Egyesület megszűntetése


ObudaFan # 2013.11.14. 15:16

Ez könyvelő nélkül nem nagyon fog menni szerintem.

ccff12 # 2013.11.14. 09:03

Tiszteld Obudafan,

Egyesület megszűnésével kapcsolatban szeretnék érdeklődni. Adott egy egyesület amelyet megalapítottak, majd ezután soha nem történt közgyűlés, tagdíj befizetés, gyakorlatilag semmi. Az ügyészségre benyújtottam emiatt több év után megszüntetési kérelmet. Volt bírósági meghallgatás, aztán kaptam végzést. Vállaltam a kényszer-végelszámolói szerepet. Ehhez ugyebár ki kellett töltenem papírokat amiket küldtek. Majd kaptam egy végzést hogy a kényszer végelszámolást a a bíróság elrendeli meg egy tájékoztatást a végelszámolás menetéről. Ezt követően viszont nem igazán tiszta mit kell majd még benyújtanom a bíróság felé és mikor. Amennyire kivettem 40 nap után 15 napon belül arról kell nyilatkoznom hogy volt-e hitelezői igény. Ezen kívül még van szó tevékenységet lezáró beszámolóról, ezt nem igazán értem hogyan kellene. Emellett pedig számviteli mérlegről.

ObudaFan # 2013.11.14. 06:47

Lehet, hogy még nem jogerős a határozat.

Trinity22 # 2013.11.13. 23:13

Kedves ObudaFan!

Köszönöm a segítséget! Körülnéztem, de nem vagyunk még fent a "végelszámolási listán". Nem értem, miért.

Trinity22 # 2013.11.13. 23:11

Kedves Kovács_Béla_Sándor!

Amennyiben nekem szól a hozzászólása, úgy igen, sajnos nincs az egyesületnek ügyvédje, mert nulla forintból nem tudjuk finanszírozni. Egyelőre nem találtam olyan ügyvédet, aki segítene ingyen. Csak ez az egy fórum van, ahol tanácsokat tudok kérni.

ObudaFan # 2013.11.13. 06:15

Trinity22

A www.birosag.hu honlapon lehet megtalálni.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.11.13. 06:12

Ne mondd, hogy nem ügyvéd jár el meghatalmazottként!

Trinity22 # 2013.11.13. 02:55

Megkaptuk a bíróságtól a határozatot, engedélyezték a végelszámolást. Mivel tényleg semmilyen tevékenységet nem folytattunk jó ideje, így a könyvelő gyorsan elkészít mindent, ami a bíróságnak kell. De azt mondta, a végelszámolás záró időpontját az országos névjegyzékben való közzétételétől számított 40. napra lehet kitűzni. Hol lehet ennek utánanézni? Hol teszi a bíróság hivatalosan nyilvánossá, hogy a szervezet végelszámolás alatt áll?
Egyelőre ez csak egy határozat, nem tudom, hogy jogerőre kell-e emelkednie. Mert arról mindig küldenek külön papírt.

dp55 # 2013.10.29. 20:36

Köszönöm szépen!

ObudaFan # 2013.10.25. 08:11

Elegendő az elfogadó nyilatkozat mellett szó szerint arról nyilatkozni, hogy nincs összeférhetetlenségi ok és hogy a megválasztott tisztségviselő magyar állampolgár, vagy szabad mozgás és tartózkodás jogával rendelkező személy.

dp55 # 2013.10.21. 21:20

Szeretném megkérdezni, hogy találok-e valahol letölthető nyomtatványt: tisztségre vonatkozó
összeferhetetlenségi körülményekre vonatkozó nyilatkozat. Egyesület végelszámolásához kell.
Köszönettel.DP

dp55 # 2013.10.21. 21:20

Szeretném megkérdezni, hogy találok-e valahol letölthető nyomtatványt: tisztségre vonatkozó
összeferhetetlenségi körülményekre vonatkozó nyilatkozat. Egyesület végelszámolásához kell.
Köszönettel.DP

ObudaFan # 2013.09.10. 16:56

Hát akkor nyújts be az eljárás elhúzódása miatti kifogást.

Trinity22 # 2013.09.10. 15:07

Kedves ObudaFan!

Valahányszor bemegyek a bíróságra, az ügyfélszolgálaton elhajtanak, hogy ők nem tudnak tenni semmit, minimális információval rendelkeznek, "várjunk, amíg megkapjuk az értesítést" - ez volt a legutóbbi válasz. Mindeközben nyaggat a NAV és a könyvelő sem tudja, mit csináljon, de amíg nincs határozat a kezemben, senkinek nem tudok mondani semmit. :-( Egy éve próbálom megszüntetni az egyesületet és addig sem jutottam el, hogy legalább elkezdődjön a végelszámolás.

ObudaFan # 2013.09.10. 10:33

Első körben a bíróságon tekints be az iratokba.

Trinity22 # 2013.09.09. 23:55

Jelenleg az a gondom, hogy májusban megkapta a bírónő a benyújtott dokumentumokat (biztosan megkapta), de még semmilyen döntés nem született azóta, legalábbis nem kaptunk értesítést (vagy elkeveredett a levél??). Ítélkezési szünet volt a nyáron, de így is bőven túl vagyunk a 30 napos elbírálási határidőn. Kihez fordulhatok ilyenkor?

Sherlock # 2013.08.05. 08:20

Végső soron azt, hogy a bíróság megszünteti az egyesületet.

Alma90 # 2013.08.04. 17:56

Pert indít? Ez mit jelent az egyesület szempontjából?

ObudaFan # 2013.08.03. 12:59

Nincs költsége. Az ügyészség fog pert indítani az egyesülettel szemben.

Alma90 # 2013.08.02. 15:04

Én is hasonló problémával állok szemben, mint dp55. Abban az esetben, ha felhíjuk az ügyészség figyelmét arra, hogy az egyesület működése ellehetetlenült milyen eljárás indulhat meg? Ennek van valami költsége?

ObudaFan # 2013.04.28. 20:44

Fel kell hívni az ügyészség figyelmét, hogy az egyesület működése ellehetetlenült.

dp55 # 2013.04.28. 19:54

Az egyesület melyet szeretnénk megszüntetni már 5 éve nem működik, az éves mérlegeket elkészítem, a bevallásokat elküldöm, de közgyűlést nem tudtunk összehívni.
Most a vezetőségi tagok eldöntötték, hogy megszüntetik az egyesületet. Kiküldtem a meghívót a közgyűlésre. A megjelölt első időpontra senki sem jött el. A megjelölt második időpontra sem kaptam pozitív visszajelzést a részvételről. Mi a teendő, ha nem tudunk közgyűlést összehívni és határozatot hozni a megszüntetés elindításáról?

Trinity22 # 2013.04.24. 10:54

Köszönöm, azt hiszem, lassan kezdem érteni a folyamatot. A törlés tényleg a a legvégén jön, ezt mindig elfelejtem.
Mindenesetre bemegyek a bíróságra, hátha ott még tudnak valamit segíteni, aztán jövő héten remélem be tudom adni olyan formában, hogy ne dobják vissza.

ObudaFan # 2013.04.21. 05:56

Trinity22

Ha még most kezdődik a végelszámolás, akkor egyelőre nem az egyesületet akarjátok töröltetni, hanem bejelentitek az egyesület nevében, képviseletében a változást.
A végelszámoló jelenti be szerintem.

ObudaFan # 2013.04.21. 05:52

dp55

A végelszámoló az egyesület felé felel, ha az egyesületnek ő maga okoz kárt.