Apród csalás


kingaba # 2014.04.03. 12:54

Sziasztok! Patai Kittinek utalt esetleg valaki? Shop és baby90 néven hirdet márkás női ruhákat. Vigyázzatok vele.
Szla száma: OTP 11773449-01754221

lacip # 2014.03.16. 19:36

Sziasztok!

Az apródon nagyon-nagyon rafináltak,a csalás külön szakma.
Ha valami termék feltünően olcsó és felhívjátok (általában tablet,telefon)akkor a háttérben volt, hogy sírt egy kisbaba,ezt felevszik gondolom és hívásnál egyből lejátszák, hogy hitelesebb legyen,családos stb....biztos rendes ember, gondoljuk...kétszer sikerült így belebotlanom,ezért tudom.mind a kétszer uyganaz a férfi vette fel,még a gyereksírás is ugyanaz volt.

A másik egy öreglány volt,utalást kért előre, persze idős néni létére kapásból vágta a processzor típusát stb...ez is kamu volt az tuti.

A legjobb módja,hogy kiderítsd igazat mond-e, hogy azt mondod,épp itt vagyok a környéken,lehet fél órán belül eltudnék menni érte,mondana egy címet?...tuti,hogy kivágja magát. Az nem jó,hogy későbbre beszéled meg az időpontot mert jártam úgy hogy igent mondott és mire sor került volna a találkára azt mondta eladta,persze az apródon fent volt még egy darabig.

Nem szabad ítélkeznünk előre mert sok rendes ember van de legalább annyi gazember is.

atesz1981 # 2014.03.12. 21:42

Sziasztok! Fru111-nek annyit uzennék hogy március 5-én ugyanigy jartam csak ezuttal a felhasznalo m.nikolett26 volt! Szamlaszam ugyanaz! Tulajdonos ugyanaz! Erdeklodnek hogy mire jutottal az ugyben? Vagy vmi elerhetoseget adhatnal hogy beszeljunk!

dinnye7 # 2014.03.06. 19:38

mammamia30! Mondd meg neki hogy Te a megfelelő állapotú és méretű jelmezt küldted ha ez így volt akkor nincs semmi probléma, nem vagy köteles visszavenni. Illetve hívd fel a szíves figyelmét hogy nem vagy jelmezkölcsönző.

martin212 # 2014.03.06. 15:27

Korábban ezt írtam : farkasrichárd0 egy csaló! Winchestert rendeltem és nem jött meg. Állítolag egyszer rossz helyre küldte másszor pedig elveszett a postán!
Ezzel az "eladóval" másnak volt panasza?
Nos kiderült, hogy félreértés történt MIND A 2 RÉSZRŐL és most megoldódott! Tehát visszavonom a korábbi hozzászólásom!!!!

martin212 # 2014.03.03. 18:13

farkasrichárd0 egy csaló! Winchestert rendeltem és nem jött meg. Állítolag egyszer rossz helyre küldte másszor pedig elveszett a postán!
Ezzel az "eladóval" másnak volt panasza?

mammamia30 # 2014.02.24. 22:35

Bármilyen hozzáértő: szakember vagy laikus segítségét kérném. Rendelt tőlem jól látható, helyes méretaránnyal ellátott, sok fotós hirdetésem alapján valaki egy gyermek jelmezt ami tényleg 2-4 éves korig o.k., mert alakul is. Az illetőt nem csaptam be, mert a fénykép alapján általa kiválasztott jelmezt küldtem el, amiben megállapodtunk. Anyaga jó állapotú (gyermekemen 1 éve 1 alkalommal volt), dekoratív is, és pamut anyaga miatt mérete a megadott életkorig bizonyosan jó. Szerintem az illető megrendelő kekeckedni akar velem, mert vissza szeretné kapni az elutalt összeget, arra hivatkozva hogy ugyan olyan, amilyen a képeken látszik, de szerinte ez 1-2 évvel fiatalabbra oké, ami képtelenség. Kérdésem: én a 3 db nagy méretű, jó minőségű digitális fotókon szereplő, megadott méretű jelmezt küldtem (nem fals, nem szakadt, nem hibás, nem baby babára valót :-))) stb.): mivel eleve nem webáruház vagyok, magánszemélyként, kölcsönösen elfogadtuk egymás érveit, nem csaptam be, a megállapodott dolgot küldtem el: köteles vagyok -e a visszapostázást elfogadni. Van olyan gyanúm is, hogy az illető utólag már sajnálta a cirka 1700.-ot és egyszerűen csak vissza akarja kapni a pénzt. Postázás, csomagfeladás, bélelt csomga-boríték ára- ezt mind buknám. Ilyenkor mi a teendő? Köszönöm akár laikus segítségét is. Üdvözlettel.

