Fogyasztóvédelem - termékcsere vagy pénzvisszafizetés


Immaculata # 2017.05.16. 12:57

A cipőt cserélik, nem javítják, ha a bevizsgálás eredménye hibára utal.

iszaboe # 2017.05.16. 11:57

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Vásároltam május 12-én egy Tamaris cipőt, amit a következő munkanapon fel is vettem és este döbbentem tapasztaltam, hogy a talpa a kétszer 30 perces út következtében KIKOPOTT!!!! :-( Ma vissza is vittem az üzletbe, ahol elküldik bevizsgáltatni, majd javítani.

Ez így korrekt, hogy én kifizettem a vételárat egy hibátlan cipőért és ha úgy alakul, akkor lesz egy javított cipőm? Egyszer viseltem. :-(

Immaculata # 2017.05.03. 08:02

Vadsuhanc kimoderálta magát, pedig nem is neki kellett volna. Kifejezetten jókat írt.

Immaculata # 2017.05.02. 20:18

:) Köszönöm.

Vadsuhanc # 2017.05.02. 20:14

Immaculata

De igen.. elmondtam három üdvözlégyet,négy miAtyánkot és csináltam 10 bukfencet a templomkertben...

:-))

PS:A misebort nem ittam meg, ha meg igen merem tagadni!

Immaculata # 2017.05.02. 19:32

Nem szégyellitek magatokat, hogy egy 17 éves lány fölé akartok kerekedni?

Teljesen jogos a fölháborodása.

evelin2001

Jogos a panaszod. Fordulj a Fogyasztóvédelemhez, mert sem a forgalmazó, sem pedig az áruház nem tett eleget a termék megfelelő leírásával kapcsolatban.
Egy terméket termékleírással, magyar nyelvű használati utasítással kell ellátni és a boltban a termék polcán szintén a termék használatára vonatkozó jellemzőjét, egy-két műszaki paraméterrel kiegészítve kell ellátni.
pld. vasaló 1200W teljesítményű.

Mondd meg annak a Mátyásnak, ha a trabantot becsomagolja és azt írja rá, hogy tud szántani és vontatója is van, és kiderül, hogy mégsem, akkor megtévesztette a vásárlóit.

Vadsuhanc # 2017.05.02. 19:20

Kedves evelin2001!

Sok sikert az életben ! Szerinted érdekel itt valakit a nyomorult porszívód ami a hangyákat és a morzsát is felszívja kifejezett kívánságod ellenére ?

Gondolom a jól elvégzett munkád gyümölcse volt a vásárlás és lehülyézel itt pár jogot végzett és Tőled idősebb embereket.

Menjél Matyihoz, aki majd ad neked tanácsot a boltban.

evelin2001 # 2017.05.02. 19:15

vadsuhanc:Érzem én a vonzódásod és azt is lennél te vezeték szívesen ,de nem leszel,így marad a jobb ill bal kezed!

evelin2001 # 2017.05.02. 19:12

Miről beszélsz minarett?Milyen tévedésből vásárlás?,elolvastad amit írtam mi van a dobozon?Mennyi okos ember van itt! Bocs de ez rád nem nem vonatkozik és lehet nem is hozzád szólt a kérdés tán tévedésből írtál nekem?

Vadsuhanc # 2017.05.02. 19:02

evelin2001!

Te érted mit írtál? Mert én nem! Ki az a Matyi? Nálunk Marci a Főnök.)

Matyit nem ismerem és ez mindegy is a Fogyasztóvédelemnek.

Írd meg nekik ( Fogyasztó Védelemnek ) a panaszod és örvendezz, ha egyáltalán választ kapsz erre a stílusodra.

