Kijelentés állandó lakcímről


Csolnok # 2015.12.07. 17:33

Tisztelt Hozzáértők!

A következőkben kérek segítséget. Elváltam ez év juniusában kimondták a válást. A volt férjem 2014 szeptember 21 óta nem lakik életvitelszerűen a házban , amely az én tulajdonom. személyes holmija nincs ott. A váláshoz beadott papírokon is az volt "visszatérés szándéka nélkül elhagyta " Ki persze nem jelentkezett azóta sem. Két hónapja a válási papírokkal és tanukkal igazoltan / hogy valóban nem lakik ott / a Jegyzőhöz beadtam a kényszer kijelentést . Nos most értesítettek, hogy a XI kerületi jegyző meghallgatta / én nem Pesten lakom / És annak azt nyilatkozta hogy vannak nálam személyes holmijai és ő ide még vissza akar térni nem végleges a kiköltözése, ezért nem csinálták meg a kényszer kijelentést. De hát ez hazugság. Nincs itt semmi személyes cucca másfél éve nem lakik itt, hogyan térhetne vissza?? A ház eladás alatt áll / mint írtam az enyém. Kérem segítsenek mi a teendő ilyenkor?? A birói végzés a váláskor is kimondta a ház az én tulajdonom és én és a gyerekek vagyunk kizárólagos használói. Segitsenek !

Sherlock # 2014.10.28. 12:18

hzs1954,

semmi köze annak, hogy oda van bejelentve, ahhoz, hogy a lakásból mi módon tudod kitenni. Menj el ügyvédhez, majd ő érvényesíti az érdekeidet, ha már te nem tudsz a sarkadra állni.

ttip # 2014.10.28. 09:50

hzs1954: ha ott lakik, akkor jogszerűen sehogy.

Előbb költözzön el, aztán fiktiváltatható a lakcíme.

(Az elköltözését kikényszeríteni akkor sem lenne könnyebb, ha nem lenne bejelentve a lakcíme.)

hzs1954 # 2014.10.28. 03:38

Tisztelt Jogi Fórum!

Nagy butaságot követtem el, ...most már tudom! Segítségre lenne szükségem.
Saját tulajdonjoggal rendelkező lakásomból hogy tudok kijelenteni egy " nem kívánatos " személyt, aki életvitelszerüen tartozkodik a lakásban, de nem hajlandó elköltözni. (lakcímnélküli volt)
Eldurvúlt a kapcsolat - még tetlegesség nem fordult elő, de nagyon közel állok hozzá-

Félek!!!!!!
Köszönöm a választ,

Csabees6639 # 2014.02.27. 10:18

Tisztelt Jogi Fórum!

Azt szeretném megtudni, hogy mi a lebonyolítás rendje a 146/1993. kormányrendelet 35. § (3) bekezdés szerinti fiktív lakcímmé nyilvánításnak? Azzal tisztában vagyok, hogy jegyzőhöz kell fordulni hivatalosan, de ez csak egy hivatalos "kézzel" írott kérelem, vagy van erre nyomtatvány? Illetékköteles? Hogy zajlik ez az egész addig, hogy határozatot hoz a jegyző?

Köszönettel!

virgol # 2014.01.14. 13:13

üdvözlöm!kérdésem lenne az ügyben,hogy kényszer kijelentést hogyan tehetnék meg egy olyan személy ellen,aki az ingatlanban semmilyen tulajdont nem élvez,kivéve hogy eggyütt élt az egyik tulajdonossal kb 20 évet,viszont a tulajdonos elhunyt,és a hagyatéki leltárt nem hajlandó beadni,semmilyen papírt nem hajlandó átadni ez ügyben,és folyamatosan fenyegetőzik hogy ha a ház nem lessz az övé felgyújtja!!jelenleg az ingatlannak 3 tulajdonosa van,én vagyok a legnagyobb rész tulajdonosa,viszont az említett illető csak élettársi viszonyban volt az elhunytal,mi képpen tudnám kényszer kijelenti az ingatlanból,mert lassan a fél házat(berendezéseket)eladogattja!!

