szóbeli megállapodás megszegése


drbjozsef # 2018.11.27. 06:01

Esetleg egy régi, szakállas trükk.

Szólítsd fel a fizetésre, de a felszólításban a teljes összeg szerepeljen, és ne legyen benne semmi, ami arra utalna, hogy a felét már kifizette.
Van, aki ilyenkor felháborodottan válaszol-visszaír, hogy a felét már kifizette, és különben is. Na, ha ezt írta, ezzel máris van a kezedben egy tartozáselismerés : ha a felét valaminek kifizette, akkor ott van szerződés is, legfeljebb szóbeli.

Elvégre Te is tévedhetsz a felszólításban, bocs, tényleg, a fele már ki van fizetve, upsz.

drbjozsef # 2018.11.27. 05:58

Mehh,

Beszélj azokkal a tanúkkal, kérdezz rá, hogy valamelyikük akár hivatali eljárásban vagy bíróságon is hajlandó-e tanúskodni.
A levélbe én írnék határidőt is a fizetésre (8, esetleg 15 nap), és a fizetési meghagyás kibocsátását is kilátásba helyezném, és ha van tanú, akkor el is indítanám pereskedés előtt.

Vadsuhanc # 2018.11.26. 18:50

Édesanyád tértivevényes levélben szólítsa fel a doktor Urat arra, hogy a tanúk előtt szóban megkötött szerződést teljesítse és fizesse ki a hátralékot vagy ha nem fizet akkor biztosítsa, hogy a bútorokat onnan el tudja szállítani. Kilátásba kell helyezni egy büntetőfeljelentést ( nem fog eredményre vezetni ) illetve egy polgári pert, amely inkább.

Mellesleg, ha a pénz átadásáról - első részlet - nem készült írás azt is simán le lehet tagadni bár ez genyóság, de amit Ő tesz az miért ne lenne az ?

A telefonos megkereséseket hanyagolnám.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.11.26. 18:29

nem tudom, hogy ez esetleg segíthet-e.
Ha úgy van, és még emlékeznek is, akkor persze.

Mehh # 2018.11.26. 17:16

Kedves Mindenki!

Egy kifejezetten bosszantó problémával fordulok hozzátok.
Néhány hónappal ezelőtt édesanyám szolgálati lakásából kiköltözve (Most sem értem teljesen, hogy miért volt ennyire naiv. Nagyon bízott abban, hogy nem egy orvos lesz az, akivel ilyen problémába ütközhet...) szóban megegyezett a következő lakóval arról, hogy az édesanyám által vásárolt bútorokat és egyéb eszközöket (pl.: mosogatógép) megvásárolja.

Az új lakó arra kérte édesanyámat, hogy az összeget két részletben adhassa oda. Az első részletet ki is fizette, a második részlet szeptemberben lett volna esedékes. Sajnálatos módon ennek kifizetése azóta sem történt meg.

Édesanyám próbálta néhányszor elérni telefonon az illetőt, azonban a férfi elutasította a telefonhívását. A hétvégén édesanyám írt neki egy sms-t, hogy amennyiben nem szeretne fizetni érte legalább a bútorok egy részét adja vissza, mert ez így nem fair annak fényében, hogy megegyeztek valamiben. Erre azt a választ kapta, hogy "a továbbiakban ne zaklassa, fel fogja jelenteni és különben sem tudja bizonyítani, hogy megegyeztek bármiben is". Ekkor megpróbálta felhívni, hogy beszéljék meg a helyzetet, de az illető ismét elutasította a hívást.

Nem igazán tudom mit lehet ilyen esetben tenni. Egyrészt nem értem, hogy 3-4 telefonhívás miért számítana zaklatásnak, másrészről nem világos számomra, hogy tehetünk-e bármi olyat ebben a szituációban, ami esetleg meggyőzhetné a másik felet arról, hogy tisztességes ember módjára rendezzük a dolgokat.

Tisztában vagyok vele, hogy hatalmas hiba volt az, hogy nem kötöttek írásos szerződést, de közben rettentően kellemetlennek találom a tényállást. Én látok rá esélyt, hogy voltak ennek az egyezségnek fültanúi (munkahelyen történt), nem tudom, hogy ez esetleg segíthet-e.

Tudna esetleg valaki valamit tanácsolni?

Ius Strictum # 2009.11.07. 11:29

Mazsi777

A Pisa-bajnok -gondolom nem esett le, hogy mit takar...- titulust azért kaptad, mert nem tudtad értelmezni a hozzászóló mondatát.
Természetesen nem vagy hülye, hogy segítséget kérsz, mert ,,baszogat egy marha".

