Aki nem hajléktalan, annak nem jár költségmentesség?


Kovács_Béla_Sándor # 2018.12.02. 08:33

Ha jól szálazom, akkor azt éppen megkapta.

gerbera317 # 2018.12.02. 08:31

Nem inkább csak a költségmentességi kérelmedet utasították el?

Dati61 # 2018.12.02. 06:49

Tisztelt Hozzáértők! Valóban nem járna nekem személyes költségmentesség felperesként, mert van tető a fejem felett? 30-án az első fokú biróság elutasitotta - ingóságok kiadására vonatkozó keresetemet - (amelyeket a volt élettársam a bántalmazásomat követő menekülésem után nem adott ki, azokról azt állitotta, hogy már korábban szakitottunk, elköltöztem, azokat elvittem, miközben azok tulajdonjogát hatósági eljárásban tételesen elismerte) A Biróság az elutasitás szóbeli indoklásának végén odaszúrta, hogy egyébként nem is járna nekem költségmentesség, hiszen van egy ingatlanom meg egy autóm. Az ingatlan, egy 60 nm-es - falun kivül eső, belül omló vakolatű vályogház, ami tulajdonképpen emberi lakhatásra nem is volna alkalmas, mert a 4 év alatt, amig nem laktam benne tiszta penész lett, le kellett kaparni a tapétát, amivel nagy felületeken jött a vakolat is. Az autóm 14 éves. 4,5 éves munkaviszonyom szűnt meg éppen a történtek következtében és azóta - minden igyekezetem, próbálkozásom ellenére - sem találtam másikat, vagyis az aktiv korúak ellátást, a 22.800 Ft-ot kapom. Köszönöm a választ. Nem akarom elhinni, hogy miután bántalmaztak, kifosztottak még az autómat - ami jelenleg a túlélésem egyetlen eszköze - vagy a házamat is el kellene adnom ahhoz, hogy jogorvoslatot kapjak.