Apród csalás


guucchi # 2014.06.25. 07:06

Üdvözletem!
Vaterás esetem lenne, amihez tanácsot
szeretnék kérni. Eladtam egy új, eredeti címkés
terméket, amit méret probléma miatt
visszavásároltam. Amikor megérkezett az áru,
akkor észleltem, hogy a nem abban az
állapotban kaptam vissza, amiben küldtem,
foltos, koszos volt az ujja. Ezt jeleztem a
vevőnek, képet is küldtem, és megkérdeztem,
hogy akkor hogy tudjuk rendezni a dolgot,
hiszen a terméket már újként és hibátlanként
nem tudom értékesíteni. Magán eladó vagyok
egyébként. A vásárló elnézést sem kérve nekem
esett, és többszöri levélváltás során sem volt
együttműködő. Miután meguntam az agresszív
levelezését, átutaltam neki az ellenérték 50%-
át. Ő a vaterához fordult, akik felszólítottak,
hogy fizessem vissza a vásárlónak a teljes
vételárat. Az, hogy hibásan kaptam vissza az
árut őket nem érdekli és azt javasolták a
vevőnek, hogy tegyen feljelentést a
rendőrségen. Az termék 4200,- Ft volt és
2100,- Ft-ért megy a harc.
Mitévő legyek? Nem tartom jogosnak a dolgot,
főleg, úgy, hogy én igyekeztem egyezségre
törekedni, de a vevő erre nem hajlandó.
Köszönettel várom a javaslatokat!

Trabis # 2014.06.24. 14:38

Sziasztok!

Csatalkoznék Alexis2-höz, mert engem is ugyan az vert át aki őt! Csak más néven, mert annacska20 éven hirdetett, és az SSD nem jött meg, a telefon pedig 2 napja nem érhető el.
Én egy másik szszámot kaptam, de a név ugyan az volt, így valószínű több szszámot is nyitottak. Szszám: 10405066-86766878-54751002
Nem tudom rajtunk kívül még hány embert vertek át, de biztosan nem ketten vagyunk így ezzel.
Nem tudom miért nem lehet egy olyat létrehozni a netes vásárlásokhoz mint a paypal, és csakis minimum ajánlottan postáztatni, mert akkor követhető lenne hogy odaért-e a csomag, és ha a vevő visszaigazolja, hogy minden rendben, akkor megkapja az eladó a pénzét, de addig van lehetőség visszakapnia a vevőnek a pénzt. Rövid úton megszűnne az ilyen netes csalások tömkelege, mert sajnos napról napra többen csalják ki az emberek pénzét a neten. Érdekes, hogy sokat vásárolok külföldről is, de egy fillérrel sem húztak le 4 év alatt, és ha a termék nem is, de a pénzem mindig visszajött.
Sajnos ez a rendszer csak álom, mert akkor nem virágozna a csalók világa......
Az országban szerintem több 1000 ember van aki ezekből él! A törvények meg a bankok még valamennyire védik is őket! Sajnos ilyen világban élünk!

ani510 # 2014.06.20. 13:14

sziasztok! Olx-es csaló !!!! 15 ezer ft-om bánja :( Nokia mobilt vásároltam és nem küldött semmit, és azóta már a kapcsolatot se tartja, Viki néven van fent http://olx.hu/…irdeto/tEgp/

Ő az, és úgyanúgy hirdeti a telefont, Naszári Martin kérte a pénzt a számlaszáma: 61200292-12031847

snk_snk # 2014.06.19. 18:34

Üdvözletem!

Vaterás esetem lenne, amihez tanácsot szeretnék kérni. Eladtam egy új, eredeti címkés terméket, amit méret probléma miatt visszavásároltam. Amikor megérkezett az áru, akkor észleltem, hogy a nem abban az állapotban kaptam vissza, amiben küldtem, foltos, koszos volt az ujja. Ezt jeleztem a vevőnek, képet is küldtem, és megkérdeztem, hogy akkor hogy tudjuk rendezni a dolgot, hiszen a terméket már újként és hibátlanként nem tudom értékesíteni. Magán eladó vagyok egyébként. A vásárló elnézést sem kérve nekem esett, és többszöri levélváltás során sem volt együttműködő. Miután meguntam az agresszív levelezését, átutaltam neki az ellenérték 50%-át. Ő a vaterához fordult, akik felszólítottak, hogy fizessem vissza a vásárlónak a teljes vételárat. Az, hogy hibásan kaptam vissza az árut őket nem érdekli és azt javasolták a vevőnek, hogy tegyen feljelentést a rendőrségen. Az termék 4200,- Ft volt és 2100,- Ft-ért megy a harc.
Mitévő legyek? Nem tartom jogosnak a dolgot, főleg, úgy, hogy én igyekeztem egyezségre törekedni, de a vevő erre nem hajlandó.
Köszönettel várom a javaslatokat!

