Magyar Posta


facsiga77 # 2018.02.13. 12:47

Ezért nem mész semmire, mert még te osztod az észt amikor kevés van mint kiderült.

Pisti91 # 2018.02.13. 12:35

Majd én tudom mit tanuljak! Ne te mond már meg nekem! Te oszt biztos nagyon bölcs vagy nem kioktatást kérten hanem segítséget tanácsot ki vagy te hogy ilyeneket irj! Te biztos nagyon életképes vagy a monitor mögül! Vagy lehet egy szaros posta dolgozó vagy oszt vered itt magad te szar!

nonolet # 2018.02.13. 12:32

Szívesen!

Tanulj belőle... ÉLETKÉPESSÉGET!!! rafinériát.

Pisti91 # 2018.02.13. 08:54

Kössz a semmit nagyon kedves!!

nonolet # 2018.02.12. 23:03

Mondjuk én simán mondtam volna pl. hogy:

Megjött csak elvesztettem, kérek egy másikat".

De én életképes vagyok...

Pisti91 # 2018.02.12. 16:16

A feladást követő 4. Naptol folyamatosan telefonáltam! Ám az iratot amit vártam nem állíthattak ki másikat míg a posta vissza nem igazolja hogy elveszett! Nem ölbetett kézzel ültem itthon hogy vagy idér vagy nem!

nonolet # 2018.02.12. 15:58

Azért nem csak a posta a hibás ám.

Az iratot nyilván beszerezhetted volna
saját magad is a határidő vége felé járva.

De csak vártál bambán a postára...

Azaz nem tettél meg mindent,
ami tőled jogosan elvárható volt!
A kár elhárítása érdekében.

(persze
lehet olyan indokod, ami mentesít,
de elég kicsi a gyakorlati esélye)

Az viszont kevéske indok,
hogy
csak tétlenül vártál a postára...

- -

A képzés szervezőnél kérj méltányosságot!
Elmondva, hogy mi történt....

Hátha sikerrel jársz.

Sőt, már ezt kellett volna tenned az utolsó napon is!!!
Jelezni, hogy "nem jött még meg az írat" mi a teendőm?

Pisti91 # 2018.02.12. 14:42

Kedves Fórumozók!
A történetem a következő! Január 22.-én feladtak nekem postai úton egy hivatalos iratot amit a mai napig nem kézbesített nekem a posta! Megkeresésemre utánna néztek a levélnek de a feladás óta a levelemnek nyoma veszett! Tudakozványt lassan 2 hete hogy beadtam de arról sem kaptam semmiféle visszajelzést! Ezidő alatt pedig az irat hiánya miatt kiestem egy államilag támogatott ingyenes képzésről mivel az iratot nem mutattam be határidőre! Ez a képzés támogatottan már többet nemis fog indulni csak önköltségesen ami megközelítőleg 650ezer forint! Nagyon bánt a dolog és nem akarom annyiba hagyni hogy önhibámon kívül a posta miatt kiestem ebböl a képzésböl! Szerintetek mit tudok tenni ebben az ügyben hova érdemes fordulnom? Köszönöm a segítséget előre is!

Nusy # 2018.01.24. 15:41

Sajnos utólag adtad az ötletet! :( De fogok még beszélni vele!

nonolet # 2018.01.24. 15:16

Azért az ilyen beszélgetésekkor:

A telefonodon
VÉLETLENÜL ugye mindig éppen
egy hangrögzítő alkalmazás fut ?!

Nahát, nahát...

Nusy # 2018.01.24. 14:43

Köszönöm szépen a választ! A posta főnökével már beszéltem, ő szóban elismerte nekem, hogy tud a problémáról , de eddig még senki nem tett panaszt! Illetve volt, hogy a postás is elismerte!Nagyon bízom benne,hogy az én esetemben is így lesz, illetve a panasz kivizsgálásakor is tartja az állítását a vezető!

nonolet # 2018.01.24. 14:16

Nusy

Ezt úgy mondják: hogy: beállt a "kézbesítési vélelem".
Azaz, olyan mintha átvetted volna a levelet.

Ezt a kézbesítési vélelmet kell most megdöntened!!!

Neked kell bizonyítani, hogy: önhibán kívül nem vetted át azt a levelet.

Ebben a posta segíthet, azzal, hogy elismeri: nem volt értesítő.

Ha viszont nem ismeri el, abból szívás lesz...

Nusy # 2018.01.24. 14:11

Kedves Fórumozók!
Segítségeteket szeretném kérni a posta által ért sérelmem ügyében. 2017 novemberében hivatalos levelet kellett volna, hogy kézbesítsenek részemre. Ezt a levelet a posta regisztrációja alapján nov. 10. és nov. 17. napján kézbesíteni "próbálták" (jelzem otthon voltunk!) de egyik alkalommal sem hagytak értesítést! Így önhibánkon kívül nem szereztünk tudomást a levélről. A posta a levelet "nem kereste" jelzéssel visszaküldte! 15 napos határidős, fizetéses meghagyásos levél volt! Dec. 12.én ismételten jött egy levél, ami sima bedobós volt Erre viszont mivel megkaptuk, válaszoltam, de tudomásom a novemberiről ekkor sem volt. Majd most tegnap kaptunk ismét egy ajánlott levelet amiben közölték, hogy a decemberi levelünk érvénytelen mivel határidőn túl válaszoltunk! Felhívtam őket, és akkor közölték, hogy novemberben nem vettük át a levelet, így a határidő lejárt! Azonnal bementem a postára,és utána kérdeztem , illetve panaszt tettem, ugyanis a levél tartalmát nem láttam, nem volt róla tudomásom, és értesítést sem hagytak az átvételéről! Kérem segítsenek mit tehetek még ebben az ügyben!A közjegyzővel is beszéltem, elmondtam telefonon a problémámat azonnal a tudomásomra jutást követően! Ők jelenleg várják a postára bejelentett panaszom kivizsgálásának eredményét!

nonolet # 2018.01.24. 14:09

aequumF1

Az mindegy, hogy most ki keres, mert aki most keres
az
ABBÓL a szerződésből indul ki amit anno kötöttél!!!