Csak az van, hogy nincs miért -jogi- segítséget kérned, sőt, én úgy látom, eset sincs.
Őrizd meg az üzeneteit -bár, magánvélemény, de szerintem az sem ér semmit- max. arra jók lesznek, hogy további kusza elméleteket gyártsatok egymásnak, egymással szemben.
Rendőr, román barátnő, visszalopott telefon....áhh, végeztél már valamelyik szakközépben, vagy még fiatalkorú vagy?....

Mert ez vicc. Gyerekes.

Kovács_Béla_Sándor # 2009.11.07. 11:11

Az volt többszörösen hülyeség, ahogyan az ügyben eljártál. Meg ahogyan értetlenkedtél a partnert illetően.

Mazsi777 # 2009.11.07. 11:07

hülye vagyok mert segítséget kérek? hát bocsánat, hogy engem is baszogat egy marha

Kovács_Béla_Sándor # 2009.11.07. 10:59

OFF
Érdessé tették az érvek; ahogy öregszem, egyre kevésbé tudom tolerálni a hülyéket.
ON

Mazsi777 # 2009.11.06. 20:31

Elmondanád hogy miért vagy ilyen alpári és paraszt? ártottam neked? igénytelen

Kovács_Béla_Sándor # 2009.11.06. 18:50

A szerződő partneredről beszéltem, nem a szexpartneredről, te Pisa-bajnok.

Mazsi777 # 2009.11.06. 18:32

közös megeggyezéssel hoztam el, ő adta vissza, és most rá egy hétre fenyegetőzik.
amúgy nem tudom hogy az egyik hozzászóló mit értett félre, nem vetélkedünk párommal, a srác aki nem fizette ki a telefont mondta hogy majd azt mondja a rendőrségen hogy ő lopta el tőle.

Ius Strictum # 2009.11.06. 18:24

Mazsi777

Már meg ne haragudj, de hadd idézzelek:

...,,Ma írt egy smst, amiben azt írta hogy fel fog jelenteni egy olyan váddal, hogy én visszaloptam a telefont tőle, és hogy ezt páromra fogja kenni, mert ő román állampolgár, és őneki fog ebből rossz származni, valamint hogy a bátyja rendőr és majd tőle kér segítséget."...

Neked nagyon rossz gyerekkorod lehetett, vagy sok hülye filmet néztél. Nyugodj le, nincs teendőd, bár azzal a ,,múlt héten elmentem hozzá és elhoztam a telefont" -dumával én vigyáznék a helyedben...

guba # 2009.11.06. 18:15

A telefont tulajdonátruházás szándékával adtad át, ezért a vevő attól függetlenül tulajdonossá vált, hogy a vételárat teljesen kifizette volna.
A vételárrészletre vonatkozó követelésed jogos, de a telefont jogellenesen vetted vissza.
Részletvételnél a tulajdonjog fenntartását ki kell kötni, és persze ilyen ügyleteket célszerűen írásban köss.

végrehajtó1 # 2009.11.06. 18:07

Én elmondtam neki hogy feljelenthet, mivel ez nem így történt, és folyamatosan fenyegetőzik. Mit várhatok”?

Hagy fenyegetődzön elöbb utobb el unja.De az sms-ket tedd ell. Jól jöhet még később.

Kovács_Béla_Sándor # 2009.11.06. 18:01

Nem, nincs igazad. Partereddel minta abban vetélekdnétek, ki tud jogszerűtlenebb módon eljárni. Még szerencse, hogy bíróság előtt valószínűleg egyikőtök se tud bizonyítani semmit.

Mazsi777 # 2009.11.06. 17:57

Jó napot! Egy kisebb problémával szeretném önöket zavarni! Júliusban szóbeli megállapodás alapján eladtam egy telefonomat egyik férfiismerősömnek! a vételár 17 000 ft volt. meg is egyeztünk, aznap este ideadott 5000 ft-ot, olyan feltétellel, hogy egy hét múlva hozza a maradék 12 000-ret. ez nem történt meg, így a múlt héten elmentem hozzá és elhoztam a telefont, és megmondtam neki hogy az 5000 ft-ot vegye úgy mint késedelmi díjat, amit nem fogok visszafizetni, mivel a telefon forgalombeli értéke 5 hónap alatt sokat csökkent, és hibák is keletkeztek rajta. Ma írt egy smst, amiben azt írta hogy fel fog jelenteni egy olyan váddal, hogy én visszaloptam a telefont tőle, és hogy ezt páromra fogja kenni, mert ő román állampolgár, és őneki fog ebből rossz származni, valamint hogy a bátyja rendőr és majd tőle kér segítséget. Én elmondtam neki hogy feljelenthet, mivel ez nem így történt, és folyamatosan fenyegetőzik. Mit várhatok? ez esetben ugye nekem van igazam? az öszes sms megvan! Köszönöm

