Apród csalás


polgárjenő # 2014.08.06. 09:49

Motel Lajossal kapcsolatban nekem is van egy történetem.

Shimano orsó, kicsit nehézkesen válaszol, majd azt mondja hogy személyesen hol lehet átvenni, ezzel bizalmat gerjeszt az emberben, majd azt mondod, hogy elutalod az árát.

Én hazudtam neki, mert kíváncsi voltam miért nem reagál gyorsabban az üzenetekre.

Azt hazudtam, hogy elutaltam az árát,kérdeztem miért nem reagál, és miért nem veszi fel a telefon, vagy miért nem hív?

Erre két napra rá törölte a hirdetést.

Annyit nem üzent, hogy bocsi de eladtam, és ha elutaltad az árát, akkor visszaküldöm.

takacs92marton@gmail.com # 2014.08.05. 20:32

Sziasztok!
Engem egy LINDROM nevű felhasználó (Kaposvár) vert át, 30.000 forintért kínál egy XPERIA SP típusú telefont. Július 30-ától van fent a hirdetése.

Fel is hívtam, megbeszéltük, hogy a párjának utaljam a pénzt, akit Rácz Richárdnak hívnak. Utánvéttel kértem, de mondta, hogy neki gyorsan kell a pénz ezért utaljam előre. Naív voltam utaltam is, erre a bankszámlaszámra: OTP 1177333901141722

Kérdezte, hogy GLS csomagküldővel megfelel-e, mert akkor még az + 2500. Belementem. Mondta, hogy smsben küldjem el a postacímemet. Teljesen korrektnek tűnt. Írtam neki utána smst, hogy jelezzen, ha megkapta a pénzt, vagy feladta a csomagot.

Természetesen nem jelzett. Tegnap hívtam, mivel látta hogy én hívom, ezért hagyta csöngeni, vagy ki volt kapcsolva. Többször is próbáltam. Ma reggel egy másik számról hívtam amit nem ismert, ezért felvette, miután mondtam a nevem, és hogy én utaltam a pénzt, le is rakta és kikapcsolta, azóta hangposta veszi fel.

Ma voltam a rendőrségen, 50 ezer alatt nem bűntény, hanem szabálysértés, ezért nem tudom feljelenteni csak bejelentésnek számít. Így nem indítanak büntető eljárást. Az OLX-nek a KAPCSOLATFELVÉTEL - SZABÁLYSÉRTÉS fülön bejelentettem, még csak az automatikus válasz jött, hogy megnézik.

Aki találkozott ezzel a felhasználóval, vagy kapcsolatba lépett vele, esetleg át is verte mint engem, föltétlenül írjon nekem mert úgy már meghaladja az 50 ezret az érték, és talán tehetünk valamit.

p17yu # 2014.08.05. 16:29

Sziasztok! Üdvözlet!

Július 10-én vásároltam olx-en egy i7 4770 es processzort 57.000Ft-ért. A felhasználó "hartaitom"

Varga Rolandnak adta ki magát, amikor személyesen talákoztunk. Jót beszélgettünk, majd ki-ki ment a dolgára. Csak 3 hét múlva tudtam kipróbálni a procit az új gépemben, ami persze nem kapocsolt be. Szervízben megállapították, hogy rossz a processzor.
A telefonszám amiről hívott (0670 583 10 33)hangpostás. Elérhetetlen.
Felhívtam a CovIT Computert ahová a garancia szólt.
Közölték velem, hogy sajnos át lettem verve, ugyanis nem én vagyok az egyetlen, aki őket kereste rossz alaplap, videokártya, memória, stb ügyben.
Tehát az illető okiratot is hamisított, mert semmi közük a dolgokhoz.

Kiderült, hogy ez a valaki csupa rossz számítástechnikai ketyeréket árult dárga pénzekért. Amikor én rendeltem tőle, akkor kb 10 dolgot árult. Tehát ennyi ember biztos pórul járt.

Sikerült találnom egy károsultat, aki mondta, hogy van előrelépés az ügyben. Megtalálták és letartóztatták az illetőt, de kiengeték valami miatt. Szeptemberben lesz egy tárgyalás újra.

