Magánszemélyek közötti kölcsön


majsztro82 # 2017.07.19. 09:29

Elnézést mindenkitől a tegeződés miatt, szakmai ártalom. Nem akarok ezzel senkit lekezelni v. ilyesmi egyszerűen ez van megszokva melóban, h mindenki mindenkivel tegeződik. Bárkitől bmilyen segítséget szivesen veszek és remélem nem bántottam meg senkit a tegeződésemmel!

majsztro82 # 2017.07.19. 09:19

Mit értesz azon, h napok múlva derült ki? Csak tegnap tettem fel a kérdést itt a fórumban :) Egyébként, ahogy korábban is mondtam a hitel felvételekor és annak részére való átadásáról nem készült semmilyen papír, csak tavaly, mikor megváltoztak a körülmények (külön kerültünk a lányával) akkor lett ügyvéd előtt írva adósság elismerés.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.07.19. 09:14

Eredetileg a határidő az úgy nézett ki, h mivel helyette vettünk fel hitelt (mivel a volt apósomról van szó) ezért úgy fizet minden hónapban, ahogy a bank tőlünk vonja a havi törlesztőt
Akkor ez lehet tőle követelni. (Ennek az igencsak fontos körülménynek miért napok múltán kellett kiderülnie?)

majsztro82 # 2017.07.19. 07:07

Így már értem a felmondás lényegét. Eredetileg a határidő az úgy nézett ki, h mivel helyette vettünk fel hitelt (mivel a volt apósomról van szó) ezért úgy fizet minden hónapban, ahogy a bank tőlünk vonja a havi törlesztőt, kiegészítve azzal az összeggel, ami saját zsebből ment. Ő azért nem tudott hitelt felvenni, mert a saját nevén már így is van 2, amit tőle vonnak minden hónapban, így nem volt hitelképes. Ezért gondolom, h a második módszer nem is nagyon megvalósítható. 3. módszert megpróbálható, bár az említettek miatt (banki tartozásai) lehet ezt már a bankok is belengették neki :)

nonolet # 2017.07.18. 23:24

"A felmondás része érdekelne főként a dolognak. "

JELENLEG NINCS visszafizetési határidő.
Attól lesz, hogy közlöd: most már van és megmondod mi az.
Ez a felmondás lényege...

Nyilván ésszerű határidő kell legyen és nem mondhat ellen a szerződéseteknek, ha az utal mégis rá valami módon.

Egyébként mi volt EREDETILEG a kölcsönadáskor a határidő?
Kimondva vagy kimondatlanul.
Mire kellett számítania a kölcsönkérőnek?

"2. módszer: hogy lehet vkit rákényszeríteni, h akarata ellenére újabb hitelt vegyen fel? "

Felmondod a tiéd és mellé elmagyarázod,
hogy
ez lehet a kiút a végrehajtás elöl.

Ha hitelképes és van még érdemi szabad vagyona,
akkor alighanem rátudod venni-kényszeríteni.

"3. módszer: nem én vagyok a munkáltatója, nem tudom, mennyi a havi bevétele, ergó nem is tudom rákényszeríteni, h többet keressen a hónapban."

Dehogynem...
Belengeted a végrehajtást, azaz kb. a földön futóságot.
Plusz elmondod, hogy bizonyára tudna több pénzt is keresni és akkor meg tudtok alkudni is akár.

A jobb emberek ilyenkor felszívják magukat és tudnak jelentősen többet keresni is, mert a kényszer nagy úr.

majsztro82 # 2017.07.18. 18:40

nonolet

Mindenképp az lenne a cél, h minél hamarabb rendezze a fenálló tartozását. Hogy milyen módon, az nekünk mind1, csak hamarabb legyen, mint a jelenlegi ütem. A három módszerből az elsőt kifejtenéd bővebben? A felmondás része érdekelne főként a dolognak. 2. módszer: hogy lehet vkit rákényszeríteni, h akarata ellenére újabb hitelt vegyen fel? 3. módszer: nem én vagyok a munkáltatója, nem tudom, mennyi a havi bevétele, ergó nem is tudom rákényszeríteni, h többet keressen a hónapban. De ha vannak ötleteid ezekre, szivesen veszem őket. Ahogy írtam is, bmilyen megoldás érdekel, mindenre vevő vagyok, ami előbbre visz. Köszi

wers # 2017.07.18. 16:33

Végülis az ügyvédeknek, bíróknak stb. is kell munkát adni. Ha nem elég, amivel jelenleg tartozik.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.07.18. 16:27

