Fellebbezés vagy felülvizsgálat?


wers # 2020.02.19. 05:21

:)

Kovács_Béla_Sándor # 2020.02.18. 17:38

Hölgyei és Uraim! A pervesztes fél előadását hallották.

lilith_ # 2020.02.18. 12:58

Üdvözletem.
Másodfokú végzés ellen hogyan és hol lehet fellebbezni? A felperes, szakértő és tanú is összevissza hazudozott, amit bizonyítani lehet, dátumokat, eseményeket, hivatalos iratokon leírásokat máshogyan adták elő.

guba # 2011.12.14. 07:58

De, igazolással lehet élni,még 30 napon belül. Ez a határidő viszont már jogvesztő.

adria78 # 2011.12.14. 07:19

Tisztelt Guba. 60 nap után nem lehet semmit csinálni? Vagy vannak kivételek?

guba # 2011.12.14. 05:54

Attól függ, milyen végzésről van szó. Az ügy érdemében hozott jogerős végzések ellen van helye felülvizygálatnak.

adria78 # 2011.12.13. 19:39

Tisztel ügyvédurak! A kérdésem az lenne hogy jogerős bírósági végzést meg lehet e támadni? Ugyanis vannak elfogultságok és nagyon sok hiba. Válaszukat előre is köszönöm

adria78 # 2011.12.13. 19:39
guba # 2011.12.13. 09:44

Miről beszélsz már megint? Legkevésbé sem érdekel, hogy mihez szólsz hozzá, legfeljebb az a véleményem, hogy többet érne legtöbbször, ha nem is szólnál. Egyébként ha megfigyelted, kerülöm a veled való vitákat, most is te szólítottál meg, és sokáig mérlegeltem, hogy érdemes-e egyáltalán felhívnom a figyelmedet rá, hogy már megint azt sem tudod kinek a véleményéhez csatlakoztál.

Dr.Attika # 2011.12.12. 20:38

Nem sértegettél. Ha úgy gondolod, hogy ne szóljak hozzá a fórumon utánad, akkor nem szólok hozzá.
Ha előfordulna több oldalas topikoknál, hogy nem látom a Te korábbi hozzászólásod, akkor felhatalmazlak a törlés indítványozására.

guba # 2011.12.12. 19:46

Kösz, de többre értékelném, ha pontosan olvasnál, és megpróbálnál tárgyilagosan hozzászólni, még többre ha nem szólnál hozzá. Nem sértegeti akarlak.

Dr.Attika # 2011.12.12. 19:37

Nem erre voltam kíváncsi, de vélelmeztem, hogy húsz évvel fiatalabb vagy KBS-nél. Nem lehetne édesapád.
Viszont az alábbi hozzászólásaid megfiatalítottak.

guba # 2011.12.12. 19:17

40 éves vagyok, ha erre voltál kíváncsi.

Dr.Attika # 2011.12.12. 18:51

Guba!
Nem tudom, hogyan néz ki KBS. Nem találkoztunk még Az életkorát ismerem. A Tiedet vélelmezem, hogy cca 20 évvel fiatalabb vagy nála. Gondolom éesapád sem néz ki rosszul.

guba # 2011.12.12. 18:31

Egyezség mindíg azt jelenti, hogy a felperes enged az általa jogszerűnek vélt követeléséből, az alperes pedig elismer valamennyit az általa jogszerűtlennek vélt felperesi követelésből annak érdekében, hogy a jogvita lezáruljon minnél hamarabb.
Guba, amit leírtál ez ezért sem igaz.

Attika, amit itt megismételtél, azt én már a 15.44-es hozzászólásomban leírtam. Te amúgy melyik műsort nézed?

Kovács_Béla_Sándor # 2011.12.12. 18:30

OFF
Kösz. DrAttika, de gubának szabad. "Együtt húztunk csizmát" :)
ON

Mondjuk, akkor sincs igaza.

guba # 2011.12.12. 18:11

Hogy miben állt, azt ne tőlem kérdezd, én azt se tudom, hogy valóban volt-e megegyezés. A kérdező mondta.

