Polgári per megszüntetése


ObudaFan # 2018.09.16. 14:05

Elévülni nem tud az igény, amíg eljárás van folyamatban, a felfüggesztéstől függetlenül. Szünetelést kérhetnek a Felek felfüggesztés alatt is.

László88 # 2018.09.16. 11:16

Üdv, polgári perben, fel van függesztve a tárgyalás. Esetleg van e elévülési ideje? lehet e kérni a bíróságtól a szüneteltetést? (6 hónap múlva vége lenne a pernek.)

Kovács_Béla_Sándor # 2018.08.18. 16:26

Nincs ilyen összefüggés.

Jutka70 # 2018.08.18. 15:39

értem, amennyiben már nincs az ingatlanomon a per indításának ténye, eladhatom? ekkor sem szűnne meg a per?

Kovács_Béla_Sándor # 2018.08.16. 12:17

Miért szűnne? Legfeljebb jogutódlás lesz a felperesi oldalon.

Jutka70 # 2018.08.16. 10:42

Üdv, azt szeretném kérdezni polgári per van ellenem, tulajdon jog és elbirtoklás a per tárgya. De a felperesek eladták az ingatlant, megszűnik a per így?

László88 # 2018.04.21. 10:48

Üdv. Kérdezni szeretnék. Több mint fél éve, fel van függesztve egy polgári per. Telekigazítási eljárás, tulajdon jog megállapítása a per tárgya. Kérdésem, az lenne, mikor szűnik meg a per? Esetleg van e felfüggesztésnek, határ ideje? További szép napot. Üdv.

facsiga77 # 2018.03.16. 08:20

Ev esetében 2018 január 1-ől van elektronikus eljárásra kötelezés.

Ezért is bocsátotta ki a közjegyző az fmh-t a vélhetően papír alapú kérelmedre.

így szerintem a bíróság végzése hibás, meg kéne fellebbezni.
El kellett volna járniuk a papír alapú kérelmedre is.

mackolacko # 2018.03.15. 20:51

Köszönöm szépen, ÓbudaFan, ez eléggé elszomorított. Utánaolvastam, ilyen esetben állítólag a bíróság hivatalból megszünteti a pert. Bíztam benne, ha ilyen "formális oka van, mint papír vagy elektronikus benyújtás, azt lehet valahogy korrigálni.

Kedves Facsiga77, 2017 novemberében indítottam a fizetési meghagyást, a bíróságra pedig 2018 januárjában adtam be a keresetet.

facsiga77 # 2018.03.13. 21:14

Mikor adtad be az fmh-t?
2017-ben vagy 2018-ban?

ObudaFan # 2018.03.13. 15:39

Nem elég, erre alapozva nem lehet fellebbezni. (Még ha ügyvéded lett volna és ő szúrta volna el, akkor sem lehetne, de az ügyvéded köteles lenne megtéríteni a kárt. A bíróság valószínűleg nem, hiszen a bíróság feladata nem elsősorban a jogi tanácsadás, hanem a jogviták elbírálása.)
Bár természetesen biztosat mondani csak az iratok ismeretében lehetne, a leírtak alapján valószínűsíthető, hogy nincs értelme fellebbezni.

mackolacko # 2018.03.13. 15:20

Ez remek. Az sem elég, hogy a panasznapon írták meg a keresetlevelet? Akik ott dolgoznak, azoknak semmilyen felelősségük nincs? Ha pl. a NAV készíti el az adóbevallást, gondolom, akkor azért pl. a NAV felel.

Immaculata # 2018.03.13. 12:44

Eredményesen nem.

mackolacko # 2018.03.13. 12:26

Akkor nem is lehet fellebbezni semmilyen indokkal?

Immaculata # 2018.03.13. 11:18

Az ügyfélkapun elég, a permegszüntető végzésben a bíróság hivatkozott egy jogszabályra, az ellen nem lehet hathatós indokot adni.

mackolacko # 2018.03.13. 11:13

Kedves Hozzáértők!