fru111 # 2014.02.20. 21:41

sziasztok én egy iphone 4S hirdetéssel jártam kellemetlenül
VIGYÁZZATOK: feri3794 néven hirdetett

A számlaszám állítása szerint kedves neje tulajdona: 10402692-86766678-69771000 . Gönczi Sándorné.
ha valakit esetleg ugyanez a kedves pár vert át akkor kérem jelezzétek :S:( :)

Doki1958 # 2014.02.18. 16:28

Jó estét!
Hát nekem is sikerült befutni a csőbe az aprodon - 60.000 Ft bánja - Samsung Galaxy Note 2.
A válaszokat nagyjából megkaptam.
Ilyen hirdetővel, ha valaki találkozott írjon az omega48@citromail.hu-ra.
Az adatok : Fb hirdető profilja,
klondike80 a válaszokba
BalazsFarkas migazzi2000@gmail.com az internet maszek címe.
:Farkas Balazs Erste Bank 11600006-00000000-52219618 sz. számla száma (állítólagos).

Hirdetett még Samsung S4, iPhone 4s.

Moncsika001 # 2014.02.08. 14:36

Az apródon találtam egy számomra tetsző és kedvező árban lévő telefont.
profilnév nem volt megadva,csak egy hirdetési azonosító szám,amely a
következő:26717693
Sony Xperia Sp 30000Ft
A hirdetést 2014.01.21. 09:13-kor adták fel..
A délelőtt folyamán hívtam az eladó által megadott telefonszámot 0670/590-05-73
Egy férfi vette fel a telefont,nem mutatkozott be,elmondta,hogy nagyon gyorsan el
akarja adni a telefont,de nem tudunk személyesen találkozni mert ő a munkahelyén
tartózkodik késő estig,utánvét sem lehetséges, gyorsan el akarja adni a telefont
mert másnap samsung s4-et akar venni és ez az összeg még hiányzik hozzá.Akkor
megegyeztünk,hogy átutalással megoldjuk kaptam egy nevet(Pál Róbert) és egy K&H-s
bankszámlaszámot amire még aznap befizettem a pénzösszeget.Sajnos a várva várt
telefon nem érkezett meg azóta sem,két nap múlva hívtam a megadott számot de ki
van kapcsolva...
Jan 29-én nézelődtem a telefont áruló hirdetések között és rátaláltam egy szinte
ugyanazzal a hirdetési szöveggel,sony xperia sp-t találtam,felhívtam az illetőt és
meglepődve tapasztaltam,hogy ugyanazzal az emberrel beszélek aki engem
becsapott,ugyanazokat mondta el,ugyanúgy kért az átutalásra.Kaptam egy másik
számlaszámot Dani Tímea néven OTP-s számmal,de ekkor már nem fizettem be az
összeget hanem a rendőrségen tettem feljelentést.
De!A történetnek itt még nincs vége,mert hetente általában szerdai napon jelennek
meg hirdetések amik ettől az embertől származnak szinte ugyanazzal a hirdetési
szöveggel,stílussal.Általában naponta többször is fent vagyok ezen az oldalon és
figyelem a hirdetéseket,2 fajta telefonra vannak rá specializálódva Sony Xperia Sp
és Sony Xperia Z1
Már barátokkal ismerősökkel hívtuk a hirdető által megadott telefonszámokat és
mindig,ugyanaz a módszer,fizess előre!!!Ezen hirdetések mögött egy elég nagy
volumenű bűnbanda áll!!!!
Szeretnék átküldeni hirdetési azonosítókat telefonszámmal..

