magán okírat hamisítás


Gabicsek # 2012.03.19. 21:57

Megjegyezném, hogy biankó adásvételit ő sem írhatna alá. Tehát ha feljelent, maga alatt is vagdossa a fát. De egyébként azt írod, vagy ügyvéded, a legjobb volna vele beszélni.

guba" # 2012.03.17. 07:02

Okirathamisítás itt nem történt egyelőre, az meg, hogy az elállásod kellően alapos-e, ennyi alapján nem mondható meg. Szerintem egyezzetek meg, lehetőleg per és feljelentgetés nélkül.

dr.lacko # 2012.03.16. 18:30

Üdvözlet!Nekem olyan gondom volna,hogy vettem egy autót,megírtuk az 2db adásvételit,de mivel sokára kaptam meg a törzskönyvet,16 nap múlva eltéptük az egyiket.Mivel kifutottam az időből.Írtunk másikat,de mondtam a tulajnak hogy nem igazán jó az autó,és ha lehet adja el az ő nevével.Belement.megírtuk a másik adásvételi,de ugye nem téptük el.De meggondoltam magam,és átakartam íratni.Aláírta és elváltunk.Másnap elvittem tavaszi átvizsgálásra,és ott derűlt ki hogy rejtett hibája van.A motortartóbölcső nagyon rossz állapotban van.Bármikor menetközben meghalhattam volna. .Hallani sem akar a pénz visszafizetésről.Mondtam hogy ügyvédhez fordulok,ez megtörtént.Most azt találta ki,hogy feljelent okirathamisításért.Arra hivatkozik hogy biankó,vagy is üres pappírt írt alá,a többit meg én írta oda.Ha így van akkor miért írta alá?Tisztában volt hogy mit ír alá.Persze ez nem igaz.Na ilyenkor hogy van?Persze nekem tanúm is van hogy nem igaz a vád!Kérem segítsen a kérdés megoldásában.Köszönöm!

bbb74 # 2012.01.10. 19:21

Azután szeretnék érdeklődni, hogy a volt férjem helyettem aláírt a korábbi nevemen egy lakásbiztosítás felmondását. A volt férj a fegyveres szerveknél dolgozik. A biztosítónál elismerték, hogy helyettem írt alá a válási papírokra hivatkozva. De az én korábbi nevemet semmilyen körülmények között nem írhatja le, ha van meghatalmazása akkor sem. Megéri feljelenteni?

Dr.Attika # 2011.12.13. 08:47

Valószínűleg X napon kötötték meg a felek, de csak y napon folyósították a kölcsönt. A kölcsönszerződés X napon létrejött, tehát x+8. nap.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.12.13. 08:03

Hogy kell azt érteni, hogy "megvalósul" egy szerződés?

én már megyek # 2011.12.13. 07:36

Sziasztok! Adott egy banki hitelszerződés. x napos dátum van rajta de valójában y napon, azaz két nappal később valósult meg. Ezt több más okirattal is tudom bizonyítani. Ez azért fontos, mert az elállási jogomat az x+8 napra hivatkozva visszautasították, holott akkor még csak a 7. napon jártam. De ha az y+8 napot vették volna figyelembe, akkor el állhattam volna a szerződéstől. A kérdésem az lenne, hogy a banki szerződés okirat-e.? Mert amennyiben igen, úgy okirat hamisítás és csalás történt, amiért feljelentést szeretnék tenni.

ObudaFan # 2011.05.10. 21:32

Ügyvéddel.

makula # 2011.05.10. 18:30

Hol kezdhetném,egy ügyvéddel,vagy ügyészségen?

Kovács_Béla_Sándor # 2011.05.10. 18:10

Hogyne létezne. Annyira, hogy a csere egy nevesített szerződéstípus a Ptk.-ban.

makula # 2011.05.10. 17:34

De most létezik a lakáscsere,vagy csak azért vittek így bele,hogy innen is,onnan is lelehessen akasztani a
jutalékot?

Kovács_Béla_Sándor # 2011.05.10. 17:25

Én sem mondtam, hogy lehetetlen, és szerintem te sem mondod, hogy nem nehéz. Lehet, hogy még leginkább épp a kollégával szemben van esély az igényérvényesítésre.

ObudaFan # 2011.05.10. 16:55

Nem látom lehetetlennek azért, hogy igényt érvényesíts, de az összes irat ismerete hiányában biztosat mondani ebben az ügyben nem lehet.

makula # 2011.05.10. 16:53

Sajnos ügyvéd is volt,és amikor aláírtam akkor még minden jónak tűnt.Akkor még pozitív előminősítés volt a banktól,akkor még még nekem azt adták elő,hogy ez a járható út.Olyat meg még nem hallottam,hogy ügyvéddel kel járni ügyvédhez,mert átvágnak.
A fő baj ott volt a hitel előminősítésnél,mert azért irtunk szerződést,azért függesztettük fel a szocpolt,és ott mondták hogy olyan hogy csere nincs.Innen kezdődött a számháború,hogy kapunk ennyit,fizetünk annyit,amit nem is nagyon értettem,hiszen mindkét ingatlanban benne volt az önerő jócskán.De szakértökkel voltunk,ügyvéd előtt,és egyikhez sem értek.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.05.10. 16:27

