Apród csalás


egeresilajos@citromail.hu # 2013.12.25. 17:23

Kedves Pietro93.Ne várj a Postára a nagyakos123 emberel.Én is utaltam neki és el tünt pénteken megyek fel jelenteni tedd te is ezt.ez egy csaló a számom 06702926268 csörges meg vissza hivlak ingyen beszélek fel kell jelentenünk.

Véleményem # 2013.12.24. 14:27

Pietro93 Még várj a postára...aztán...

Egyjogász rossz tapasztalatából nem lehet következtetni az egész rendőrség munkájára, mert éppen egy adott ember (rendőr) bunkó volt. Attól még foglalkoznak az ügyekkel...

smekkerke # 2013.12.24. 11:49

Sziasztok!Olyanok jelentkezését várom akik az apródon Air Max cipőt vásároltak a "markasruhak" nevű eladótól!

Egyjogász # 2013.12.21. 11:50

A rendőrség arra is baszott nagyívben, amikor a 3,5 milliós kocsimat ellopták, amikor meg lelopták egy másik kocsimról az indexlámpa búrát (30.000 Ft/db.), akkor a kapitányság ügyeletese közölte, hogyha nincs jobb dolgom, éppen bemehetek feljelentést tenni, de szerinte hasznosabb, ha elmegyek, és veszek egy másik búrát...

Úgyhogy szinte bizonyos, hogy a 8000 Ft-os szarodra egy teljes nyomozócsoportot fognak ráállítani, de lehet, hogy bevetik a TEK-et is...:)))

Úgyhogy szerintem inkánn feljelentgetés helyett imádkozz, hogy a fószer nem kúrt el, és mondd el százszor, hogy "apródos köcsögöknek nem utalok látatlanba pénzt", "apródos köcsögöknek nem utalok látatlanba pénzt"......

Pietro93 # 2013.12.20. 21:26

Szép estét. Engem a napokba (szerintem) át ejtettek az apródon. Hétfőn egy "nagyakos123" nevű tag hirdetett Xbox 360-ra egy eredeti GTA V játékot 8000ft-ért. Írtam neki, hogy utánvétellel nem lehetne-e le bonyolítani az üzletet. Ő azt válaszolta nekem erre a kérdésemre, hogy nem sajna, mert nem bízik meg az ilyen emberekbe, mert már cseszték át így. Tehát a lényeg a lényeg, én el mentem a bankba és el utaltam neki a 8000ft-ot. A blokkot meg tartottam amit a bankba kaptam, mondom hátha át vág. Írtam neki, hogy a pénz el ment, de csak 2 nap múlva kaptam választ rá. Azt mondta, hogy a játékot a héten meg kapom, (elv kedden el küldte már elsőbségivel) és a mai napig nem jött meg, de a gyerek a hirdetést már le vette a mai nap az apródről. Szerintetek tegyek fel jelentést a rendőrségen ez miatt? Vagy még várjak a postára?

Véleményem # 2013.12.07. 15:45

Nem az apród hibája ez! talán ők írják ki a legtöbbször, hogy senkinek ne utalj előre...
csalók mindegyik oldalon vannak, elővigyázatosnak kell lenni. nem csak az átutalás létezik mint fizetési lehetőség...

Atti1980 # 2013.12.07. 12:25

Sziasztok! Az egyik kedves ismerősömet is átverték apródon. 18 ezret csaltak ki tőle egy bakancsért, amit ő becsületesen át is utalt, aztán az eladó persze eltűnt a pénzzel és bakanccsal együtt. Az ismerősöm megtette a feljelentést a rendőrségen.
Ha ezzel a névvel találkoztok, hogy PORODÁN ORSOLYA (orsii18) és esetleg egy Timberland bakancsot árul, akkor messzire kerüljétek, mert egy közönséges internetes csaló. Ráadásul még nagyon fiatalon kezdte űzni az ipart, mindössze 22 éves. Volt annyira amatőr, hogy a saját bankszámlaszámát adta meg a vevőnek, így a rendőrségnek nem lesz nehéz dolga előkeríteni.
Egyébként mindenkinek azt ajánlom, hogy kerülje az apródot. Régebben nekem is volt incidensem, bár igaz, nem 18 ezerrel, "csak" 6 ezerrel húztak le.

FOX MULDER # 2013.11.26. 16:15

Üdvözletem ! A Svindlerek listája fórumon segítenek a károsultaknak , és a csaló hirdető kiposztolásával a további átverések megszüntethetők . Célszerű feljelentést tenni , mert a csekély összeg is ad a latba . Üzletszerű ismételten elkövetett csalásért fog eljárás indulni .

abusa # 2013.11.21. 15:33

Engem is átvertek apródon egy telefonnal.
Előre kellett küldenem a postaköltséget, utánvéttel pedig küldte a telefont. Csak sajnos mivel dolgoztam, ezért anyukám vette át, így nem lett megnézve, hogy mit is küldött. A megbeszélt telefon helyett egy neve nincs, használhatatlan telefont kaptam. :(

A hirdető neve Zsótér Zsolt és Békéscsabáról hirdetett.

