Albérleti gondok


Türelmes # 2010.03.25. 08:23

oké, azt hiszem túlbeszéltük :o)
kbs, te hétfőn vagy szerdán tartasz oktatást a Malomban? én szerdán tok menni.
:o))

Zoltanuss # 2010.03.25. 08:21

, szerencsére ittt úri csak emberek vannak )

Az a szó rend !
tehát :

,„ szerencsére itt csak úri emberek vannak )

Kovács_Béla_Sándor # 2010.03.25. 08:20

De mondhatom köznyelven is: nem kell mennie a bérlőnek a sikeres eladás esetén sem.

Zoltanuss # 2010.03.25. 08:18

T. Türelmes !

nem akaok vitát nyitni,

Pedig ez a fórum meg a többi is arra való , hogy vitázzunk ( vannak ugyan másutt un. 'felkent' topiktársak, akik úgy gondolják, a naiv laikus kérdez , az okos mindentudó válaszól, szerencsére ittt úri csak emberek vannak )

lakást valaki nem rövid távra bérel

Tapasztalatból tudom ez csak egy szólam, mindenki ezt mondja, aztán amikor valami miatt mehetnékje van megy -és vannak, akik még azt az általában egyhónap felmondási időt is képtelenek kivárni.
Minden üzleti kapcsolatnál változhatnak a körülmények, így a bérletnél is.
Tény a Zsu állítása szerint nem tudta, hogy árulják a lakást. Tehát főleg a mustra kellemetlenségeiért kérhet jelentős lakbércsökkentést, vagy elmegy.
A tulaj mérlegel. Szerintem simán beleegyezik ebbe, mármint a redukcióba.
Ha elmegy a Zsu, megvan az esélye, hogy egy - másfél hónapig üresen áll a lakás - bevétel semmi.
Egy kiadás nem könnyű, de egy eladás tán még nehezebb !!
e meg mi ?

a szerződés megtámadható

Mindig minden szerződés megtámadható, van ami eséllyel van ami nem.
Az üzleti életben alkuszik az ember és nem támadgat.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.03.25. 08:17

Vitatkozz nyugodtan.
A bérleti szerződés változatlan feltételekkel fennmarad akkor is, ha a tulajdonos személye módosul. Ezért az eladás a bérleti jogviszonyt egyáltalán nem érinti. De ezt már, azt hiszem, mondtam.

Türelmes # 2010.03.25. 07:55

"A bérleti szerződés szempontjából nem lényeges körülmény, hogy a bérbeadó árulja az ingatlant; hiszen az esetleges eladás a bérleti jogviszonyt nem érinti.) (KBS)

Szia KBS! :o) figy, nem akaok vitát nyitni, de ha vki albérletbe ad ki egy lakást, akkor az igenis lényeges körülmény, hogy az közben hirdetés alatt van....azáltal válik lényeges körülménnyé, hogy ha zsu tudta volna, nem költözött volna be..lakást valaki nem rövid távra bérel, tehát elvárható hogy tudja, bármikor menniük kell.
a szerződés megtámadható emiatt, de zsu ugysem fogja.

matthiasi # 2010.03.24. 16:36

T. zsu76 !

lakást béreltünk kifejezetten hosszú távra.

Mindenki hosszú távra bérel, aztán ha adódik valami jó lehetősége azonnal megy !

szerződés megköttetett, fizetünk is mindent határidőre”,

Ez így természetes.

hogy becsapva érezzük magunkat”,
Ebben is van valami.
Ezért közöld a tulajjal/bérbeadóval, hogy ez így nem jó. Elmentek vagy jelentős lakbér csökkentést kér a kellemetlenségekért.
Nyomban észbe kap a bérbeadó, hogy rosszul jár.
kiadó lakás , mint égen a csillag, az eladó meg ennek a duplája.
Megnézed az internete és látod hatalmas a kínálat.
Egyet viszont nem tudhatunk . árában, vagy alcsony áron bérled a lakást. természetesen aki fizet annak minden sok, aki kiad meg úgy érzi keveset kap. Meg kell találni az arany középutat.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.03.24. 15:13

