Követeléskezelés


Kovács_Béla_Sándor # 2012.11.07. 10:35

Regényt nem írunk. Kérdezz konkrétan!

Jhering # 2012.11.07. 10:30

Sziasztok!

Kérdésem a következő:

a követeléskezelő cégek eszközeit szabályozza valamilyen törvény, illetőleg rendelet?

Elsősorban arra vagyok kíváncsi, állnak-e fenn keretek arra vonatkozólag, hogy milyen magatartásokat gyakorolhat az adóssal szemben egy követeléskezelő ("behajtó"), pl. milyen napokon, milyen napszakokban keresheti fel, milyen módon/úton, stb.!

Válaszaitokat előre is köszönöm!

J.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.08.01. 11:53

Amit kismukk a bizonyítékokról mond, téves.

C a s a b l a n c a # 2011.08.01. 11:45

Pale!

Egy behajtó cég elsősorban olyan információ-állománnyal rendelkezik, amely alkalmassá teszi arra, hogy a hozzá forduló ügyfeleik követeléseit érvényesíteni tudja az adóson.

Tehát az adóst pillanatok alatt megtalálhatják, telefonon hívogathatják, adósnyilvántartásba vehetik, személyesen felkereshetik, adósnak részletfizetést adhatnak, egyéb egyezséget köthetnek jogosult javára stb.

Általánosságban az ügyérték 5-15% + ÁFA áron dolgoznak, illetve egyszeri fix összegű ügykezelési díjat is felszámítanak (pl: 2.500.- Ft) és néha hihetetlenül eredményesek tudnak lenni...

Többnyire a behajtó cég alkalmazása után következik az "igazi" jogi eljárás, azaz ügyvédhez kerül az ügy és indul a fizetési meghagyásos eljárás vagy egyéb hatósági procedúra. Persze ekkor már a költségek is emelkednek.

Kérj részletfizetést vagy kamatelengedést!

Köss egyezséget!

kismukk # 2011.08.01. 11:04

Pale:

Közjegyzőnél van űrlap, elmagyarázza.
Vidd magaddal a dokumentumokat (másolatban!) aminek az alapján kéred fmh kibocsátását, és ragaszkodj, hogy közjegyző mellékelje!
Mert ez az újabb űrlap lecsupaszított a korábbi bíróságihoz képest, benne nincs rovat a mellékleteknek.
Ha nem mellékeli a dokumentumokat, akkor bíróság visszadobja hiánypótlásra, - újabb időveszteség.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.08.01. 08:44

Az országos közjegyzői kamara honlapján találod a hivatalos nyomtatványt. De ha bemész egy közjegyzőhöz, akkor szóban is elmondhatod neki a követelésedet.

Pale # 2011.08.01. 08:01

Köszönöm válaszát!
Megpróbáltam az interneten utánanézni a procedúrának. Ha jól értem nekem kell a fizetési meghagyást megfogalmaznom, a közjegyző csak formailag ellenőrzi.
Ha ezt kitöltöm és elviszem a közjegyzőhöz, az megfelel?
http://ugyesleszek.hu/download.php?…
Itt sajnos nem találok megfelelőt:
https://ugyintezes.magyarorszag.hu/dokumentumok?…

ObudaFan # 2011.07.30. 08:28

Nyilvánvalóan egy behajtó cég sem fog tudni a semmiből "behajtani". Ha meg van miből, akkor célszerűbb ügyvédhez fordulni.

Pale # 2011.07.29. 18:06

A behajtó cégek nagyságrendileg milyen áron dolgoznak? És milyen hatékonysággal? El tudják érni, hogy fizessen (kérjen kölcsön, bánomisén), vagy ők is csak levelezgetnek egy kicsit, aztán annyi?

ObudaFan # 2011.07.29. 17:45

Fizetési meghagyásos eljárást lehet indítani. De ha semmije nincs, akkor természetesen az sem ér semmit.

Pale # 2011.07.29. 17:16

Tiszteletem! Egy ismerősömnek adtam kölcsön pénzt pár éve. Született szerződés is (1 tanúval). Konkrétan egymillió forint + kamatról van szó. Az lenne a kérdésem, hogy ekkora összeg esetén mit érdemes tenni? (arra gondolok pl., hogy ha az adósságbehajtó cég fix 900000Ft-ért dolgozik, akkor ez nyilván nem járható út)
Mit érne egy fizetési meghagyás, ha (legalábbis úgy tudom, hogy) az adósnak gyakorlatilag semmije sincs?

19661110 # 2011.07.11. 08:02

Még egy fontos kérdésem lenne:

A végrehajtónál ott volt a gyermektartásról szóló szerződés, szemezgetett belőle nekem, de azt mondta: ő nem mutathatja meg. Egyébként az 1. és 2. fokú per között készült.
Tulajdonképpen az alapján lehetne eldönteni, érdemes-e nekiindulni a pernek.
Ki kérheti ki ezt a papírt a végrehajtótól?

Köszönet.

19661110 # 2011.07.11. 07:51

Köszönöm a rövid választ.

