TÖRÖLVE.
Kedves Mary68: új kérdéseket új topikban illik beküldeni, és minden kérdést csupán egy alkalommal.
szk
TÖRÖLVE.
Kedves Mary68: új kérdéseket új topikban illik beküldeni, és minden kérdést csupán egy alkalommal.
szk
Valóban a per látszik az egyetlen járható útnak, közös tulajdon megszüntetése iránt, amelynek három módja van: valamelyik fél magához váltja a másik tulajdoni illetőségét, vagy bírósági árverést is lehet kérni. Ez utóbbinak annyi a kockázata, hogy a reális értékénél alacsonyabb vételárat kaphattok az ingatlanért, de szerencsétek is lehet, mindenestre ha sem ti sem a nagybátyátok nem tudja a megváltási árat megfizetni akkor ez az egyedüli megoldás ( a peren kívüli megállapodást kivéve). A perköltséggel kapcsolatban igaz, hogy illetékmentesség vagy illetékfeljegyzési jog hiányában, meg kell fizetni viszont ügyvédkényszer nincs. Ha határozottan megjelölöd a kereseti kérelmedben, hogy a közös tulajdon megszüntetésének mely módját kéred a bíróságtól, csatolod az ingatlan tulajdoni lapját, megjelölöd az ingatlan forgalmi értékét, és a bíróságtól kérhető nyomtatványon költségmentesség iránti kérelmet terjesztessz elő, akkor jogi képviselet nélkül magad is eljárhatsz a bíróságon és ezáltal megspórolhatod az ügyvédi munkadíjat. Persze ha nyugodtabb vagy ha valaki melletted van a tárgyaláson akkor adj megbízást egy ügyvédnek.
Mindenki maga határozza meg a tarifáját. Azért, hogy megkérdezed, még nem kell fizetni semmit, de előbb-utóbb úgyis kell egy ügyvéd, úgyhogy kereess egyet.
A perköltség a pertárgyérték ( a tulajdoni hányad) 6%-a, amit illetékben kell megfizetni előre. De lehet kérni költségmentességet és illetékfeljegyzési jogot is - ezzel elérhető, hogy még pervesztesség eseteén se kelljen, vagy csak pervesztesség esetén kelljen megfizetni az illetéket - a konkrét feltételekről majd tájékoztat a választott ügyvéd.
Sok sikert
A jelenlegi helyzet szerint csak a jogi út (per közös vagyon megszüntetéséért) látszik az egyetlen megoldásnak, viszont teljesen járatlanok vagyunk egy ilyen per menetében.
Az első kérdésem legelőször is az, hogy megközelítőleg, nagyságrendileg milyen összeget fog kérni tőlünk az ügyvéd, aki majd képvisel minket?
És a perköltség milyen nagyságrend?
A közs tulajdont természetbeni megosztással, közös értékesítéssel és a véetlár felosztásával vagy egymás kivásárlásával lehet megszüntetni. Ha egyik se reaális, akkor a többlethasználatért (a saját részénél többet használ) lehet pénzt kérni a nagybácsitól, ami nagyjából megegyezeik a bérleti díj arányos részével
Abban szeretném a tanácsotokat kérni, hogy örököltünk az apukánk után a bátyámmal egy háznak a felét. A másik fele a nagybátyánké, aki benne is lakik.
Szeretnénk a testvéremmel eladni a házat, hiszen mi nem lakunk benne, de a nagybátyám erre nem hajlandó, és kifizetni sem akar minket. Mi sem tudjuk sajnos őt.
Kölcsönt sem hajlandó felvenni, nekünk pedig már van lakáskölcsönünk, tehát nem kapnánk, valószínüleg.
Jogilag rá lehetne-e kényszeríteni a nagybátyám, hogy adjuk el a házat, vagy semmit sem tehetünk?
kiadja a Jogászoknak Kft.
cégjegyzékszám: 02-09-067243
adószám: 12559044-2-02