Webshopon rendelt termék elállási joga


drbjozsef # 2019.03.23. 19:56

Hát másold be nekik a leveled végére a linkemről a paragrafusokat.

A tájékoztatási kötelezettség a 11§(1) i és j pontja, de az összes többi pontnak is szerepelnie kellene.

Majd elválik mit akarnak.

Anti # 2019.03.23. 14:52

A webshop nem tartalmaz sehol sem erre utaló leírást, vagyis semmi sincs a kapcsolaton kívül az oldalon más elérhető.
Attól tartok, hogy kihúzom ezzel a gyufát náluk.
Feltételezem, hogy ők sem tudnak erről a lehetőségről, vagy nem is akarnak...

drbjozsef # 2019.03.22. 15:52

Nagyjából pont erre van a 14 napos elállás : nem tudod megfogni, nem tudod kipróbálni, nem lett jó.

Keress egy kicsit a webshop impresszumában vagy ÁSZF-jében : a törvény szerint kötelességük kirakni az erről szóló tájékoztatást.

wers # 2019.03.22. 14:15

14 napon belül indok nélkül elállhatsz.

Anti # 2019.03.22. 12:58

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat!
A történetet pontosítanám, hogy biztosra menjek.
Ez egy autóalkatrész forgalmazó cég, aminek az alkatrészeit meg lehet vásárolni neten keresztül a saját webshopjukról.
Az eredeti gyári szám alapján a program beazonosított egy cikkszámot kép nélkül (ha már láttam volna képet, kibukott volna az, hogy nem az kell) és gyártó nélkül és egy szinonímát, aminél már megjelent a termék minősége, ami gyárira utalt.
Így rendeltem meg azt, ami ismeretlen gyártó és gyáriszámos alkatrész, mivel arra gondoltam hogy ez egy gyári minőségnek megfelelő, de utángyártott alkatrész.

Nem tudom, hogy ezzel a történettel egyértelműbb lett-e az, hogy jogosan adhatnám vissza a terméket, vagy pedig még jobban összekuszáltam a szálakat.

Mindenesetre nagyon szépen köszönöm a segítséget!

Üdvözlettel:

Antal

drbjozsef # 2019.03.22. 10:37

14 az.

Anti,

a kézhezvételtől 14 napon belül közölnöd kell az elállást (nem engedélyt kérni, ne vitatkozz vele, ne érdekeljenek az indokai, közöld), és visszaküldeni neki a terméket. A visszaküldés közvetlen költségei téged terhelnek, más nem.

Vannak azért kivételek is, de ha jól értelek, ez nem egy egyedi termék.

45/2014. (II. 26.) Korm. rendelet 11§-30§.

https://net.jogtar.hu/jogszabaly?…

Rexor # 2019.03.22. 10:01

Ha webshopon rendelted, akkor köteles visszavenni 15 napon belül.

Anti # 2019.03.21. 14:20

Tisztelt Fórumozók!
Egy autóalkatrészboltban webshopon rendelt gyári alkatrész tévesen lett rendelve, amit a bolt a forgalmazóra hivatkozva nem akar visszavenni.
Van esetleg valami jogi leírás arra vonatkozólag, hogy ezt köteles visszavenni, vagy mivel gyári alkatrész és egyébként sincs rá semmi orvoslat, meg kell tartanom?
Köszönettel.