Hamis (replika) termék miatti NAV eljárás és per


beatngu # 2020.10.04. 11:56

Tisztelt Fórumozók!

Az alábbi problémával fordulok Önökhöz. Aliexpress - ről rendeltem 2 db papucsot, amikről utólag kiderült, hogy Birkenstock replika. Jelenleg ott tart az ügy, hogy a NAV lefoglalta és meg fogja semmisíteni, illetve pénteki napon kaptam egy levelet egy ügyvédi irodától, hogy a már említett cég megbízásából 100.000 forintra akarnak megbüntetni minket, mivel hamis terméket rendeltünk. Beszéltem a cég egyik alkalmazottjával, aki azt mondta, hogy a Birkenstock megbízta őket, hogy az ilyen ügyekben vizsgálatot folytassanak le márkavédett termék hamisítása végett. Egyrészt nem tudtam, hogy ez egy "márka", másrész a terméket én még meg sem kaptam. Illetve az sem tiszta, hogy ez így szabályos-e, hogy a NAV kiadja az adataimat egy ilyen ügyvédi irodának. Az említett munkatárs még azt is mondta, hogy bizonyos esetekben "megelégszenek", ha raktározási és az ügyvédi díjat fizetem "csak" ki, ami kb. 50000 forint. Ebben az esetben a Birkenstock eltekint a pertől. Kérdésem, hogy érdemes - e foglalkoznom ezzel a céggel? A NAV -tól kapott levelemben az állt, hogy írásban hagyjam jóvá, hogy megsemmisíthetik a terméket, vagy ha nem reagálok, akkor azt jóváhagyásként veszik.

Köszönöm előre is a választ.