sérelemdíj


ObudaFan # 2020.01.09. 14:08

Általánosságban: a nyaralás elmaradásáért ítélt már meg magyar bíróság - akkor nevén - nem vagyoni kártérítést, tehát ha igazolható, hogy az utazási iroda hibájából történt, akkor a sérelemdíj nem lehetetlen.

kvica # 2020.01.02. 21:56

Tisztelt Fórumozók!
2019.09.11-én egy magyar utazási irodán keresztül nyaralást foglaltunk a N. R. Austria-nál. A magyar utazási irodánál megkötöttük az utazási szerződést melyen Ők, mint utazásszervezők szerepeltek, a nyaralás teljes összege befizetésre került. 09.23-án barátom jelezte, hogy aznap az osztrák utazási iroda csődbe ment. 24-én a magyar utazási irodába kezdtem, ahol nem tudtak információt adni, hogy mi lesz a 28-án (4 nap múlva!!) kezdődő nyaralásunkkal. Csak hitegettek, információt nem adtak, információt tartottak vissza. A légitársaság nekünk 25-én már elmondta, hogy nincs foglalásunk. 26-án írásbeli hivatalos tájékoztatás kérésemre, egy kioktató levélben közölték, hogy az utazásunk elmarad. Az utazásszervező 2 hét múlva jelentkezett, azzal, hogy küldjek egy levelet egy harmadik utazási irodának, -mivel ők azokon keresztül foglalták le az utunkat-, hogy adjanak segítséget hogyan jutunk a befizetett részvételi díjhoz. Nem értettük, fel is tettük írásban a kérdést, hogy annak az utazási irodának mi köze a nyaralásunkhoz, de mindig csak ködösítést és kitérő válaszokat kaptunk. Kiderítettük, hogy a részvételi díj az osztrák utazási irodához ki se ért, valahol a 2 magyar utazási iroda között tűnt el. A pénzt úgy akarták visszafizetni, hogy aláírunk egy meghatalmazást, hogy a harmadik iroda, akivel kapcsolatunk nem volt, a részvételi díjjal kapcsolatban helyettünk eljár az osztrák biztosító felé. Amikor rávilágítottunk a szabálytalanságokra, kilátásba helyeztem a feljelentést -megjegyzem szerződést is meghamisították,- a befizetett pénzünket azonnal visszakaptuk. (másfél hónap múlva) Bocsánatkérést, elnézést nem kaptunk, nyaralásunk meghiúsult. Nagy fájdalmunk, hogy apósomat is befizette a család a nyaralásra,-soha nem volt még nyaralni- akinek ez az ügy hatalmas csalódást, bánatot okozott. Idegességről, egyéb kiadásokról nem beszélve. Érdeklődnék, hogy sérelemdíj, kártérítés, kamatok megilletnek-e minket, az ügyben érdemes-e lépéseket tennünk?