27445435 : azonosítószám

azonosítója: 27515935
06 30 9602329

azonosítója: 27058215
06 30 2342096

hirdetés azonosítója: 27445303
06 70 5444634

A többit már törölték,és a megadott telefonszámok sem elérhetőek,ezek amelyeket
felsoroltam még talán élő számok,persze mindegyik meghirdetett telefon más-más
telefonszámmal,más-más bankszámlaszámmal,de ugyanazzal az emberekkel.
Ezekről az önöknek is felsorolt hirdetésekről tájékoztattam a rendőrséget is.
Ha esetleg birtokukban van más panasztevő feljelentése ezekkel a hírdetés
azonosítókkal,kérem jelezzék!
monika3333@freemail.hu
Köszönöm! :)

capisca # 2014.02.07. 19:31

Bocs kicserélni nem lehet mert használt. Ilyenkor kijavítást vagy pénzvisszafizetést lehet kérni.

capisca # 2014.02.07. 19:28

Kedves skypy!

Jár a ptk. Szabályai szerint kérheted.

Az eladó köteles kicserélni vagy a vétel árat visszafizetni.

Ha nem teszi menj bíróságra.

schmolli # 2014.02.07. 18:42

Azt hiszem én is csalás áldozata lettem. Vásároltam az apródon egy cipőt de nem az a cipő volt benne amit én rendeltem hanem egy másik márkájú .Kérdésem az lenne,hogy érdemes-e hatósághoz fordulnom mivel megtévesztés áldozata lettem,igaz az összeg csak 8000ft volt ,de nem azt kaptam amit meg rendeletem.Járt már valaki így közületek?Mit tehetek ilyen esetben?Válaszokat köszönöm előre is

pappcs # 2014.02.07. 16:43

Skypy Használt terméket vettél magánszemélytől. Nem jár rá garancia. Garanciáért a tescoba kell menni... (persze ott drágább....)

Zsolti8 # 2014.02.07. 14:43

Skypy, most komolyan ma kaptad meg a telefont, és már rendőrséggel fenyegetőzöl, közzéteszed az eladó nevét, címét, telefonszámait?

Próbáltál már vele beszélni?

Skypy # 2014.02.07. 14:18

Tegnap érkezett meg a telefonom, amely elég rossz minőségben érkezett meg hozzám.Sarkadkeresztúr Gárdonyi utca 6. szám-ról Viczellár Sándor néven.
Telefonszámok: 06702975300
06705968500
06705205515
Szeretném a pénzt visszaigényelni ezt a pénzt mégiscsak átverés áldozatául estem. Ez a jog megillet engem nem?

Skypy # 2014.02.07. 13:44

Szeretném,ha a termék ára visszajutna hozzám,hirdetés azonosítója: 27332431.Akár rendőrségi úton is, de szeretném, ha tudnának nekem ebben segíteni.
Felasználó neve:Én, citrom0405

Skypy # 2014.02.07. 06:58

Az aprod oldalán vettem egy iphone 4s-t ami a mai nap folyamán érkezett meg Sarkadkeresztúr Gárdonyi út 6. számról Viczellár Sándor néven.
A termék néhány funkciója nem működik.
Hogyan tudnám visszaigényelni a termék árát?

gurbai sándor # 2014.02.05. 23:01

apròdon jòfogàson olcsòbbat.hun osztogat nem létező telefonokat gurbai sándor békéscsabai otp bankszàmlára kér pénzt.11773339-00808736.tóth borbála néven megnyerő barátságos intelligens dumával csal ki penzt.csomag nem érkezik.galaxy s advance és zanussi porzSák nélküli porszívot hírdet.lopott képekkel hírdet.mindig más név,más település.

olah.henrik # 2014.01.31. 18:09

Sziasztok!
Sajnos én is csalás áldozata lettem az Aprod.hu-n
Egy 750GB-os laptop vinyót várok a mai napig, persze nem reagál az üzenetekre.
8000ft-ot utaltam át neki. A többit a rendőrségre bizom.

