ajándékozási szerződés


havrilla # 2017.06.01. 18:07

Köszönöm a választ.
Bocs, hogy ma én voltam az állandó kérdező.

Tudja, 7 évvel ezelőtt semmi remény nem volt szoc.polra, ezért egyszerűnek tünt rögtön a gyerek nevére venni a házat.
Most van három gyermek és csak így lenne megoldható a csok igénybevétele a bővítéshez, felújításhoz. Azért 2,5-3 millió ( az áfavisszatérítést is beszámítva ) igen csak jól jönne.

Furának , fura az biztos, de ahogy mondja a közmondás a kényszer nagy úr.
Szerintem van remény, hogy a gyámhatóság vagy az általa kijelölt ügyvéd megérti, hogy ez a gyerek érdekét is szolgálja.
Csak érdekességként.Az egyik kiskorú gyermeknek ajándékoztunk ingatlant, azaz rögtön a nevére ment és végig kellett játszani az ügyet a gyámhatósággal, a kijelölt ügyvéddel, mert a Földhivatal csak így jegyezte be. Semmi gond nem volt ezzel, minden simán ment , mindenki normális volt. A másik (jelen ) esetben, de más megyében a kiskorú gyermek nevére szóló szerződést simán bejegyezte a Földhivatal a gyámhatóság bevonása nélkül.

Tisztelettel:

Havrilla István

ObudaFan # 2017.06.01. 17:26

Szerintem a gyámhatóság ezt nem fogja engedni, de meg kell kérdezni tőlük.
Mindenesetre elég furcsa megoldás, hogy a gyerek kapja a haszonélvezetet.

havrilla # 2017.06.01. 16:02

Üdvözlettel!

Kérdésem:

Kiskorú gyermek visszaajándékozhatja-e a szüleinek azt az ingatlant, melyet tőlük, a szüleitől kapott hét éve, azok életfogytáig tartó haszonélvezetével?
Lehet-e a visszaajándékozás esetén most a kiskorú gyermeknek életfogytig tartó haszonélvezetet bejegyezni?
Gyakorlatilag a kiskorú lesz a majdani örökös is.
Milyen lépés kellene még a kiskorú érdekeinek védelmében?
Azzal tisztában vagyok, hogy a gyámhatóságot nem lehet kihagyni.

Köszönettel:

Havrilla István
Zsennye

soma66 # 2017.06.01. 14:41

Egy hrsz., egy bejegyzési kérelemben 1x igazgatási szolgáltatási díj.

pazs # 2017.06.01. 13:37

Tulajdonképpen nincs akadálya, de miért ragaszkodtok ahhoz, hogy ugyanabban az okiratban legyen?

soma66 # 2017.06.01. 12:58

Szép napot!
Meg tudja mondani valaki, hogy (ingatlan) ajándékozási szerződésben a megajándékozott egyenesági rokon az ajándékba kapott ingatlanra alapíthat-e nyomban (ugyanabban a szerződésben) haszonélvezeti jogot a házastársa javára?

ObudaFan # 2016.02.21. 14:54

Akkor ez ennyi. Legközelebb készíts hangfelvételt, vagy vigyél tanút, vagy valami.

kotzo # 2016.02.20. 10:31

Segítség
A lovakat ugyan sikerült elhozni, fizettünk - de a papírt nem volt hajlandó aláírni..semmivel sem tudjuk bizonyítani, hogy pénzt adtunk neki...

kotzo # 2016.02.17. 17:57

Köszönöm, ez így kerek.

ObudaFan # 2016.02.17. 15:38

A per targya igy jogalap nelkuli gazdagodas lesz.

kotzo # 2016.02.17. 10:09

Köszönöm szépen a választ.
Akkor fizetünk, elhozzuk a lovakat és ezek szerint a per tárgya az ajándékozási szerződés visszavonása lesz.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.02.17. 09:40

Mondom, jogfenntartással. Vagyis fenntartjátok a jogot, hogy a tényleges tartozás fölötti összeget visszaköveteljétek. Azt is mondtam, hogy a tényleges tartozás összeg pedig szakkérdés.

kotzo # 2016.02.17. 06:22

Van-e esélyünk utólag, a bíróságon valamilyen jogcímen visszakapni a kizsarolt összeget vagy annak egy részét? Hiszen mi nem bértartásba adtuk neki a lovakat, tulajdonosuk volt, nemcsak költsége, haszna is volt belőlük, de a lovakat nem gondozta, elhanyagolta, betegek...

