeled :)

A sérelemdíj megítélésének nem lesz feltétele a (korántsem ellentmondásmentes) nem vagyoni károsodás (így természetesen annak semminemű kutatása-bizonyítása sem szükséges), hanem elég pusztán a jogsértés ténye. Ezáltal a jogintézmény enyhén büntetőjogias színezetet ölt majd (a közérdekű célra fordítható bírság helyett kerül be a kódexbe), csakhogy nem az állam javára folyik be a "büntetés", hanem a jogsértés elszenvedője részére.

Az új Ptk Koncepció még olyan javaslatot is tartalmaz, hogy sérelemdíj akkor is járna, ha a jogsértés pusztán veszélyeztette a jogtárgyat. (ismerős? tiszta büntetőjog...)

Jóval hatékonyabb eszköznek tűnik a személyiségi jogok védelme vonatkozásában, mint a nem vagyoni kártérítés.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Kovács_Béla_Sándor # 2007.12.02. 17:12

Ami egyébként inkább dogmatikai javítás, mint érdemi gyakorlati változás - hiszen nagyjából csak az elnevezés változik, a megítélés szempontjai nemigen. Ha jól figyeltem.

ObudaFan # 2007.12.02. 10:53

A sérelemdíj jó eséllyel benne lesz, legalábbis az egyik legstabilabb ötlet eddig. :)

Kovács_Béla_Sándor # 2007.12.02. 10:39

Az egy kicsit messze van ahhoz, hogy meg lehessen mondani, mi lesz benne, mi nem. :)
A jövő heti nyerő lottószámok szerintem biztosabbak. Ott annyit azért lehet tudni, hogy öt lesz, és mindegyik 1 és 90 közé fog esni, valamint nem lesz két azonos közöttük. :))

ObudaFan # 2007.12.02. 10:30

Lesz, úgy 2010-től. Szerintem.

Kovács_Béla_Sándor # 2007.12.01. 15:10

Lesz új Ptk.?

_Wasp_ # 2007.12.01. 12:47

Nem vagyoni kártérítés alapja:
(vitatható szerintem)

Viszont az új Ptk-ban helyette sérelemdíj lesz, amit simán rá lehet húzni a helyzetre.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Kovács_Béla_Sándor # 2007.11.17. 14:57

Nem jelent joglemondást sem az, hogy nem válaszol, sem az, hogy nem indít pert. Az elévülési időn belül megpróbálhatja érvényesíteni az igényét.

lemmikki # 2007.11.17. 14:54

Csak egy kicsit visszatekintve erre a fényképes ügyre. Az ügyvéd levelében 8 napon belüli fizetési határidőt állapított meg október elején. Azóta sem fizettünk, és nem is történt semmi, a "sértettek" ügyvédje nem reagált. Lehet lezártnak tekinteni esetleg? Csak bepróbálkozás volt esetleg?

ObudaFan # 2007.10.08. 19:41

Hatalmas pert lehet indítani biztatási kár megtérítése iránt az sms-ek árára vonatkozóan. Kevés reménnyel.

Szecsike # 2007.10.07. 15:48

Köszönöm szépen a válaszokat.
Értek mindent, de akkor megirom pontosan, hogy miről is van szó.
Ez a fórum rendezett egy "szépségversenyt" gyermekek részre. Szavazni három féleképpen lehet.
20 percenkénti kódos szavazattal a gépen, sms-ekkel és azzal ha az a felhasználó aki benevezte a gyerekeket az ir a csevegőjükbe.
Tehát azt a felhasználót akit kizárta, megfosztottak attól a lehetőségtől is, hogy ilyen módon pontokat gyüjtsön.
A másikat pedig, aki ugyanolyan hibás nem zárták ki.
Az irónia a dologban az, hogy az első két helyen álló gyermekről van szó.
Ismerősöm már egy csomó sms-t is küldött a gyermekére, de ha ez a fórum bármit megtehet, napról napra változtatja a részvételi feltételeket, akkor ki vagy mi garantálja, hogy nem veszik le a gyereket is a versenyről és ezzel odavesznek az eddig küldött sms-ek is.
Nem hiszem, hogy erre vonatkozólag nincs jogszabály. ami őket is korlátozná?
Hisz igy becsapják az embereket.

Kovács_Béla_Sándor # 2007.10.07. 13:10

Szecsike: azok a fórumok nem közfórumok. Márpedig a lakásomba azt engedek be, akit nekem tetszik. Ha olyanom van, a dalai lámát kizárom, Lukasenkot meg kávéval is megkínálom.

ObudaFan # 2007.10.07. 13:02

A jó hírnév sérelme is személyiségi jogsértés.

A legegyszerűbb, ha az illető egy új nicknévvel regisztráltatja magát.

Szecsike # 2007.10.07. 11:20

Mégegy kérdésem lenne. Melyik a súlyosabb: a "személyi jogsértés" vagy a "jó hírnév sérelme"?

Szecsike # 2007.10.07. 10:06

óóóóóóóó

Ezt nem értem. Valakit kizárnak azért mert felrakott egy fényképet, de az aki valakit büncselekménnyel vádolt az maradhat?
Hol itt az igazság? Ez ellen nem lehet panasszal élni sehol?

Kovács_Béla_Sándor # 2007.10.07. 09:18

Nem igaz. Hogy egy bklasszikust idézzek: „Egy fórumról az admin nagyjából saját belátása szerint zárhat ki felhasználókat.
:)