Emerncia # 2014.06.19. 14:11

Szép napot mindenkinek!
Engem is átvertek a (most már) OLX-en. Nem nagy összegről van szó, bár ez relatív, viszont ez a második alkalom! Miután magamat már kellőképpen lehordtam, eldöntöttem ezt most nem hagyom annyiban! Legalábbis felkeresem a rendőrséget!
Tehát tőle semmit, soha ne!

Budapest Bank:10102529-75300000-01003009
Kucsera Anita

T. 30/8355190

solya81 # 2014.06.15. 15:42

Tisztelt Fórumozók!

Sajnos én is bedőltem egy csalónak az OLX-en, aki Nagy Andrásnénak adta ki magát és az alábbi bankszámlaszámra utaltam a pénzt:
OTP Bank 11773339-01058604
Egy Stokke típusú babakocsit vásároltam tőle nem kis összegért, persze a termék nem érkezett meg. A pénz átutalása még június 11-én megtörtént, a babakocsit azóta is hirdeti csak egy másik telefonszámmal. Elérni egyiken sem tudom, mindkét szám ki van kapcsolva.
A telefonszámok: 0670-228-5907
0670-219-6831

Balaton2013 # 2014.06.12. 13:10

Tisztelt Fórumozók!

Javaslom, hogy keressétek fel a http://interneteskarosultakert.hu honlapot! Ez az oldal azért született, hogy az azonos ügyek károsultjai felvehessék egymással a kapcsolatot. Itt privát üzenetben megoszthatjátok egymás között a csaló személyiségi jogait sértő, a jogi eljárásban viszont nélkülözhetetlen adatokat. Sajnos több esetben a csaló feljelentette károsultat személyiségi jogainak megsértése miatt.

Mindenkinek eredményes kártérítési eljárást kívánok!

Alexis2 # 2014.06.12. 10:44

Tisztelt fórumozók!

OLX számítástechnikai eszközökkel vertek át Pálos Endre nevű felhasználó, előre utaltam 20e Ft-ot a következő számlaszámra, persze a csomag nem érkezett meg:

Dalmati Ákos,
10102952-44463500-01004003
Buda Pest Bank

Telefonszámai: 06308320176, 06306834831

Az összes hirdetett termékét kitörölte és így már üzenetet sem tudok neki küldeni.

Kérem a további károsultak jelentkezését:
sass22@freemail.hu

kadam0153 # 2014.06.12. 08:56

Újabb CSALÓ! Vigyázzatok! Ha valakit átvertek, jelezzétek, az ügy már a rendőrségen van. OLX.hu-n telefonokat és kerti eszközöket, márkás akkus csavarbehajtókkal rabolnak. (Stihl, Makita stb...)

Simon László - Rétközi takarékszövetkezet
67900086-15119685

és párja

Simon Jolán - Kereskedelmi bank
10404436-86766681-54501001

papo5757 -es felhasználónévval.

Korábbi telefonjuk: 06 70 659 2655
e-mail: edina402@freemail.hu

Fehérgyarmati hirdetésükkel buktak...

PPetrus # 2014.06.11. 16:00

Sziasztok!

Több, mint hat éve vagyok regisztrált vásárló a vaterán és (lekopogom) még egyszer sem kellett csalódnom! Azonban kíváncsiságom határtalan és elkezdtem keresgélni az oly sokak által dicsért OLX oldalon is! Találtam is egy szuper Nike sportmelltartót! Felvettem a kapcsolatot "molnarani9" nevű eladóval, aki készségesen küldte is a következő névvel ellátott szszámot, ahova utalhatom az 5980,-Ft-ot:

Nagy Roland (Budapest Bank)
10100840-40666800-01004007

Én balga még aznap utaltam, de már másnap az állítólagos eladónak se híre, se hamva... Az összes hirdetett termékét kitörölte és így már üzenetet sem tudok neki küldeni! A bankok sajnos 50.000,-Ft értékű csalás alatt nem adnak ki adatot a számlaszám tulajdonosáról, csak e felett lehet érdemben lépni! Viszont, ha többen összefogunk, nyakon csíphetjük a csalót!
Én nem nagy értéket utaltam át neki, viszont ha csak mindennap egy "áldozatot" talál... az már számára egy kisebb összecsalt vagyon!

