Polgári per megszüntetése


csavisz # 2016.11.15. 09:32

lajcsó köszönöm a korrekt válaszod.

csavisz # 2016.11.15. 09:30

Kedves wers. Miért fizetnék, ha nem jogos a követelés? :)

wers # 2016.11.15. 09:26

:)) jól van lajcsó, azért te szebben fogalmazol, de azért ugye, ha önként fizet, azzal is megszabadulhat az ügytől? Ráadásul jóval olcsóbban.

lajcsó # 2016.11.15. 09:21

"Ezt egyáltalán megteheti?"
Megteheti mivel az ügyben még nincs jogerős érdemi bírósági határozat (ítélt dolog).

"Hányszor lehet ugyanabban az ügyben pert indítani?"
Amíg a bíróság jogerősen el nem dönti a jogvitát, akárhányszor.

wers # 2016.11.15. 09:19

Hányszor lehet ugyanabban az ügyben pert indítani?
Ameddig tartozol a hölgynek, akárhányszor. Szerintem. Na persze fizetned csak egyszer kell(ene).

csavisz # 2016.11.15. 09:14

Jó napot!

Történetem a következő, egy hölgy fizetési meghagyást hagyott a közjegyzőnél, én ellentmondással éltem. Bíróságra került az ügy, ahol a hölgy nem jelent meg. A bíróság határozatot hozott az ügy megszüntetéséről. Ez ellen fellebbezéssel nem élt senki.Majd tavaly újra kaptam egy fizetési meghagyást egy az ország másik végében lévő közjegyzőtől, akinek elküldtem a bírósági határozatot. Erre most két év elteltével, ugyanebben az ügyben újra pert indított a bíróságon ellenem. Ezt egyáltalán megteheti? Hányszor lehet ugyanabban az ügyben pert indítani?
( Remélem jó helyen tettem fel a kérdéseim. )
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat.
Tisztelettel: csavisz

lajcsó # 2016.11.05. 20:17

Mennyi volt a pertárgy értéke, amiért megérte téged elrabolni?
Egyébként a rendőrségen tehetsz feljelentést.

Burn Out # 2016.11.05. 18:13

elraboltak?! ez nagyon érdekes... :DDD

afro # 2016.11.05. 17:56

Üdv, az alperes elrabolt a tárgyalás előtt, így nem volt tárgyalás, félév után a bíróság megszüntette a pert. Már csak a bizonyítékok értékelése lett volna, amivel megnyertem a pert, de az alperes nem akart fizetni, ezért elraboltak barátaival. Ilyenkor mit tehetek?

László88 # 2016.08.19. 14:56

Jó napot Kívánok.

Szeretnék egyenlőre tanácsot kérni.
Van kettő telek de a végén van egy kis erdő, ami nincs sehol kerítés, volt fa kifosztás, és túl lett menve 2-3 m, és ott ki lett vágva 4-5 olyan 35-45 cm fa és vagy 5 ami olyan 25-30 cm fa.
Volt földmérő, kimérte a területet, a rendőrség lezárta az ügyet a fa értéke 430eft, de a kitűzés közben a két telek közötti kerítés hosszú éve mi ránk lett hova 2,7 m elkerítve.(100*2 m krb. átlagban)
A sértett meg akar egyezni peren kívül, én ajánlottam fel neki 200eft, de mondta kevés, mert a haszon fa drágább. Mit tegyek? Nekem nincs semmi vagyonom, aki az ingatlan ő engedte meg nekem hogy használjam a kertet. Kit büntetnek meg a polgári peren? Engem vagy a tulajdonos? Én elismertem hogy vágtam ki lehet belőle. Köszönöm. Üdv

Kovács_Béla_Sándor # 2015.10.10. 14:08

Magad írtad: az felfüggesztést.

spielman3 # 2015.10.10. 12:10

"Hathónapi szünetelés után a per megszűnik (1952. évi II. tv. 137. §-a).

Mi a helyzet, amikor a bíróság egy pert felfüggeszt, mivel egy másik per annak előkérdését tárgyalja, ezért annak jogerős eldöntéséig.

Ilyenkor is "hathónapi szünetelés után a per megszűnik"

vagy ez nem olyan szünetelés?

