jelzálogjog törlése


dömpi # 2019.11.24. 08:10

Tisztelt Fórumozók !

Ha megszűnt az a cég, amely a jelzálogjog törlése iránti engedélyt kiadhatja, mi a teendő ? Vállalati kölcsönről van szó, ami vissza lett fizetve.

drbjozsef # 2019.11.24. 15:30

dömpi,

Én nem értek ugyan hozzá, de idézek egy rokon topikból (egyébként érdekes címe van : "jelzálog törlése jogutód nélkül megszűnt cég esetén")

Lehet kérni a megszűnt cég javára bejegyzett zálogjog törlését is.

Hogyan szűnt meg? Ha felszámolással, akkor Csődtv. 83/C. § alapján, ha nem akkor Ctv. 130. § alapján.

Nekivághacc egyedül is, de ügyvéd azért erősen ajánlott, már csak az új Pp. miatt is.

Vadsuhanc # 2019.11.24. 15:42

Tisztelt Fórumozók!

Az ingatlanomra egy jogerős FMH alapján jelzálogjogot jegyeztek be. A FMH jogerejének kezdete óta (bejegyzés) végrehajtási eljárás nem indult. Mit lehet tennem egyáltalán tehetek-e valamit a jelzálog törlése érdekében?

Grave7 # 2019.11.24. 19:07

@Vadsuhanc: Közös költség tartozásról van szó?

Vadsuhanc # 2019.11.24. 19:32

Tisztelt Grave :

Igen

dömpi # 2019.11.24. 22:44

drbjozsef, köszönöm !

Grave7 # 2019.11.25. 14:20

@Vadsuhanc: Fizesd ki a tartozást. Ha ez megvan, akkor a társasházakról szóló 2003. évi CXXXIII. törvény 32. § (3) alapján meg kell kapnod a törlési engedélyt.

32. § (3) Ha a bejegyzés alapjául szolgáló hátralékot kiegyenlítették, a közös képviselő vagy az intézőbizottság elnöke a kiegyenlítést követő nyolc napon belül köteles a jelzálog törléséhez szükséges engedélyt kiadni; az engedélyt közokiratba vagy ügyvéd vagy kamarai jogtanácsos által ellenjegyzett magánokiratba kell foglalni.

Vadsuhanc # 2019.11.25. 14:35

Tisztelt Grave!

Ez így rendben van. Nekem csak az a gondom, hogy 150.000. forint befizetést nem ismernek el. Az Ő viselkedésük miatt gondoltam azt, hogy a követelés elévült. Az FMH és a bejegyzés több mint öt éve történt. Végrehajtási cselekmény nem történt.

Hivatkozhatok-e az elévülésre és milyen lépéseket kell tennem, hogy a jelzálog törésre kerüljön. ( egyébként a tartozás+kamatból levont 150.000. forint maradék összegét hajlandó lennék kifizetni viszont Ők a befizetést nem ismerik el annak ellenére sem, hogy csekkel tudom igazolni.

drbjozsef # 2019.11.26. 06:42

Vadsuhanc,

szerintem ha végrehajtás nem indult (ahol egy Vht.41§ szerinti eljárás után a végrehajtás korlátozása iránti pert indíthatnál), akkor én a helyedben azt tenném, hogy kifizetem a szerinted helyes összeget, aztán pert indítanék a jelzálog törlése iránt (ha nem teszi meg a társasház magától). Ha igazolni tudod, hogy mindent megfizettél, a bíróság fogja törölni.

gerbera317 # 2019.11.26. 08:05

kifizetem a szerinted helyes összeget, aztán pert indítanék a jelzálog törlése iránt
Ez így nem működik. Hiába fizeti ki a szerinte helyes összeget, ha a maradékra folyik tovább a végrehajtás. Nincs az a bíróság, aki ebbe beleszólna. A sorrenden kell változtatni:
Ha az adós tudja bizonyítani a teljesítéseit, a Vht. 41. § szerinti eljárásnak van helye. Fontos megérteni, hogy ez egy kérelemre induló eljárás, tehát más platformon történő nyavalygásra nem fog megmozdulni senki és semmi. Ha a 41 sikertelen, lehet végrehajtás korlátozása iránt pert indítani (amit persze meg is kell nyerni. Láttam én már csekkeket lobogtató adóst ilyen pert elveszíteni. Mert nem jó csekkeket lobogtatott.)
egyébként a tartozás+kamatból levont 150.000. forint maradék összegét hajlandó lennék kifizetni
Igen, aztán (vagy előbb vagy egyidejűleg) meg kell fizetni a különbözetet, és máris kapja Vadsuhanc a törlési engedélyt. Ha nem kapja, na, akkor kell bírósághoz fordulni.

oligaliga # 2019.11.26. 08:08

gerbera317

Vadsuhanc szerint nem indult végrehajtás. A Vht. szerinti eljárások ilyenkor nem alkalmasak a helyzet orvoslására.

gerbera317 # 2019.11.26. 08:12

Ja, tényleg. Csak a szemem sarkából többször is láttam, hogy "Vht. 41", oszt' bedőltem neki. Most elolvastam: tényleg nem indult végrehajtás.