Albérlet


kadaj01 # 2008.09.26. 08:50

Mindig elborzaszt, amikor a bérlők miután a tulaj visszakéri a lakást ilyen szemét dologra vetemedik! Nyilván olcsóbban kapta a lakást, mintha be lett volna jelentve...

Tényleg, ilyenkor a bérlőt nem terheli valamilyen felelőség, mikor tudatában volt, hogy feketén vette ki a lakást?

Kovács_Béla_Sándor # 2008.09.26. 08:38

Valószínűleg igen.

morzsaúr # 2008.09.26. 08:05

Sziasztok!

A problémám a következő: két és fél évig kiadtam a lakásomat ( nem jelentettem be, nem fizettem adót utána ). A volt bérlő azt mondta most, hogy bejelentést tesz az APEH-nél. Minden bejelentést kivizsgál az APEH? Egy internetszolgáltatóval kötött szerződés az ő nevére szólt. Tehát az bizonyítható, hogy ott lakott, de vajon az APEH akkor is szóba áll vele, ha a bérleti díjról nincs papírja?
Segítségeteket előre is köszönöm!

Pjotr # 2008.09.26. 06:46

Márhogy mi van???
Az a baj, hogy a fűtés díját a bérlővel akarják megfizettetni?
Vacsorát ne főzzön a bérlőnek ingyen a tulajdonos?

monalisa1 # 2008.09.25. 22:06

JolyJoker

Az albérleti díjaknál alapvetően az a hiba, hogy a bérbeadók legtöbb esetben a fűtés (= központi fűtés és/vagy távfűtés) havi díját is a bérlővel fizettetik meg, valamint az esetleges közös költség, kommunális adó, liftdíj stb., pedig ezek akkor is a tulajdonost terhelő kiadások, ha a lakás netán üresen áll.

A helyes bérléti díj: alapterület m2 x pl. 1.000 Ft/hó. Ezen felül természetesen az órával mérhető közüzemi díjak mindenkori kiegyenlítése, valamint a tv előfizetés díja.

Ha a bérlemény előzőekről esetlegesen "leharcolt" állapotú, azt nem árt a bérbevétel előtt részletesen/pontosan írásba foglalni és a bérbeadóval is aláíratni, az esetleges utólagos követelések elkerülésére.

A bérbevétel előtt tanácsos érdeklődni a szomszédsád felől - úgyszinén az alul-felüliek felől -, nehogy valaki zajos lakótárs legyen kifogva. Leginkább a házban lakó másvalaki tudhat elfogulatlan és valós képet adni.

Albérlet sok van, jó albérlet kevés.

Monalisa
laikus hozzászóló

operations # 2008.09.25. 20:10

Konkrét kérdésekben tudnánk segíteni...


Operations

JolyJoker # 2008.09.25. 19:16

Én bérelnék. Azaz én és egy ismerősöm,ketten költöznénk be.

Kovács_Béla_Sándor # 2008.09.25. 18:44

Amilyen a kérdés, olyan a válasz. Sőt, a válasz legalább szórakoztató volt.

Hiszen még azt sem árultad el, hogy te melyik végén állnál a.... a botnak. Szóval bérbe adnál, vagy bérbe vennél?
(Nem albérlet - bérlet.)

JolyJoker # 2008.09.25. 17:37

Sejtettem,hogy lesznek ilyen magukat "viccesnek" mondó egyének... Ilyeneket nem kérnék,köszöntem.

Kriszta11 (törölt felhasználó) # 2008.09.25. 17:18

Esős időben fedett legyen.

JolyJoker # 2008.09.25. 17:09

Üdv fórumozók!
Remélem jó helyre tettem,ha nem elnézést. Szeretnék tudoroktól kérdeződködni,hogy alberletnél mire kell figyelni?