Én nem minősítelek mert távol áll tőlem, hogy egy hangya védő embert, aki a seggébe dugja a vezetéket megbántsak!

evelin2001 # 2017.05.02. 18:53

Köszi okoska a kioktatást,lehetnél vevőszolgálatos a tescó -ban nyugodtan! Igaz még csak, lassan 17 vagyok,de hülye azért nem.Elmondom mikor most visszavittem ott sem tudták mi a különbség a kettő között akár csak te!Kitől kellet volna megkérdeznem a sok hülye közül?Tudnál nevet mondani?Ott nem nasa mérnökök dolgoznak,értsd meg, a 7 általános sok mindenre nem elég!Még a főnöküket Mátyást
is odahívattam aki a következőket mondta:Ha veszel egy trabantot és nem tetszik ha visszaviszed nem kérhetsz helyette egy traktort!Érted ugye?Én nem!De komolyan ezt mondta és ezt egy életre megjegyeztem mert rohadt tanulságos vagy nem?

Vadsuhanc # 2017.05.02. 18:35

evelin2001!

Amikor megvásároltad a terméket a pénztárnál kiállítottál egy nyilatkozatot, hogy ha nem szivargyújtós a készülék - amely mellesleg nem szeretnéd, hogy a hangyát és a morzsát kiszippantsa a kocsidból csak a port -közölted, hogy szivargyújtódat a seggeddel nem tudod helyettesíteni?

Amennyiben ilyen nyilatkozat a kezedben van Tiéd a világ... Kíváncsi lenék, hogy melyik ügyvéd vállalná el.

Nehéz lett volna megkérdezni a vásárláskor, hogy szivargyújtóról működik-e a hangya és morzsát fel nem szippantó porszívó ?

evelin2001 # 2017.05.02. 18:25

Oké és ha lemerül?Pont ez a lényegi különbség a kettő között.Az egyik tölthető szivargyújtóról a másik nem4 Érted?Ha lemerül,hova dugom ,hol töltöm fel?A seggemben?

Vadsuhanc # 2017.05.02. 17:35

Nem hiszem el... ez most komoly kérdés ?
Hihetetlen.......

Nem morzsa és hangyafelszívót..

Hallottam van ilyen, de gondolod el, ha porszívózod az autót a hangyát meg a morzsát nem fogja felszívni....
Akkor meg azért teszünk panaszt... Ott maradt a hangya meg a morzsa...

Lehidalok....Hihetetlen miket kérdeznek néha ...

evelin2001 # 2017.05.02. 17:31

Hát nem értem.Azt,így írogatunk egymásnak tudom bizonyítani ,hiszen nyoma van,mert fent marad a neten.Hogy ő mit állított,hogyan bizonyítom ez most komoly?Pl hang ill és videó felvétel, esetleg egy nagyobb tömeg aki közvetlen kihallgatott minket,vagy egy beismerő vallomás?Vagy mire gondolsz?

Kovács_Béla_Sándor # 2017.05.02. 17:22

Látom, nem érted...

evelin2001 # 2017.05.02. 17:14

Igen közöltem,hogy autós porszívót szeretnék,nem morzsa és hangyafelszívót.Hogy tudom e bizonyítani,hogy ő mit állított?Már bocs de tök lényegtelen ő mit állít nincs hozzá szivar gyújtós csatlakozás,így autós porszívónak alkalmatlan.A panaszkönyvbe azért beírtam és leírtam azt is amit itt elmondtam.Azt ,hogy így jártam,határozottan köszönöm,jól esik és igazán nagy segítség a hozzászólás.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.05.02. 16:41

Közölted-e az eladóval, hogy te milyen célra akarod használni a dolgot? Tudod-e bizonyítani, hogy ő határozottan úgy nyilatkozott, hogy a dolog az általad tervezett célra alkalmas?