laci38 # 2014.06.06. 14:00

sziasztok ujra. Csonka Erzsébet.az Olx
06 30 8228259 a telefon száma ami nem létezik.Lizy a neve is már.mert ide be irtam áll néven danger stb fenyeget,mert ki irtam be csaptak a pénzem sem,és a telefonokat sem kaptam meg.http://olx.hu/hirdetes/sonyericsson-live-with-walkman-ID26Usb.html#ae481b1a3c most is hirdet,Vigyázzatok velük


Laci38

GUZI # 2014.06.02. 18:25

Sziasztok,
Lehet nem ide vág pontosan az én problémám, de azt hiszem jobb ha megosztom itt is veletek.
A mai napon, 2 komolyabb vevőm is lett egy bizsu 700 Ft os karkötőre, az első egy helybeli a másik egy székesfehérvári nő. Az első vevővel hamarabb társalogni kezdtünk, több e-mailt váltottunk és jól lebeszéltük a dolgokat, persze korrekt módon a második vevőnek leírtam mindent, persze elnézést kértem és rákérdeztem, hogy másban nem e tudnék neki segíteni.
Annyira vulgárisan válaszolt nekem, hogy inkább le se írom, illetve kijelentette, hogy ne számítsak vevőkre mert terjeszteni fogja, hogy csaló vagyok.
Válaszoltam neki finoman és letiltottam. De azt hiszem be másolom ide a szöveget és felhívom a figyelmeteket erre a kedves apródos eladó/vevőre. Vigyázzatok vele, mert ha ennyin kiakad milyen lehet vele üzletet kötni, áldom a szerencsémet, hogy inkább kihagytam az életemből. :)

Szegecses, ezüst színű karkötő.
megtekint szerkeszt hirdetés azonosítója: 32530937
tegnap, 21:06 igris25
Szió! Megveszem! postázod?

Telefonról küldve tegnap, 21:30 Üzeneted:
szia.persze ha a postat is allod :) de merre laksz?:)
Látta tegnap

tegnap, 21:54 igris25
székesfehérvár

Telefonról küldve tegnap, 22:11 Üzeneted:
:) oda sajnos nem jarok de persze elkuldom neked!:)
Látta 5 órával óta

Telefonról küldve ma, 14:52 igris25
Oksi. Mennyi lesz?

Telefonról küldve ma, 19:44 Üzeneted:
szia, ne haragudj a kesei valasz adasert, de az elobb beszeltem le egy regebben ram iro vevovel, h szemelyes talalkozoval megveszi tolem.. esetleg mas ami felkeltette az erdeklodesed?:)

Látta 16 perccel óta
Telefonról küldve ma, 19:57 igris25
Sz*R a tobbi cuccod azok nem kellenek

Telefonról küldve ma, 19:58 igris25
Ne szamits vevokre terjeszteni fogom h csalo vagy :)

ma, 20:00 Üzeneted:
Neked is kellemes estét! :)
Látta 12 perccel óta

ma, 20:01 Üzeneted:
Nem vagyok csaló, ha ilyet fogsz rólam terjeszteni az igazán szép volna. Rendesen árulom a dolgaimat. Sajnálom, hogy egy másik vevő már korábban rákérdezett a karkötőre. És mivel személyesen cserélni tudok vele, gondolom te is ezt választanád inkább.
Látta 6 perccel óta

ma, 20:12 Üzeneted:
Ocsmány egy anyuka lehetsz, teli rossz indulattal.
Ha nem kapsz meg már valamit azonnal hisztizel?
Nincsenek szar cuccaim, mondhatnám, hogy a tiéid azok, de akkor nem lennék különb nálad. Ha keresztbe akarsz tenni nekem, akkor ne várj érte semmi jót.
Én eddig is nyugodtan voltam fent az oldalon, ha ilyen a természeted, lehet neked nem kéne itt lenned. :D
Mindenesetre köszönöm a kedvességed. Örülök, hogy nem vagyok olyan mint te és annak is örülök, hogy kevesen olyanok, mint te. :D Szia, aludj jól, már ha tudsz.

Tehát ő, igris25
Gál Réka Székesfehérvár

Remélem valamennyire tudtam segíteni, és óvatosságra inteni titeket.:)

Valdien # 2014.05.31. 20:54

Tisztelt Fórumozók!