Kovács_Béla_Sándor # 2014.12.10. 21:23

nem lehet a nyilatkozatot visszavonni?
Szerintem egyértelműen válaszoltam.

Nyuszicica # 2014.12.10. 20:49

Köszönöm a gyors választ. Az egyezség eredetileg az volt, hogy nem kér többlethasználati díjat, de később perben megváltoztatta. A kérdésem még mindig az: nem lehet a nyilatkozatot visszavonni? És ha bebizonyítom, hogy kényszer hatására írtam alá? Ráadásul ez nem megállapodás, hanem egy egyoldalú nyilatkozat.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.12.10. 17:40

Nem ismerem a per részleteit, de használati mód egyezséggel történt megosztását a bíróság nemigen változtatja meg. Pláne nem visszamenő hatállyal.

Ezt a pert a bíróság megszünteti, ha benyújtja a nyilatkozatodat. Elég lesz a két példány is. De ha nagyon akarod, benyújthatod újra.

Nyuszicica # 2014.12.10. 16:53

Már jó ideje nem lakom a házban, de az alperessel ezt peren kívül nem sikerült rendezni. Az alperesnek jól jött a többlethasználati díj, és erről nem akart lemondani, a házat viszont nem árulta, sőt, akadályozta.Tehát a többlethasználati díjat akarom visszakapni arra az időszakra vonatkozóan, mikor nem laktam ott, és a házeladással kapcsolatos költségeim felét. Véletlen egybeesés, hogy mikor beadtuk a keresetet, akkor jött a vevő. Tudom, szövevényes ez az egész ügy, de így talán érthető.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.12.10. 16:33

De mi a csudát akarsz még a perben? Miért ne álltál volna el?

Nyuszicica # 2014.12.10. 14:52

A keresetet már az eladás előtt beadtam.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.12.10. 14:43

Nem.

Igen ugyanannak a lakásnak a használatáról van szó, amit eladtunk
Akkor?

Nyuszicica # 2014.12.10. 13:46

Igen ugyanannak a lakásnak a használatáról van szó, amit eladtunk.A nyilatkozatot nem adtam be a bíróságra, és nem is fogom becsatolni. Nálam van két példány, az alperesnél is kettő. Úgy tudtam, hogy a keresetet az első tárgyalás előtt csak a felperes vonhatja vissza. Ha az alperes bead valamit - pl. az én nyilatkozatomat, - akkor azzal kapcsolatban a felperest megnyilatkoztatják. Jól hiszem-e ezeket?

Immaculata (törölt felhasználó) # 2014.12.10. 09:27

:) OK, így már én is értem.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.12.10. 08:58

Bocsánat, hogy félreértést okoztam, az első mondatom szándékom szerint kijelentő. A pert meg fogja szüntetni a bíróság. A példányszámot azért kérdeztem, mert ez lett volna az utolsó szalmaszál. Hogy ti. nem a kellő példányszámban adtad be, ezért hiánypótoltatnak, amit elmulasztasz.
De a négy példány bőven elég.

Te viszont nem válaszoltál az én kérdésemre.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.12.10. 08:58

Bocsánat, hogy félreértést okoztam, az első mondatom szándékom szerint kijelentő. A pert meg fogja szüntetni a bíróság. A példányszámot azért kérdeztem, mert ez lett volna az utolsó szalmaszál. Hogy ti. nem a kellő példányszámban adtad be, ezért hiánypótoltatnak, amit elmulasztasz.
De a négy példány bőven elég.

Te viszont nem válaszoltál az én kérdésemre.

Nyuszicica # 2014.12.10. 08:36

Immaculata, nagyon sajnálom, ha rossz helyen tettem fel a kérdésem.
Kovács Bála Sándor, négy példány van a nyilatkozatból, és igen, azt az ingatlant adtuk el, amivel a per kapcsolatos.
Végül is én csak azt szeretném megkérdezni, hogy jogom van-e visszavonni a nyilatkozatomat.
Köszönöm a váalszokat, és elnézést, ha nem voltam világos.

Immaculata (törölt felhasználó) # 2014.12.10. 06:55

Ha ezt a másik fél benyújtja a bíróságon, akkor a pert megszüntetik?

Nagyon nem ezt írta.

Ilyen tényállás mellett bármit meg lehetne kérdezni, ami nem lenne idevaló.