A kedves delikvens: Nagy Gábor
Számlaszáma: 11773212-00278380
Nick neve: calzaghe40
Budapesti IX kerületi lakos.

Zsanett31 # 2014.01.29. 11:26

Sziasztok, én is csalàs àldozata lettem. Keresem azokat az embereket akiket szintèn àtvert a következő személy.
Csordás Tünde, Ercsi lakos. A nèv lehet hamis de az ibànszàma nem: HU: 08-1040-3136-7456-5157-5748-1018
K&h bank!
Egy hónapja vàsaroltam tőle, az összeget elutaltam(20.000ft), egyfolytàba hitegetett és amikor közöltem vele hogy elmennék személyesen a termékért vagy a pénzemért törölte magàt es az összes hirdetését az aprod.hu- ról. A telefonszàma természetesen elérhetetlen.
Ha valaki még igy járt vagy esetleg ismerné ezt a személyt jelentkezzen nálam. E-mail címem : kochzsanett@citromail.hu Köszönöm .

sziszo13 # 2014.01.18. 19:40

Kerem irjon aki a napokban egy eredeti 100% pink noi abercrombie 9900 ft osszegu teli kabatot rendelt es utalt at mkb bankba dunakeszire.email:carishan93@gmail.com

Admin2014 # 2014.01.14. 16:20

Sziasztok. Keresek egy csalót az apródról!
Én is csalás áldozata lettem, rendeltem egy telefont el is utaltam a pénzt, de nem kaptam meg a készüléket. Miután elküldtem a pénzt már nem is válaszolt egy üzenetemre sem, és mikor megírtam neki hogy ha nem utalja vissza a pénzt vagy nem jön meg a telefon feljelentem, le is törölte magát az apródról és az összes hirdetése eltűnt. Már a feljelentést megtettem és várom azok jelentkezését akiket ugyan így átvert. Biztos a név is hamis, de nekem Papp László néven volt fent és Huawei Ascend y210-es telefont hirdetett, de volt még neki egy Sony xperia Sp és egy Ps3 Super Slim 500GB + HDMI kábel. Ami biztos az a számlaszám, mert az biztos nem hamis. Nekem Orgován Miklósné OTP bankos számlaszámra kellett utalni ami így kezdődik: 11773449-017.... Ha esetleg más is ennek a személynek az áldozata lett akkor jelenezzen a attila.kovacs90@freemail.hu email címen.

Egyjogász # 2013.12.25. 22:39

Nem volt énvelem bunkó senki, sőt mondhatni mindkét esetben nagyon korrektek voltak, nem hitegettek egy pillanatig sem.

Amikor a kocsim ellopása miatt mentem be megtenni a feljelentést, a rendőr azzal a szöveggel adta át a feljelentésből a példányomat, hogy "úgy harminc-negyven nap múlva küldjük a nyomozást megszüntető határozatot, majd azt küldje be a biztosítónak, utána fizetnek"....és lőn, pontosan így történt...vajon honnan tudta a rendőr előre??

És a lámpabúra esetében is tök korrekt volt a rendőr, megkérdezte, hogy mennyi az önrészem és a bónuszom, van értelme bejelenteni a biztosítónak?
Miután tisztáztuk, hogy önrész alatti az érték, akkor tanácsolta, hogy akkor a legjobban teszem, ha veszek egy másikat, a nyomozás megszüntető határozatra meg akkor úgyse lesz szükségem...

De nyilvánvalóan ez csak az én rossz tapasztalatom, Pietro 8000 Ft-os kütyüjére minimum egy húsz fős elitkommandót fognak ráállítani...:))

pohicop # 2013.12.25. 22:16

Én úgy tudom 50.000 alatt nincs bűncselekmény. Ilyen esetekben a bankok, telefon társaságok pedig nem adnak ki adatokat. Így elég nehéz "nyomozgatni" a rendőröknek szabálysértési ügyekben, hacsak nem sorozatos, mert akkor 50.000 alatt is bcs., de hát azt meg összeszedni, nem egyszerű...