Sorstársakat keresek apród csalás ügyében.
Luberda Gábor, 11600006-00000000-
64940942 (Erste) valamilyen okból nem utalta a megrendelt terméket.
gabor.exit (gabor66) néven futott Makói címmel.
https://www.facebook.com/madloiue
Fenn van twitteren, Youtubeon, mindenhol.
Akit még megkárosított kérem jelentkezzen.
Köszönöm.

St-ewe # 2014.05.28. 19:38

Tisztelt fórumosok!!!! A mai napon előre utalással fizettem ki egy alptopot!!! azóta nem veszik fel a telefont, ha mégis akkor nem szólnak bele, hanem csak kopognak!! Xider néven beszéltem a hirdetővel, de már vrincenzo néven fut fent!!! Balogh Zsuzsannának hívják és OTP-s bankszámlával rendelkezik ami 11773339-01058604 bankszámlaszámmal rendelkezik és egy bajai cím van a számlaszám alatt!!!!!!Vigyázzatok a hirdetővel!!!! Ha esetleg van még valaki akit átvert az jelezze!!!!

kisskutya71 # 2014.05.26. 14:45

Rendőr!

Sokx.palimadár nevű felhasználónak üzenem, hogy adja meg az e-mail.jét, hogy el tudjam érni priviben a hozzászólásánál mert nyomon vagyok és megfogná szívesen a farkas a Bárányt!

pohicop # 2014.05.21. 09:51

A legjobb a rendőrségi feljelentés. Bcs. esetén megy az ügy a maga útján. Mint írtam a szabsal van a gond, tehát 50.000-es értékhatár alatt. Ilyenkor is feljelentés a rendőrségen, viszont érdemes megkeresni a társakat, akiket ugyan ezen személy vert át, mert akkor válik bcs.-vé a dolog. Ezt rendőrségi belső fórumokon keresgetik is a nyomozók, aztán egy ügybe vonják össze őket. Ezért kell mindig megtenni a feljelentést akár nagyon kicsi érték esetén is.

Dadu # 2014.05.21. 07:15

Üdv! Sajna, én is át lettem verve.
Igy beállok én is a sorba. Az egyik vásárlója vagyok az Ikea mammut asztal+székek szettnek!
Nagy Rolandnak utaltam én is, pénteken este!
Mit tudunk tenni?

pohicop # 2014.05.20. 12:46

Az a probléma, hogy a szabálysértési értékhatárt felemelték 50.000 Ft-ra. Szabálysértés esetén a rendőrök keze kötött, nem tudnak utána menni a telefonszámoknak, bankszámláknak. Csak akkor, ha több embert is átvert ugyan azon csaló, mert akkor üzletszerű ismétlődő a magatartása.

Így csökkentek Magyarországon a bűncselekmények %-os arányban a statisztikában, de nőttek valójában az elkövetések szabálysértésként.

Ha futárral rendeltek is szívás, mert a futár nem hagyja kibontani a csomagot, a benne levő dolgokért nem ő a felelős.

Sógoromat most verték át (TEK), egy követ kapott telefon helyett. Utánvétel vásárolt postán. Bement azonnal a rendőrségre aztán a rendőrökkel a postán lefoglalták a pénzt, amit visszakapott. Szerintem egyedi eset.......nem hiszem, hogy ezt sok helyen megcsinálnák.

A nagyobb értékű dolgokért érdemes személyesen elmenni. Nekem ez már 5000 Ft. A csalók azt használják ki, hogy mindenki keresi a tuti bizniszt, aztán a vevő meg sápadtan ül, hogy átverték, sokszor rendőrségre se megy, mert szégyenli magát.

Cowboy # 2014.05.20. 11:30

Üdv mindenkinek!

Olyan embereket keresek, akik az alábbi csalónak utaltak pénzt:

Nagy Roland (Budapest Bank)
10100840-40666800-01004007

Engem és egy egy másik lányt is becsapott már, együttesen megtesszük ellene a feljelentést, és minél többen vagyunk, annál nagyobb súlyú a bűncselekmény. Ha téged is átvert, írj az itt megadott email címemre és vegyük fel a kapcsolatot!