Szerintem meg nem lehet korlátozni a tulajdonosnak az értékesítéshez fűződő jogát. Amibe az is beletartozik, hogy az érdeklődő vevőknek megmutathassa az ingatlant. Természetesen ezt a bérlő érdekeinek figyelembevételével, a lehető legkisebb zavarással kell megoldani.
A bérleti szerződés szempontjából nem lényeges körülmény, hogy a bérbeadó árulja az ingatlant; hiszen az esetleges eladás a bérleti jogviszonyt nem érinti.

(Ha a kérdezőnek nem lenne zsu a nickje, akkor is tudnám, hogy nőből van. Ezt a hisztit...)

nandy # 2010.03.24. 14:52

kötelesek vagyunk elviselni, hogy akár hetente idegenek járkáljanak az „életünkben“, álljunk rendelkezésükre, amikor az nekik tetszik?

Nem. A bérbeadó csak indokolt esetben mehet be a lakásba - pl. ellenőrizni, vagy hibaelhárítás céljából. Ebbe nagyon nem fér bele az, hogy a lehetséges vevőket odaküldi/viszi szemlézni... Nyugodtan mondd (írd) meg neki, hogy addig, míg el nem költöztök onnan, ne hozzon idegeneket a lakásba, mert nincs hozzá joga. /hacsak a bérleti szerződés nem rendelkezik másként/

Türelmes # 2010.03.24. 14:46

bocs: megtévesztést akartam írni.

Türelmes # 2010.03.24. 14:45

ptk.: culpa in contrahendo: a felek kötelesek egymást tájékoztatni minden lényeges körülményről.
van más is. a szerződés szerintem megtámadható, akarati hiba miatt: tévedés. A fontos körülmény tudatában - amit elhallgattak - nem béreltél volna lakást.
A te dolgod, megteszed-e vagy csendben odébbállsz.

zsu76 # 2010.03.24. 14:34

Sziasztok! Tanácsot szeretnék kérni! November végén lakást béreltünk kifejezetten hosszú távra. A szerződés megköttetett, fizetünk is mindent határidőre, majdan kb. egy hónapja felhívott a tulajdonos, hogy érdeklődők néznék meg a lakást, ugyanis évek óta árulják, csak épp "elfelejtettek" minket tájékoztatni erről. Elmondtam neki, hogy becsapva érezzük magunkat, mert nem átjáróházat béreltünk és nem olyat, amit bármikor eladhatnak a fejünk felől, hisz ha az eladási szándékról tudunk, nem béreljük ki, főleg nem egy 5éves gyerekkel. Nem kellett volna tájékoztatni minket eladási szándékáról? Mostantól, míg nem találunk másik albérletet, kötelesek vagyunk elviselni, hogy akár hetente idegenek járkáljanak az "életünkben", álljunk rendelkezésükre, amikor az nekik tetszik? Csak a tulajdonost védi a jog?! Felháborítónak tartom ezt az eljárást, azt, hogy ki vagyunk szolgáltatva a tulajdonos kénye- kedvének. Kérhetek legalább lakbércsökkentést a kellemetlenségek miatt? Vagy mit tehetek egyáltalán? Tanácsaitokat előre is köszönöm!

monalisa1 # 2010.03.17. 23:09

kovamoszat

A tulajdonos (= önkormányzat) írásbeli engedélye nélkül nem lehet bérleti jogviszonyú lakást másodkezőleg bérbeadni. Akár azt is megtehetnéd hogy bemószerolod az illetőt az önkormányzat lakáshivatalánál - akár fel is mondhatják neki az eddigi bérleti jogviszányát.

A firenzei telefonszám nem-e valami extra emeltdíjas szám mert akkor rossz esetben horror telefonszámlád lesz...

Mind a szülőkkel mind az osztályfőnökkel beszélni kell, mert jobb ha tőletek értesülnek a dolgokról mintsem szívbaj és cirkusz feleslegesen.