Tehát e lényeg: megspóroltál kb. 200 ezer forintot az ügyvéden, és ezért buktál vagy hárommilliót. S ha jól értem, akkor minden a beleegyezéseddel, aláírásoddal történt. Úgy azért nehéz kártérítést követelni.

makula # 2011.05.10. 12:50

Családi házunk csere bonyolítását vállalta ingatlanos,olyan fokú hozzá nem értéssel,hogy a finisben kiszálltunk.A problémák.Banki előminősítés állítólag pozitív,így szerződést irtunk.A bank mégsem adott.Az ügylet lakáscsere,mégis kettő darab adásvételi szerződés íródott,melyben olyan pénzmozgás szerepelt,aminek köze nincs a valósághoz.Az ingatlanos mondta tollba az eljáró ügyvédnek,és inkább hasonlít egy fedezet igazolásra.Első körben engem szerepeltettek vevőnek,holott a cserélendő ingatlan 1/1ben a nejem nevén volt.Ez az elbukni látszó szocpol miatt fontos.Miután nem feleltem meg a banknak,kérték szerezzünk egy adóst,engem meg bevittek az ügyletbe mint zálogköteleztetett.Tehát nem a nejem,pedig a szocpol egy nagyobb része visszajárt volna,tudom utólag.Ekkor még hozzá nem értésünk,és a szocpol felfüggesztésre kapott 3 millió miatt nem léptünk ki.De a hitel körüli teszetoszaság és a korábbi kiváltandó jelzálog miatt,1,5 milliót buktunk az árfolyamon.Ekkor számoltam ki,ha kifizetem az illetéket,a jutalékot,a cserére kapott 5 millió nem fedezi a költségeket.Kilépni pedig úgy engedtek,és erre rávették a csere partnert,ha a világon minden költséget kifizetünk,ami 1,5 plusz a 3millióba került.Ehhez nagyon gyorsan,és nagyon olcsón odakellet adnunk házunkat,egy korábbi nem hízelgő ajánlatra.Azóta tudom a következőknek kellett volna történni.
Csere szerződés,banki ígérvény,vagy tüzetesebb minősítés.Nejem legalább olyan jó lett volna zálog kötelezettnek,mint az elbukott minősítés után én,de legalább 2 millióval beljebb lettünk volna.Összességében ha kellő hozzá értéssel végzik a dolgukat,a cserét legalább 4 millióval a zsebünkben zárjuk.Így meg csak a fölfüggesztett szocpol maradt,amit immár önerő nélkül elbukunk.Kérdésem,lehet e jogalapom beperelni őket?

makula # 2011.05.10. 12:47

Eddig ha leírtam,senki sem értette,így részinformációkat gyűjtök,mert most egy vétel kapcsán kapcsolatba kerültünk egy másik irodával,akik nem értik ezt a szak barbarizmust,és biztatnak hogy pereljünk.

ObudaFan # 2011.05.10. 12:26

Eddig nem egészen ezt a története adtad elő. Hogyan válaszoljon bárki, ha a történet dinamikusan változik?

makula # 2011.05.10. 11:32

Hogy válok én bűnözővé,ha bemegyek agy jó nevű ingatlanirodába bonyolítani egy lakáscserét,de ott közlik, ilyen nincs,csak két adásvételi szándék,amit én bízzak rájuk,a megfelelő jutalékért cserében néhány papírt írjak alá?Ez nonszensz,hiszen én azért fordultam hozzájuk,mert bíztam benne,hogy szakszerűen elvégzik,és amikor látom hogy nem,felrúgom az egészet,milliókat bukok,és még bűnöző is leszek.

ObudaFan # 2011.05.10. 11:03

Valószínűleg nem, de azért látni kellene a szerződéseket.

makula # 2011.05.10. 10:02

Köszönöm a nem vidám választ.
De ha menet közben kiléptem,a felvet hitelt visszafizettem,szerződéseket felbontottam,járnak e a jutalékok az ingatlanosnak?Megjegyzem,a hókuszpókuszuk nélkül ez az ügylet veszett fejsze lett volna.

ObudaFan # 2011.05.10. 08:01

Mindketten hitelezési csalást.

makula # 2011.05.09. 21:54

Köszöntelek szakértők.
Ha egy adásvételi szerződést az ingatlanos kreál,hogy megtudja szerezni a szükséges hitelt nekem,és persze a jutalékot magának,én aláírom,mert nem értek hozzá,meg kényszerben is vagyok,ki-mit követ el?
Köszönöm.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.02.09. 11:31

A legrövidebb elévülési idő 5 év.

katusi # 2011.02.02. 08:02

Köszönöm!
Esetleges kártéritést hátha intéz valami ügyvéd!
Most keresek egyet!