Addigis jó lenne ha minél több ember előkerülne és feljelentené őt a 8. kerületi Rendőr Főkapitányságon. Aki ilyen cipőben jár, mint én az jelezze nekem a p17yu@freemail.hu címen vagy hívjon a 0630 476 2361-es számon.

Remélem, hogy elkapják a grabancát és mindenki visszakapja a pénzét.

zz123 # 2014.08.05. 11:08

Pentavill Bt
12010879 01452411 00100003

a számlaszám ismert. 35.400.- ft-om bánja

szépvilág # 2014.08.05. 09:03

VIGYÁZZ CSALÓK!

OLX-JÓFOGÁS CSALÓK!!!
Józsa Péter (jozsa93)
Sebők Georgina Éva
OTP SZÁM:11773322-01120682-00000000
NE UTALJ NEKIK PÉNZT,MERT NEM KÜLDIK A MEGVÁSÁROLT TERMÉKET.

HA TÉGED IS BECSAPTAK JELENTKEZZ!

karcsi22 # 2014.08.03. 12:15

Sziasztok!

Akit Motel László, Gaál Lajos vagy más néven megkárosított az, akinek ide kell utalni:

12010879 01452411 00100003

Az kérem vegye fel velem a kapcsolatot. Akinek én itt láttam az üzenetét, annak írtam, de sajnos nem mindenki válaszolt.

Én holnap teszem meg a feljelentést és legalább 3 feljelentés van már ezen kívül.
Fontos lenne, hogy mindenki csatlakozzon, hiszen az összeg nagysága és a többrendbeliség súlyosbító körülmény.
Akivel e mail-ben tartom a kapcsolatot, azoknak küldöm az új infokat, ha vannak.
Próbálom mindenkitől elkérni az ügy számát és mindenkinek ezeket is tovább küldeni, hogy jelezhessük a rendőrségen, nem egyedi esetről van szó, így talán gyorsabban cselekszenek.

Úgy gondolom nem csak a mi érdekünk, hogy gyorsan cselekedjünk, hiszen ki tudja, mennyi embertől veszi még el a nehezen megkeresett pénzét.
Egy bankszámla alapján már nem nehéz a rendőrségnek sem elkövetőt találnia.

Esetleg ha valakinek van raiffeisen-es ismerőse és segítene, az ő megkeresését is szívesen venném.

üdv. Karesz

szépvilág # 2014.08.02. 16:01

Sziasztok!

Hát én is beléptem a sortársaitok közzé.
Engem egy PÉTER nevű (Szeged,Békéscsaba...)felhasználó vert át.Tele van az OLX a hírdetéseivel Adidas,Luis Vuitton,Gucci,Teddy maci,falióra stb.
Elutaltam a pénzt(3 hete) és azóta csak hazudozik illetve nem válaszol a levelemre.Én jövő héten megyek feljelentést tenni a rendőrségre.
OTP szám amit megad a következő:
11773322-01120682-00000000 Se... Georgina Éva néven.
Ha valakit szintén átvertek akkor légyszíves írj nekem.
Üdv Mindenkinek!

famous # 2014.08.01. 08:17

A futár a legbiztonságosabb és mindkét fél számára a legkedvezőbb. Én mindig úgy adom fel, idejönnek házhoz és a kezébe adom az embernek, utána ő meg a vevő kezébe, miután kifizette, ettől nincs biztonságosabb és olcsóbb.A pénz két nap múlva itt van amit a postás hozz és szintén a kezembe adja. Egy telefont vagy egy kisebb nyomtatót ha elküldesz kb 750-1000 ft.

tomi73 # 2014.07.31. 15:40

Üdv!
Kérem azokat, akiket Kovács Károly, vagy Máyer Zsuzsanna névhez tartozó bankszámlaszámmal károsítottak meg, tegyen feljelentést, és mondja meg a nyomozónak, hogy az ügy a Körmendi kapitányságon van.

Köszönöm!

jerryyy995 # 2014.07.31. 09:54

Üdv mindenkinek!
Karcsihoz (és úgy látom sokakhoz) hasonlóan engem is Gaál Lajos károsított meg 41.500 Ft-al.