Szerintem egy bocsánat kéréssel tartozol.

guba # 2011.12.12. 18:10

Ha volt is, az nyilván nem lehet perbéli, hiszen azt bíróságnak végzéssel kell jóváhagynia.

Peren kívüli sem lehet, mert abban meg a feleknek kölcsönösen kell engedniük egymásnak. Ptk.240.§ (3)
Sem eljárásjogilag, sem polgári jogilag nem lehetne egyezségnek minősíteni, még akkor sem, ha meg tudnád fogalmazni tartalmilag, hogy miben állna a megegyezés.

guba # 2011.12.12. 18:02

Szerintem KBS édesapád korú

Ennyire rosszul néz ki?

Dr.Attika # 2011.12.12. 18:00

Egyezség mindíg azt jelenti, hogy a felperes enged az általa jogszerűnek vélt követeléséből, az alperes pedig elismer valamennyit az általa jogszerűtlennek vélt felperesi követelésből annak érdekében, hogy a jogvita lezáruljon minnél hamarabb.
Guba, amit leírtál ez ezért sem igaz. Persze, akkor foglalja végzésbe a bíróság, ha mind a két peres fél egybehangzóan ezt kéri.
Mégegy Guba. Szerintem KBS édesapád korú, tehát csak ezért ne engedj meg vele szemben ilyen kitételt, hogy "Kopasz ügyvéd".

Kovács_Béla_Sándor # 2011.12.12. 17:52

Hogy miben állt, azt ne tőlem kérdezd, én azt se tudom, hogy valóban volt-e megegyezés. A kérdező mondta.
Ha volt is, az nyilván nem lehet perbéli, hiszen azt bíróságnak végzéssel kell jóváhagynia.

guba # 2011.12.12. 17:46

De, ha már egyezség, akkor írd le légy szíves miben állt a megegyezés, illetve perbeli, vagy peren kívüli megegyezésnek tekinted-e?

guba # 2011.12.12. 17:43

Alperes fellebbezett, de (bíróságon kívül) tárgyalt a felperessel, hogy hogyan tudnának mindkét félnek megfelelő módon megegyezni. Ezen tárgyalások során alperes tett egy írásbeli nyilatkozatot, miszerint (bizonyos körülmények bekövetkezte esetén) fellebbezését vissza fogja vonni.

Korrekten idézel, köszi. A topikindítóban elég világosan leírta, hogy egyeztetés volt, nem megegyezés, aminek során egy nyilatkozatot tett alperes. Ez arról szólt, hogy a vita gyorsabb befejezése érdekében fizetne kevesebbet, mint amennyit várhatóan úgyis megítélne a bíróság. Ehhez képest teljesen mindegy, hogy később megegyezésről is írt a kérdező, mivel ez tartalmában ettől még továbbra is csak egy egyoldalú nyilatkozat marad. (gyenge dolog eleve, ha a laikus kérdező szóhasználatával indokolod a jogi álláspontodat, de még akkor is buktad, mert a "nyilatkozatot" ezzel szemben háromszor írta le :)) Megegyezés akkor lett volna, ha a felperes ezt elfogadja.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.12.12. 16:50

Ezért a megállapodás arról szól, hogy ha a felperes lemond a megítélt összeg egy részéről, az alperes visszavonja a fellebbezését és a (csökkentett) felperesi követelést kifizeti.

Ennyit az egyoldalú nyilatkozatról.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.12.12. 16:48

Hiába kötekszel, ez akkor is így van: nem jelent elismerést, ha valamely okból egyezség keretében hajlandó vagyok fizetni.

Azt pedig megint csak megfigyelhetted, hogy konkrét kérdéshez nem szóltam hozzá. Csupán a dogmatikai tévedésedet próbáltam helyre tenni.