Mobilszolgáltató általi adatkiadás


Tyson # 2004.06.16. 17:09

Sziasztok !

Amennyiben ismerte az ügyfélbiztonsági kódodat, akár telefonon is kaphat felvilágosítást bizonyos adatokról az előfizetéssel kapcsolatosan. (személyes adatokról pl.:cím, elérhetőség nem !)
Nem kell meghatalmazás, mivel az azonosítás a fent említett kód alapján történik.
Bármiféle információ kiadása előtt megtörténik a beazonosítás, tehát a szolgáltatónak fel teheted a kérdést, hogy mi alapján történt ez meg.
Biztos, hogy személyesen bement a szolgáltatóhoz ?

T.

the big cat # 2004.06.15. 18:16

ha az ügyből károd származott, vagy személyiségi jogod sérült (az sérült, mert személyes adatodat adták ki) polgári bírósághoz fordulhatsz azért, hogy ezt a bíróság megaállpítsa, és kártérítést kérj, valamint, hogy a jogellenes tevékenységtől a bíróság eltiltsa a szolgáltatót.

Jagohu # 2004.06.15. 16:17

Mit tehetek, ha megtették? Kihez fordulhatok effektíve? Bíróság, adatvédelmi biztos? Hogyan?
Elnézést a kérdésért, biztos van akinek egyértelmű, de én nagyon járatlan vagyok jogi ügyekben...
Köszönöm szépen a választ!

the big cat # 2004.06.15. 13:12

Na, pontosítok, szóval bizoynos tényállási elemek megléte esetén ez bűncselekmény is lehet.

the big cat # 2004.06.15. 13:10

Nem, dehogy is, nem adhatja ki. Aki iylen adatot kiad bűncselekményt követ el, és a társaság megsérti az adatkezelésre vonatkozó szabályokat.

Jagohu # 2004.06.15. 06:33

Sziasztok,

A következő kérdésem lenne: ha külföldön tartózkodásom ideje alatt valaki (meg nem hatalmazott személy) bemegy a mobil szolgáltatómhoz és ott kérésére megmondják a telefonszámomhoz tartozó egyenleget (feltöltőkártyás előfizetés) akkor ez jogilag hogy néz ki? Van erre joga a szolgáltatónak, vagy nincs?
Ha nincs érdemes vele leállni pereskedni?
Személy szerint engem nagyon felháborított a fenti eset, hogy akárki bemegy és megkérdezi az egyenlegemet és megmondják neki.
Segítségeteket előre is köszönöm!

Jago