Ha a bérbevételkor nem készült 2 pld-ban részletes lista -vagy video- a lakás tartozékairól és berendezési tárgyairól, akkor nem tudja semminek eltűnését hitelt érdemlően bizonyítani.

Alkalmasint tudasd vele hogy "száz" kigyúrt haverod van, ha bunyó kell - megkaphatja...

"Lisa"
laikus hozzászóló

operations # 2010.03.17. 22:45

Ezt amit itt leírtál egy feljelentés keretén belül mond el a Rendőrségen. Ha nem loptál el semmit, és nem vagy hibás semmiben miért tűröd el, hogy így megalázzanak...???

Itt valaki nem mond igazat...


Operations

kovamoszat # 2010.03.16. 10:01

Sziasztok!Elég nagy problémám van! Januárban beköltöztünk egy albérletbe, ami egy Önkormányzati lakás és nagyon titkosnak kellett lennie. A tulajdonossal nem kötöttünk semmilyen szerződést, pont ezért! A szomszédok tudják bizonyítani, hogy ott laktunk! Kauciót fizettünk, de azt lelaktuk, mert ki kellett költöznünk március 15-ig! Ezt meg is tettük, de most a nyakunkba akar varrni mindenféle lopást, hogy ez eltűnt meg az! A párom osztályfőnökét hívogatja az iskolában, meg megfenyegetett nem egyszer, hogy megveret, meg megcsonkít meg a szüleinket is megkeresi ma este stb! Firenzei telefonszámról hívogat, álnéven vett fel msnre! Nem merek kimenni az utcára sem, nem tudok aludni. Mit tudok lépni? Kezd nagyon elegem lenni ebből! Bármilyen sms vagy e-mail felhasználható ellene? Mert gondolkoztam rajta hogy feljelentem zaklatásért! Tényleg képes megveretni minket. A csávó köztisztviselő volt, valami nyilvántartásból lekérte a címünket. Megvannak a kapcsolatai! Kérlek segítsetek, mert beleőrülök.

nandy # 2010.03.08. 15:51

Azzal kell tisztában lenned, hogy ha fizetési meghagyást kérsz a bíróságtól (illetve most már közjegyzőtől), és annak nem mond ellent a bérlőd, akkor jogerős, végrehajtható okirat lesz a kezedben.

Ha ellentmond, akkor alakul perré az ügy, és onnantól kell bizonyítanod.

nandy # 2010.03.08. 15:48

Nézd, egy dolog az APEH, egy másik dolog a bérlő tartozása. Ha bíróság elé kerül az ügy, nem kerül át automatikusan az APEH-hoz, tehát nem az a mérvadó, hogy adtál-e számlát vagy sem. Azt kell bizonyítanod, hogy valóban ott lakott, fogyasztott és nem fizetett. Kezdésnek jó a szerződés is. Szerintem az, hogy lejárt a szerződés, még nem jelent semmit, ha egy-két szomszédot rá tudsz venni, hogy tanúsítsák, a szerződés lejárta után is maradt a bérlő.

krisz5678 # 2010.03.08. 14:36

Abba nem tudnak majd belekötni,hogy írásban nem lettek erről értesítve?MI lesz ha tényleg bejelentést tesznek az apehnél?2éve vannak itt.Ha tudom az állandó lakcímüket és kérek fizetési meghagyást akkor elvileg betudom hajtani Tőlük a pénzt bírósági úton?Az nem gond,hogy lejárt a bérleti szerződésük és nem kérték szóban sem a meghosszabítását?Ha arra hivatkoznak majd,hogy nem is laktak itt abban az időben?Ők mit tehetek,hogy kibújjanak a fizetés alól?/Lakáskulcsot holnap kell átadniuk/.Egyszerűen eltünnek?Utána meg nem jelentkeznek?

Köszönöm
Sziasztok

nandy # 2010.03.08. 12:19

Szerencséd van, hogy legalább első szóra összepakoltak...