Erre a címre kellett utalnom:
Elektro Bizományi
Raiffeisen
12010879 01452411 00100003
(ezen kívül csak az email címét tudom)

Az utalás után törölte olx-es felhasználóját, és azóta nem válaszol az email-jeimre.
(2 napja semmi hír, persze lehet, hogy még felbukkan és előkerül az a laptop, viszont az,hogy nem válaszol és, hogy másokat átvert nem hagy/hagyott nyugodni.)

Remélem hamarosan megtalálják és megkapja a méltó büntetését!
(én se fogok többet előre utalni az is biztos! :) )

karcsi22 # 2014.07.30. 14:31

Sziasztok!

Engem az OLX-en Gaál Lajos (elvileg), műszaki bizományis Hajdúszoboszlóról (elvileg) károsított meg 36500 Ft-al.

erre a bankszámlára kérte a pénzt:

Elektro Bizományi
Raiffeisen
12010879 01452411 00100003

Ha jól látom ő Motel László is, aki más sokakat átvert.
Akit én itt megtaláltam, annak írtam, hogy tegyen mindenki feljelentést.
Nekem adott 2 telefonszámot is, viszont ezeken elérhetetlen.
Egy bankszámla alapján már nem nehéz megtalálni az elkövetőt, ha pedig ilyen nagy számban csinálja, akkor hátha tesznek is valamit.

Feri232 # 2014.07.30. 14:23

Tisztelt Bluefoenix és a többiek!
Úgy látszik én vagyok a következő Motel László (as.Elektro Bizományi Raiffeisen
12010879 01452411 00100003) által megkárosított...Csak azt sajnálom nem ellenőriztem a bankszámlaszámot pedig többnyire megteszem....Engem 33000Ft-al vett le..A rendőrségen mit mondtak, van valami esély?A bankszámlaszám alapján elvileg lenyomozható!

tomi73 # 2014.07.28. 18:59

Kovács Károly károsultak!

Kérem azokat, akiket valamelyik apróhirdetés oldalon (OLX, Jófogás, stb.), Kovács Károly névhez tartozó számlaszámon (az én esetemben: 11773078 -00205528) megkárosítottak, és még nem tettek feljelentést, mielöbb tegyék meg, és a feljelentés helyét, ügyiratszámát, nevüket, elérhetöségüket, a kár összegét az alábbi címre küldjék el:

d.tomi73@gmail.com

Köszönettel, Dancsecs Tamás (szintén zenész)

bluefoenix # 2014.07.28. 17:57

Üdvözlök mindenkit.
Engem is megkárosított Motel László. Bankszámára kerestem rá és az irányított engem ide. Amint láttam hogy nem én vagyok egyedüli károsított azonnal a tatabányai rendőrségen megtettem a feljelentést. Szeretnék egy minimális információt kapni hogy kit hogyan vert át illetve kérni hogy akit átvert bármilyen kis összeggel menjen be a legközelebbi rendőrségre és tegye meg a kellő lépéseket. Szívesen cserélnék adatokat azokkal akik megkárosítottak.

Lacek29 # 2014.07.26. 15:16

Belefutottam még egy "Jó Képességű" csalóba az OLX_n Pécsik Martin felhasználónév : (kamizpapa98) tel : 06307128035 számlaszám : 11773425-03109184 Balassa Gábor
Akkora szerencsém volt,hogy két csalóba is belefutottam egyszerre és egyik esetbe se kaptam meg a terméket!Senki ne utaljon előre,utánvét,de még akkor se biztos,hogy egy használt termék jól fog működni...

Oszy # 2014.07.26. 11:16

Sziasztok,
Sajnálom, hogy hamarabb nem regisztráltam.
Megelőztem volna ezt a bosszúságot.
OLX hírdetés Motel László CSALÓ.