Amiben vállaltad, hogy a bejelented az adatváltozást.
(amíg az a szerződésed él)

HA nem tetted meg a bejelentést.
akkor
szerződést szegtél, aminek
a következményeiért te felelsz.

(ha még nem évül el időközben
az
adatváltozástól függetlenül is, más okból)

Nusy # 2018.01.24. 14:03

Kedves Fórumozók!
Segítségeteket szeretném kérni a posta által ért sérelmem ügyében. 2017 novemberében hivatalos levelet kellett volna, hogy kézbesítsenek részemre. Ezt a levelet a posta regisztrációja alapján nov. 10. és nov. 17. napján kézbesíteni "próbálták" (jelzem otthon voltunk!) de egyik alkalommal sem hagytak értesítést! Így önhibánkon kívül nem szereztünk tudomást a levélről. A posta a levelet "nem kereste" jelzéssel visszaküldte! 15 napos határidős, fizetéses meghagyásos levél volt! Dec. 12.én ismételten jött egy levél, ami sima bedobós volt Erre viszont mivel megkaptuk, válaszoltam, de tudomásom a novemberiről ekkor sem volt. Majd most tegnap kaptunk ismét egy ajánlott levelet amiben közölték, hogy a decemberi levelünk érvénytelen mivel határidőn túl válaszoltunk! Felhívtam őket, és akkor közölték, hogy novemberben nem vettük át a levelet, így a határidő lejárt! Azonnal bementem a postára,és utána kérdeztem , illetve panaszt tettem, ugyanis a levél tartalmát nem láttam, nem volt róla tudomásom, és értesítést sem hagytak az átvételéről! Kérem segítsenek mit tehetek még ebben az ügyben!A közjegyzővel is beszéltem, elmondtam telefonon a problémámat azonnal a tudomásomra jutást követően! Ők jelenleg várják a postára bejelentett panaszom kivizsgálásának eredményét!

aequumF1 # 2018.01.23. 19:48

A további eljárást mennyiben és milyen módon befolyásolja a megváltoztatott név?

aequumF1 # 2018.01.21. 20:25

Aki kezdeményezte a szóban-forgó küldeményt, vele nem voltam és még nem vagyok semmiféle viszonyban.

nonolet # 2018.01.21. 20:18

Nem csak nekik adtad meg címeid különböző szerződésekben...

Amikben vállaltad, hogy bejelented a változásokat AMÍG a szerződésed él velük.

(tipikusan 15 napot vállaltál erre, ugyebár)

aequumF1 # 2018.01.21. 19:09

"Nem ártott volna MINDENHOL jelezni
a cím- és név változásod, annak idején...

Ahogy a szerződéseidben vállaltad is azt valamikor."

A szolgáltatóknál megtörtént.

aequumF1 # 2018.01.21. 19:07

"Nyilván nem. De ez költői kérdés."

www.kbs-ugyved.hu

Köszönöm az eddigieket.

A további eljárást mennyiben és milyen módon befolyásolja (vagy nem) a megváltoztatott név?

nonolet # 2018.01.16. 22:05

aequumF1

Nem ártott volna MINDENHOL jelezni
a cím- és név változásod, annak idején...

Ahogy a szerződéseidben vállaltad is azt valamikor.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.01.16. 21:29

Nyilván nem. De ez költői kérdés.

aequumF1 # 2018.01.16. 19:39

A korábbi címen jelenleg nem tartózkodik senki, nincs olyan személy akinek oda szólna a lakcím kártyája.
Egyébként helyes a "nem kereste" jelzés?

Kovács_Béla_Sándor # 2018.01.16. 19:27

Majd ha a végrehajtásról értesülsz, megdöntöd a kézbesítési vélelmet. (Különben kissé gyanús az előadásod, hiszen a címzettnek az adott címen tartózkodó hozzátartozójának is szabályosan kézbesíthető a küldemény.)

aequumF1 # 2018.01.16. 19:15

Tisztelt Hozzáértők!

A következőben kérnék segítséget:

  • Előzmények:több tíz éve elköltöztünk, új lakcímet létesítettünk. Szintén több tíz éve névváltoztatás történt.

Történt, hogy a napokban MOK-os küldemény érkezett a régi lakhelyre, a korábban viselt névre címezve. Erről közvetetten tudomást szerezve, felkerestem az illetékes postahivatalt. Átvenni nem tudtam a küldeményt, mivel sem az igazolványban szereplő név, sem a lakcímkártyán jelölt cím nem egyezett, a levelet nem adták. Kértem, mivel tudomásuk volt, van az adatokban történő változásról /akkor, annak idején be is lett jelentve/ küldjék vissza "elköltözött", v. "ismeretlen" jelzéssel. Nem tették, visszaküldték "nem kereste" jelzéssel.
Mit tudok tenni az ügyben? Hogyan tudok ellentmondani (tartalmat természetesen nem ismerem)?