ObudaFan # 2009.10.26. 17:15

A telefonos megállapodás után 8 nap van az elállásra, és ha erről az eladó nem tájékoztat, akkor meg 3 hónap.

agagi # 2009.10.26. 14:26

Én is abban cipőben járok, mint scifi ismerőse.
Én írásban elálltam a megállapodástól, de erre a, telefonbeszélgetés után három napom volt állítólag, és én ezt túl léptem. A szerződésben szerepelt egy kikötés, mely szerint ha a határidőn túl állok le, kiszámláznak valami költséget. De rajtam az eredeti számlát kereste egyszer telefofon egy nő.-Ezt elfaxolta nem fizettem-.
Azóta meg csak egyszer keresett egy ügyvédnő aki állítólag a cégtől kapta meg az anyagot és perrel fenyegetőzik.
Nálam sem történt sem szerződés aláírás, sem teljesítés sem.
Ilyenkor mi van? Tényleg perelhet?

Kacsa1111 # 2008.10.21. 07:35

onnantól kezdve fejtsd ki kicsit részletesebben a történetet, hogy "megpróbàlt elàllni a dolgotól".


Kacsa11

Kacsa1111 # 2008.10.21. 07:34

erösen kétlem, hogy màr a vh-nàl tartanànak...
vagy ha igen, akkor kimaradt néhàny lépés a sztoriból.


Kacsa11

scifi # 2008.10.21. 06:55

Egy ismerősöm kért tőlem tanácsot a következő problémával kapcsolatban. Most én továbbítom, mivel nem vagyok jogtudós:
Cégét reklámozni szeretné az interneten. Mivel beszéltünk róla, hogyan és miként valósítható meg a dolog, egy pár perccel később befutott és a témába vágó telefonhívás során szóban megrendelte a szolgáltatást. Miután kiderült, hogy a marketing cég (aki megkereste) nem az én ajánlásomra hívta fel, megpróbált elállni a dologtól.
Bár tudomásom szerint sem írásos megállapodás sem teljesítés nem történt csak telefonos egyeztetés, a cég az általa jogosnak vélt (és elmaradt?) díjat végrehajtói úton követeli a cégvezetőtől.
Jogosnak tekinthető a követelés ebben az esetben?

Kacsa11 # 2008.08.25. 08:07

elnézést, a közepéröl kimaradt az àllítmàny:

tehàt a vendéglössel, vagy bàrkivel, aki àtvette a sütiket, közölnöd kellett volna, hogy ki, honnan, mit fog hozni...

Kacsa11 # 2008.08.25. 08:05

Kedves kbs,

nem igazàn làtom, hogy ez mitöl lenne csúsztatàs...
elméletileg és - mint a mellékelt àbra mutatja - gyakorlatilag is lehetséges az Ernie àltal felvetett scenario...

màs kérdés kedves Ernie, hogy ez mind csak akkor igaz, ha van, aki àtveszi!
a vendéglössel, vagy aki àtvette - lehetöleg valami irott formàban, pl. emilben - hogy mely cégtöl, milyen sütit vàrsz...
ha ezt megtetted, és ennek ellenére vették àt a sütit, akkor màr van esélyed tölük követelni azt, amit majd töled követelnek a sütiért.
ettöl függetlenül valszeg ki kell majd fizetned a sütit, mert àtvetted és el is fogyasztottad (legalàbb finom volt?:))

bàr én vàrnék ezzel addig, amig felszólítanak, akkor mondanàm, hogy én ezt nem is rendeltem, és ha tovàbbra is kötik az ebet a karóhoz, akkor fizetnék, mert egy pert valszeg buknàl, és annak a költségeit is àllnod kellene...

Kovács_Béla_Sándor # 2008.08.24. 09:10

T„ehát ha jól értelmezem Magyarországon meg lehet azt tenni, hogy ha valakiről tudom, hogy lesz esküvője és odaszállíttatok süteményt és átveszik akkor eladhatok óriási mennyiségeket.

No, ezzel benevezhetsz a hét csúsztatása versenybe!