lakáskiadás / sürgősségi szervizdij része


matthiasi # 2019.09.19. 06:37

Ja hogy a Réka a bérbeadók táborában van emigyen :
Réka62
#
e-mail
Jelentem!
2019.08.28. 22:27 .
Jó az eset leírás. Én is jártam így, igaz saját masinámmal, ritkán, de előfordul az eset . Ilyenkor legtöbbször selejtezésre kerül a mosógép.
Hogy mi okozza , szerintem egy rossz mozdulat és konstrukciós hiba. A kettő együtt.
Amúgy ügyesen , de ki lehet venni a bent rekedt ruhákat, Nyilván a bérlő türelmetlen volt.
Volt a gépben 2 e ft értékű n /vagy annyi sem / ruhája. lakik egy 18 millás ingatlanban, használ 2 -3 millió értékű bútort, háztartási berendezést és beszarik a bent rekedt ruhák miatt.
Itt van egyébként az egészkérdés :
ráadásúl sürgősen kért szerelöt (melynek dija sokkal magasabb), mert benne aztak ruhái! Kinek kell állni a sürgősségi szervizdij részét?
Hát először is ilyen esetben minimum felhívja a bérbeadót, megbeszélik az esetet. de itt a bérlő a rongyai miatt gyors szervízt kért. nem a felárat, de az egész díjat neki kell állni. szerintem.
Persze ezt finomítja a bérleti díj mértéke, hogy az extra n
magas vagy sem. A szokásos un. ár /érték arány.
igaz itt a jogi fórumon ez nem használatos. Másutt annál többet. Ez egy olyan fogalom ami meghatárotása nem eccerű.

matthiasi # 2019.09.19. 06:19

Réka62 !
Lehet kézzel is mosni !!

Amúgy ezekkel a gyorsjavítókkal nagyon vigyázni kell, hajlamosak megfejni az embereket !!
Amúgy a bérlők vagy a bérbeadók táborában vagyol ,
Más más az érdekük.

matthiasi # 2019.09.19. 06:06

Nos én pont ezért nem adtam a lakáshoz mosógépet.
Lehet kézzel is mosni, de ha kell hozzon magának az a meztelen fenekű bérlő.

Szomorú örökös # 2019.09.19. 00:44

Réka62

A kérdésem lényege: a mosógép sürgősségi szervizdij felár részét kinek kell fizetnie: a bérbeadó vagy a bérlőnek!

  1. Nem tudjuk, mi szerepel a bérleti szerződésedben.
  2. Ki kérte a javítást sürgősségi felárral? Kinek nem felelt meg az, hogy a szerelő az általa jelzett időpontban menjen ki javítani?
Réka62 # 2019.09.18. 19:37

A kérdésem lényege: a mosógép sürgősségi szervizdij felár részét kinek kell fizetnie: a bérbeadó vagy a bérlőnek!
Szerintem ez nem élet-, illetve egészség veszély helyzet, tehát nem a bérbeadó kötelezettsége.
Válaszra várva: Adorjáni Réka

Kovács_Béla_Sándor # 2019.08.29. 05:43

A hibát a bérbeadó el is hárította a saját költségén: kicserélte a javíthatatlan mosógépet.

Kovács_Béla_Sándor # 2019.08.29. 05:42

Nem ezt kérdezte, Kolléga!

Ugyvedvalaszol.com # 2019.08.28. 20:49

Réka62

Amennyiben a részletes bérleti szerződés részét képezi, hogy a bérbeadó a mosógépet is bérbeadta az ingatlannal együtt (mivel hogy a berendezés nem feltétele egy bérleménynek), és a mosógép e-képpen a bérleti konstrukció része, akkor természetesen a bérbe adó kötelessége elhárítani a hibát.


AZ ÜGYVÉD VÁLASZOL
Jogorvoslat Azonnal
https://ugyvedvalaszol.com

Kovács_Béla_Sándor # 2019.08.28. 20:31

De hát akkor nem is lehetett javítani? Mit kellett kifizetni?
Egyébként talán el se fogod hinni: a szolgáltatásokért az szokott fizetni, aki megrendelte őket.

Réka62 # 2019.08.28. 20:27

Lakásom bérlőjének mosás közben beszorult menet közben a mosógép dobja, se ki se be, meg se mozdult,nem lehet hozzá férni a benne levő ruhákhoz. Elötte a gépnek soha nem volt semmi baja. Valószinüleg nem jól zárta be a dob ajtaját, ráadásúl sürgősen kért szerelöt (melynek dija sokkal magasabb), mert benne aztak ruhái! Kinek kell állni a sürgősségi szervizdij részét? A mosógép végül lecserélésre került a bérbeadó által, mert épp akkor adta fel a lelkét.