parkolás!!!!!!!


szuppermen # 2016.01.16. 18:30

Szerintem ha haladok a városban és látok egy parkoló táblát, akkor az nem azt jelenti, hogy kezdjek el visszatolatni, mert eddig tartott a parkoló, hanem hogy innentől kezdődik.
Ha mész a városban és egyszer látsz egy 70-es táblát, az se azt jelenti, hogy eddig jöhettél 70-nel, hanem hogy innen a táblától indul a 70-es buli.

hammer14 # 2016.01.16. 17:55

Sziasztok !

Próbálom sorban elmagyarázni.
Az autó kora csak azért érdekes mert 90E ft-ot ér. 50E ft a bírság.

IGen kiálltam,,beparkoláskor benéztem az autó alá,és sofőr ülésről sem látszik fölfestés. Igaz a tábla önmagában elég a parkolóhely jelölésére. Viszont ha hibásan van kitéve azaz szándékosan félre érthető,úgy már kicsit gyanús az egész nem?

Példának okáért amiért a bíróságon majd kiderül minden.
Bemegy az ember egy vasút állomásra ki van téve egy tábla mozgás sérül hely 1x, A tábla az autó előtt van nem?

Még egy példa stop tábla fehér vastag vonal. A stop tábla után és a vonal után álsz meg? Mert szerintem nem.
A sárga bogár mögött egyébként van egy járda patka azaz a tábla és a patka közt 1x hely van kihagyva.

Először még majdnem én is elhittem hogy baj van a logikámmal,megmutattam 5 embernek a képet. és kapásból rávágták a tábla a mögötte lévő parkolóhelybe van bele téve azaz oda vonatkozik.
Érdekesség képen a közterület felügyelet képén ez nem látszik.
Idáig 4 év vezetésem alatt parkolási,vétségem nem volt.Ha még nekik is lenne igazuk akkor is a figyelmeztetés lenne a korrekt.

Igen kiálltam az autóval,de előtte is csináltam több szögből több képet.

wers # 2016.01.16. 14:40

ha az üres helyen állt, akkor én sem értem

gerbera317 # 2016.01.16. 14:22

A képen nem is parkolóhelyen áll a piros autó. Én úgy értelmeztem a képet, hogy előbb kiállt a rokihelyről, aztán fotózott.

wers # 2016.01.16. 13:17

Nézd meg még egyszer, a táblán 1x áll, ő a második helyen állt. Ha jól értem.
Vagy ha egyirányú, mást jelent aż 1x?

gerbera317 # 2016.01.16. 13:15

Imma már kifejtette: az írástudás hiánya a gond.

groszfater@gmail.com # 2016.01.16. 13:10

Ha az autók szabályosan állnak és a táblák is a helyükön vannak akkor igen de akkor mit reklamál hammer14?

gerbera317 # 2016.01.16. 13:01

Válasz nélkül is látszik, hogy az.

groszfater@gmail.com # 2016.01.16. 09:26

hammer14 !

ez egyirányú utca ?

Immaculata # 2016.01.15. 22:23

Szép ez az utca, talán műemléki környezetben is van. A magyar lakosság 98%-a írástudó, valószínűleg a maradék 2% miatt nem akarták hatalmas aszfalt rajzokkal csúfítani az utcát.

gerbera317 # 2016.01.15. 21:52

Harminc éves Citroen? Micsoda pech! Harminckettő éves Rönóval már nem büntettek volna.

hammer14 # 2016.01.15. 21:49
hammer14 # 2016.01.15. 21:48

Mellékelem a kép linkjét a helyszínről.
Én voltam a piros autóval.[URL=http://kepkezelo.com/][IMG]http://kepkezelo.com/images/wnbl5urjuhv37w1mj5ae.jpg[/IMG][/URL]

hammer14 # 2016.01.15. 21:44

Tiszteletem !

Egy lerágott csont témám lenne. Mozgás sérült parkoló. Akik hisznek még benne,hogy létezik olyan sofőr,aki nem egy Slk mercedessel ál a mozgás sérült helyre,az kérem írjon véleményt menyire volt jogos a büntetésem.
A szabálysértést egy 30 éves Citroënnel követtem el. A Lényeg Leparkoltam egy utcába,szétnéztem 1 hely van kihagyva. Aszfalton fölfestés nincs, Mögöttem tábla, mozgás sérült parkoló 1x. bejáratához legközelebbi parkoló záró vonal a tábla után tehát oda vonatkozik arra a helyre amiben a tábla el van helyezve.Egyértelmű az az 1 hely mozgás sérültek számára van.Vettem egy parkoló jegyet,megbüntettek mégis 50 rugóra. Fellebbezésnek helye nincs réven stb stb. Nem tartom az összeget korrektnek,de ha tényleg bűnösnek érezném magam azt mondanám ledolgozom részletbe fizetem vagy akármi. Viszont egyáltalán nem érzem ezt heléyn valónak Mivel a közúti jelzések,véleményem szerint szánt szándékkal vannak úgy ahogy, ha a tábla előtte álok meg akkor azért büntetnek ha mögötte akkor azért. A legbosszantóbb pedig az erőszakos megfogalmazásaik. Illetve a fenyegetések,hogy ha ennyi x nap után 50et nem fizetek akkor majd megy a rendőrséghez és már 100-at kell.
NA itt áljon meg a menet. Ha valakinek fizetek 50e vagy 100-at az egy ügyvéd lesz,aki az igazamat bizonyítja,és az ügy eljárás érdekébe a benzinköltségemet és az eljárási díjat visszaköveteli ! Mellékelek egy képet ki hogy értelmezi,lefényképeztem az autómat a büntetésem után. Táblát utat mindent. A slusz poén az egészbe hogy édesanyám is mozgás sérült,csak jogilag nem,és még velem is volt. EZ viszont még egy misét megérne.

