tulajdonjog átruházása


tarjani # 2012.11.30. 14:48

Köszönöm.A biztosítékokon még gondolkodom, mondjuk 15 napon belül a végzést követően megírunk egy átruházási szerződést melyet letétbe helyezünk ügyvédnél. Én meg ha nem fizetem nem követelhetek vagy akkor semmis a tulajdonjog átruházás vagy ilyesmi.

ObudaFan # 2012.11.30. 13:29

Jogilag ez egy jóváhagyható egyezség. Más kérdés, hogy kinek milyen biztosítékot jelent vagy nem jelent.

tarjani # 2012.11.30. 11:38

Úgy értettem,hogy jogilag elfogadható-e?

Kovács_Béla_Sándor # 2012.11.30. 11:28

Ha nektek jó...

tarjani # 2012.11.30. 11:24

Tehát ha jól értem a bíróság előtt kötött egyezség azt tartalmazza,hogy a közös tulajdon megszüntetése legyen, és tartalmazza még ennek feltételeit, magyarul én lemondok a kölcsön követelésről visszamenőleg és továbbra is vállalom ennek fizetését ennek fejében Ő meg lemond a tulajdon jogáról de ez ennek földhivatali bejegyzése csak ugye akkor lesz ha 2014-ben letelik a kölcsön meg a szocpol? Ekkor szűnik meg a közös tulajdon? Olyan ajánlatot még tett még ,hogy addig sem kívánja használni a lakást és azért ha én használom többlethasználati díjról is elmond én meg nem követelek fenntartási költséget sem egyebet.Jó ez igy?

ObudaFan # 2012.11.30. 08:57

A jogcím az házastársi közös vagyon megszüntetése lesz, de nem ez a lényeg, hanem az egyezség tartalma.

tarjani # 2012.11.30. 08:46

Még mindig az a kérdésem lenn,hogy a birósági egyezségbe amit kötünk az ingatlanra vonatkozóan milyen cimszó alatt kerüljön a tulajdonjog átadásra 2014 ben : az ajándékozás ne jó mert vissza lehet kérni, lemondás? lehetséges, esetleg eladás 1 ft os áron? vagy más?Köszönöm a válaszokat.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.11.29. 06:14

Már túl vannak rajta, a gyerek már felnőtt, és most lett kellemetlen a dolog valami miatt. Vagy vissza szeretné szerezni, vagy vagyonosodási vizsgálat, vagy a fene tudja.

lajcsó # 2012.11.28. 21:41

"Ha bemutatom, hogy valaha kiskoru gyermekemnek eladtam egy ingatlant és a pénzt én, mint szülő kifizettem helyette, az nem bizonyítható ajándékként?" Persze, hogy ajándék, csak nem az ingatlant ajándékozod a gyermekednek hanem a vételárat. Egyébként mi értelme van az egésznek? A gyermekednek ajándékozod a pénzed azért, hogy abból megvehesse tőled az ingatlant. Akkor már egyszerűbb közvetlenül az ingatlan ajándékozása.

ObudaFan # 2012.11.28. 20:48

Amennyiben szülő, mint a kk. törvényes képviselője szerződni kíván gyermekével, akkor a szerződés érvényességéhez a gyámhatóság engedélye szükséges.

Ahhoz, hogy a szülő a gyermekének ingatlant vegyen, nem szükséges a gyámhatóság hozzájárulása, és eseti gondnok sem.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.11.28. 19:09

Néhány éve még kisebb illetéket kellett fizetni az adásvételre, mint az ajándékozásra egyenesági rokonok között is.

Dr.Attika # 2012.11.28. 18:20

Amennyiben szülő, mint a kk. törvényes képviselője szerződni kíván gyermekével, akkor a szerződés érvényességéhez a gyámhatóság engedélye szükséges. Arról nem is beszélve, hogy ilyen esetben gondnok szükséges.
Arról nem beszélve, hogy ez eleve adásvételi szerződésnek színlelt ajándékozási szerződés. Azt sem értem, hogy erre milyen megfontolásból kerül sor. Remélem nem ügyvédi tanácsra került (kerül) sor az ügyletre.

ObudaFan # 2012.11.28. 14:44

Ha bemutatom, hogy valaha kiskoru gyermekemnek eladtam egy ingatlant és a pénzt én, mint szülő kifizettem helyette, az nem bizonyítható ajándékként?

De, ez ajándék. Hogy mi bizonyítható, az egy más kérdés.

TMOBIL # 2012.11.28. 14:38

Tisztelt Fórum!
Ha kiskorú gyermek javára adásvételi szerződéssel
adok át ingatlant- és nem ajándékozási szerződéssel-
akkor az nem ajándék? Ha bemutatom, hogy valaha kiskoru gyermekemnek eladtam egy ingatlant és a pénzt én, mint szülő kifizettem helyette, az nem bizonyítható ajándékként?
Köszönettel

TMOBIL # 2012.11.28. 14:19

Tisztelt Fórum!
Az lenne a kérdésem, hogy a Ptk 580§ -ban leirt "körülményekben bekövetkezett változások" az ajándékozotthoz való viszonyban mit takar a bírói gyakorlatban?
Köszönettel

ObudaFan # 2012.11.27. 19:47

Pont nem célszerű ajándékozás jogcímet adni valaminek, ami nem ajándékozás, mert még a végén felmerül, hogy vissza lehet követelni az ajándékot.

tarjani # 2012.11.27. 17:45

A bankot én fizetem évek óta Ő nem.Én is úgy gondoltam,hogy egyenlőre a perben ezt egyezségben leirjuk de úgy gondolom kell készíteni egy szerződést is e mellet a tulajdonjog átadásról.Mi a célszerül az ajándékozás címen?Gondolom lehet ezt is úgy irni,hogy 2014 ben lépjen életbe.Ha ezt aláírta meg megszületik az egyezség akkor ez ellen ha meggondolja magát tud lépni?Mi van közben velem történik valami?

ObudaFan # 2012.11.27. 13:49

Elsősorban neki lesz ez kockázatos, mert attól, hogy így állapodtok meg, a bank még attól követel, akitől akar nem fizetés esetén. Egyébként természetesen meg lehet úgy állapodni, hogy csak 2014-ben száll át a tulajdonjog.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.11.27. 13:24

Nem tanácsos ebből kihagyni az ügyvédet. Sőt, ügyvédeket: egy neked, egy neki.

tarjani # 2012.11.27. 13:20

T.
A volt feleségemmel 3 éve tartó per elérkezett 4 másodfok után oda,hogy egyezséget ajánlott amibe az van,hogy Ő lemond a lakás ráeső 1/2 részéről ennyiben én nem követelem tovább a közös kölcsönnel kapcsolatos dolgokat./Egyenlőre 6 hónapig szünetel az ügy majd/A lényeg az,hogy 2014 -ben telik le kölcsön, mi az a formája ennek amiben nincs átverés azaz a tulajdonjoggal kapcsolatban lemondás, vagy elajándékozás vagy más?Addig ugye nem lehet mert szocpol meg banki hitel is van így bonyolultabb lenne.Ha úgy kötünk megállapodást,hogy 2014 ben száll át a tulajdonjog ez kivitelezhető-e?Ha igen hogyan -ügyvéd, közjegyző-bíróság-?