Lakcím fiktívvé nyilvánítás nem elfogadása


Lestat # 2021.01.29. 09:02

Kedves Fórumozók!
Lakcím fiktívvé nyilvánítással kapcsolatban több kérdést is láttam, azonban én azzal a problémával szembesülök, hogy sajnos a szolgáltatók (pl bank, behajtók) nem hajlandóak a Kormányhivatali igazolás ellenére sem abbahagyni az én címemre való értesítést/felszólítást, ami egy idegen részére szól. A jelzett személy ismeretlen, semmi köze az ingatlanhoz. A Magyar Posta képtelen megugrani, hogy ne hozzák ki és fordítsák vissza a leveleket, már 3 helyen is nyilatkoztam ezügyben (kp-i posta, kézbesítést végző stb). De ezzel amúgy is csak elfednénk a problémát. Többek között amiért nem akarom elengedni a dolgot, mert az Erste banknál pl közölték, hogy nekem ezt el KELL viselni majd foglakozni sem akartak az üggyel.. No comment. Ezt valóban megteheti a Bank? Arra hivatkoznak, hogy nekik ez a cím van meg, de teljesen egyértelmű, hogy nem is néztek utána. Miért nem kell nekik semmilyen igazolást vagy bármit megmutatni (hogy legalább tudjam kinél intézkedjek), amikor igazolni tudom a cím helytelenségét hivatalos papírral. Köszönöm