Egy más téma:
a tévében volt a csalásokról egy riport, ahol elmondták, hogy még utánvéttel is át tudnak verni embereket: pl veszel egy telefont utánvéttel, a postás hozza a csomagot, kifizeted neki a pénzt, majd miután elment, felbontod a csomagot, és telefon helyett búzadarát vagy egyéb "értékes" dolgot találsz (a súly miatt nem újságpapírral tömik ki a csomagot). Erre is figyeljetek oda!Fizetés előtt bontsd ki a csomagot!

famous # 2014.05.20. 10:31

SZiasztok, egy új csalási formáról szeretnék beszámolni, amit velem akartak eljátszani de nem sikerült. Hirdetek az olx-n egy telefont,amire jött is egy vevő tegnap és írta hogy megvenné a telefont és már utalja a pénzt is, de neki nagyon sürgős mert a fiának lenne születésnapra, így átküldené az utalásról a dokumentumot amikor megtörtént, és én akkor postázzam azonnal hogy másnapra ott legyen mert szülinapra lesz és külföldre kellet volna küldeni méghozzá: Ukrajna
Kaszony
90223
Bocskai út 100 ami nem is lett volna baj, mert miért nem rendelhetnek onnan, ez amúgy a határ melletti Magyar lakta település, és mondta hogy Magyarországról lesz az utalás mert megkérte itt az egyik kedves barátját hogy utalja át nekem. A trükk az lett volna hogy, amikor én megkapom az utalásról a dokumentumot,(ami természetesen hamisított) ami egy online utalásról lementett képernyőkép akkor ugye elhiszem hogy itt a pénz és én elküldöm a telefont mert ugye az volt hogy nagyon sürgős, de az utalás elvileg csak 4 óra múlva érkezik meg, és ezt akarták kihasználni.Természetesen én addig nem küldtem el még a pénz nem érkezett a számlámra ami a mai napig meg sem érkezett! A felhasználó neve: agnes.liza és az utaláson lévő név pedig: Lengyel Zoltán Arra kérek mindenkit hogy addig ne küldjön el semmit még meg nem győződött arról hogy megérkezett a pénz, bármennyire is sürgős a dolog a másik félnek, mert itt azzal vezetik meg hogy elhitetik hogy elutalták a pénzt így nyugodtan küldhetik.

Fecexxx # 2014.05.19. 20:06

sokx.Palimadár!
Össze kellene jönnünk. Engem is átvert ez a b.zi. 17.-én utaltam neki 40-et egy xperia z volt a tét. Bankszámla szám alapján le lehet kapcsolni nem? Valaki csak megnyitotta,vett fel róla pénzt. Az un. objektív felelősség itt is élhet. (akármilyen csöves nyit neki számlát,majd leüli,vagy köp) Összeszedném szívesen,csak tudnék közelebbit. Addig is feljelentem és ha mákom lesz,ha kijön a yardról ott fogom várni.

sokx.Palimadár # 2014.05.17. 05:20

Üdv Mindenkinek!
Sajnos én is beállok a sorba... kifizetett telefon helyett csak néhány adatom van. Valakin még hátha segíthet, bár természetesen már megszűnt a felhasználó (hirdető) az OLX-en, és telefonon sem lehet elérni(06209747614).
Név:Bárány Attila
Számlaszám: OTP 11773425-03331864.
Telefonok voltak hirdetve eladásra, de gondolom más sem kapta meg, ha vásárolt. Mínusz 30.000 Ft-ot jelentett az egyenlegemnek.
Legyen óvatos mindenki, ahogyan csak tud!

csaby101 # 2014.05.16. 08:45

Az olx.hu-n árul egy telefont egy bizonyos Dányi Béla aki még azt a fáradságot se vette, hogy kitaláljon egy hirdetést... A jofogas.hu-ról másolt ki egy hirdetést (még a képet is). Sajnos későn vettem észre. Átutaltam a pénzt- Danyi Béla Lake 11773456-01319576 -számlára. Amint átutaltam a pénzt törölte magát és a megadott telefonszámon se lehet más elérni. 38000 Ft-tal loptak meg.
Lehet ilyenkor feljelentést tenni? Mit tehetek?

laci38 # 2014.05.15. 16:32

Figyelem,még egy meg jegyzés.Olx az aprodon még most is árulja a telefon csomagot,és van pár hirdetése Csonka Erzsébet Tát.Holnam megyek a rendörségre 2honapot vártam,és nem hagyom mást is Becsapjon


Laci38

luck-666 # 2014.05.15. 09:34

"Houdy82 # e-mail 2014.05.05. 21:04"

Ügyes a fiú,már 2010-ben is csinálta:

"Sniper70 nick névvel (Iker Zsolt) a Hardveraprón hirdető személyről van szó"

http://hardverapro.hu/tag/sniper70