Azt már tudom, nekem kell bizonyítani.
Mi az , ami különösen is bizonyító erejű a színlelt szerződéssel kapcsolatban?
Azt már tudom, hogy el nem váltak, egy helyen laknak, a szerződés megkötése után kb. fél évre adta be érvényesíteni, végig állása volt,tehát életkörülményeiben nem állt be fordulat.

Vajon elég lesz ez a bíróság előtt?

végrehajtó1 # 2011.07.08. 12:12

19661110

meg.
Más kérdés hogy megnyered-e.

végrehajtó1 # 2011.07.08. 12:11

A követeléskezelő cégek nem csak banki tartozásokkal foglalkoznak, hanem többek között elmarad távközlési, közüzemi díjakkkal is....

Ebben igazad van.De a banki tartozás esetén semmit sem mondhat a tartozásról stb .

A gyakorlat az hogy boldog boldogtalannak elmondanak mindent csak hogy pressziót gyakoroljanak az adósra.
De ,hogy konkurencia.:)

kovacsz # 2011.07.08. 11:34

végrehajtó1
A követeléskezelő cégek nem csak banki tartozásokkal foglalkoznak, hanem többek között elmarad távközlési, közüzemi díjakkkal is....
Egyébként miféle feljelentés? Hogy megmondta ki ő, honnan jött és kit keres? Ugyan.
Jaaa az a fránya konkurencia. Értem. :-)

19661110 # 2011.07.08. 10:18

Szeretnék tanácsot kérni.

Az adósom ellen 1. és 2. fokon megnyertem a pert.
Igen ám, de ő közben csinált egy szerződést,amiben gyermektartásdíj fizetésére kötelezte magát.
Mire a végrehajtás egyenesbe jött a felesége érvényesítette. Úgy, hogy most a fizetéséhez nem nyúlhat a végrehajtó.
Számomra egyértelmű, hogy színlelt szerződésről van szó.
Vajon meg tudom én ezt támadni?

Köszönök minden jó tanácsot!

végrehajtó1 # 2011.07.08. 09:15

kego

Nincs joga.Banktitok megsértése.

Ne hagyd magad.Tehetsz feljelentést nyomozóhatóságnál vagy a Pszáf-nál.

Azért mert tartozol igenis önérzetesnek kell lenni.

Bezzeg ha egy ügyvéddel csinálnák ezt meg,akkor habzana a szája.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.07.08. 08:27

Olyan önérzetesek tudnak lenni az adósok. Bezzeg a fizetési kötelezettség teljesítését nem érzik becsületbe vágó ügynek.

guba # 2011.07.08. 08:15

Nyilván nem bocsánatkérést szeretnél elérni, hanem nem vagyoni kártérítést. Szerintem felejtsd el.

kego # 2011.07.08. 06:15

Üdvözlet mindenkinek,

azt szeretném megtudni, hogy egy kintlévőség kezelő cég, nevezzük nevükön : behajtócég, ha személyesen kijön a lakásomra, az én előzetes értesítésem nélkül, jogában áll-e bárkinek, pl. a szomszédnak, postásnak, gondnoknak elmondani, hogy ő kicsoda, honnan jött, kit keres és milyen célból?

Szerintem ehhez nincs joga : aki nálam járt, kapásból elmondta a gondnoknak, hogy ő egy behajtócég embere, és engem keres, mert tartozásom van felé.Mit mondjak? A gondnok azóta kicsit ferde szemmel néz rám..
A per megindításán is gondolkodom egyébként, és kellene, hogy pontosan mire hivatkozzak : személyiségi jogok, üzleti titok kifecsegése, vagy mire?
Szerintetek?

guba # 2011.07.08. 05:45

A félen múlik, csak ha nem kéri a meghatalmazást,a kétszeres teljesítés kockázatának teszi ki magát.

Dr.Attika # 2011.07.08. 03:43

A meghatalmazás egyoldalú nyilatkozat ( vannak kivételek pl. ügyvédi meghatalmazás) , amelyben kijelenti a meghatalmazó, hogy ilyen-olyan ügyben őt más képviseli. Nos amikor ezek a követelés behajtók fellépnek, akkor ezt be kellene mutatniuk. Igaz eljárhat ennek bemutatása nélkül is, ha azt a másik fél nem kéri. Például a közigazgatási eljárásban, akkor kell igazolni a képviseleti jogosultságot, ha azt kéri a hatóság. A polgári peres eljárásban a törvény írja elő a meghatalmazás becsatolását a keresetlevél benyújtásakor. Lényeg az, hogy a félen múlik jelen esetben, hogy elfogadja-e a behajtó közreműködését meghatalmazás bemutatása nélkül.

Mitanni # 2011.07.07. 19:23

Értem és köszönöm a gyors választ. Viszont a meghatalmazás lényegében nem a köztük fennálló szerződésbe van foglalva? Vagy ez hogyan történik?
Minden esetben kell lennie egy írásba foglalt meghatalmazásnak, aminek vannak bizonyos alaki és tartalmi kellékei? Ennek a folyamatnak az előírásait sajnos sehol nem találtam, nyilván, mert nincs is szabályozva e terület.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.07.07. 19:19

Nem. Meghatalmazást kérhetsz, a többi nem a te dolgod.