Próbálj meg fizetési meghagyást kérni a bíróságtól, feltéve, hogy tudod az állandó lakcímüket.
A számla nem-adás miatt most ne aggódj, egyébként is csak májusban kell majd bevallani, tehát időben vagy.

krisz5678 # 2010.03.08. 11:36

Sziasztok!!Gyors segítségre lenne szükségem!Albérlőm elakarja hagyni az albérletet,de felhalmozott 150.000Ft közmű tartozást.Minden az én nevemre szól/nem lett a nevére íratva semmi/.Az albérletüket szóban felmondtam,ki is pakoltak mindent/kivétel a hűtő és a mosógép/ amit mondtam hagyjanak ott addig még nem rendezik a tartozásukat.A bérleti szerződésben az áll,hogy 1hónap a felmondási idő bármilyen indokkal én viszont 1hetet adtam nekik.Csak szóban történt minden megegyezés a tartozással kapcsolatban,írásban nem kerestem fel őket.Apeh felé nem adóztam az albérlet után.Milyen megoldást tudtok arra,hogy behajtsam a pénzt?
S.O.S. szeretnék választ kapni!!!
UI.:Az albérleti szerződé 1évre szólt,de a felek megegyezés alapján meghosszabbíthatják ami írásban nem történt meg!
ReNagyon köszönöm a segítségeteket!!mélem ha csak úgy elmennek tudok valamit csinálni!

linachan # 2010.03.05. 22:17

Jó de a rendőr is csak akkor jön ki ha már megtörtént a baj addig meg nem ülhetek csak tétlenül. Valamit kell csinálni hogy ő szívja meg és ne én meg a családom, az meg nem megoldás hogyha költözünk. Szóval ha valaki tud olyat mondani vagy olyat nyújtani aminek a segitségével ő szívná meg és nem én az írja le.

monalisa1 # 2010.03.05. 21:43

Ha azzal a 8 nappal ismét zargatna hívj rendőrt mert a 30 nap felmondási idő mindenképp megillet - ahogy a szerződésben rögzítve van, tehát mint bérlő egyenlőre te vagy birtokon belül.

Az új bérlő nem tehet mást mint várakozik - vagy keres másik albérletet...

Az adóhivatali bejelentéssel ne foglalkozz, nem a te dolgod, semmiképp se. (Egyébként május 20-ig még ráér adóbevallást tenni., egy adóév nem január 1-től december 30-ig tartó időszak.)

"Lisa"
laikus hozzászóló

linachan # 2010.03.05. 21:03

Hello mindenki

Korábban már meséltem a gondomrol. Na volt nálun ma a tulaj és minden csek bevan fizetve és mégis kiakar rakni, sőt egy nagydarab emberrel jött. Nem mondott fel írásban csak szóban és tudomásom szerint 30 van arra hogy elhaggya az ember a lakást nem pedig 8. A szerződésben is ez van hiába mondtuk neki őtet ez nem érdekelte. Azt monta hogy kövi hét hétvégéig hagyuk el a lakást mert jön az új bérlő. Ki mit tanásol mit lehet tenni ilyen rövid idő alatt hogy ne rakjon ki, sőt minden bizonnyal az APEH felé se fizet adót.

Zoltanuss # 2010.02.27. 13:50

Titiána !

Természetesen a kender csak blöff volt !
De mint írtam a bizalmatlan üzlettárssal nem érdemes további kapcsolatot tartani.
Egy lakásban lehetnek még egyéb veszélyforrások is, pl. nem megfelelő gázvezeték (lásd a balaton utcai robbanást).
A bizalmatlan bérlő nem való modern lakásba !!!

Tanyára való !!!

Titiána # 2010.02.26. 16:24

Zoltanuss
le van ellenőrizve anyagilag, ezzel nincs gond, 2 ált. isk és 1 közép. Családipótlékról nem hallottál? Nem ez a lényeg,
A beengedés és a csekk.
A kendert is hagyjuk, bérházban laknak, alul, felül, jobbról-balról lakók, konnektorok a falban, nem lehetne a kender szagát titokban tartani.