A postaköltséget Povázsay Katalin névre, 11773339-01008063-as számlaszámra ( OTP bank ) kellett utalnom.

Dobozoss # 2013.11.19. 00:35

Csaló!!!!

http://aprod.hu/…ID1Cep3.html

Hosszas beszélgetés után leszűrtem hogy nem valódi amit hirdet és nincsen ilyen telefonja. Megadta a nevét illetve a számlaszámát is

Név: Nyiri Sándor
Számlaszám: 11773449-01713602
OTP Bank

Remélem valakit sikerült megmenteni ettől a csalótól

Garai0123 # 2013.09.29. 15:28

asdasdas

Garai0123 # 2013.09.28. 21:22

Sziasztok én is 1csalo áldozata lettem,
esetleg ha valaki látja ilyen néven akkor vigyázzanak

xbox360 slim 250gb 3lt
neve:iphone3gss - A felhasználó törölte magát

mancika08 # 2013.09.26. 12:06

Üdv mindenkinek! Sajnos én is át lettem verve az aprodon Kérem aki mostanság rendelt Hunter gumicsizmát juhász Ildi néven hirdette és az erste banknál befizetett Nagy István névre kerem írjon kutas.nikosz@freemail.hu mert feljelentést tettem . Köszönöm Éva

Zsoltika29 # 2013.09.19. 20:15

vigyázet csaló!
apród.hu-n hirdetett gyerekruhákat, aztán lenyúlta a pénzt. felhasználónév: leengyelivi
számlaszám: 10405028-83525757-50521003
ha van valaki akit még átvert, kérem jelentkezzen a k.anett19@freemail.hu-s emailcimen, mi a mai nap feljelentést tettünk

luck-666 # 2013.09.19. 08:59

az utánvétnek is meg vannak a hátrányai:

1, bármi lehet a dobozban,csak fizetés után tudod kinyitni
2,eladóként is becsaphatnak szórakozó emberkék,nem létező cím,személy vagy rendel a haragosának,aki szintén nem veszi át és ezekért meg az eladó fizet előre

willie # 2013.09.19. 06:07

Nem is ertem.........soha nem szabad elore utalni....a postai utanvetnel nincsen biztosabb dolog. Ha nem akar belemenni akkor valami csalas van a dologban. A posta addig ugy sem adja oda a kuldemenyt ameddig nem fizettem ki, foleg ha biztositva van.....sajnos negyebkent minden elado parazik ettol, mert nem ismerik. Ha nem adja igy, akkor nem kell megvenni.

Csorgo93 # 2013.09.17. 10:15

Helló!
Én egy K LÁSZLÓ nevű csalóba futottam bele, fel rakott kb 17 vadonatúj telefon féláron, azt mondta már aznap elküldi, de nem tette.
Ha még más valakit is átvert, az írjon.

lck01 # 2013.09.06. 14:42

Sziasztok!
Aprod.hu-n pcguru2013 nevű felhasználó nagy valószínűséggel egy csaló. Még augusztus elején volt, amikor megtaláltam a hirdetését (ez egy videókártya volt) amit 24000 ft-ért hirdetett. Úgy beszéltük meg, hogy elutalom a felét és majd ha megkapom a kártyát utalom az ár másik felét is. A dolog első része meg is történt, a pénzt elutaltam, de a kártyát azóta sem kaptam meg. Az állítólagos feladás után, kérhettem én tőle a csomag azonosító számát nem írta meg,majd olyan másfél hét múlva azt mondta, hogy rossz volt a cím ezért nem jött meg. Eközben a hirdetést mindig csak megújította (erre azt a választ kaptam, hogy több ilyen kártyája is van). Végül abba maradtunk visszaküldi a pénzem amint kap fizetést, de abból meg nem maradt semmi ezért nem küldte el. Ma délig kapott időt, hogy visszautaljon, de ez sem történt meg.
Névnek Ignéczi Zoltán -t adott meg.
Ha valaki találkozik ezzel a névvel akkor semmiképpen ne utaljon neki előre!

kutya1991 # 2013.09.03. 10:01

Újabb csaló az interneten!
Horváth Andrea internetes csaló
Főleg külföldi hírességek aláírását árulja. Hírdetéseiben Hegedüs Edina és Imre néven fut. Bár a hirdetésben az szerepel, hogy utánvétellel küldi az érdeklődés során előre utalást kér!!! Az email címe: koala1978@gmail.com

