Inkorrekt, feketén dolgozó ügyvéd


wers # 2020.09.22. 05:54

;-)

Kovács_Béla_Sándor # 2020.09.22. 05:31

Amikor valaki azt hiszi, az ügyvéden múlik, hogy kiengednek-e valakit az előzetesből... Pláne azon, hogy mennyit fizetnek annak az ügyvédnek...
(Mondjuk, láttunk már ilyet is - ott azóta az ügyvéd is ül, és jó eséllyel néhány ügyész és bíró is fog.)

wers # 2020.09.22. 04:40

Akkor ezt szépen összefoglaltad. Érted a lényeget. A 60 körüli hölgy csak egy állapot. Isten segedelmével lesz 70 körüli is. Azt tesz a pénzével amit akar, amit jónak lát.

A kitendelt ugyved egy huszoneves lany volt, vmi gyakornok-fele volt

Én azt hittem, ha már ügyvéd, akkor ügyvéd. Lehet félig ügyvéd valaki? Esetleg tapasztalatlan. Vagy nem éppen rátermett, de az húsz év után is "gyakornokféle" lesz. De ez minden szakmára igaz.

FDToth # 2020.09.22. 04:25

Nehez a dolog. Az ismerosom ki szeretne hozni minel hamarabb a szerettet. Nem gyilkossag, nem sulyos cselekmeny, piti dolog, csak az elozo ugyved szar volt es az ugyeszseg 30 nap utan meg 90 napig ‘benntartja’.
Gondolom mindent meg akar tenni h kihizhassa, ezert fizet elore, szamla nelkul (60 ev koruli holgyrol beszelunk). En hiaba tanacsolom h keressen mast, vagy ne elore fizessen vgy ha mar igen, irjanak le hataridoket, o csak azt a celt latja h kihozza vhogy a ferjet.
A kitendelt ugyved egy huszoneves lany volt, vmi gyakornok-fele volt meg nemreg, azt azonnal levaltottak, tanacsra.
Ez fontos dolog van sztem: noszogatni kell az ugyvedet, mert maguktol kb semmit sem csinalnak, mert a penz mar megvan...

wers # 2020.09.21. 10:09

Értem. Csak elgondolkodtam.

Kovács_Béla_Sándor # 2020.09.21. 09:00

Bizonyos feltételekkel.

wers # 2020.09.21. 08:09

Csak azt nem értem, ha egy aranydrága ügyvéd előre láthatóan semmit sem fog csinálni, akkor minek azokkal bajlódni?

Rosszul tudom, hogy büntető ügyben kirendelnek védőt? Rosszabbul az sem teszi a dolgát.

drbjozsef # 2020.09.20. 16:32

Előre fizetés ohne szerződés = nem kell csinálni lóf*szt se.

Ez eléggé előre tudható.

FDToth # 2020.09.19. 19:51

Ha mar belekezdtem: uj ugyved 1 misit kert, persze ez is kp es szamla nelkul... ez azert rohej vhol, es baromi neves irodarol beszelunk! Szerzodes itt sincs, annyi, h az osszeg 2 evre elore van fizetve. Es ik sem csinalnak kb semmit :)

FDToth # 2020.09.14. 07:50

annyi a történet vége, hogy az új ügyvéd nem javasolta az előző ügyvéd bejelentését a kamaránál, beszélt vele, visszaadta a felét a korában kifizetett összegnek, de továbbra sem ad róla számlát :)
van egy sejtésem, hogy az új ügyvéd jó nagy összeget fog mondani, előtte meg lebeszélte az előzővel, hoyg inkább adjon vissza, majd ő fog adni neki gondolom, ezzel kompenzálja. de ez csak feltételezés.
azért vicces h feketén dolgozgatnak, de gondolom a korrupció mindenütt elég durván jelen van ;)

Sherlock # 2020.09.07. 12:09

wers, büntetős ügyvédnek lenni életforma. Javukra szóljon, hogy nagyságrendekkel kevesebb büntetős ügyvédre a hivatalos kamarai panasz, mint polgári ügyvédekre. Legyen ennek bármi is az oka.

wers # 2020.09.07. 10:54

(akkor tényleg érdekes, hogy ennyi pénzért van rá kereslet cserébe le se sz@rja ügyfelét)

wers # 2020.09.07. 10:42

:) jó, akkor nem az. (tudom én? nem is szeretném tudni - az ágy puhaságát sem)

Kovács_Béla_Sándor # 2020.09.07. 10:39

(Az pont nem büntetőügy.)

wers # 2020.09.07. 09:35

Hát, én hallottam olyan "ügyeket" ahol megér ennyit az ügyvéd.

(nem elég puha az ágy, huzat van, egyebek)

Kovács_Béla_Sándor # 2020.09.07. 08:56

Én nemkülönben. :)

Sherlock # 2020.09.07. 07:42

Sok mindent nem fog tudni bizonyítani.
Mindig elképedek, hogy büntetőügyek környékén mekkora összegek repkednek...

FDToth # 2020.09.04. 08:02

Tisztelt Fórumozók,

egyik ismerősöm megbízott egy ügyvédet egy fogvatartott rokona képviseletére. Az ügyvéd kb 1,5 hónapja 'dolgozott' az ügyön, de sokszor elérhetetlen volt, nem nagyon foglalkozott vele, semmit nem ért el. Keresett egy másik ügyvédet, a mostanit lemondta.
Viszont a gond ott van, hogy a lemondott ügyvéd ígérte-ígérte a szerződést, de sosem készítette el, és feketén kért kp-t, számlát nem adott, kérésre sem, mindig azt mondta, hogy majd, majd küld mindent.
Kifizettek neki 800.000 Ft-ot (tudom, hülye aki papír nélkül fizet), de az ügyvéd nem akar visszaadni belőle semmit sem, mondván, ő végezte a dolgát. A megbízás időtartamában nem állapodtak meg, ügyvéd a szerződésben rögzítette volna.
Mit lehet tenni? Ügyvédi kamaránál jelenteni az esetet, vagy jobb hagyni?

Köszönöm!