Adósok nem mindig gondolkodnak racionálisan , ha perbe kell bocsátkozni.

wers # 2017.07.18. 15:34

Köszi a választ. Ha jól olvasom a tartozást elismete ügyvéd előtt, nem sok értelme lenne perre vinni.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.07.18. 15:27

Miért jönne mindenképpen per? KBS nyugtass meg kérlek.
Ha egyszer nem fizet önként. Persze, ha a fizetési meghagyásnak nem mond ellent, akkor az lesz jogerős és végrehajtható.

nonolet # 2017.07.18. 14:44

"h többet fizessen? "

Az, hogy tud-e ...más kérdés!

HA magad is belátod, hogy

  • nem tud

és

  • nem akarsz végrehajtást vagyonára

akkor
fölösleges zargatnod.

Gyorsabban behajtani kb. 3 módon tudod a tartozást.

1.
A MÉG SZABAD vagyonára végrehajtást indítasz.
Erről szól a felmondás-felszólítás-végrehajtás módszer.

2.
Rákényszeríted, hogy vegye fel másik hitelt amiből téged kifizet és azt törleszti majd, helyetted.

3.
Eléred nála, hogy keressen többet és akkor többet tud törleszteni is...

-

A bonus pedig az, hogy levonod a tanulságot: fedezet/kezes nélkül nincs hitel, senkinek.
Családi ismerősnek se...

wers # 2017.07.18. 14:30

Miért jönne mindenképpen per? KBS nyugtass meg kérlek.

majsztro82 # 2017.07.18. 14:12

Lévén, h nálam van havi törlesztés az adós részéről, csak akkora a tartozás, h ebben az ütemben nagyon sokáig elhúzódik. Felszólítást küldhetek, de beljebb nem leszek, mert nem fog többet fizetni. Max annyival, h akkor már lesz egy határidő, ami most nincs. Fizetési meghagyás utána kb. ugyanez. Elismerte a tartozás tényét ugyebár, de nem tud többet adni. Ezután per jön ugyebár. Mi esélyem van ott, h kötelezni tudják, h többet fizessen? Bankoknak is tartozik, azt is vonják, a nevén gyakorlatilag semmi, csak a havi fizu van, amit kap, az is elmegy mindenfele, a tartozások törlesztgetésére. Ha a perben javamra ítélnek, h fogják kötelezni, h a mostanitól többet fizessen, mikor a banki hiteleket is vonják a szlájáról?

majsztro82 # 2017.07.18. 14:02

Igen, azt elolvastam, mielőtt írtam volna, csak nem voltam biztos benne, h ez nálam is megállja a helyét

nonolet # 2017.07.18. 12:19

majsztro82

Ott a válasz kettővel alattad ...olvasd el és alkalmazd a te esetedre.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.07.18. 10:51

Felszólítás, (fizetési meghagyás), per.

majsztro82 # 2017.07.18. 10:35

Üdvözletem!

Nekem egy olyan problémám lenne, h egy családi ismerősünknek 2012. szeptemberében nagyobb összeg került átadásra. Az elmúlt évek alatt kisebb-nagyobb összegekkel ez a tartozás részéről csökkentve lett, mikor mennyit tudott adni. Tavaly megromlott a kapcsolat a család és közte, ezért ügyvéd előtt lett írva egy tartozás elismerés a még fennálló tartozásáról, viszont határidő nem lett bele írva, h mikorra kell a teljes összeget visszafizetnie. Minden hónapban törlesztgeti a tartozását azóta is, viszont ilyen ütemben a tartozásának a rendezése kb. 15 évet venne igénybe. Milyen módja lenne annak (már, ha van egyáltalán), h minél hamarabb viszontlássuk a pénzünket és ne kelljen rá 15 évet v. még többet várni? Előre is köszönöm a segítséget!

nonolet # 2017.07.16. 11:32

feri20

...és ne várj már sokat, intézkedj!
Mert mindjárt itt a november, elévülhet a tartozás.

nonolet # 2017.07.16. 11:30

Help22

Ha az örökség történet nem volt igaz,
akkor szerintem megáll a csalás, azaz
feljelentheted.