pazs # 2013.12.09. 08:24

Semmilyen hatással nem lesz a válásotokra.

breakfree # 2013.12.08. 20:41

Sziasztok!
kényszerkijelentéssel élhetek-e az 5 éve nem velem élő papíron feleségemmel szemben, úgy, hogy van 2 gyerekünk bírói döntés nélkül nála, és a gyerekek is hozzám vannak bejelentve, de őket nem akarom kijelenteni magamtól, továbbá hol, hogy kell ezt elintézni, és jól jöhet-e váláskor, hogy immáron "hajléktan" lenne a feleségem?

Bombi # 2009.10.30. 09:09

Sziasztok!
Az alábbi ügyben kérném a segítségeteket illetve tanácsotokat.
2008.márciusában elindítottunk egy kényszerkijelentést.
Az ingatlan a feleségem illetve két testvére tulajdonában van , a kijelentendő személynek semmi köze nincs a lakáshoz,évek óta nem is tartózkodik ott.
A község önkormányzatánál a papírokat beadtuk,leróttuk a 2200ft illetéket és megadtuk a kijelentendő személy tartózkodási helyének címét.
Eltelt hozzávetőleg 6 hónap ,érdeklődve telefonáltunk ,hogy hol tar t az ügy ,akkor azt a választ kaptuk ,hogy az illető a levelet nem vette át,de ettől még a kijelentést meg lehet tenni,ami folyamatban van.
Ismét eltelt 6 hónap ,de persze nem történt semmi érdemleges,ezért megint telefonáltunk.
A válasz az volt ,hogy már ki van jelentve ,de egy hiba folytán a határozatot nem postázták,de azt azonnal pótolni fogják.
Türelmesen vártuk a határozatot,ami a mai napig nem érkezett meg,ezért egy ismerősömet megkértem ,hogy nézze meg a lakcím nyilvántartóba ,hogy kik vannak bejelentve a címre ,és kiderült ,hogy semmi változás nem történt,ergo az önkormányzat nem csinált semmit.
Természetesen ismét telefonáltunk ,de az az előadó aki az ügyet intézi ,ügyféllel volt ezért elkérték a számunkat ,mondván ha szabad lesz a munkatárs akkor azonnal hívni fog minket.
Ez 1 hete történt,hívás nem érkezett és bevallom nagyon berágtam az ügyintézőre.
A kérdésem az lenne ,hogy szabályozza –e a törvény a kényszerkijelentés határidejét?
Ez ügyben kihez lehet panasszal fordulni?
A válaszokat előre is köszönöm!
Üdv. Bombi

Egy lány # 2009.10.21. 18:32

Köszönöm a válaszokat.Igazából még nem fellebezett de halottam egy telefon beszélgetését,me­lyben azt ecsetelte,hogy ki fog semmizni úgy ,hogy egy pár zoknim se maradjon.Komolyan nem lehet csinálni semmit míg ő át nem veszi az ítéletet?És ha fellebez is,nekem muszáj még évekig tűrnöm a megaláztatást?Nincs rá jog,hogy kijelentsem?

Lia1986 # 2009.10.16. 12:34

Sziasztok!
Segitségeteket szeretném kérni. Gyerektartás fejében a földhivatal anya nevére bejegyezte apa fél házrészét,igy anya 1/1 tulajdonjogot szerzett. Meg szeretném kérdezni, hogy hogyan lehetne aput onnan kitenni? Hova kell fordulnunk? Vagy mi ilyenkor a teendő?? Köszönöm válaszotokat!!

Egy lány # 2009.10.15. 21:09

Köszönöm a válaszokat.Igazából még nem fellebezett de halottam egy telefon beszélgetését,melyben azt ecsetelte,hogy ki fog semmizni úgy ,hogy egy pár zoknim se maradjon.Komolyan nem lehet csinálni semmit míg ő át nem veszi az ítéletet?És ha fellebez is,nekem muszáj még évekig tűrnöm a megaláztatást?Nincs rá jog,hogy kijelentsem?

monalisa1 # 2009.10.11. 22:41

Egy lány

Hajlok arra, hogy majd csak az itélet jogerőre emelkedését követő 15 napon belül - mívelhogy mint írtad: fellebbezett...