Ügy eljárása óbudai közterület felügyeletnél történt..

bigdady # 2014.11.15. 09:51

:( Kösz azért

ObudaFan # 2014.11.04. 21:23

Ügyfélszolgálatot felhivtam akik szerint be kellett volna mennem valahová 5 munkanapon belül, amit a parkolóőr nem is említett...

Valóban be kellett volna menni. Sajnos a jogszabály nem ismeretére nem hivatkozhatsz, a te dolgod tájékozódni. Még ha nem is volt túl korrekt a parkolóőr.

Véleményem # 2014.11.04. 19:54

A bírságot be fogják hajtani. A panaszos körök értelmetlen idő pocsékolás és a pénzt akkor is be fogják szedni.

bigdady # 2014.11.04. 18:36

Sziasztok!

Pesten leparkoltam és felmentem a lakásba a telefonomért ahonnan rögtön 10:12-kor elküldtem a mobil parkolásra az sms-t. Mikor lementem valamiért a kocsiba vissza láttam hogy ott a parkolóör aki a mikusás csomagot az ablakba rakja, ráirva a büntetés időpontját 10:10 percet.
Megkérdeztem hogy ez mennyire jogos hogy még időm sem volt sms-t küldeni és 2 perc a különbség és ő azt mondta 10 perc a türelmi idő így ne foglalkozzak vele el fognak tekinteni. Mikulás csomagot igy ki is dobtam, erre most jön a büntetés 7000 Ft meg +4000 mert nem fizettem időben. WTF? Ügyfélszolgálatot felhivtam akik szerint be kellett volna mennem valahová 5 munkanapon belül, amit a parkolóőr nem is említett... Panaszt tehetek ellene de szerintük a büntetés él és be kell fizetni nincs mese.
SMS-em meg van azóta is. Mit tudok tenni? Van ötletetek, mit irjak mit panaszoljak? Jogos szerintetek?

Köszi

gerbera317 # 2014.10.18. 07:13

Nem évült el.

Durmika # 2014.10.17. 20:00

"2013.jul 2-án valaki más parkolt az autommal csaladtag és nem váltott parkolojegyet, én külföldön dolgoztam.
Felszólitó levelet nem kaptam, mert a régi cimemre ment, közben elköltöztem. 2014 majusban kaptam fizetesi felszolitast aminek ellentmondtam. Aug vegen a parkolási társasag meginditotta a pert, novemberre tüzték ki a tárgylast, készült fénykép, és igazoltak hg a felszolitolevelet tavaly aug ban kézbesitették.
Kérdésem, az egy év elévülési idő ez esetben nem vehető figyelembe? Mert az 2014juliusban lejárt

luck-666 # 2014.09.27. 06:33

az összetört kocsik kárát a KGFB alapján téríti a biztosító,a casco az a saját autóra fizetne

ObudaFan # 2014.09.26. 19:55

vivike73

Neked kell fizetni a parkolást. HA esetleg volt hagyatéka, akkor annak az erejéig az örökösökön behajtható.

vivike73 # 2014.09.26. 06:20

Kedves Fórumozók!

Volt férjemnek 2011-ben kölcsönadtam az autómat kölcsönadási szerződéssel. Ezt rendesen össze is törte, vele együtt egy halom másik kocsit is. Emellett egy halom parkoló és autópálya bírságot is felhalmozott, amiről egy idő után nekem kezdtek el jönni a számlák. Amikor mutattam a kölcsönadási szerződést, kiröhögtek, mert állítólag ez nem ér semmit; üzembentartói szerződést kellett volna kötnünk.
Van lehetőség mégis arra, hogy ezeket a számlákat nekem ne kelljen törleszteni? És vajon az összetört kocsik kárával mi van, mert casco nem volt a kocsimon.
A sors úgy hozta, hogy volt férjem közben tavaly elhunyt. Vagyis rajta nem is lehetne már behajtani semmit.

Köszönöm szépen előre is a segítséget!

gerbera317 # 2014.09.25. 14:23

Nincs mentsége. Parkolójegyet kellett volna váltania.

Btsab # 2014.09.25. 13:35

Kedves Fórumozók!

Segítséget kérnék tőletek!

Egy barátom a nyugatinál "leállt" műszaki hiba miatt közterületen fizető övezetben. A megállást követően kitette az ablakba az elakadásjelző háromszöget és ott hagyta a gépjárművet, hogy elmenjen segítségért. Mire visszament, egy szeretetcsomag várta.

Mi ez esetben a teendő?

Válaszotokat előre is köszönöm!