A károsultak fogjanak össze és tegyenek feljelentést!

laci38 # 2014.07.25. 18:15

Sziasztok már irtam ide.Tát .Csonka Erzsébet most Lizy néven hirdetget,Szvetecz Robert Ferencide,mogyorobányai ut 22162 .2534.ide kültem a pénzt soha nem kaptam meg a csomagot telefonnal.április ota igérte,majd nevet váltot OLX van.csalo becsapot minket.vigyázzatok vele


Laci38

esthajnal # 2014.07.25. 14:49

Sziasztok!
Sajnos én is bedőltem egy csalónak az Olx-n!Elég felelőtlen voltam mivel se nevet, se telefon számot nem kértem.Így 28500 ft-tal rövidítettek meg, ami előre utalással történt. A rendőrségen voltam feljelentést tenni és ők utánna jártak hogy más megyében is találtak még egy személyt akit megkárosított és feljelentést tett, de a felhasználó név nem ugyanaz volt csak a bankszámlaszám! Ha valaki mást is átvertek és ezt a bankszámlaszámot adta meg akkor kérem jelentkezzen, mert így még nem elég a bűncselekmény vádjához!

FAVIS KFT Unicredit Bank

10918001-00000024-63990009

nusóka # 2014.07.25. 14:35

helló.
ha lehet mindenki tegyen feljelentést, aki Kovács Károly számlaszámra utalt, már többen megtettük, és az összeg is amit kicsalt tőlünk, úgy látom szépen gyarapodik.egy próbát megér, és akkor még azt mondják ezek az adok-veszek oldalak, hogy kiszűrik a csalókat, hát nem úgy néz ki.

lezsi # 2014.07.25. 13:15

Újból garázdálkodik a híres csaló Tancsa Tamás, a már ismert név sokat elárul, internetes ismereteim szerint már 80-100 csalásért büntetés alatt állt 2010 körül.

Az Olx-en vettem MindigTV extra csomagot, utaltam 12.500 és nem jött se termék se jelzés, telefont már nem veszi föl SMS-re nem reagál.

Tomik felhasználói néven volt.
A következő utalási adatot adta meg:
K&H 10404302-85504850-55491025 Tancsa Tamás
Ismertem szerint Szolnoki, de Komlói helyet adott meg a termék lapon.
Tel.száma amit meg adott: 06203459748

Van aki hasonlóan járt vele?

rántott pipi # 2014.07.25. 10:15

Nem rosszindulatból írom, de előre miért utal valaki?

i_hope # 2014.07.24. 22:21

Sziasztok!
Kovács Károly károsult vagyok, átvágott 42 000 Ftos telefonnal. Elutaltuk az összeget, azóta kinyom, nem jelentkezik, stb. Fogjunk össze! Én már tettem feljelentést ezügyben és mondták, hogyha többeket is lehúzott akkor van remény!!!

Bazsi153 # 2014.07.24. 19:42

Sziasztok! Mai nap én is bebuktam mikor egy Sonny Xperia Z1 compact telefon akartam venni mikor bizonyos Kovács Károly nevezetü embertöl, Mikor elöreutaltam a pénzt és hogy holnap feladja telefont cimnélkül mert hogy megirtam már neki cimet,Mikor anyu felhivta az embert ittasállapotban beszelgettet velünk, 40 ezer forittal vágot át bennünket, Nos Ilyekor érdemes a feljelentés?? Vagy ilyenkor mit lehet tenni ilyen köcsög emberek ellen? Aki látja ez hozzaszolast irjon itt vagy a Bazsi153@gmail.hu ra Megköszönöm téleg hali! :)

Lohomlok # 2014.07.24. 16:56

Jó estét mindenkinek!

Én is felregisztráltam a jogi fórumra a mai nap, mivel engem is megkárosított egy Motel László nevű "úriember" az OLX-en. A bankszámla szám megegyezik az előttem szóló fórumozóéval, és szintén lego vonatok, úgyhogy már nem egyedül van a kérdésben. Én is bedőltem neki, még soha nem történt ilyen velem. Remélem leszünk elegen.

sarpba # 2014.07.23. 12:31

Sajnos tudtommal nincs meg a bűncselekmény, csak a sorozatosan elkövetett üzletszerű csalás. 200.000 bírság max ha elkapják, de a számlaszám esélyes, hogy egy csöves nevére készült, illetve a telefonszámok is amiket használt a kollega...

Ha a csövest meg is fogják, és lesittelik, csak örülni fog, hogy fedél van a feje felett és ingyen ehet. :(

Írtam e-amilt én is.