Becsületsértés nagy nyilvánosság előtt?


Maria54 # 2021.01.19. 10:19

Szeretnék még egy kiegészítést tenni, amely véleményem szerint jogi szempontból releváns az ügy megítéléséhez:

A nicknevem, ami alatt én kommentelek ezen fórumon ismert, "bejáratott", és régóta ugyanazt használom.
Azaz, nem mindig más-más név alatt kommentelek. A kommentátorok számára ismert.
A fórumot ugyan bárki látogathatja, de célcsoportja az élet egy speciális területe.

Maria54 # 2021.01.19. 09:05

T. Gerbera317

Ha jól értelmezem a válaszát, akkor egy blog-ban interneten azt ír ("fröcsög") bárki amit akar?
Csupán a blog "moderátorán" múlik, hogy mi jelenik meg, és mi nem?

Ezt kissé furcsállanám...

gerbera317 # 2021.01.19. 08:56

Egy álnévmek nincs becsülete, álnév az álnevet nem tudja megsérteni. Az általad "nagy nyilvánosság"-nak gondolt közösségnek fin§ja nincs, hogy te ki vagy, így az a vélt sértés kizárólag téged sért. Ha szégyelled, válts álnevet, oszt' jónapot!

Maria54 # 2021.01.19. 07:48

Tisztelt fórum

Az alábbi témában kérem a segítségüket.

Körülmények:

  • Adott egy Blog (nem Facebook).
  • Az oldalon a felhasználók, akik nem regisztrált felhasználók tudnak kommentárokat írni, "álnév" alatt.
  • A kommentár bevitelénél van vizsgálat arra vonatkozóan, hogy ember vagy robot akarja a kommentárt írni.

Tényállás:

Egy bizonyos álnevű felhasználó az én kommentáromra, az én "álnevemnek" címezve az alábbi szöveget írta:

"juj ember, azt a magaslovas mindensegit. Nem csak az a par user akit hivatkoztal "ert teged felre", nemes egyszeruseggel csak egy p*cs vagy, akinek beakadt a löres."

Kérdés:
Ez becsületsértésnek minősül? Eljárhatok az illetővel szemben?

Feltételezem, hogy IP cím alapján van lehetőség arra, hogy a rendőrhatóság kinyomozza, hogy ki áll az "álnév" mögött. Nem hiszem, hogy interneten bárki bármit írhat az anonimitás leple alá bújva.

Szeretném kérni az állásfoglalásukat.

Köszönöm!