Kovács_Béla_Sándor # 2016.02.17. 06:08

Ha fizettek, és sokalljátok, akkor jogfenntartással fizessetek.

kotzo # 2016.02.16. 20:36

Köszönöm a gyors válaszokat.
Szóval mi még nem mentünk bíróságra, szeretnénk mielőbb visszakapni a lovakat.
Fizessük ki neki, bármilyen sokat is kér, hogy megkapjuk őket és aztán menjünk bíróságra/szakértőhöz? Ha nem fizetünk, nem adja ki őket, a hosszadalmas bírósági eljárást meg a lovak nagyon megsínylik...

Kovács_Béla_Sándor # 2016.02.16. 20:25

Ha vitatott a tartás értéke, majd szakértő megmondja.

kotzo # 2016.02.16. 20:09

Úgy értem, igen. Tartás címén annyit kér, amennyit nem szégyell (nem szégyenlős), kihasználja, hogy féltjük az állatokat, gyakorlatilag zsarol minket.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.02.16. 19:49

Úgy érted, a tartás megtérítése? Nyilván jogos.

kotzo # 2016.02.16. 18:51

Tanácsot kérnék; két hátaslovat ajándékoztunk el, mert betegség folytán úgy láttuk, ismerősünknél jobb helyük lesz, jobban gondjukat tudja majd viselni. De csalódtunk, a lovakat nem gondozta, rossz állapotba kerültek. Csikó koruktól nálunk voltak, szeretjük, sajnáljuk őket, úgy döntöttünk, visszavonjuk az ajándékozási szerződést. Kértük, adja vissza őket. Sokáig nem adta, bíróságra készültünk, most viszont meggondolta magát és kijelentette, az eltelt időre eső tartási költség térítés fejében visszaadja őket. Szeretnénk mielőbb véget vetni az állatok kálváriájának, fizetnénk, hogy mielőbb visszakerüljenek. De jogos ez? Mi kérhetünk-e tőle ellentételezésül valami használati díj-félét?

Kovács_Béla_Sándor # 2016.02.07. 16:09

Válás esetén? Már most, az ajándékozáskor a válásra gondolsz? Esetleg most válsz, az ajándékozásról meg utólag akarsz írásbeli szerződést csinálni? A visszadátumozás szerintem könnyen magánokirat-hamisításhoz vezethet.

klamee # 2016.02.07. 15:24

:) De ezt sajnos válás esetén valamilyen formában bizonyítanom kell. :)De köszönöm szépen a gyors választ.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.02.07. 15:16

Hajaj. Hiszen az borzasztó bonyolult: "Alulírott ajándékozó megajándékozza alulírott megajándékozottat x forinttal. A megajándékozott az ajándékot köszönettel elfogadja, és az átvételt jelen szerződés aláírásával elismeri".

De igazából az is elég, ha az ajándékozó a megajándékozott kezébe nyomja a pénzköteget azzal, hogy "ez a tiéd", az meg azt mondja: "kösz".

klamee # 2016.02.07. 15:10

Tisztelt Fórumozók!

Segítséget szeretnék kérni. Készpénz ajándékozási szerződés mintát keresek, de sehol nem találok. Valaki tudna segíteni akinek van ilyen nyomtatványa? kissv7871@gmail.com e-mail címre ha valakinek van ilyen nyomtatványa át tudná küldeni? Köszönöm. :)

Kovács_Béla_Sándor # 2015.08.11. 16:40

Próbálom érthetően, tömören összefoglalni
Nem sikerült. Sem egyik, sem másik.

lajcsó # 2015.08.11. 09:59

"Adóhatóságilag a saját készítésű ajándékozási szerződés is igazolásul szolgál a gyeremekeim részére?"
Igen.