Amúgy ha az ingatlan kizárólagosan a saját tulajdonod akkor bármikor kiteheted a szűrét - onnantól megszünt a szívességi lakáshasználat, tehát jogcímnélküli.

"Lisa"
laikus hozzászóló

Egy lány # 2009.10.11. 21:46

Sajnos még nem jogerős csak 15 napon belül de ugye ő veszi át később és tőle számolva 15 nap.Bár én úgy értelmeztem,hogy fellebezhet ugyan,de neki akkor is mennie kell,mivel úgy van írva,hogy :-Kötelezi a bíróság...

végrehajtó1 # 2009.10.10. 06:34

Ha jogerős ne tántán és nem költözik ki akkor végrehajtást kell kérned.
Olyan meg nincs hogy nem veszi át az itéletet.Kipostázzák.Ha nem keresi a postán 'nem kereste' jelzéssel vissza megy.Csak saját magával tol ki így.

Egy lány # 2009.10.09. 21:37

Megnyertem egy pert első fokon,melyben kimondják,hogy a volt élettársam 15 napon belül ürítse ki a lakást és adja át nekem.De ő nem akar elmenni és időhúzásból nem veszi át az ítéletet.Én tudom a jogaimat érvényesíteni?Állandóan zaklat,nem hagy egy nyugodt percet sem.Azt mondja,hogy övé a lakás és állandóan fenyeget.Mit lehet ilyenkor tenni?

escargot # 2009.09.09. 14:15

Kényszerkijelentéshez 2 tanú kell (szomszéd), hogy xy nem lakik ott - ráadásul a két tanúnak az okmányirodában szóban és írásban kell nyilatkoznia....nem vagyok jogász, de "kényszerkijelentettem" már valakit a lakásomból

margaréta*** # 2009.09.03. 20:07

Köszönöm!!! Végre valaki érdemben. Holnap érdeklődöm az okmányirodában, van is egy ismerősöm ott :-)

lipay # 2009.09.03. 19:53

És még 1 ami lemaradt, okmányirodában kell intézni, ott is megtudják mondani, akár telefonon is.

lipay # 2009.09.03. 19:52

Szia!

Nem vagyok jogász, szerintem lehet simán csak tartózkodási hely "ideiglenes lakcím", nekem volt olyan amikor nem volt a lakcímkártyámon se állandó se ideiglenes.

margaréta*** # 2009.09.03. 19:20

Látom, egyedül vagyok a problémámmal, de remélem, azért előbb-utóbb akad valaki, aki tud segíteni...

margaréta*** # 2009.09.02. 11:42

Tudom, hogy vannak ennél égetőbb problémák is, de kérlek benneteket, hogy segítsetek. Reméltem, hogy van, akinek van ebben tapasztalata, sajnos...

margaréta*** # 2009.09.02. 07:55

Kedves Fórumozók!

Kérlek benneteket, hogy segítsetek az már feltett kérdésem megválaszolásában, nagyon fontos és sürgős lenne lépnem, de nem tudom mi ilyenkor a teendő?
Előre is köszönöm!

margaréta*** # 2009.09.01. 10:55

Kedves Fórumozók!

Mi van abban az esetben, ha a párom állandó lakcíme még szerepel a lakcímkártyájában, tartózkodási helynek pedig a jelenlegi közös lakás van bejelentve. az állandó lakcím már nem érvényes, csak nem jelentkezett ki. Ilyenkor mi a teendő? Lehet valaki csak tartózkodási helyen bejelentve úgy, hogy nincs állandója?

kismukk # 2009.05.14. 14:11

Úgy van, kényszerkijelentésnek hivják. Az illeték kerületenként változhat.