Két kérdést tettem fel, de választ egyikre sem kaptam, csak arról kaptam hozzászólást, amiről nem kértem (miért nem bíztam meg ügyvédet). Szerintem ezzel most nem jutok előbbre. A kérdésem az lenne, hogy mire hivatkozva tudok fellebbezést benyújtani, illetve tényleg elég-e Ügyfélkapun (a bíróság tájékoztatása szerint elég, de szeretnék azért megerősítést kapni).

drbjozsef # 2018.03.13. 10:43

Ha megszüntette a bíró a pert, akkor nincs ítélt dolog, simán el lehet kezdeni elölről az egészet.

Hinni, ugye, a templomban kell, ha megbíztál volna ügyvédet, és ő baltázza el (no nem a Baltás), akkor viselte volna a felelősséget is a hibáért. Így viszont nuku.

mackolacko # 2018.03.13. 09:48

A fellebbezésnek van illetéke? A levélben nem szerepelt.
A fizetési meghagyás plusz újabb eljárás megint 15.000 forint lenne.
Egyébként két jogász végzettségű közjegyző és egy panasznapos jogász is "azt hitte", hogy jó lesz így a keresetlevelem. Szóval nem értem ezt a kárörvendést.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.03.13. 08:50

Kár a fellebbezésre költeni. Nyújtsd be újra a fizetési meghagyást!

(3%-ot már vesztettél azon, hogy megspóroltad az ügyvédi munkadíjat. Csak így tovább!)

mackolacko # 2018.03.13. 08:05

Kedves Jogban Jártasak!

Egyéni vállalkozóként fizetési meghagyást indítottam, mert két számlámat nem fizették ki. Ellentmondtak, így polgári perrá alakult az ügy. A bíróságra benyújtottam a keresetlevelet, azonban mivel nem elektronikusan nyújtottam be (két közjegyző és panasznapos ügyintéző is rosszul tájékoztatott), ezért a bíróság a pert megszüntette, fellebbezésnek helye van. A kérdésem az lenne, hogy milyen indokkal tudok fellebbezni, mit írjak bele? Illetve elég simán Ügyfélkapun benyújtanom a fellebbezést, nem kell hozzá ügyvéd?
Köszönöm szépen előre is.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.11.15. 11:46

Te szórtad el eddig is. Ha valóban megalapozatlan a követelés, akkor nem megszüntetést kellett volna kérned, hanem érdemi ítéletet. És akkor a legközelebbi keresetét már a kukába iktatták volna.

csavisz # 2016.11.15. 10:12

wers köszönöm a válaszod. Remélem, most el fog jönni a hölgy, és végre lezáródik ez a sok éve tartó hercehurca.

wers # 2016.11.15. 10:00

Én is az eredeti kérdésedre válaszoltam, feltételezve, hogy a hölgy nem puszta kedvtelésből jár bíróságra. Ha mégis abból, kívánok neki jó szórakozást, akkor ez neki fog sokba fájni, amennyiben neked van igazad.
Egyébként nem előre ítélkeztem, hanem a végső megoldást helyeztem kilátásba. Ugyanis akárhányszor indíthat ellened eljárást, és ha abban dönt is a bíróság így, vagy úgy, fellelhet a hölgy a szekrényben a csontvázak között még némi leletet, ahh, még ezzel is tartozik xy. Nosza, kezdjük újra.

csavisz # 2016.11.15. 09:48

Egyébként kedves wers, ha már így előre ítélkeztél. Mit szólnál hozzá, ha bíróságtól kapott csomagban, olyan dolgokat találnál amiben alá van fénymásolva az aláírod? Úgy hogy közben megvan neked az eredeti amin nincs is rajta és jól látható, hogy egy másik lapon lévő aláírás az eredeti alá csúsztatva és úgy van le fénymásolva? Vagy esetleg olyan számlák lennének közte amik a követelés tárgyát követően hónapokkal, sőt van olyan ami egy évvel később keletkezett???? Bár a kérdésem arról szólt, hogy hányszor lehet egy ügyben bírósági határozatot hozni.

wers # 2016.11.15. 09:46

csavisz, nem az volt a kérdésed, hogy jogos-e. A megegyezés egyébként mindig a legolcsóbb megoldás. Jajjj, miket írok, akkor miből élne sok ember... ügyvéd, közjegyző, bíróság, végrehajtó stb.