Fórum polgári jog régebbi elöl     új hozzászólás

Kijelentés állandó lakcímről

breakfree # e-mail 2013.12.08. 21:41

Sziasztok!
kényszerkijelentéssel élhetek-e az 5 éve nem velem élő papíron feleségemmel szemben, úgy, hogy van 2 gyerekünk bírói döntés nélkül nála, és a gyerekek is hozzám vannak bejelentve, de őket nem akarom kijelenteni magamtól, továbbá hol, hogy kell ezt elintézni, és jól jöhet-e váláskor, hogy immáron "hajléktan" lenne a feleségem?

Bombi # e-mail 2009.10.30. 10:09

Sziasztok!
Az alábbi ügyben kérném a segítségeteket illetve tanácsotokat.
2008.márciusában elindítottunk egy kényszerkijelentést.
Az ingatlan a feleségem illetve két testvére tulajdonában van , a kijelentendő személynek semmi köze nincs a lakáshoz,évek óta nem is tartózkodik ott.
A község önkormányzatánál a papírokat beadtuk,leróttuk a 2200ft illetéket és megadtuk a kijelentendő személy tartózkodási helyének címét.
Eltelt hozzávetőleg 6 hónap ,érdeklődve telefonáltunk ,hogy hol tar t az ügy ,akkor azt a választ kaptuk ,hogy az illető a levelet nem vette át,de ettől még a kijelentést meg lehet tenni,ami folyamatban van.
Ismét eltelt 6 hónap ,de persze nem történt semmi érdemleges,ezért megint telefonáltunk.
A válasz az volt ,hogy már ki van jelentve ,de egy hiba folytán a határozatot nem postázták,de azt azonnal pótolni fogják.
Türelmesen vártuk a határozatot,ami a mai napig nem érkezett meg,ezért egy ismerősömet megkértem ,hogy nézze meg a lakcím nyilvántartóba ,hogy kik vannak bejelentve a címre ,és kiderült ,hogy semmi változás nem történt,ergo az önkormányzat nem csinált semmit.
Természetesen ismét telefonáltunk ,de az az előadó aki az ügyet intézi ,ügyféllel volt ezért elkérték a számunkat ,mondván ha szabad lesz a munkatárs akkor azonnal hívni fog minket.
Ez 1 hete történt,hívás nem érkezett és bevallom nagyon berágtam az ügyintézőre.
A kérdésem az lenne ,hogy szabályozza –e a törvény a kényszerkijelentés határidejét?
Ez ügyben kihez lehet panasszal fordulni?
A válaszokat előre is köszönöm!
Üdv. Bombi

Egy lány # e-mail 2009.10.21. 20:32

Köszönöm a válaszokat.Igazából még nem fellebezett de halottam egy telefon beszélgetését,me­lyben azt ecsetelte,hogy ki fog semmizni úgy ,hogy egy pár zoknim se maradjon.Komolyan nem lehet csinálni semmit míg ő át nem veszi az ítéletet?És ha fellebez is,nekem muszáj még évekig tűrnöm a megaláztatást?Nincs rá jog,hogy kijelentsem?

Lia1986 # e-mail 2009.10.16. 14:34

Sziasztok!
Segitségeteket szeretném kérni. Gyerektartás fejében a földhivatal anya nevére bejegyezte apa fél házrészét,igy anya 1/1 tulajdonjogot szerzett. Meg szeretném kérdezni, hogy hogyan lehetne aput onnan kitenni? Hova kell fordulnunk? Vagy mi ilyenkor a teendő?? Köszönöm válaszotokat!!

Egy lány # e-mail 2009.10.15. 23:09

Köszönöm a válaszokat.Igazából még nem fellebezett de halottam egy telefon beszélgetését,melyben azt ecsetelte,hogy ki fog semmizni úgy ,hogy egy pár zoknim se maradjon.Komolyan nem lehet csinálni semmit míg ő át nem veszi az ítéletet?És ha fellebez is,nekem muszáj még évekig tűrnöm a megaláztatást?Nincs rá jog,hogy kijelentsem?

monalisa1 #   2009.10.12. 00:41

Egy lány

Hajlok arra, hogy majd csak az itélet jogerőre emelkedését követő 15 napon belül - mívelhogy mint írtad: fellebbezett...