HA igaz volt az örökség történet,
akkor
nem lehet szó bűncselekményről,
szerintem.

Akkor csak szerződés szegésről lehet szó.

Arról is csak akkor, ha az örökséget már megkapta
és mégsem fizetett neked a szerződés szerinti időben.

-

Egyébként
Milyen

  • visszafizetési határidő

és/vagy

  • visszafizetési feltétel

van a szerződésben?

Lejárt már a határidő vagy a feltétel bekövetkezett már?

1.
Ha nem akkor mire föl pattogsz?

2.
Ha, igen akkor kezdd el a behajtást, azaz

  • felszólítás fizetésre, ésszerű (30 nap) határidővel

HA fizet oké!

Ha nem, akkor fizetési meghagyás a közjegyzőnél.
HA fizet oké!
HA csak elismeri de nem fizet,
akkor kéred a végrehajtást ellene.

Ha nem ismeri el, akkor perré alakul az ügy
(ha te úgy akarod) és idővel lesz ítélet.
HA fizet oké!

Ha nem akkor kéred a végrehajtást ellene az ítélet alapján.

3.
Ha netán nincs is határidő
és/vagy
feltétel a szerződésben,
akkor pedig

  • mondd fel a kölcsönt azonnal

és
adj egy ésszerű visszafizetési határidőt.
(mondjuk 30 nap)

  • aztán kezdd el behajtani a pénzed (lásd fentebb).
feri20 # 2017.07.16. 10:44

Köszönöm,kicsit megnyugtatott!

Dr.Attika # 2017.07.16. 10:16

A leírtak alapján a kölcsönadás bizonyított, viszont a visszafizetési határidő nem. Mondja fel írásban a kölcsönszerződést. határozzon meg 15 napos visszafizetési határidőt a bankszámla konkrét meghatározásával. Ennek eredménytelen eltelte után indítson polgári pert.

feri20 # 2017.07.16. 10:03

Kedves Dr.Attika! Fizetési határidő szóbeli megegyezésben történt. Sajnos..De soha nem gondoltam volna. 2012.novemberben került átadásra.Elvileg a saját kezűleg írt papírra nem kell tanu ha jól tudom.

Dr.Attika # 2017.07.16. 09:44

Kedves Feri!
Pont a lényeget nem írta le. Mikor adta a pénzt és mi volt a visszafizetési határidő. Utóbbitól számít az elévülési idő.

feri20 # 2017.07.16. 08:35

Kedves Fórumozók! Segítséget szeretnék kérni. 1 millió 700 ezer forintot kölcsönadtam rokonnak. 22 éves voltam..(Külföldön mosogatok) Nem sokára lejár az 5 év,fizetés meghagyást kell kérnem..mert mivel elévül. Ha perré alakul mennyi esélyem van egy elismervénnyel? az adós írta a papírt. Én xy (Tőlem) x időpontban x összeget átvettem, kézpénzben történt meg. Dátum és a két aláírás.(Bankból vettem ki a pénzt és a pénztári kifizetés bizonylat hátulján áll) Nagyon köszönöm a segítséget,nagy szükségem lenne arra a pénzre,ennyit tudtam várni,muszáj lépnem.

Help22 # 2015.06.16. 16:53

dvözlök mindenkit.
Érdeklődni szeretnék egy ismerősömnek adtam kölcsönt,azt állította hogy örökségre vár de ez nem igaz.Közel 2.5 éve tart ez.
Beszéltem állítólagos rokonával is de szerintem ő saját maga volt,másnak ki adva magát.
Ígérgeti a pénzt hogy meg kapom de még se úgy van.
Ha be bizonyosodik hogy átvertek s hazudtak nekem 10 millió felett van a kölcsön összeg milyen büntetést kapnak,ha kapnak?
S mivel tudnak védekezni?
Nem megfelelő anyagi háttér s bizonytalan életükre?
Tényleg nem valami fényes a helyzet nála szülei sem foglalkoznak vele.
Várom mi hamarabbi válaszukat.