evelin2001 # 2017.05.02. 16:27

Tiszteletem mindenkinek!
A kérdésem a következő lenne!Múlt vasárnap azaz 2 napja
a tesco áruházban vásároltam egy bosch márkájú,ami végül is lényegtelen akkumulátoros porszívót.Semmi más információ nincs rajta csak és kizárólag ez(akkumulátoros porszívó).Otthon kiderült internetes keresgélés során ez egy morzsa porszívó,igen ám de én autós akkus porszívót szerettem volna,amire használhatatlan hisz nincs hozzá szivargyújtós csatlakozó,és arra gyenge is.Rögtön visszavittem 1 napon belül,elmondtam panaszom de elutasítottak ,hogy a termék hibátlan nem veszik vissza,pedig elmondtam,hogy a dobozra írt információ alapján nem derül ki a termék mire való ill félrevezető.elzárkóztak mind a cserétől ,mind a pénz visszafizetéstől!Jogos a panaszom?

köszönöm a választ előre is

Evelin

szmolesz # 2017.04.27. 15:49

Üdvözlöm! Érdeklődni szeretnèk, hogy történt egy olyan eset, hogy egy iphone 5s-es telefon nem ismerte fel a sim kártyát, de azon kívűl müködöképes volt! Bevittük egy szervízbe, és most már a telefon egyáltalán nem müködik, be se kapcsol! Ki akarják velünk fizetettni azt is hogy megcsinálják és müködőképes legyen! Ezt megtehetik?
Köszönöm

Marcsello11 # 2017.04.16. 22:59

Üdv. Az ember mindig örül, amikor atverik és még be is szólnak neki, de természetesen értem az urak véleményeit.Három éve vettem hasonló áron innen ugyan ilyen cipőt, és Converse dobozban jött meg a cipő, ami maximálisan úgy nézett ki mint az eredeti (ha nem is volt az)(Ezért gondoltam hogy rendelek egyet) Annyit tennék hozzá, hogy direkt írtam a tvnel hogy jó, tehát hibátlan állapotú, ezt nem sikerült kimásolni ahogy nézem.
"A képen látható termékek kerülnek eladásra! A cipők újak,teljesen olyanok mint a képeken! GARANCIÁVAL!
CONVERSE All Star Chuck Taylor" Na most ez a név eléggé az eredeti cipőre vonatkozik(a képeken is úgy néznek ki mint az eredetiek) szerintem, de ha valaki szerint nem, akkor mondja, és hagyom a fenébe az egészet. Itt a linkje:
http://www.vatera.hu/…7474745.html
Köszönöm az összes eddigi hozzászólást!

Marcsello11 # 2017.04.16. 10:01

A vatera ügyfélszolgálata a Békéltető testületeket ajánlotta. Azt még hozzátenném.

Marcsello11 # 2017.04.16. 09:47

Üdv.
ius latratus: Egyrészt egy tornacipőről van szó, amit kínában is gyártanak,tehát tőlem aztán bármilyen olcsó lehet, másrészről ha találnék egy fullhd tvt 1000 Ft-ért nem érdekelne hogy miért annyi ha jó akkor megvenném. Ne a fogyasztó legyen már a hibás azért, hogy hamisítványt kap. Egyébként továbbra sem hajlandó visszafizetni semmit, úgyhogy fel fogom jelenteni.
Szomorú örökös: A vaterán nem találtam ehhez kapcsolódó fórumot(elállási jog)
Ha elmondják az Urak/Hölgyek hogy hol érdemes feljelentést tenni ( NAV, Fogyasztóvédelemre gondoltam első körben) azt megköszönöm. Ugyebár nem biztosítja az elállási jogot, és hamisítványt adott.

wers # 2017.04.15. 16:19

kedves ius latratus, valahol igazad van, de vitatkoznék, és azért jó lenne ezen a téren rendet tenni, mivel az internetes eladók rájátszanak rendesen arra, hogy kaptál, amit kaptál. Próbáld meg ezt egy normál boltban elátsznai. Nem a vevőnek kell kitalálni, mit is rendel, hanem az eladónak kell a megfelelő tájékoztatást megadni.

Szomorú örökös # 2017.04.15. 14:10

Marcsello11

A Vaterán is van fórum, ott miért nem próbálkozol szaktanácsért fordulni?
(én is vaterázom)