Ide kéri az utalást: 10702019-62482925-51100005
CIb Bank és Horváth Andrea néven

Telszám: 06205897977 (ezt adta meg)

Hírdetései: http://aprod.hu/hirdetesek/?…[user_id]=4543903

http://www.jofogas.hu/…10550840.htm

Vecsés van kiírva lakcímre, de persze ha személyesen vennéd át hirtelen külföldön tartozkodik :)
Újra belefutottam :( ... a tanulópénz megvolt a feljelentést megtettem de mást ne tudjon átverni!

rajkonnen92 # 2013.08.24. 09:32

sziasztok fórumozók!
Egy kérdésben kérném hozzáértők segítségét. A minap egy internetes hirdető oldalon egy telefon hirdetésbe botlottam, és megkérdeztem a szokásos dolgokat amit vásárlás előtt szoktam. Hosszas levelezés után úgy egyeztünk meg, hogy a telefont postai utánvétellel fizetem ki neki, viszont ő "biztosíték" gyanánt arra kért hogy a postaköltséget utaljam el neki, mondván ha én nem veszem át az általa feladott csomagot, akkor ő elveszti a postaköltséget plusz a visszapostázás költségét. és ez tényleg így van. elküldte a személyigazolványát és a lakcímkártyáját beszkennelve ezzel biztosítva magát hogy ő korrekt eladó. én elutaltam neki a pénzt (6000 Ft-ot) és mikor megérkezett az utalás ő írta is hogy postára adta a csomagot elsőbbségiként. a csomagot már meg kellett volna kapnom. utána jártam a helyi postán is, és nincs a nevemre kézbesítendő csomag. ekkor írtam neki hogy küldje el a postán kapott bizonylatot hogy ő feladta. azóta nem válaszolt. sejtésem szerint, nem adta fel a telefont és nagy valószínűséggel a postaköltséget sem áll módjában visszautalni.
Nem nagy összeg, de akkor is rossz érzés hogy megkárosított. ha valóban így történt, akkor mit tudok kezdeni az irataival meg a bankszámlaszámával. nem tudom hogy érdemes-e esetleg egy feljelentést tenni, lenne-e valami következménye. nem jártam még így ezért kérném hozzáértők segítségét. a válaszokat előre is köszönöm.

FOX MULDER # 2013.08.21. 08:47

A túl olcsó új termékek gyanúsak , pláne katalógus képekkel mellékelve . Továbbá a helyesírási hibáktól hemzsegő hirdetési szövegek is árulkodhatnak bizonyos csalási szándékról és annak előjeléről .

FOX MULDER # 2013.08.20. 10:06

A futárszolgálat alkalmazottját nem lehet belevonni a tanúskodásba (kötelező semleges álláspontot képviselnie a feladó és a címzett felek között). Aláírás a csomag átvételéről és fizetés a sorrend , előbb nem lehet kibontani a küldeményt . Ezért videó felvétel készítése a csomag átvételéről ötletes , habár a bizonyító ereje számomra kétséges és aggályos .

Dunduka # 2013.08.17. 08:20

Vigyázat, Apród hírdetésében, ne bizzon senki
CSONKA JÁNOS, fuvarozóban!
KAPOSVÁR.

Pécsről kellett intéznem egy bútorszállítást.
Telefonos egyeztetés után,
2013.08.17. reggel 8-kor indult volna a szállító
Csonka János
Kaposvárról Segesdre a bútorral, ha betartotta
volna a megállapodást, miszerint 10000Ft-os
fuvardíj ellenében, elszállította volna a szekrénysort.

Én Pécsről ott voltam Kaposváron a megbeszélt időben,
a címen,
Ő NEM!
Annyira nem,hogy többszöri sikertelen hívásom
után, kikapcsolta a telefonját.
Ott álltam tehetetlenül és ismeretlenül Kaposváron,
miközben a bútor szállításra kész állapotban volt.

A bútort az Apródon keresztűl vettem,a szállító is ott hirdeti !
szolgáltatását
és bíztam benne, hogy a fuvaros is megbízható

Szilvia0801 # 2013.08.11. 13:46

Locomotive a pénzt kinek vagy milyen címre küldted?
Mivel azt írtad, hogy 40000 Forintért vetted a telót.

Egyébként az Apród, a Jófogás is felhívja a figyelmet az óvatosságra. Külön ki van emelve, hogy mit ne csinálj előre.

Könyv # 2013.08.11. 13:40

Kedves Lokomotive!

Az Apród pedig gondosan felhívja mindenkinek a figyelmét arra, hogy legyen óvatos!

A világ minden kincséért sem kérnék utánvéttel ismeretlentől csomagot.

Más az adószámmal rendelkező, cégbíróságon bejegyzett internetes kereskedő, de most nem erről beszélünk.