zsarolás,fenyegetés


drbjozsef # 2019.11.10. 18:00

"elveszi a gyereket" ?

Ezt így írta benne? De mit jelent ez? Hogy most a vitrinben van?

Ha valami olysmire céloz, hogy ővé lesz a felügyeleti jog a gyerek felett, akkor azzal nem állít semmi törvénytelent. Vagy az övé lesz, vagy nem.

Egyébként tehetsz feljelentést, ez egy szabad ország. Amit leírtál, az alapján nem lesz szükséged még arra a levélre sem.

gumbóka # 2019.11.10. 15:25

Segítséget kérnék:
Beadtam a válókeresetet, amit a férjem mèg nem kapott meg. Időközben a férjem ügyvédjétől kaptam egy levelet, amelyben “csak úgy” közlik velem, hogy szíveskedjek elhagyni a lakást a gyerekkel, mindennemű követelés nèlkül. Ellenkező esetben elveszi a gyereket. Évek óta tartó hűtlenséggel is vádol, ami képtelenség. Amennyiben nem teszek eleget az óhajának, így fogunk találkozni a bíróságon. Gyakorlatilag megzsaroltak, megfèlemlítettek. Tehetek felhelentést? A tőle kapott levél, elég bizonyítèk?

Kriszta11 (törölt felhasználó) # 2008.05.15. 06:14

Igen. Nem hiszem, hogy fel lett jelentve a bíróságon, ez így butaság.

Azt viszont gondolom, hogy a rendőrségi nyomozás még mindig folyik a lány apja ellen a gép eltulajdonítása miatt.

Pjotr # 2008.05.14. 20:23

Miben van igazam?
Én nem mondtam neki, hogy fizesse ki vagy ne, az ő dolga, én biztos, inkább kifizetném, de ehhez nem is szóltam hozzá, csak a zsaroláshoz.

Kriszta11 (törölt felhasználó) # 2008.05.14. 12:27

Igazad van, szülje meg a gyereket és szépen kérje 25 évig a gyerektartást.

Pjotr # 2008.05.14. 12:20

Ez nem férfi szolidaritás kérdése, egy dolog, hogy kifizesse-e a másik, meg, hogy zsarolják.

Kriszta11 (törölt felhasználó) # 2008.05.14. 11:06

Ez aztán a férfi szolidalítás.

Mintha a lényeg felfogása lemaradt volna!

Fogadjak űgyvédet, mire számitsak

Igen, nyilván sokkal olcsóbb, mint az abortusz kifizetése.

Zorall # 2008.05.14. 10:53

Nem tőled származnak a lemezek, nem is láttad őket eddig.
Különben is az exedé volt a CD. Nem? De!

Pjotr # 2008.05.14. 10:05

Nopersze, elvileg pontosan beazonosítható módon igazolnia kell, hogy ezek a lemezek a tiéid.
Most, hogy nála vannak erre igen kicsi az esélye...
Rakd rendbe a gépedet, tüntess el minden nem jogtiszta programot és oda megy a lemezeivel, ahová csak akar.
Ha szerez tanút aki valahogy igazolja, hogy tőled vitte el a lemezeket, akkor nyugodtan állítsd azt, hogy üresek voltak.

ObudaFan # 2008.05.12. 19:20

Megvalósítja a szerzôi és szomszédos jogok megsértésének a vétségét, aki a számítógépi programot nem forgalomba hozatal vagy jövedelemszerzés céljából, hanem kizárólag saját felhasználásra akár egy példányban is másolja.

ObudaFan # 2008.05.12. 19:12

A jogtulajdonos indíthat kártérítési pert (nem fog), mert ez nem jogszerű magatartás a részedről.

hospitalboy # 2008.05.11. 10:35

hello! A volt párom abortuszra készűl, amelynek teljes összegét rám akarja háritani. E összeg felét hajlandó vagyok kifizetni,de ez neki nem elég, sőt a számitógépemet elvitette az apjával és meg zsarolt,hogy nem adja vissza addig amig ki nem fizetem neki az ősszeget! Időközben visszaszereztem a gépemet a rendőrséggel, de erre ő feljelentett engemet a biroságon,( indok: van egy pár olyan cd lemezem amin általam lemásolt programok vannak arra a célra , ha telepitenem kell az oprendszeremet,ne kell jen letőltenem újra.És természetesen e lemezeket nem adta vissza mondván be akarja vizsgáltatni! Ezeket nem terjesztettem senkinek kizárolag saját célra van,) kérdésem vissza tud e ezzel élni ellenem , esetleg szoftverhamisitásért megbüntethetnek e?
Nem lehet vele egyezkedni sem, lecsapja a telefont! Fogadjak űgyvédet, mire számitsak! Elöre is köszi a segitséget, ha valaki tud!!!!