Amúgy ha az ingatlan kizárólagosan a saját tulajdonod akkor bármikor kiteheted a szűrét - onnantól megszünt a szívességi lakáshasználat, tehát jogcímnélküli.

"Lisa"
laikus hozzászóló

Egy lány # e-mail 2009.10.11. 23:46

Sajnos még nem jogerős csak 15 napon belül de ugye ő veszi át később és tőle számolva 15 nap.Bár én úgy értelmeztem,hogy fellebezhet ugyan,de neki akkor is mennie kell,mivel úgy van írva,hogy :-Kötelezi a bíróság...

végrehajtó1 # e-mail 2009.10.10. 08:34

Ha jogerős ne tántán és nem költözik ki akkor végrehajtást kell kérned.
Olyan meg nincs hogy nem veszi át az itéletet.Kipostázzák.Ha nem keresi a postán 'nem kereste' jelzéssel vissza megy.Csak saját magával tol ki így.

Egy lány # e-mail 2009.10.09. 23:37

Megnyertem egy pert első fokon,melyben kimondják,hogy a volt élettársam 15 napon belül ürítse ki a lakást és adja át nekem.De ő nem akar elmenni és időhúzásból nem veszi át az ítéletet.Én tudom a jogaimat érvényesíteni?Állandóan zaklat,nem hagy egy nyugodt percet sem.Azt mondja,hogy övé a lakás és állandóan fenyeget.Mit lehet ilyenkor tenni?

escargot #   2009.09.09. 16:15

Kényszerkijelentéshez 2 tanú kell (szomszéd), hogy xy nem lakik ott - ráadásul a két tanúnak az okmányirodában szóban és írásban kell nyilatkoznia....nem vagyok jogász, de "kényszerkijelentettem" már valakit a lakásomból

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

margaréta*** # e-mail 2009.09.03. 22:07

Köszönöm!!! Végre valaki érdemben. Holnap érdeklődöm az okmányirodában, van is egy ismerősöm ott :-)

lipay # e-mail 2009.09.03. 21:53

És még 1 ami lemaradt, okmányirodában kell intézni, ott is megtudják mondani, akár telefonon is.

lipay # e-mail 2009.09.03. 21:52

Szia!

Nem vagyok jogász, szerintem lehet simán csak tartózkodási hely "ideiglenes lakcím", nekem volt olyan amikor nem volt a lakcímkártyámon se állandó se ideiglenes.

margaréta*** # e-mail 2009.09.03. 21:20

Látom, egyedül vagyok a problémámmal, de remélem, azért előbb-utóbb akad valaki, aki tud segíteni...

margaréta*** # e-mail 2009.09.02. 13:42

Tudom, hogy vannak ennél égetőbb problémák is, de kérlek benneteket, hogy segítsetek. Reméltem, hogy van, akinek van ebben tapasztalata, sajnos...

margaréta*** # e-mail 2009.09.02. 09:55

Kedves Fórumozók!

Kérlek benneteket, hogy segítsetek az már feltett kérdésem megválaszolásában, nagyon fontos és sürgős lenne lépnem, de nem tudom mi ilyenkor a teendő?
Előre is köszönöm!

margaréta*** # e-mail 2009.09.01. 12:55

Kedves Fórumozók!

Mi van abban az esetben, ha a párom állandó lakcíme még szerepel a lakcímkártyájában, tartózkodási helynek pedig a jelenlegi közös lakás van bejelentve. az állandó lakcím már nem érvényes, csak nem jelentkezett ki. Ilyenkor mi a teendő? Lehet valaki csak tartózkodási helyen bejelentve úgy, hogy nincs állandója?

kismukk # e-mail 2009.05.14. 16:11

Úgy van, kényszerkijelentésnek hivják. Az illeték kerületenként változhat.

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2009.05.14. 15:51
Steffl #   2009.05.14. 08:51

Tisztelt Fórumozók!

Szeretném kijelenteni az egyik családtagomat az 1/1 tulajdonomat képező családi házamból, mert nem lakik itt (külföldre költözött). Mi ennek a menete? Az okmányirodában azt mondták, hogy tulajdoni lapot kell magammal vinnem és ha jól emlékszem 2000 Ft illetéket
fizetnem.